Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Mislim da pride ta v mojo yamaho. Samo treba nekoga v ITA najt, da bo poštnina bolj poceni :D

 

 

Pokliči Yogija ali Euroton... stavim, da sta bistveno cenejša!  Za XJR sem lani pri eurotonu plačal 70 € (exide)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Jaz ko naročam stvari v Italiji, vedno naročim "fermo deposito" ali "fermo posta".

To pomeni, da te roba počaka v skaldišču dostavne službe ali pošte, odvisno s čim pošiljaš.

V Trstu večina dostavnih služb ima svojo podružnico.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi/bom dal al gel al lition baterijo noter. 

 

 

In kaj boš s tem profitiral?  2x-no življenjsko dobo?  2 kg? ...denar je tvoj, ampak me pa zanima razlog v čem je smisel tako dragega akumulatorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj boš s tem profitiral?  2x-no življenjsko dobo?  2 kg? ...denar je tvoj, ampak me pa zanima razlog v čem je smisel tako dragega akumulatorja?

 

Smisel? Gel stane isto kot navaden akumulator oz. malenkost dražji (cca 80€), ampak življenska doba naj bi bila daljša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smisel? Gel stane isto kot navaden akumulator oz. malenkost dražji (cca 80€), ampak življenska doba naj bi bila daljša. 

jst sm poslušala celo lekcijo o gelu, in da je samo če akumulator leži in da je un od yuase (k ni gel) bulši, na koncu so ble zdej z njim sitnosti že po eni sezoni. tko da naslednji bo motobat, je relativno poceni, pa po testih jih pohvalijo. yuase pa gotvo ne dam več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm poslušala celo lekcijo o gelu, in da je samo če akumulator leži in da je un od yuase (k ni gel) bulši, na koncu so ble zdej z njim sitnosti že po eni sezoni. tko da naslednji bo motobat, je relativno poceni, pa po testih jih pohvalijo. yuase pa gotvo ne dam več. 

 

 

Yuasa je na laverdi zaradi vibracij crknila v roku 14 dni :D pol sem pa en drug akumulator vzel se niti ne spomnem katerega vem edino da je bil cenejši  in dela bp :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smisel? Gel stane isto kot navaden akumulator oz. malenkost dražji (cca 80€), ampak življenska doba naj bi bila daljša.

ločimo sploh med gel,agm in navadnim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smisel? Gel stane isto kot navaden akumulator oz. malenkost dražji (cca 80€), ampak življenska doba naj bi bila daljša. 

Lepo si napisal "naj bi bila",samo noben ti ne garantira da bo ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tehtnem premisleku in vaših nasvetih, sem nabavil Exide 10Ah za 30€, če traja 2 leti bo kul.

Motobatt bi bil 84€, pa verjetno nebi zdržal 6 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani septembra sem kupo bannerjev akumulator pr lokalnem dilerjo (Potokar doo). Prejšni mesec mi je crkno, zdj sm ga pa šov zamenjat so mi odobrili garancijo in sem dobil novga.
Problem je da mi je trgovc dal garancijo sam še do septembra, torej garancijo od prvega akumulatorja.
Po mojem to ni prav ne? Mogo bi dobit garancijo od novega akumulatorja eno leto, torej do julija naslednje leto ne pa do septembra letošnje?
Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani septembra sem kupo bannerjev akumulator pr lokalnem dilerjo (Potokar doo). Prejšni mesec mi je crkno, zdj sm ga pa šov zamenjat so mi odobrili garancijo in sem dobil novga.

Problem je da mi je trgovc dal garancijo sam še do septembra, torej garancijo od prvega akumulatorja.

Po mojem to ni prav ne? Mogo bi dobit garancijo od novega akumulatorja eno leto, torej do julija naslednje leto ne pa do septembra letošnje?

Hvala ;)

Ne, garancija praviloma teče od prvotnega nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garancija velja za izdelek ne za račun.

Sicer pa preberi drobni tisk na garancijski izjavi.

Nekaj "špeha"

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V času garancije ti bo itak vsak akumulator delal. Saj je dandanes večinoma tako, da drži tisti čas, potem pa... Pri avtu je že bilo tako. Par mesecev po izteku garancije se je nenadoma izpraznil in odpovedal poslušnost. Nobeno polnjenje ga ni pripravilo do dela. Zamenjam za Toplo, dela brez problema že... kaj pa vem... šest let. V motorju je pa originalen že sedmo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kakšne izkušne z EXIDE akumulatorji? zanima me predvsem kok časa vm je kej zdržov?:)

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi zamerit ampak takšna vprašanja :kva1: vse je odvisno od vzdrževanja,tipa motorja,kako ga shranjuješ in vzdržuješ čez zimo in blablabla..vsakemu zdrži drugače,en ga bo pohvalil en grajal!

Bolj na mestu bi bilo ali ste imeli s temi akuji kakšne probleme in če ja kakšne in kako so se odzvali prodajalci(so odzivni v garancijskem roku in spet blablabla...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi zamerit ampak takšna vprašanja :kva1: vse je odvisno od vzdrževanja,tipa motorja,kako ga shranjuješ in vzdržuješ čez zimo in blablabla..vsakemu zdrži drugače,en ga bo pohvalil en grajal!

Bolj na mestu bi bilo ali ste imeli s temi akuji kakšne probleme in če ja kakšne in kako so se odzvali prodajalci(so odzivni v garancijskem roku in spet blablabla.. .)

to glede vzdževanja vem :) me je bl zanimalu kakšna znamka je kej to in če je tist kater ga ma u motorju z njim zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede vzdževanja vem :) me je bl zanimalu kakšna znamka je kej to in če je tist kater ga ma u motorju z njim zadovoljen...

Vzdrževanje + sreča, svinčene plošče v EU uporabljajo vsi proizvajalci sakumulatorjev made in Trepča je samo mal razlike v izolatorjih,plastiki in poslikavi  ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem opazil da mi je iz akuja uslo nekaj tekocine. Ni veliko je pa par kapljic. Polnjenje je tako kot mora biti. Je pa res da aku med voznjo sigurno malo skace. Guma ki ga drzi je malo stara in ne drzi vec dobro. Bi lahko bil to vzrok? Motor normalno vzge. Aku je poln in polnjenje je slabih 15v pri 4.000 obratih. Cagiva elefant 900 je motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mene pa zanima, če se da s kakšnim domačim inštrumentom preprosto ugotoviti, ali gre akumulator h koncu?  Ker očitno se pri vžiganju motorja to pogosto ne pozna... dostikrat crkne nenadoma, brez opozorila, in lahk da si ravno takrat sred neke albanske vukojebine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE! Razen če opraviš obremenilni test pa še to ni 100%.

Obremenilni test je kar 100%-ni test vsaj za par mesecev.Predpogoj je,da se akumulator pravilno obremeni in to ne z nekim poceni testerjem ampak z pravim testerjem tako,da akumulator obremeniš z vrtljivim uporom  ga obremeniš z 3 X-no močjo v AH kar pomeni, če je akumulator npr: 12AH se ga obremeni z 12 X 3 =  36 A in ta test traje 10 sek. napetost nesme psti pod 9,6V,če pade pod 9,6 V je treba akumulator zamenjat !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obremenilni test je kar 100%-ni test vsaj za par mesecev.

 

In avtoelektričarji tak test naredijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!