Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

vedno eno in isto bremzer sploh ne prebere objave, ampak samo kako tretjino, da spet odgovor nima nobene veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

 

Ker imam poln k**** poceni accujev, ki delajo max 2 leti me zanima katero firmo je bolje izbrati Vatra ali Yuasa? Cena je praktično enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole pa je zanimivo...gledam cene za tele Excide accu-je...za isti model so cene od 33 pa do 100€  :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam par let star univerzalni polnilec za akumulatorje.

Zanima me, območje polnjenja, predvsem zgornja meja?

Opazil sem, da gre polnjenje skoraj do 16V in niha.

Katero območje je še pravilno?

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevec je. Jaz nad 2,4V na celico nebi sel. Se pravi zgornja meja 14,4V.

Si preprican da ni tisto nihanje zgolj napaka instrumenta? Al kako si meril? Ker sicer je mozno da dobi visjo spico za trenutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom se mi zdi, da je bilo polnjenje konstantno okoli 14.25 in ni nihalo.

Letos sem priklopil in je štartalo s polnjenjem na okoli 14.20 in čez čas je bilo okoli 15 V

Enkrat, ko sem malo pokontroliral je bilo celo 15.8V, verjetno je nihalo, lahko pa da tudi ne, ker nisem bil prisoten.

Škoda bi mi bilo zjahati akumulatorje.

Meril sem z voltmetrom, misli, da se mu tako reče.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevec je tole. Tule pise podobno kot sem ti napisal jaz. http://en.wikipedia.org/wiki/Lead%E2%80%93acid_battery

 

Sem pa prej spraseval, ce ti je samo ob priklopu na polnilec poskocila voltaza. Kot pa si napisal, da je bilo sele po dolocenem casu 15.8V je to prevec.

Lahko ti ga pa instrument "svira".

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aparat je po mojem vredu.

Meril sem napetosti več akumulatorjev. Shranjenih v omari preko zime.  Normalne vrednosti. 

Polnjenje v motorju in so bile pričakovane vrednosti 14.25V.

Tako, da mislim, verjetno je s polnilcem kaj narobe.

Bom kar tu vprašal, katerega bi priporočali, imel pa bi nekaj univerzalnega? 

Vseeno ga bom še malo testiral - polnilec.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je tisti hoferjev, ki ima program za motorje (polni z manjsim tokom) cisto dober.

Edini problem je, ce je baterija popolnoma prazna, je s tem ne bos napolnil, ker zazna kot da je 6V baterija in noce polnit.

 

Sicer pa malo poglej za kakim ctekom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel hoferjevega in je čisto uredu delal do dne, ko so se mu pomešali elektronski možgani . :surrender:

Sedaj imam že kar dolgo c-teka ,deluje odlično :worship:  pa ne skrbi samo za motorjev akumulator( za tega še najmajn) mora še  marsikaj drugega  vzdrževat,je pa res bil nekoliko dražji. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

 

Ker imam poln k**** poceni accujev, ki delajo max 2 leti me zanima katero firmo je bolje izbrati Vatra ali Yuasa? Cena je praktično enaka.

 

Kolikor je meni znano je to eno in isto, samo druga nalepka. Saj verjetno misliš Varta in ne Vatra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v Hoferju akcija za polnilnike akumulatorjev.

...imam že enega... pa grem še po enega ...sem ful zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano je to eno in isto, samo druga nalepka. Saj verjetno misliš Varta in ne Vatra?

jp, Varta...zatipkal :)

 

če je enako pa ne vem...na Velogovi strani piše da ima Varta 80A zagonskega toka, Yuasa pa 135A.

 

Glede Lidlovega polnilca, meni je kazal, da je accu poln (svetila zelena lučka), ko sem ga pa pomeril pa je bila napetost samo 12.5V. Je očitno ta polnilec bolj za prvo silo  :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem zakaj imate eni toliko težav z akumulatorji. Pa z odklaplanjem čez zimo,...
Pri nas do zdaj še na nobenem motorju nismo menjali akumulatorja. Pozimi ga nikdar ne odklapljamo (motor stoji v prostoru z max. temperaturo 6ºC), nikdar ne priklapljamo na te vzdrževalce ali kaj podobnega. 1x na zimo motor postavimo ven, ga zalaufamo, pustimo, da pride na delovno temperaturo, ugasnemo in pospravimo. Motor načeloma stoji v garaži od nekje oktobra pa do marca in nikoli ni nobenih težav. R6 je pri hiši že 3. leto, je letnik 2008 in ima še prvi akumulator. Tudi na FZ6, ki je bil pri hiši 4 leta ni bilo nobenih težav. Še prej ni bilo težav na SV650s.

Edino na 4-kolesniku menjamo akumulator, pa še to samo zato, ker se veliko uporablja vitel, ki pa seveda troši akumulator.

 

Zdaj pa res ne vem. Ali mi ne delamo kaj prav ali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosse,tako kot si napisal,tako je tudi pri meni,

Nekateri tukaj so znanstveniki,,

baje da v Krškem delajo aku za motorje,kao"pametne" ,se fila sam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, Varta...zatipkal :)

 

če je enako pa ne vem...na Velogovi strani piše da ima Varta 80A zagonskega toka, Yuasa pa 135A.

 

Glede Lidlovega polnilca, meni je kazal, da je accu poln (svetila zelena lučka), ko sem ga pa pomeril pa je bila napetost samo 12.5V. Je očitno ta polnilec bolj za prvo silo  :dry:

 

 

Če je razlika v zagonskem toku več kot 60% potem verjetno ni enako. Definitivno YUASA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam bom za oba motorja potreboval nova akumulatorja, zato me zanima kje in kaj kupiti? Relacija Ljubljana - Gorenjska. Na netu sem našel Akumulatorstvo Grajzer, ki prodajajo akumulatorje in mogoče ima kdo izkušnje z njimi? Katero znamko naj kupim, Yuasa ali...?

 

Lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam bom za oba motorja potreboval nova akumulatorja, zato me zanima kje in kaj kupiti? Relacija Ljubljana - Gorenjska. Na netu sem našel Akumulatorstvo Grajzer, ki prodajajo akumulatorjr

 

I.S.T. d.o.o., Adel d.o.o., Euroton d.o.o. vsi ti prodajajo akumulatorje. Pred leti sem najceneje kupil pri IST-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je že Snecer na nekem drugem forumu napisal za VELOG d.o.o..

Torej bom potreboval dva kosa in sicer za:

 

Suzuki GS450 L  -  YB12B-B2 ( ali A ), kakšna je sploh razlika med B2 in A

Yamaha XTZ750  - YB14L-B2 ( ali A2 ), isto ne vem razlike v črkah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te oznake pomenjo nimam pojma-verjetno kaka tovarniška koda? Drugač se pa verjetno razlikujejo v dimenzijah in kapaciteti (Ah). Durgač pa pejt v Velog pa prinesi star akumulator pa ti bodo svetovali kako pa kaj. Kolker se spomnim ti dajo 5 eur popusta če prineseš star akumulator (če ni to samo za avtomobilske) + popust na gotovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako tudi nameravam, saj na njihovi spletni strani piše, da dobiš za stari akumulator vrnjeno 5€. Dimenzije pa sem povosd preveril in ustrezajo.

 

Hvala za info.

 

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!