Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Morda pri BMWju vse skuri... ali pa vsaj javi kup napak.

Ne ne Snenci tud pri BMW-eju (brez varovalk) temu se reče can-bus napeljava se po 6-tih mesecih pri odklopljenemu akumulatorju NIČ ne zbriše (preverjeno) pač can-bus instalacija je toliko pametna, da sprejme "pulzni" vzdrževalac samo po določenem postopku,ki je natančno opisan pri pulznem vzdrževalcu,ki ustreza za polnenje BMW-ejev z canbus napeljavo ! !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej ti je že marja povedal, ampak ti bom še jst. zabirši v grabn jajca britanska! :P

 

drgač pa je verjetno moglo bit še kaj narobe. sej moj tudi zbriše, amapak samo podatke potovalnega računalnika. 

Če bi Triumfa zabrisal v graben, bi zaven takoj priberglal Kmet in skupaj s Snecerjem  odpeljal mopi na reciklažo v eno od njihovih garaž. Kmet bi najverjetneje vzel trivalnika in ga umesti v naj motor tako bi dobil Tribendija :) ……...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi Triumfa zabrisal v graben, bi zaven takoj priberglal Kmet in skupaj s Snecerjem  odpeljal mopi na reciklažo v eno od njihovih garaž. Kmet bi najverjetneje vzel trivalnika in ga umesti v naj motor tako bi dobil Tribendija :) ……...

:lol1: kmet bi mogoče res pršu, snecer pa itak ne verjame, da naša britanska jajca sploh užgejo, ne daj da bi kam prišla brez okvar. jst sm se že navadla te ms mentalitete :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika pol več kolk sem se jo šele navadil jaz, ko vozm bmfa :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da Yamaha šele naredi probleme,sam bodo Yamaharji že vedl,oziroma se bodo oglasl :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da Yamaha šele naredi probleme,sam bodo Yamaharji že vedl,oziroma se bodo oglasl :kva1:

no vidiš če ti pa zagrizen hondar pove da so triumph jajca, pol moreš verjet. al ne čaki, honda so tudi po novem, jajca, zdej je jamaha top šit. no anyway to še ne spremeni dejstva, da brez generalnega uvoznika tudi ni uradnega suporta in revica ni bila deležna novga regulatorja. tko da še en razlog proti! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da Yamaha šele naredi probleme,sam bodo Yamaharji že vedl,oziroma se bodo oglasl :kva1:

 

 

... ne razumem .... :?

 

 

 

 

 

.

ps.

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima po kolikem času se akumolator sprazni, če motor stoji čez zimo in ni priklopljen na polnilec. Ali se da vzdrževat z občasnim vžiganjem motorja in kako dolgo bi moral biti prižgan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga nisem nikoli imel na polnilcu ampak garantiram, da če ga daš ven in na toplo, ter vsaj 1krat na 2 meseca zakurblaš, mora baterija zdržati vsaj 2 leti. Za več pa ne vem, ker si nikoli nisem lastil motorja tok dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, vsi poznamo recept vzdrževanja akumulatorja (še posebno preko zime) vendar nekaterim rata drugim pa ne, kot pri pecivu.

Trenutni aku je zaživel, prvič okusil kislino in prijetno žgečkanje polnilca marca 2013 (tako piše na nalepki), ima 40Kkm na križu pa je še vedno polnživljenja. Na toplem pa čaka "rojstni dan" marec, ko bodo temperature dovolj visoke, da bo deževalo.....

ps, upam, da ga ne bo "kap" med zimskim spanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let 70.000km, zadnji dve zimi je priklopljen na "high tech" napravo iz Louisa za 19,90€ ali pa iz Lidla za 14,90€, pred tem pa je ždel v neogrevani garaži z mesečnimi 50 kilometrskimi vožnjami.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš firmo ali dilerja od te firme, da vidim, če ima tudi za benfelna acu.   :OK:

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let :eek:Katanc bi reku kkkapoo ddoll :worship:

Tudi na mojem bivšem R65LS je bil notri deset let star akumulator, še prvi. In, kaj sem naredil prvo zimo, ko sem kupil motor? Motor opral in postavil v kot. Malo sem se še tu in tam kak dan igral z lučkami, pa sem ga skoraj spraznil. Naslednje dni hud mraz in spomladi -napihnjen akumulator. Verjetno bi še preživel kakšno leto, če bi ga napolnil, preden sem ga dal zimovati. Na napakah se učimo, a ne...? Aja, naj ne bo reklama, bil je prva vgradnja, BMW. Spomladi sem dal Varto, kako dolgo je držal, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm reč da je 10let življenske dobe za aku kot 105let za človeka.Upam da mi bo vsaj motor delal 10 let brez popravil :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

10 let 70.000km, zadnji dve zimi je priklopljen na "high tech" napravo iz Louisa za 19,90€ ali pa iz Lidla za 14,90€, pred tem pa je ždel v neogrevani garaži z mesečnimi 50 kilometrskimi vožnjami.

 

LP Bajsi

 

No mislim, da je počasi čas za menjavo, prišel nazaj iz 50 kilometrske vožnje in doma ni hotel vžgati....

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mislim, da je počasi čas za menjavo, prišel nazaj iz 50 kilometrske vožnje in doma ni hotel vžgati....

 

LP Bajsi

Če ti je motor vžgal, ko si šel na vožnjo bi ti moral tudi, ko si se vrnil po vsej verjetnosti ti nepolni dovolj jaz bi pred nakupom novega tega ponovno napolnil motor vžgal in izmeril, če in koliko sploh polni.Možnost je, da ti je tvoj super "poceni"polnilec uničil regler,če pa imaš alternator zunaj mašine potem je res akumulator izdahnil ! !

Ps nažalost vseh motorjev nepoznam ! ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden sem šel na vožnjo je bil na polnilcu, dal sem ga spet polnit, bom videl danes kako je z njim. Vsekakor pa bom dal premerit zadeve, preden se odločim za nakup ali popravilo katerega koli dela.

 

Mislim pa da je zunaj zadeva, se vidi eno veliko navitje

 

LP Bajsi

 

 

post-905-0-44829100-1392987442_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lično očiščeno in vzdrževano :OK:le privošči ji mal nove kislince ali gelčka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja levo je alternator Denso (zunanji) desno je zaganjač ! Ta alternator ni tako občutljiv na polnenje saj ima dosti močnejše dijode in regler je montiran odzunaj na alternator ! Vseeno izmeri polnenje po vsej verjetnosti boš moral kupiti nov akumulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!