Jump to content

Akumulator, akumulatorji

Gregs

Recommended Posts

....ekola...ravnokar se ukvarjam točno s tem.

Lotam skupaj LiFe akuje z balanserjem (BMS) za v Tomosa.

20221123_164530.thumb.jpg.e31a0f4c65ae43d681447ebbbf4e14cc.jpg

...pride moja v delavnco prejle...

"A sm ti rekla, da maš čist zadost enga Tomosa"  :sleep2:

20221123_181458.thumb.jpg.bb4d549edcc0b720b18d5aad8fc9b65f.jpg

zivnorc, tistale pasta za lotanje je za žlebove, slej ko prej ti bo kislina v njen pojedla žice in kontakte. Oglasi se ti bom dal mal "prave žavbe" za tole lotat 😉

• Like 2

...hja...nekateri zagovarjajo tvojo teorijo...drugi pa pravijo, da je čisto o.k....

Imam tudi tole

1669226350570111060580995893305.thumb.jpg.c72bc54696f8c364afcdf1cafd39109e.jpg

..pa nimam nekih izkušenj, da bi bilo kaj bolje zaradi tega.

...ekola...poiskal stare NiMh celice, kjer sem sigurno uporabil Cinol pasto...pa še ni odpadlo...pa je staro vsaj 15 let...16692265628159006434213547577394.thumb.jpg.291bf03c5cf75cbcf007e346e9cda800.jpg

verjamem pa da profi štromarji-elektroniki uporabljate kaj boljšega...

• Like 2

Jaz sploh nikoli ne uporabljam cin paste za čiste kontakte, samo če je že oksidirana žica jo malo namočim v pasto... Ki ne vem kakšna je neka v rdeči posodici ki sem jo dobil v srednji šoli.. 🤣 

• Like 1
  • Haha 1

Nič vožena Yuasa je verglala 2015-2019. 4 sezone, konc '19 je že parkat zajokala.  2020 InTact gel, precej več vožen in pogosto prikoplen na vzdrževalc, je zajokal že letos.  3 sezone? Pr teh cenah ne bom vec kupil InTacta. 

6026BCF7-3B61-488A-B337-3DCDB892ADE9.jpeg

• Like 2

Tukaj sem jaz kupil li-ion-skega.

10€ poštnine (minus 2,5% popusta) , v slabem tednu je bil "doma" (so bili še prazniki vmes) ...

Baje je bolj vzdržljiv (to so mi zagotavljali tukaj) , definitivno pa je občutno lažji.

https://www.motorsportgoetz.com/Battery-Lithium-Ion-YTX14-BS-LITX14HQ-Motorcycle-ATV-Scooter-Battery-Race-Lightweight-High-Power

lp

ps. ne štekam ravno "politike" tega prodajalca, ampak enaki aku-ji, za "kao" druge firme motorjev imajo različne cene.

Evo isti za bmw je 80€

https://www.motorsportgoetz.com/Battery-Lithium-Ion-BMW-F-800-GS-YTX14-BS-LITX14HQ-Race-Lightweight-High-Power

Edited by franc

pred eno uro, franc pravi:

....sem jaz kupil li-ion-skega.

Čestitke..  :D     (malo v hecu malo zares..  :P  , ker so fantje še vedno nezaupljivi glede nabave teh akujev...  :P , ko jih prepričujem, da je "boljši" proti Pb akuju)

Inn?!? ... kako ti kresne mašinko?... je starter dosti bolj samozavesten, ko pritisneš na gumb?

Bistvene razlike ne opazim (razlika seveda je, ker je "stari" rahlo oslabel) . Sem pa še v fazi odpravljanja problemov s TPS-om, tako da kaj več potem.

Teža pa je "impresivna" , imaš občutek, da so ti poslali prazno škatlo.

lp

• 1 month later...

zanimive iskušnje:

Si kaj pogledal letnice?

2005 ga tudi jaz ne bi kupoval, ampak tehnologija je šla naprej in cene dol.

Mnenja so sedaj precej drugačna.

lp

moje zkušnje so pozitive kljub temu, da sem bil presenečen, da je nazivno "zdržal" samo mesec. S tem mislim, da je potem pamet v akumulatorju odklopila izhod in je bila napetist 0,0V in jasno motor ni startal.

Priklop na polnilec je naredil čudež v 10 min (toliko da sem se oblekel) in je pri startu skoraj poletel 🤣🤣

Definitivno bi ga ponovno izbral.