Skoči na vsebino

GOLF V : ASTRA


CBR-RR

Priporočene objave

GOLF VS. ASTRA

Že dovga leta tekmujeta kdo bo bolši.

bojujeta se kateri je lepši.

samo pomisliti je treba Volkswagen ima že peto generacujo tega avtomobila,

Opel pa šele tretjo generacijo.

vsi pravijo da je Volkswafen bolši kot Opel

In tudi sam vrjamem da je to res.

:OK:

undefined

post-17-1076155610.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KATERI SE ZDI VAM BOLJŠI

in ali se res golf toliko kvari

nekateri pravijo da se opel nič ne kvari

samo to ni res

sam popravljam ople in vem da so živa polomija

zanima me samo če se golf kvari in kaj gre doskrat narobe

post-17-1076157223.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sta mi oba na izgled grda, kar pa se preferenc tice, imam raje Opla, ki vsaj ni traktor.

Golf je dober za oranje ne pa za po cesti, poleg tega pa pri ljudskem vozu minus tocke nabira dejstvo, da je treba za levi zmigovc doplacat (desni je v standardnem paketu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, tale tekma med Golfom in Astro postaja resnično smešna. Zadnja edicija obeh vozil je katastrofa... Golf V zgleda ja kot Polo ?!!? :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič od naštetega mi ni preveč ušeč..morda posamezni detajl na posameznem avtu.

Če pa je res to, da je potrebno doplačat levi žmigovc je pa to totalna polomija...

razočaranje! ...čeprav so žmigovci obvezna oprema? :hmm: (kaj boš policaju reku, da nimaš žmigavca, ker ga bi mogu doplačat :lol1: ) !??? Pa še verjetno so dragi...??!

Potemtakem bo pri naslednji generaciji potrebno doplačati levo luč..... mogoče ga boš mogu pa po delih kupt! :lol: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GOLF VS. ASTRA

Že dovga leta tekmujeta kdo bo bolši.

bojujeta se kateri je lepši.

samo pomisliti je treba Volkswagen ima že peto generacujo tega avtomobila,

Opel pa šele tretjo generacijo.

vsi pravijo da je Volkswafen bolši kot Opel

In tudi sam vrjamem da je to res.

:OK:

ne, ne pravi "vsi", da je VW boljši od Opela.

PS: Astra je naslednik Kadetta, torej na nek način ni "šele tretja generacija" ampak že verjetno kar 6, 7 ali še več ...

in sploh ne tekmujejo, ker VW nima dovolj športnih in lahkih Golfov ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma mamo ASTRO 2, prevoženih 81.200km (kupljen z 62.000) pa je do zdaj crknil "samo" kompresor za klimo (310.000 stroškov če bi hoto zrihtat :ph34r: ) da bi pa blo kaj na mašini pa ne duha ne sluha. V notranjosti je tak tiho da se mašina v prostem teku sploh ne čuje pa tud med vožnjo zelo tih kar pa za golfa IV ki ga ma kolega ne morem rečt. Golf je bil včasih ljudski avto, kaj pa danes? Folk očitno spoznava da vrednost in cena nista premosorazmerna, redko kdo še ma avto 10 let ali več v tak kratkem času (3-6 let) dražji avto preveč zgubi na ceni pa tud kvaliteta ne pride tak do izraza. Polek vsega so pri VW-ju oblikovalsko najbolj konzervativni, Opel je v tem polegu ne glede na komaj 3. generacijo Astre pred njimi. Sicer pa jaz za ta denar ne bi ne VW ne Opel ampak MAZDA3 .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je res to, da je potrebno doplačat levi žmigovc je pa to totalna polomija...

razočaranje! ...čeprav so žmigovci obvezna oprema? :hmm: (kaj boš policaju reku, da nimaš žmigavca, ker ga bi mogu doplačat :lol1: ) !??? Pa še verjetno so dragi...??!

Da, levi prednji stane 7013 tolarjev, levi bočni 3041 tolarjev in levi zadnji 12.012 tolarjev. Razlog za razlike v ceni je, da so za zadnjega porabili nekaj več plastike, ki je izredno kakovostna, obenem pa ima tudi za 40 % boljšo svetilnost.

Desni blinkerji so sicer že del paketa Zavijaj desno, v tujini pa se prodaja ta paket tudi pod imenom Prehitevanje v Angliji.

Več o tem pa vedo povedati zastopniki za VW.

Aja, še glede zakonodaje. Tudi pri nas velja, da lahko voznik vožnjo nakaže tudi z roko skozi okno. Tudi to je razlog, da so zaenkrat desni žmigavci serijski, kajti nimajo vsi vozniki dovolj dolge desne roke, pa tudi vedno se ne vozijo sami. Paket Zavijaj desno pa torej ni nujno potreben tistim, ki se pogosto vozijo v dvoje. V levo pa vsak, kakor hoče - s smernikom, ali kar z roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj nista slaba takole na prvi pogled, ampak je cena ... :? kr dost prenapihnjena.

Glede doplačil pa tole. Je pač treba izumit nove tržne prijeme, da od uporabnika iztisnejo največ. Čist nč me nebi čudi, če bi moral met pri naslednji generaciji vsak svojo licenco za vožnjo enega avtomobila. (En voznik-ena licenca,pet voznikov-pet licenc) Ampak o tem :xx: ., da me ne sliši kdo iz VW-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moje mnenje glede na samo obliko takole na hitro:

astra-korak naprej v obliki

golf-korak nazaj v obliki

lp

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj nista slaba takole na prvi pogled, ampak je cena ... :? kr dost prenapihnjena.

Za golfa vem, da je cena ogromna, a pa je za astro že sploh znana, ker se naša tastaredva nekej zanimata zanjo.

Aja pa Astra je dosti boljša (beri lepša)za moje pojme;)

LP by gebre

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[*]Za golfa vem, da je cena ogromna, a pa je za astro že sploh znana, ker se naša tastaredva nekej zanimata zanjo.

cena za astro je predvidena okrog 4,5-5miljonov

osnovn paket

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za to ceno... :doze: ...Hyundai Coupe :wub: pa se 3x lepsi je, pa 4 leta garancije ma, pa full dobr zgleda, pa mal bol sportivo je, pa full vredi dizajn ma, pa verjetno je (glede na karakteristike in besede soseda in druzinskega prijatelja - novopecenega lastnika) full bl zabavn za vozit, pa vse... ...sm ze omenu, da je lep??? :)

golf... :doze: ...ma nikol se mi ni dopadel... :blink: ...astra... :huh: ...dost lepsa od golfa, ampak vseen ne izstopa nic spljoh... :? nekok ni to to. :unsure: nic posebnega ni ne en, ne drug. :zzz:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ... meni ljudski voz ni vsec. Opel je tudi bolj dolgocasen kot ne ... Ce ostanemo na stari celini, se meni megane zdi se najboljsa izbira, Oblika ni dolgocasna, ce se pa z njo sprijaznis je pa stvar vsakega posameznika.

Kvari se pa verjetno vse, ce imas smolo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reku bom astra, ker jo mamo doma in dela čist super zdele že 4 leta. Pa tut drgač se mi zdi lepša k pa golf...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena za astro je predvidena okrog 4,5-5miljonov

osnovn paket

4,5-5 milijonov za osnovno astro?

4,8 milijona stane npr. novi Accord 2.0 s 155hp in precej ''osnovne'' opreme. Pa kam grejo tile Nemci s svojimi cenami? <_<

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4,8 milijona stane npr. novi Accord 2.0 s 155hp in precej ''osnovne'' opreme. Pa kam grejo tile Nemci s svojimi cenami?

Za podoben denar dobis se C5; prav tako z 2.0 motorjem. Opreme ogromno.

Drugace pa sem v Svici videl ze nekaj teh novih golfov na cesti. Saj so cisto spodobni, vendar je primerjava s polotom na steroidih vec kot vmesna. Za enim sva se s prijateljem vozila kaki dve minuti in ugobala, ali je polo ali novi golf, ker ni imel oznak. Zalostno...

Kar se pa garancije pri hyundai vozilih tice - mar niso te dolge garancije podane samo za motor in menjalnik, za ostale sklope pa ne?

Lep pozdrav,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4,5-5 milijonov za osnovno astro?

4,8 milijona stane npr. novi Accord 2.0 s 155hp in precej ''osnovne'' opreme. Pa kam grejo tile Nemci s svojimi cenami? <_<

lp

raje drugič preveri, ne kr verjet nekomu, ki ima že 3 objave na forumu in butne tako nerealno cifro vn... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje:

- predprejšnja serija astre je bila čista polomija, mojemu svaku je na 16 16v sportu (pa je bil karavan - za družino ne za divjat) crknila klima (4x nazadnje je moral iti do strokovnajka ki ni delal na opel servisu, da so mu jo zrihtal), pragovi, še posebej zadnji, so rjaveli kot k...ba, ECo ventil je pa sploh svoja pesem, saj je bil najbolj prekleta stvar od vseh (skoz se je mašil, izgovor - slaba kvaliteta goriva, ha, ha, ha...), olja je pil toliko, kolikor ga je videl, pa še en poseben je moral biti, saj je navadnega pil še bolj...

- prejšnja serija astre - zakon, moj kolega jo je kupil par mescev po tem, ko je prišla v Slovenijo, isti motor kot prejšnja, samo da ni bila sport, vtisi pa 1000% boljši, še sedaj je kot nova, edina slabost je srednji sedež v zadnji klopi, ki je tolk trd, kot bi na pokrovu od skreta sedel, drugače pa vse najbojše, brez ene okvare že 5let (uh, a že tolko, mater se staramo)

- prejšnja serija golfa - jajc nad jajci, pa ne govorim o enmu 14 trivratnemu ampak o karavanu 1.9 tdi z 110 Kkonji, torej: izdelava porazna, že po enem letu seo se "športni" zici prav športno znucali (a pri preventu ne znajo nardit blaga al so jim ga že švabi defektnega poslali), z armature so se črički oglašal (najbolj carski pa iz levega zvočnika :wub: ), no tud sredinska konzola je okoli ročne doka nemarno začela razpadat. v glavnem za ta denar dokaj malo muzike, aja mašina je mela probleme ...

Moje mnenje za naprej, VW-ju se je pa pri novem golfu očitno utrgalo, če mislijo, da bodo za 1.4 s tremi vrati dobil 3.546.385 SIT za bednobedno 2.0SDI pa oderuških 3.843.258SIT (ja kdo je pa turbo ukradel - 75 KM brez turba :blink: ) no pa še 97kSIT za obvezno kovinsko barvo, brez katere pač Slovencelj ne sme bit da da ne omenim 186k SIT za zadnja vrata in elektriko, 10k SIT za zadnje zasilno kolo :wacko: in pika na i, ko se pelješ na morje rabiš klimo, no vsaj tisti tanormalni jo rabimo, ker nekak svojega 2 let starega otroka ne bom kuhal v kolonah pred Karlovcem na 35 stopinjah, ja doplačilo je 276k SIT al pa celo 313k SIT za avtomatsko :kva2:, no da ne bom težil, poglejte cenik in se nasmejte. aja tko opevan 1.9 TDI, ki ti prihrani bencin in ne vam kaj še stane 4.219.253,00 SIT , prišparaš šele čez 2-3 leta, ko ga kao bolj ugodno prodaš.

Ne da bi bil nesramen, samo tole so cene, ki so sigurno višje kot za Mazdo 6(4.276.465 SIT), verjemte mi, če ne pa pejte v salon, Mazda 6 (pa tud kak C6 al pa nova Vectra 1.6 16V za 4.255.440,00 SIT z skor vso opremo) je temeljito več avta za isti denar. Pa ne samo to, primerjat osnovni model srednje klase in osnovni model kompaktnega razreda ja nekako zgrešeno, saj tu sploh ni zajeta prostornost, prtljažnik... v glavnem kot bi primerjal hruške in jabolka.

Pač VW je v poznih devedesetih doživel "razodetje" in ugotovil, da obstala tud v Evropi dost folka, ki se ga da nategnit in isti pleh prodati za 1 mio več kot je vreden (svakova nova Octavia ma vse, kar imajo VW za temeljito boljšo ceno - tud čričke v vratih in znucane prevleke :D ), no sam je tud tukaj finta ki se ji reče konkurenca, vsaj po mojem mnenju Peogeot 307, nova Mazda 3 in Stilo MW med karavani predstavlja tako konkurenco, da bodo prej ali slej moral po začetnem nategu prve serije kupcev spustit cene - oz. kakor bi rekli v marketinškem besednjaku na trg dati posebno serijo z obilico dodatne opreme (beri zastonj klima in bolj cheap ostali deli).

lp

Rudi

p.s.

Sem imel tud sam več kot 5 mio spending money za prevozna sredstva, pa sem raje kupil Stilota MW1.9JTD s skor vso opremo in še FZ 6 Fazerja, pa sem dal za oboje toliko, kot bi dal za podobno opremljenega Golfa (ne karavana). Se res vozim v kao. zaenk. italjanaru ampak s tempomatom, usnjenim naslonom, MP3 radiom in dieslom, ki mi pri 1.5 tone avtu žre z zimskim gumam povprečno 5.3l. litra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se res vozim v kao. zaenk. italjanaru ampak s tempomatom, usnjenim naslonom, MP3 radiom in dieslom, ki mi pri 1.5 tone avtu žre z zimskim gumam povprečno 5.3l. litra.

Stilo je tud mene presenetu! Za dost ugodno ceno se dobi precej opreme, pa tud pele se super..!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sm VW fan(u familji smo mel Golfa I-se ni kvaru po 12 letih,pol je pa karoserijo rja načela,dva Golfa II-enga fotr,enga sestra-tud pesmca,tadruga sestra ma zej Polota-brez problemov,jest bom pa najbrž dobu Golfa III,k je od matke,pa nam zej služi že 6-to leto),sam kar se pa novga Golfa tiče,se pa strinjam z večino-predrag,pregrd,premal opreme.Drgač mi je pa od Opla tasredna Astra (lanski model)všeč,k jo je teta mela,pa jo tud ni mogla prehvalt.Sej je tanova tud kr vredu,sam kaj pa vem...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa Golf V od zunaj lep. Od znotraj mi je pa armaturka na Golfu IV. bolj všeč. Ne moti me, da je podobn Polotu - saj mi je tud Polo tanou ušeč. Če bi imel 4-5 milijonov zdele za avto, pa bi verjetno kupil Civic type-R ali za 3 milijone rabljenga Golfa IV GTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!