Skoči na vsebino

Runner 180 vs. Hexagon 150


Jason

Priporočene objave

(1.del)

Zdravo!

Kupil sem si enega Hexagona 150 (od zdaj neprej Hex), prej pa sem imel Runnarja 180. Hexa še nisem prav veliko vozil (okoli 150km), runnerja sem pa že malo pozabil, ampak se bom potrudil in naredil eno malo primerjavo.

Motorja (agregata) sta si precej podobna. Runner ima 25ccm in 2kw več. Zmoglivosti (še) nisem nič meril, zato pozmemam podatke iz revije Scooter&Sport:

končna (realna):

hex - 111,2 km/h

run - 128,2 km/h

Ja, razlika v končni se pozna tudi v praksi. Runner je v svojih boljših časih dosegel 140 po števcu, Hex150 pa baje pride do 120 po števcu, samo meni še ni. Misli da so valjčki že malo zlizani.

pospešek do 80km/h:

hex - 8,7s

run - 6,3s

Rezultat je precej logičen, saj je runner lažji im močnejši. Vseeno pa tudi hex kar dobro potegne. Na semaforju je hitrejši od povprečnega avtomobila, zato se da čisto lepo "gužvati" po mestu. (preizkušeno v Lj.)

poraba:

hex - 4,4l

run - 4,5l

Meni je runner kuril 5l in nekaj podobnega pričakujem pri hexu. Pa še na kakšen liter 2T olja na 1000km ne smemo pozabit.

udobje in praktičnost:

Oba motorja sta ful praktična, saj sta skuterja .) . Runner ima pod sedežem prostora za eno zaprto čelado, samo ne sme biti prevelika (moja X-lite xxl ni šla noter). Hex pa ima prtljažni prostor zadaj in ne pod sedežem. Prostora, ki je (mimogrede) osvetljen z lučko, je kar precej. Moja čelada gre z lahkoto notri, pa še precej prostora ostane. Baje gresta notri celo dve čeladi - ena odprta in ena zaprta.

Hex ima boljša vzvratna ogledala, in mogoče malo boljšo veterno zaščito.

Nadaljevanje sledi prihodnjič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je slika Hexagona: hexagon.jpg

Tudi sam sem ga mel na kratkem 15km testu. Skuter je udoben za vožnjo, malo me je motilo veliko vetrobransko steklo pri premiku skuterja iz centralnega stojala, saj sem se zmeraj zadel vanj, pa tudi mašina je bila bolj lena (tudi lastnik je priznal), ker ga je preveč šparal in ga ni vrtel dovolj v obrate. Z mano vred je dosegel slabih 100km/h po števcu, pospeški pa so bili do 60km/h, kar dobri. Kar se tiče pritljažnega prostora me je pozitivno presenetil z obdelavo :) Tudi za dva se mi zdi kar dober potovalni skuter. Problem tega "testnega" je bil tudi ta, da so bili skoraj vsi kazalci zviti, saj ga je lastnik puščal na soncu :) Drugače pa lahko rečem, da je fotelj na kolesih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končna (realna):

hex - 111,2 km/h

run - 128,2 km/h

runner realnih 128!??!?!1

lol

po mojem številcu (sr 172) jaz gre okrog 120.... i prođem raneja 180 katerem piše 135 =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

runner realnih 128!??!?!1

lol

po mojem številcu (sr 172) jaz gre okrog 120.... i prođem raneja 180 katerem piše 135 =)

Ja, števci kažejo svojo stran :) Od Jasona Runner (vbistvu moj) je dosego po cajgeru 140km/h ;) Pošteno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SideWinder, teh 128,2 km/h si nisem izmislil jaz, ampak sem prebral v reviji Scooter&Sport

Pa tudi to je res, da vsi runnerji 180 ne gredo vedno toliko. Moj je šel največ 140 po števcu. Ko pa so bili valjčki zlizani je šel samo še 130. Po zamenjavi valjčkov pa takoj spet 140.

Mislim da tovarna za runneja 180 navaja končno hitrost 118 km/h. Previdevam da je to izmerjano v sedečem položaju voznika. Če pa se voznik skloni za vetrobran, se pa končna še malo poveča in če ima skuter še dober dan ni realnih 128km/h nič nemogočega.

(2. del primerjave Hexagon - Runner sledi čez kakšen dan.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(2. del primerjave Hexagon - Runner sledi čez kakšen dan.)

A pa ne bi ti to vse skupaj napisal, pa da mi objavimo kot članek na prvi strani motosveta...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep je tale Kymco B&W 250 pa tud ne zgleda kukr kaksna ladja za razliko od ostalih maxi skuterjev

(SORRY ZA :topic: )

post-18-1076875184.jpg

Popravljeno . Popravil WacKer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že imenujejo maxi - pol naj tudi so maxi v pravem pomenu besede :ph34r:

ja sam a niso dobil tacga imena zarad kubikaže :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halo! tu še en "hexafarer"-zaj bol malo, ker čakam na nove gume!

lani smo naredli precej km zanima pa me koliko nas je v sloveniji, ki mamo hexe?poznate koga?jaz poznam enega(poleg mene) se pravi sma že dva :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En predlog :grrr

Ko bojo zunaj normalne temperature, bi se lahko hexafarerji oz. skuteristi zmenli, pa da se dobimo na kakem MS srečanju pa da kako rečemo in :beer2: :beer2: :beer2: :SS

Ajd, kdo je za :OK:

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!