Skoči na vsebino

Runner 180 vs. Hexagon 150


Jason

Priporočene objave

OK, tukaj še en "Hexafahrer"(iz okolice Kranja). Poznam pa še Gorazda. :)

Gorazd, jaz sem itak za srečanje in kakšno furo. Najlepše se je vozit s približno enako močnimi motorji. Mimogrede motor imam registriran, gor so nove gume, samo še en servisek je treba narediti. (valčki in jermen preventivno - da ne bo na kakšni turi duše spustil). Trenutno iščem čas, da malo kilometrov naberem, da potem za motosvet en dober članek napišem.

Pa še en misel o klasifikaciji skutertjev:

do 100 ccm so skuterji (končna hitrost priblično 90km/h)

od 100 do 300 ccm so midi skuterji (90-130km/h)

od 300 ccm naprej pa maxi skuterji (tam nekje do 160km/h)

Itak da se najde polno izjem, ki se ne ujemajo dobro s to klasifikacijo. Prav tako je veliko skuterjev, ki so po velikosti popolnoma enaki, vendar imajo različne verzije različne motorje gor in zato pašejo v različne razrede (Runner 50-180, X9 200-500), ampak to trenutno tudi ni pomembno. Važno je, da če se reče "midi skuterji gredo na turo", da se ve, kakšen tempo vožnje se pričakuje. Ja, tko nekak' sem si zamislu.

Aha, samo še tale podatek povem:

1.1.2003 je bilo v Sloveniji registrianih 44 Hexagonov 150. Verjetno je kje še kakšen, ki je čez zimo odjavljen, čeprav se to itak ne splača. Na ta datum (po mojih podatkih) drugega Hexagona kot 150ccm sploh ni bilo registriranega. Zanimivo bi bilo vedeti, koliko (in katerih) so pri Trgoavto sploh prodali prodali. Profi ali Roman, lahko kdo od vaju pove, karteri Hexi in kdaj so se sploh prodajali? In še ocena, koliko je bilo prodanih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A po pri nas sploh ni nobene 180tke, da 4taktnik 200 kubičnih hexagonoh sploh ne sprašujem :o

Jason - katere gume si kupil.

Samo za info, mb1 čaka že od jeseni na michelinovo prednjo gumo, upam da jo dobi do sezone, če ne pa bo samo po zadnji letelo :yea2:

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno da so v SLO tudi druge verzije Hexa razen 150ccm, samo 1.1.2003 ni bilo nobenega registriranega. Drugače pa je 250ccm 4T in ne 200ccm - pa saj to veš, samo da ne bo kdo drug narobe informiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča,kdo mi je Hexo iz garaže postavo, pa še novo prednjo gumo montiral?????? :fight2:z

Popravljeno . Popravil MB1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudiča,kdo mi je Hexo iz garaže postavo, pa še novo prednjo gumo montiral?????? :fight2:z

Spravi se k okulistu na en konkreten pregled oči (pa naj ti lanski mrčes iz oči pobere) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaki kufer bi še pasal gor, pol pa se čez poletje itak kje na morju srečamo :OK:

Kufer pride, glede srečanja pa tudi velja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa itak velja + to kar sem napisal v enem izmed prejšnjih topicov

Ko bojo zunaj normalne temperature, bi se lahko hexafarerji oz. skuteristi zmenli, pa da se dobimo na kakem MS srečanju pa da kako rečemo in

Ajd, kdo je za

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko že v soboto pridete na PFS na Trojane. Več o PFS pa v temi v motosvet.com zadevah. (hitro rezervirajte in plačajte zadnje proste sedeže za dobro zabavo na Trojanah) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa hexagon GT 250 ? A ga noben nima ?

Včasih je bil v mojem ožjem izboru...

Pa lahko bi ga Piaggio posodobil z večjimi kolesi. Bi dost boljše izgledal, da ne govorim o izboljšanih voznih lastnostih tud...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa hexagon GT 250 ? A ga noben nima ?

Ko sem pred tremi leti kupoval runnerja 180, je bil v oglasniku tudi en hexagon 250. Sem poklical, ampak je bila cena previsoka.

Glede koles pri Hexu je pa tako. Najpej so bila 10-palčna, po prenovi je dobil 11", čisto na koncu pa so bila že 12" in sperdaj nič več mono nihajna roka, temveč teleskopske vilice.

Takole je izgledal na koncu:

post-18-1077542410.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem runnerco kupil 99-ega. Malo pred tem nisem zasledil v oglasih nobenega Hexagona čez 150ccm...

Kar se koles tiče, so 12' po mojem še vedno malo premajhna, vsaj za 250-ko.

Drugače pa kar lepo zgleda, samo vetrobran se mi zdi nekako preveč pokončen ?

Jason, a si Fazerco prodal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa na mojga (starega) hexa zmontiral prednjo luč od ta novega, kjer so blinkarji beli...

Me zanima kolko bi stala takša luč in kje se jo da dobit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto na Trojanah še z moje strani nebo nič, ker še stalno nimam prednje gume!!!!!!! :xx:Pa tak al tak sn že zamudo....

P.S. Brez nosilca za kufer(cca 700 kun na Hrvaškem) in kufra (dobil od Gorazda-vprašajte če še ma kerega!) ne zgleda hexa ravno ne vem kaj. Ko pa je vse to komplet pa je bomba!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MB1 in zdaj boš še eno leto čakal na gumo. Zakaj pa Save ni kupiš.

PS: Nosilec in kufer sta seveda zelo uporabna stvar na hexu, ampak polepašta ga pa ne (vsaj za moj okus). Preveč visoko vse pride.

@gorazd: hvala za ponudbo za nalepke, ampak jih ne rabim. Pravzaprav bi bil najraje čisto brez vseh nalepk.

Enkrat si spraševal os žerometu z novega hexahona. Na www.ebaymotors.de je vedno kakšen. Baje tudi sveti bolje. Žarnici za dolgo in kratko luč sta ločeni. (mimogrede)

Samo še ena novica: Pravkar je na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) prišel en Hexagon 250. Na žalost izgleda precej zapuščen in v žalostnem stanju. (letnik 2001, 590kSIT) Poglejte oglas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sj ni nujn da je v tok slabem stanju :) če stoji bliz kakšnga makedama par dni lahko tud tko zgleda :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sj ni nujn da je v tok slabem stanju

Wow, hvala ker si nas sezanil. Itak da ni nujno, da je v slaben stanju. Lastnik, ki je vedno zelo lepo skrbel za motor, se je odločil da ga proda in se spomnil, da ga bo prej en teden imel na dežju zraven makedama.

Ej! Skuter izgleda, kot da bi bil slikan na odpadu.

Sicer pa dobro da je slika zraven. A si predstavljate, da se zmeniš za ogled, in ko prideš vidiš tole. Se še dotaknit ne upaš. Si kar predstavljam ta scenaij:

a:A ga lahko mal užgemo?

b:U, se je pa ravno akumulator spraznil...

(ta skuter nima kick-starterja)

Kaj naj zdaj?

Res žalostna slika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!