Skoči na vsebino

Nasmeh...


Priporočene objave

Telefonski zvedu, da lahko dvignem tablco na občin (slučajno delajo)

Pole pa GGGASSSSAAAAAAAAA :) :) :) :) :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domov pripeljal novga Hyosunga Cometa 650 :yea2: :yea2:

hvala za prvi lep nasmeh danes, sem si vizualiziral syma na cometu! :P :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domov pripeljal novga Hyosunga Cometa 650 :yea2: :yea2:

končno lahko prvič napišem kej v to temo....to je moj nasmeh...tisti pošteni.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do kosila nič pametnega, pol pa leskovački uštipci "kod mog omiljenog srbina"

:D :lol: :P :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo sem nesrečna danes in ne vem, kdaj mi bo kaj izvabilo nasmeh. :unsure: :huh:

jaz mam pa smejalne motnje ... sem se zjutraj trikrat na hitr zakrohotal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je merilo za srečo kvantiteta kakanja? :o

...

Ne, je pa eno od meril za zdravje.

Vsaj po spodaj napopanem članku sodeč. Izvolite, z nasmeškom, da ne bo čisto :topic:

ZAKAJ JE POTREBNO UŽIVATI VITAMINE, MINERALE IN AMINO KISLINE V OBLIKI PREHRAMBENIH DODATKOV?

1. Prekomerni dokazi o potrebi po nutrientskih nadomestkih

Na svetovnem zasedanju o zemlji, leta 1992 so ugotovili, da je v današnji pridelovalni zemlji samo še 15% mineralov, ki so bili v njej še pred slabimi petdeset leti. Že samo po teh raziskavah je trava in ostale rastline, ki jo jedo živali, ter vso sadje in zelenjava, zelo osiromašeno z vitamini in minerali, in s tem tudi vsa naša hrana, ter posledično naša telesa.

2. Pozornost zbujajoči načini kmetovanja

Sadje in zelenjava se kultivira s pomočjo gnojil, pesticidov in velikokrat kontaminiranih odpadkov. Obira se prezgodaj in umetno dozoreva v hladilnicah, kjer je dodatno škropljeno, predelano, žarčeno in prekrito s strupenimi kemikalijami, da izboljšajo izgled in podaljšajo njihovo obstojnost na trgovskih policah. Nutrientska vrednost tovrstnega sadja in zelenjave je zato še dodatno vprašljiva.

3. Zastrašujoče vzrejne metode za živino in drobnico

Govedina, perutnina in svinjina so polni antibiotikov, hormonov, steroidov, zdravil in strupenih kemikalij, za hitrejši zakol in povečano prirejo. Te substance se v naših telesih samo akomulirajo in ovirajo normalne procese v telesu, sprožajo nenormalne imunske reakcije in so pogosto kancerogene.

4. Alarmantno povečanje nepravilnosti imunskega sistema

Še nikoli ni bilo toliko alergij in rakastih obolenj kot v zadnjih desetletjih. Samo v zadnjih 5-ih letih se je število obolelih zaradi nepravilnsoti imunskega sistema povečalo za več kot 200%.

5. Divji življenjski slog

Stres, različni psihični pritiski, služba, finančne težave, kriminal, davki, ločitve in podobno – vse to nas oropa naše vitalne energije in izprazni že tako majhne zaloge nujno potrebnih vitaminov, mineralov in ostalih nutrientov.

6. Prekomerna teža

Raziskave kažejo, da je približno 20% prebivalcev pri nas predebelih, do 50% pa jih ima povečano telesno težo. Vse to pa so glavni vzroki za številna srčna obolenja, sladkorno bolezen in nekatera rakasta obolenja. Nekateri prehrambeni dodatki vam lahko bistveno pripomorejo k izgubljanju odvečne telesne teže!

7. Utrujenost in pomanjkanje energije

Zdravniki javljajo vedno večje število pacientov, ki se pritožujejo zaradi utrujenosti in pomanjkanjem energije, tako da je to postalo eden glavnih zdravstvenih problemov.

8. Neredna prebava

Zaprtje in zastoj odvajanja odpadnih produktov povzroča zastrupljanje vsakega organa v telesu in dela življenje neznosno. Redna prebava in izločanje sta nujno potrebna!

9. Onesnaženost okolja

Zrak, ki ga vdihavamo ter voda, ki jo pijemo, sta vedno bolj onesnažena.

10. Zloraba določenih substanc

Prekomerno uživanje alkohola, kajenje cigaret in uživanje mamil imajo strašne stranske učinke. Zastrašujoče škodljivo je že zgolj pasivno kajenje oziroma vdihavanje cigaretnega dima.

Vir: Klemen Oven, dipl. dietetik in inštr. fitnesa

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!