Skoči na vsebino

Mozilla Firefox


motomanijak

Priporočene objave

Firefox is an award winning preview of next generation browsing technology from mozilla.org.

Firefox empowers you to accomplish your online activities faster, more safely and efficiently than any other browser, period. Built with Tab browsing, popup blocking and a number of other seamless innovations, Firefox stands out ahead.

------------------------------------------

V glavnem, če ste že kdaj razmišljal o zamenjavi browserja, je tu zelo dobra opcija. Hitra ko hudič. :devil:

jaz sem inštaliral, sprobal in dela kot ..... najboljš doslej, pa surfam na parih. :D

Tle si lahko preberete o njem:

Firefox

Tle si ga pa downloadate

Download

PS: Če kdo ne ve kaj je spletni brskalnik, al pa browser to Internet Explorer. Ta program v katerega zdaj gledaš. :devil: (Pa ne vsi) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw brskalnik ni nov, spremenili so samo ime firebird=firefox (pa še kakšno malenkost)...

tuki je pa slovenska verzija.

Tam so tri verzije, katero se splača inštalirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, razvajenci, jaz se pa kar na port 80 na webserver telnetam pa lepo HTTP ukaze pisem pa je :P

Nisem še videl kako to zgleda, predstavljam pa si, da ni nobene grafične podobe, razen teksta. Se motim? :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še videl kako to zgleda, predstavljam pa si, da ni nobene grafične podobe, razen teksta. Se motim? :wacko:

Hehe, ma jaz se zajebavam :) Seveda, imas prav, metoda seveda ni uporabna za surfanje, kvecjemu na hitro kak test delovanja ...

Izgledalo bi pa nekaj takega:

cyc@andraz:~> telnet www.motosvet.com 80

Trying 212.72.99.50...

Connected to www.motosvet.com.

Escape character is '^]'.

GET /

Po tem ko bi usekal "enter" bi zadeva izpljunila html kot bi ga videl, ce bi na www.motosvet.com dal "view -> page source" oz. ekvivalentno rec v IE ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem ko bi usekal "enter" bi zadeva izpljunila html kot bi ga videl, ce bi na www.motosvet.com dal "view -> page source" oz. ekvivalentno rec v IE ... ;)

Zanimiva zadeva :D prvič videl :xx:

Včasih sem v Linuxu lynx uporabljal... obe metodi se mi zdita malo mazohistično :hmm:

post-21-1077054274.jpg

Popravljeno . Popravil motomanijak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem v Linuxu lynx uporabljal... obe metodi se mi zdita malo mazohistično :hmm:

Oh, lynx in links (links je drasticno boljsi, podpira okvirje!) sta prav dobra ce moras recimo kaj na hitro downloadati (kak kernel :D) in si v konzoli ... links je - seveda se vedno brez slik - glede na to da je za tekstovni nacin narejen presenetljivo OK. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede te telnet "metode" - deluje se za marsikak protokol, samo ukaze moras poznati. Lahko si recimo ce se telnetas na kak SMTP brez tezav posljes mail (seveda lahko potem pozabis na attachment :)) ali pa pogledas mail na POP3 strezniku. Obe varjanti sta seveda hudo malo verjetni da bi jih potreboval, za kak test delovanja so pa gotovo OK. Preden preklikas v kakem LookOutu/Mozilla Mailu da naredis nov account lahko ze "mail" napises ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede te telnet "metode" - deluje se za marsikak protokol, samo ukaze moras poznati. Lahko si recimo ce se telnetas na kak SMTP brez tezav posljes mail (seveda lahko potem pozabis na attachment :)) ali pa pogledas mail na POP3 strezniku.

Dobri stari HELO oz. EHLO :D Ta metoda je včasih zelo "koristna" ampak jaz namesto telneta uporabljam Nc ... :OK:

da pa nebo čisto :topic: ... do sedaj sem imel z Mozilla web browser-ji dobre izkušnje :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam netcata zal ni na vsaki masini <_< Oz. ni receno da ga smes dat :)

No ja ... je kdo pred firefoxom uporabljal mozillo? Da vem a se mi splaca to spreminjat oz. v cem naj bi bil firefox res boljsi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... je kdo pred firefoxom uporabljal mozillo? Da vem a se mi splaca to spreminjat oz. v cem naj bi bil firefox res boljsi?

poglej na uradni strani, kaj je novega, in probaj. drugi ti ne mormo rečt ,al se splača al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... je kdo pred firefoxom uporabljal mozillo? Da vem a se mi splaca to spreminjat oz. v cem naj bi bil firefox res boljsi?

firefox je mozilla...

če si mislil firebird:

btw brskalnik ni nov, spremenili so samo ime firebird=firefox (pa še kakšno malenkost)...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... je kdo pred firefoxom uporabljal mozillo? Da vem a se mi splaca to spreminjat oz. v cem naj bi bil firefox res boljsi?

Jaz sem že dolgo časa uporabljal samo Mozillo, ker me je Explorer zelo za.ebaval.

Zdaj uporabljam Firefox. :D Na Explorer se pa nimam namena vračat :BUA:

Razlika med Mozillo in Firefox je

1. v velikosti (Mozilla) večja

2. v nalaganju (Firefox občutno hitrejši)

3. v memoriji in procesorju (Mozilla zelo kuri oboje :BUA: , včasih celo zašteka, najbrž premajhen buffer, firefox pa potrebuje "normalne" kapacitete)

4. v hitrosti

To je kar sem jaz opazil :D

http://www.xulplanet.com/ndeakin/arts/reasons.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

prebiram to temo v mozilla Firefox - hitrejša in nasploh boljša od IE :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!