Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Men se zdi da ma tega prjatu. Ga bom vprašu. Če je isti je sranje od sranja, 4krat smo poloml palce nazadnje se je pa še strgu. Kvaliteta na podnu.

Se opravičujem, prjatu je mel enega drugega.

Skratka..jst bi priporočil Ferinota, iglu varjanta. Pa koker je blo že omenjen, če hočta 2 normalno spat more bit za 3 šotor. Nas je pa v trojčku tud že 5 spal k je bla kriza....mvala bogu da sem punco dobu zravn hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve mogoče kdo, če gre ta šotor v kovček GIVI MAXIA 52l?

Sam šotor ja ampak palce boš pa moral na pol prerezat!

Malo heca ampak resno mislim da noben šotor nima tako kratkih palic da bi ga spravil v kovček.

Jaz imam na kovčku nosilec in ga zvežem gor in zgleda tako kot na sliki

post-18038-127217985645_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam šotor ja ampak palce boš pa moral na pol prerezat!

Malo heca ampak resno mislim da noben šotor nima tako kratkih palic da bi ga spravil v kovček.

Jaz imam na kovčku nosilec in ga zvežem gor in zgleda tako kot na sliki

post-18038-127217985645_thumb.jpg

Ko sem meril širino kovčka je bilo tam 54.5 cm po sredini... 

Za šotor, ki ga imam nagledanega, pa piše, da zapakiran meri v dolžino 54cm (torej tudi s palicami...). Če ne drugače bi moral iti diagonalno notri...

Delphi.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo heca ampak resno mislim da noben šotor nima tako kratkih palic da bi ga spravil v kovček.

So tudi taki šotori, kot sem že prej predlagal, tudi jst mam takega,Ferrino Chaos 2 ki ima zložen domenzije 16x38 (ko ga jst zložim še kak cm manj v preseku) in je težek dobrih 2 kg. Jst spravim v maxio šotor, 2 samonapihljivi blazini, 2 spalki (letni), kamp pribor pa še neki malega placa ostane. Je pa res nekoliko dražji, in če ga misliš uporabit tako malo, pol mogoče res nima smisla tolko vlagat v opremo. (jst sem ga vzel v igluju v lj, je bil razstavni eksponat, pa sem ga dobu za 115€ če se prav spomnim)

Od unih treh naštetih, je tudi meni najboljši tretji, ki ima podlogo tudi za predprostor. Palce pa, ali jih predelaš, ali pa kot je že blo predlagano, jih pač nekam zvežeš pa je. Glede velikosti šotora samega, če rabiš v njem prespat 3-6 noči vsega skupaj na leto res ne vidim razloga, da rabiš šotor za 3 osebe, če bosta sama 2 notri. Vsaj pri sebi vidim, da velikokrat iščem čimvečjo komoditeto ko grem kam kampirat, ki je konc koncev sploh ne izkoristim. Čez dan sem itak naokoli, za prespat je pa itak vseeno kolko velik šotor je, dovolj da dva ležita notri pa je OK. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, palice pa res ne morejo biti tak problem. Jih pač posebej navežeš pod kovček. Vsaj jaz tako delam. Plahto in kline v zadnjo torbo, palice pa pod njo. Je pa treba paziti, da jih ne izgubiš med potjo... Se je že dogajalo. Hvala bogu, ne meni. Najceneje se je učiti na napakah drugih, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno najboljši šotori so tisti z dvema vhodoma na dve plahte, saj lahko poleti odpreš zadevo in ti ni vroče. Priporočam tudt tak šotor, da se spodnja plahta zatakne na štange s hakeljci, zgornja pa vrže preko vsega, saj robovi zgornjih plaht šotorov, pri katerih je treba palice vtikat v tunel zgornje plahte pri postavljanju ali podiranju na mokrem in blatnem terenu gledajo čez tloris šotora in se hitro umažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tega Nordkap Lite iz Louisa:

http://www.louis.de/_30116868921aa667643dccd15e49207b6f/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=610&wgr=101&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10002356

Zložen je izredno majhen in lahek (nekaj pod 3kg), brez problema gre v vsak kufer (36x20x20). Dno ni pleteno in palice sta samo dve, zato zavzame manj prostora, ko ga zložiš. Je pa še kar zračen, ima 1500 vodnega stolpca in celo nekaj malega predprostora. Za ceno nekaj pod 50€ za kolikor sem ga dobil v akciji sem z njim več kot zadovoljen. Dosedaj sem ga postavil že kar nekajkrat pa ni še noben šiv popustil ali se kaj strgalo. Prostora je dovolj za dve osebi in nekaj prtljage.

Popravljeno . Popravil Thor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo heca ampak resno mislim da noben šotor nima tako kratkih palic da bi ga spravil v kovček.

hmnja, vaudee tunel (star ca. 10 let) ima palice, katere spravim v 50l maxio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznavam moje zmotno prepričanje, se posipavam s pepelom in nasploh opravičujem :trance_27_notworthy: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa na kraj pameti ne pride, da bi palice dajal skupaj z ostalim delom šotora.

Šotor je itak velik ko spalka, palice dam pa ob strani v kufer. Potem zadeva zavzame precej manj, kot če bi celo "torbo" od šotora dajal skupaj noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moto sotorcek je Tibet1 od Karrimorja sem kupil v Sport 2000, pa sem z njim super zadovoljen. Ko je zlozen, je velik ko polkilska struca kruha. Je pa samo za eno osebo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim, da tole moje vprašanje spada med kamp opremo, zato bo zastavljeno v tej temi.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z vodotesnim predmetom iz plastike (spomnim se, da sem kot otrok imel ta predmet valjaste oblike), katerega si s pomočjo vrvice lahko obesiš okrog vratu in greš z njim v morje, v njem pa so shranjeni dragoceni predmeti (recimo ključi od motorja, stanovanja, denar...)?

Predmet je uporaben zato, da ne puščam dragocenih predmetov v torbici na plaži, medtem ko sem sam na kopanju v morju.

Če tega predmeta nimate me zanima, kako rešujete ta problem - puščate stvari kar enostavno v torbi na plaži?

Letos nameravam iti v ČG in zato bi rad poskrbel, da bodo dragocene stvari na varnem (pri meni), medtem ko se bom kopal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da tole moje vprašanje spada med kamp opremo, zato bo zastavljeno v tej temi.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z vodotesnim predmetom iz plastike (spomnim se, da sem kot otrok imel ta predmet valjaste oblike), katerega si s pomočjo vrvice lahko obesiš okrog vratu in greš z njim v morje, v njem pa so shranjeni dragoceni predmeti (recimo ključi od motorja, stanovanja, denar...)?

Predmet je uporaben zato, da ne puščam dragocenih predmetov v torbici na plaži, medtem ko sem sam na kopanju v morju.

Če tega predmeta nimate me zanima, kako rešujete ta problem - puščate stvari kar enostavno v torbi na plaži?

Letos nameravam iti v ČG in zato bi rad poskrbel, da bodo dragocene stvari na varnem (pri meni), medtem ko se bom kopal.

Na vsakem stantu ob morju jih imajo, vsaj po mojih izkusnjah. Ce pa ne, pa das vse v kufre, kljuce pa skrijes nekam v blizino bajka... NE POD BRISACE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znali bi... sam je treba vprasat. ceprov se da prezivet tut brez te malenkosti, brez panike.

se ena varianta je, da zadeve zaklenes v kufre, kljuce pa si zavezes na kopalke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moto sotorcek je Tibet1 od Karrimorja sem kupil v Sport 2000, pa sem z njim super zadovoljen. Ko je zlozen, je velik ko polkilska struca kruha. Je pa samo za eno osebo.

Lp

mamco pa na sebe, lisjak ti trance_21_laughing1.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen kuhalnik priporočate, na katerem si lahko zvecer skuhas zupico iz vrecke

ob upostevanje dejstva, da zvecer malo piha in da ne bi ogenj 30x ugasnil preden bi voda postala mlačna, kaj šele vroča? :)

na kaksno gorivo?

bi mogel bitt še na kaj pozoren?

kaj še vse uporabljate oz vzamete kot (nujno) camp opremo?

- sotor

- spalka

- lezalka

- pribor za jest (žlica, vilica, nož)

- bomba s kuhalnikom

- rostfrei kroznik

- rosfrei loncek oz drugo posodo za kuhanje

-.....?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen kuhalnik priporočate, na katerem si lahko zvecer skuhas zupico iz vrecke

ob upostevanje dejstva, da zvecer malo piha in da ne bi ogenj 30x ugasnil preden bi voda postala mlačna, kaj šele vroča? :)

na kaksno gorivo?

bi mogel bitt še na kaj pozoren?

kaj še vse uporabljate oz vzamete kot (nujno) camp opremo?

- sotor

- spalka

- lezalka

- pribor za jest (žlica, vilica, nož)

- bomba s kuhalnikom

- rostfrei kroznik

- rosfrei loncek oz drugo posodo za kuhanje

-.....?

lp

Pejt v trgovino alla IGLU SPORT al pa kej podobnega, mogoce kak Hervis, Sport2000, pa poglej mickene kuhalnike za alpiniste. Delujejo na bombe butana, vodo pa segrejejo komot tudi v hudem vetru. Tam vzames tudi kak komplet posodice in kroznickov... Lahko pa se zapeljes do Louisa pa tam dobis cist vse za precej nizjo ceno.

kuhalnik

posodice

bistek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobijo se pa tudi posodice z gelom ki ga prižgeš. Za skuhat kakšno juhico je dober, veter ga ne vgasne, je pa za enkratno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen kuhalnik priporočate, na katerem si lahko zvecer skuhas zupico iz vrecke

ob upostevanje dejstva, da zvecer malo piha in da ne bi ogenj 30x ugasnil preden bi voda postala mlačna, kaj šele vroča? :)

na kaksno gorivo?

bi mogel bitt še na kaj pozoren?

kaj še vse uporabljate oz vzamete kot (nujno) camp opremo?

- sotor

- spalka

- lezalka

- pribor za jest (žlica, vilica, nož)

- bomba s kuhalnikom

- rostfrei kroznik

- rosfrei loncek oz drugo posodo za kuhanje

-.....?

lp

Priporočal bi ti aluminjasto posodje. rostfrei včasih grdo potemni in tak ostane, grd. je težji in precej precej dlje rabi, da v njem segreješ hrano. za kuhalnik razkiraj kak euro več, da bo imel dobro vetrno zaščito in da ga boš lahko snel s kartuše. campingaz ima svoj sistem, modre kartuše, ki so včasih hard to get. kartuše na navoj so precej bol enostavne za nabavit na poti.

.

Pejt v trgovino alla IGLU SPORT al pa kej podobnega, mogoce kak Hervis, Sport2000, pa poglej mickene kuhalnike za alpiniste. Delujejo na bombe butana, vodo pa segrejejo komot tudi v hudem vetru. Tam vzames tudi kak komplet posodice in kroznickov... Lahko pa se zapeljes do Louisa pa tam dobis cist vse za precej nizjo ceno.

kuhalnik

posodice

bistek

tole je treba mal pazit. butan je zelo slabo hlapljiv, in v hladnem vremenu in/ali visoki nadmorski boš zelo težko kuhal. tud juha iz vrečke težko zavre. v kombinaciji z poprečnim do slabim kuhalnikom je sploh mučno. se splača preverit, in met mal bolši kuhalnik. v tem primeru velja, da tudi če ga rabiš samo dvakrat na leto, si s slabo opremo najebal. Če je v kartuši več kot 50 % butana, je to bol obmorska zadeva

Dobijo se pa tudi posodice z gelom ki ga prižgeš. Za skuhat kakšno juhico je dober, veter ga ne vgasne, je pa za enkratno uporabo.

post-1354-127713014829_thumb.jpg

tole je podobna varjanta. zakuriš tabletko ki je v škatlici, in ocvreš jajca/skuhaš juho ali čaj. priročno.

slučajno jih imam ene 6 komadov. če kdo rabi, pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!