Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Danes sem kupil šotor Campri v Sportsdirect...55cm X !5 - 22€, za dve osebi. Nisem ga še preizkusil, v kovček gre. Verjetno bo za silo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdravljeni,

 

tudi sam kupujem šotor, ki naj bi bil malo večji in udobnejši. Mislim, da tri kile več na motorju ne igra nobene vloge (moja teža niha od 85kg do 95kg :glare: ), ko pa rabiš udobje pri večjki količini dežja (Škotska), pa ti veliko pomeni dober večji šotor. Za volumen ni tak priblem, kupil bom 80l givi torbo in jo dal namesto zadnjega kovčka. V njo gre vsa kamp oprema.

 

Všeč sta mi tadva šotora - drugi bilj zaradi stojne višine:

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1056&start=12&product_id=1040029218

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1058&product_id=1040043315

ali pa celo

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1058&product_id=1040029016

 

Sem v dilemi glede veličine.....Imate kak boljši predlog (če je možno stojna višina z predprostorom).

Kakšno spalko mi svetujete (ne mumija) z možnostjo združitve?

 

lep pozdrav

Miloš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako veliko spalko rabis (vecja ko bo pakunga, bolj bo topla)

 

Imam ze drugo nemumijo (odpres in imas deko) Karrimor Xlite travel (0-15C), teza 780g, dimenzija 80x220, pakunga minimalna. Za nizje temperature od 5C ni...(samo ce jo uporabis v kombinaciji z astronavtsko rjuho, kar imam vedno zraven)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Astronavtska rjuha" je podobno kot astro folija iz prve pomoči? (Srebrno-zlata tanka folija)

 

Se res toliko pozna uporaba? Naj bi odbila do 80% infrardečega sevanja - kar toplota tudi je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak da se pozna. zoprno je edino, ker je prevroce in ko se odkrivas, ni najbolje, mraz in svic ne gresta skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

 

tudi sam kupujem šotor, ki naj bi bil malo večji in udobnejši. Mislim, da tri kile več na motorju ne igra nobene vloge (moja teža niha od 85kg do 95kg :glare: ), ko pa rabiš udobje pri večjki količini dežja (Škotska), pa ti veliko pomeni dober večji šotor. Za volumen ni tak priblem, kupil bom 80l givi torbo in jo dal namesto zadnjega kovčka. V njo gre vsa kamp oprema.

 

Všeč sta mi tadva šotora - drugi bilj zaradi stojne višine:

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1056&start=12&product_id=1040029218

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1058&product_id=1040043315

ali pa celo

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=1058&product_id=1040029016

 

Sem v dilemi glede veličine.....Imate kak boljši predlog (če je možno stojna višina z predprostorom).

Kakšno spalko mi svetujete (ne mumija) z možnostjo združitve?

 

lep pozdrav

Miloš

ferrino shaba 3 je vreden ogleda. stvar je stojna, in ima visoka vrata.

http://www.iglusport.si/sotor-za-3-osebe-shaba-3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferrino shaba 3 je vreden ogleda. stvar je stojna, in ima visoka vrata.

http://www.iglusport.si/sotor-za-3-osebe-shaba-3

masa 7kg.. :wallbash:

 

po tej logiki hitro prideš na 100kg robe, ki je absolutno preveč za neko normalno neobremenjujoče potovanje. 7kg šotora ni veliko, ko pa dodaš še vso ostalo kramo..pa kaj ti rabi tak šotor tudi ne vem..prideš postaviš, se naspiš in greš dalje..če pa je cilj 7 dni kampa in je motor samo dostava do cilja (kamp)..pol pa ja, čim večji šotor in miren, udoben počitek..aja pa avtodom ne pozabi. ;)

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale shabe me ne preprica, za ta denar dobis precej vecje sotore, s stojno visino, okoli 10kg...v takem primeru raje vecjega vzami, tole je se vedno prevec podobno klasicnim iglujem.

sam pa potujem na sistem, ki ga je opisal Jan. Za prespat mi je McKinley Oregon 3 fantasticen pa v kufer gre, ima predprostore in dvojna vrata (za zracenje topshit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale shabe me ne preprica, za ta denar dobis precej vecje sotore, s stojno visino, okoli 10kg...v takem primeru raje vecjega vzami, tole je se vedno prevec podobno klasicnim iglujem.

sam pa potujem na sistem, ki ga je opisal Jan. Za prespat mi je McKinley Oregon 3 fantasticen pa v kufer gre, ima predprostore in dvojna vrata (za zracenje topshit)

 

 

masa 7kg.. :wallbash:

 

po tej logiki hitro prideš na 100kg robe, ki je absolutno preveč za neko normalno neobremenjujoče potovanje. 7kg šotora ni veliko, ko pa dodaš še vso ostalo kramo..pa kaj ti rabi tak šotor tudi ne vem..prideš postaviš, se naspiš in greš dalje..če pa je cilj 7 dni kampa in je motor samo dostava do cilja (kamp)..pol pa ja, čim večji šotor in miren, udoben počitek..aja pa avtodom ne pozabi. ;)

 

 

mijare je jasno navedel svoje želje, dodal je celo linke šotorov ki ga mikajo. Prosil je za alternativne predloge, in ne za posvetovanje o življenskem stilu. Osebmo imam s Ferrinovimi izdelki zelo pozitivne izkušnje. Ena od (meni) pomembnih postavk pri nakupu platnene hiše je zaupanje. V mojem sem prespal prece konkretnih nalivov, in vsaj dve noči z hudim vetrom, da je nasledne jutro dejansko stal samo še moj šotor. Niti pomislil nisem, da bi pri tem moral Improvizirati s polivinili  JNA šotorci ali moto pregrinjali. 

 

zato Shaba mene pač prepriča. Vi2 pa ne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor pa je dobrodošlo tudi alternativno mnenje, a ne :)

Cene nočitev v objektu, mobilnih hiškah ipd. niso hudo drugačne kot po kampih (spet odvisno kje).

 

In če navohaš slabo vreme, raje "investiraj" v posteljo kot v vrhunski šotor.

 

Jaz drsam tretje leto en šotor za 12 EUR, ki nima niti 2kg in za toplejše dni v obmorskih deželah je povsem ok. Dež me še pa ni ujel oziroma sem takrat šel v objekt.

 

Ker bo tega treba zamenjati, me zanima ultimativen, majhen in lahek nov šotor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tega gledal, je majhen in dokaj lahek

 

Zajo- Norsk 2

 

5829_0_Sotor-Zajo-Norsk-2_x.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to pa že ustreza mojim merilom, 3kg so sprejemljivi.

 

Mere edino ne najdem, od pakunge do ostalega.

 

Ok, so tam izmere na strani :)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam komplet opremo za kampiranje .... kolk se spomnim Snečerjevih slik imam podobnega, ki je enostaven, lahek in uporaben.

Se pa strinjam popolnoma z Snečerjem, danes so vsi kampi skoraj že v istem cenovnem rangu kot najem apartmaja in dejansko ni lepšega, ko po dnevnih kilometrih prispeš na cilj, vzameš kovček z motorja, ga preneseš v sobo, se stuširaš, odpreš pivo in zvečer ob TV programu zaspiš kot človek in se zjutraj zbudiš spočit, svež pripravljen za nove zmage.

 

V kampu pa najprej postavljanje, WCja nimaš pri roki, tuš je tako-tako .....

Se pa strinjam, če pa je motor kot transport iz točke A do točke B, kjer bomo kampirali in preživeli več dni stacionirani na enem mestu, potem pa je fajn imet kvaliteten in udoben šotor.

Je pa res, da je kampiranje najlepše preživet dopust (ko so otroci bili mali smo imeli kamp prikolico) in je to res užitek.

Zdaj na stara leta pa ni lepšega kot na kluč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa strinjam popolnoma z Snečerjem, danes so vsi kampi skoraj že v istem cenovnem rangu kot najem apartmaja 

bo držalo za jug in vzhod, za zahodne države pa to ne bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo držalo za jug in vzhod, za zahodne države pa to ne bo držalo.

 

 

kaj pa vem. 8 dni spanja..Nemčija (1), Nizozemska (4), Belgiji (2) in Luxemburgu (1) me je prišlo 277 € z zajtrkom. Se mi ne zdi pretirano.

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 dni spanja za dve osebi z motorjem, brez elektrike, brez zajtrka, neudoben sotor, po kempih pride cca. 200€

V takem primeru grem raje v apartma...za vse motozbore, kjer se ne placa bivakiranja, je nepremočljiv šotor krasna reč.

 

Cartman -> Bolj kot na samo znamko poizkusam s svojimi izkusnjami prikazat uporabne stvari sotora.

Veliko je podobnih šotorev in različnih znamk, meni je bila cena všeč (intersport 42€ v akciji) in po 4 sezonah postavljanja in razstavljanja vsak vikend, se mi zdi da bo zdržal še kake 3 sezone. 

 

Prejsnji sotori so bili dražji, lažji in za bolj ekstremne pogoje (veliko je bilo hribolazništva in taborniško/skavtskih for), ampak v vseh je bilo prevroče, klastrofobično (kadar je turbomaximus prisoten, le ta zavzame precej prostora)

 

Ko bom kupoval naslednjega, bom ponovno vesel vseh nasvetov in idej, saj se časi spreminjajo in znjim tudi šotori...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa vem. 8 dni spanja..Nemčija (1), Nizozemska (4), Belgiji (2) in Luxemburgu (1) me je prišlo 277 € z zajtrkom. Se mi ne zdi pretirano.

 

Če si sam, potem je soba napram kampiranju res že skoraj tu-tu. Če sta pa dva, je pa že druga zgodba. Soba se ponavadi računa po osebi, medtem ko v kampu še vedno plačaš samo za en motor in en šotor pri dveh osebah in to naredi lahko že kar konkretno razlik. Sicer pa je nama osebno tudi kampiranje vedno zanimivo, tako da če je dovolj toplo in suho vreme, je ponavadi kamping, včasih pa tudi soba - ni pravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skalaprava po dalmaciji, sredi julija naju je soba apartmaja prisla po 30€, vec nisva sprejela (seveda moras barantat), v plitvicah pa imajo uradno (obcinski cenik) na sobo 25€ (kemp, nasproti crpalke, pa pobira 22€)

Zaradi krize je bilo povsod bolj prazno in so se morali odlocit ali vsaj nekaj zasluzijo ali pa nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se, da ima kampiranje svoj čar in prijetno druženje...ampak tako kot je Breitner napisal je fino vrečt vse s sebe (brez raztovarjanja, postavljanja, pokrivanja, čiščenja, pripravljanja.... :) , se normalno stuširat,potem pa se ruknit na posteljo iz zategnit v miru en pir :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skalaprava po dalmaciji, sredi julija naju je soba apartmaja prisla po 30€, vec nisva sprejela (seveda moras barantat), v plitvicah pa imajo uradno (obcinski cenik) na sobo 25€ (kemp, nasproti crpalke, pa pobira 22€)

Zaradi krize je bilo povsod bolj prazno in so se morali odlocit ali vsaj nekaj zasluzijo ali pa nic.

Sva tudi midva dajala lani po 25€ za sobo, pa vedno sva barantala, ker tudi midva ne pobirava denar na cesti, ali pa sva šla pač naprej in vedno kaj našla v tem rangu ali celo še kak € manj.

Ampak letos se boš za to ceno očitno samo obrnil in šel dalje (izkušnja iz letošnjih prvomajskih!), ker pod 30€ si letos croatarji očitno rajši koleno vrtajo :grrr

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to pa že ustreza mojim merilom, 3kg so sprejemljivi.

 

Mere edino ne najdem, od pakunge do ostalega.

 

Ok, so tam izmere na strani :)

 

http://www.iglusport.si/?mod=store&action=viewProduct&action_id=23952&language=sl

prednosti: majhen zapakiran, lahek, kar dober vodni stolpec, za enega dovolj velik (za spat), dva pa se stiskata, ima celo mini mini predprostorček.

Malo manj prijetno pa je to, da je nizek in zelo zračen, mislim, da je bolj za tople dni/noči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!