Skoči na vsebino

Stavka !


kekec III

Priporočene objave

Najboljše bi bilo,da začne stavkat privatni sektor in se odloči, da ne bo več plačeval dajatev in si naj javna uprava sama nafila proračun. To podpiram. Ljudje iz javne uprave se seveda ne.

Ti še vedno nisi potegnil glave iz riti. Privatni sektor naj bi štrajkal. Odlično, a si predstavljaš delavca in lastnika podjetja kako skupaj marširata po cesti in se borita za skupne interese. Hm, skupne interese? Delavec bi rad imel čim višjo plačo, lastnik pa čim manjše stroške dela in posledično višje profite. Ja, ni kaj, že od vekomaj imajo delavci in lastniki v kapitalističnih družbah skupne interese slap.gif

Država je tudi delodajalec in razen vodstva so ljudje zaposleni v javni upravi povečini navadni delavci in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti še vedno nisi potegnil glave iz riti. Privatni sektor naj bi štrajkal. Odlično, a si predstavljaš delavca in lastnika podjetja kako skupaj marširata po cesti in se borita za skupne interese. Hm, skupne interese? Delavec bi rad imel čim višjo plačo, lastnik pa čim manjše stroške dela in posledično višje profite. Ja, ni kaj, že od vekomaj imajo delavci in lastniki v kapitalističnih družbah skupne interese slap.gif

Država je tudi delodajalec in razen vodstva so ljudje zaposleni v javni upravi povečini navadni delavci in nič drugega.

A znaš ti sploh brat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti še vedno nisi potegnil glave iz riti. Privatni sektor naj bi štrajkal. Odlično, a si predstavljaš delavca in lastnika podjetja kako skupaj marširata po cesti in se borita za skupne interese. Hm, skupne interese? Delavec bi rad imel čim višjo plačo, lastnik pa čim manjše stroške dela in posledično višje profite. Ja, ni kaj, že od vekomaj imajo delavci in lastniki v kapitalističnih družbah skupne interese slap.gif

Država je tudi delodajalec in razen vodstva so ljudje zaposleni v javni upravi povečini navadni delavci in nič drugega.

si predstavlam....samo ne kako maširata, ampak kako z neplačevanjem davka kažeta nepokorščino državi...še posebej če sta delavec in direktor ena in ista oseba :wacko:

mogoče boš zdaj razumel ....

v zeloooo velikih primerih imata skupne interese, da veš je takih "podjetij" pri nas ogromno....in tudi zelo vestno plačujejo davke, ker druge izbire nimajo ... je pa ogroooomno podejtij, kjer davke ne plačujejo, kjer prispevke ne plačujejo, kjer jim država skozi prste gleda.. ne morš verjet ampak takim privatnim podjetjem, v eni osebi, tudi elektriko izklopijo...medtem ko se večja podjetja na veliko šlepajo na račun odloga plačila...

jao, ne bom več naštevala ... :doze: k mi gre na :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si predstavlam....samo ne kako maširata, ampak kako z neplačevanjem davka kažeta nepokorščino državi...še posebej če sta delavec in direktor ena in ista oseba :wacko:

mogoče boš zdaj razumel ....

v zeloooo velikih primerih imata skupne interese, da veš je takih "podjetij" pri nas ogromno....in tudi zelo vestno plačujejo davke, ker druge izbire nimajo ... je pa ogroooomno podejtij, kjer davke ne plačujejo, kjer prispevke ne plačujejo, kjer jim država skozi prste gleda.. ne morš verjet ampak takim privatnim podjetjem, v eni osebi, tudi elektriko izklopijo...medtem ko se večja podjetja na veliko šlepajo na račun odloga plačila...

jao, ne bom več naštevala ... :doze: k mi gre na :SS

In proti komu bi potem štrajkala? Proti delavcem v javni upravi ali proti državi, ki je samo na papirju pravna in ki ti za plačane davščine premalo nudi? Ali je delavec za šalterjem država ali morda govorimo o hierarhični ustanovi katere operativni del vodi z vrha vlada, zakonodajni pa parlament?

Posameznik pa tako ali tako ne more nič, če ni dovolj velik in pomemben. Še posamezen sindikat težko kaj doseže. Lahko se greš upirati a rezultat bo klavrn zate. Ali morda sedaj bolje razumeš/razumete zakaj je cilj oblastnikov da so odspodaj vsi skregani in razdrobljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In proti komu bi potem štrajkala? Proti delavcem v javni upravi ali proti državi, ki je samo na papirju pravna in ki ti za plačane davščine premalo nudi? Ali je delavec za šalterjem država ali morda govorimo o hierarhični ustanovi katere operativni del vodi z vrha vlada, zakonodajni pa parlament?

Posameznik pa tako ali tako ne more nič, če ni dovolj velik in pomemben. Še posamezen sindikat težko kaj doseže. Lahko se greš upirati a rezultat bo klavrn zate. Ali morda sedaj bolje razumeš/razumete zakaj je cilj oblastnikov da so odspodaj vsi skregani in razdrobljeni.

lej, nič novega nisi povedal a ne....

in JA, delavec za šalterjem mora biti pripaden svojemu delodajalcu, tudi če je to država....

ne glede na hierarhijo, tako naj bi podjetja delovala, privatna ali državna.... v skladu s poslovno etiko - pripadnost pa je tisto, kar se delavci pri nas ne zavedajo..

pa stokrat povedano, hodi se na delo ne v službo po plačo

pa ne da se mi več.... ker imam čisto drugačno mnenje

naj končno ljudje začnejo delat, uživat v tem kar delajo, naj končno začnejo s podjetjem v katerem delajo dihat... pa ne mi rečt da se ne da...

najlažje je čakat na višjo plačo in za to ne narediti ničesar

pa ne govori da delavec ne more v podjetju nič spremeniti, to govorijo tisti, ki tega nikoli niso poskusili..seveda se je pa najlažje skrivati za drugimi in čakati da poči, itak je takrat prepozno in vsi so naenkrat grozno pametni, kaj je šlo v podjetju narobe, da se je zgodilo kar se je.

i'm out ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, delavcu z 'mizerno' plačo bomo najbolje pomagali tako, da bomo še vse ostale delavce spravili na 'mizerne' plače. Odlična logika, ni kaj.

A ti potem te velike razlike ( 1: 20 ali še več ) med najmanjšimi in največjimi plačami podpiraš :?:(

P.S. postavi se v kožo ljudi ki imajo 500€ na mesec, pa da te vidimo kako boš potem :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, nič novega nisi povedal a ne....

in JA, delavec za šalterjem mora biti pripaden svojemu delodajalcu, tudi če je to država....

ne glede na hierarhijo, tako naj bi podjetja delovala, privatna ali državna.... v skladu s poslovno etiko - pripadnost pa je tisto, kar se delavci pri nas ne zavedajo..

Mešaš pripadnost in odgovornost za vodenje. A je delavec za strojem odgovoren za slabo vodenje podjetja s strani lastnika in/ali managementa? In ko že govoriš o pripadnosti, ta se gradi še na čem poleg plače, ki je eksistencialna kategorija. In tega se delodajalci pri nas ne zavedajo.

pa stokrat povedano, hodi se na delo ne v službo po plačo

pa ne da se mi več.... ker imam čisto drugačno mnenje

Ja in? Če delavec ne opravlja svojega dela ima delodajalec verjetno kakšne mehanizme za ukrepanje ali se morda motim?

naj končno ljudje začnejo delat, uživat v tem kar delajo, naj končno začnejo s podjetjem v katerem delajo dihat... pa ne mi rečt da se ne da...

Seveda se da a je treba spremeniti miselnost na obeh straneh.

najlažje je čakat na višjo plačo in za to ne narediti ničesar

Ja in? Če delavec ne opravlja svojega dela ima delodajalec verjetno kakšne mehanizme za ukrepanje ali se morda motim? malo se že ponavljam, anede ;)

pa ne govori da delavec ne more v podjetju nič spremeniti, to govorijo tisti, ki tega nikoli niso poskusili..seveda se je pa najlažje skrivati za drugimi in čakati da poči, itak je takrat prepozno in vsi so naenkrat grozno pametni, kaj je šlo v podjetju narobe, da se je zgodilo kar se je.

i'm out ....

Ja, povprečen delavec ne more skoraj nič ali zelo malo spremeniti. Če si pa ti lastnik, direktor in delavec v eni osebi pa moram priznati, da ima pri tebi delavec najbolj direkten dostop do lastnika. Tak pa že lahko kaj naredi. Vsi pa še zdaleč niso niti blizu temu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti potem te velike razlike ( 1: 20 ali še več ) med najmanjšimi in največjimi plačami podpiraš :?:(

P.S. postavi se v kožo ljudi ki imajo 500€ na mesec, pa da te vidimo kako boš potem :wallbash:

A se ti morda zdi, da to podpiram? A sem morda kje kaj takšnega napisal?

500€ je pri življenjskih stroških v tej državi nehumano in bi prej morali vsi delati na tem kaj in kako delati, da bodo vsi imeli višje plače.

Mimogrede, kje si pa dobil razmerje 1:20 ali še več? Toliko še predsednik ne dobi. Dobijo pa razni managerji paradržavnih podjetij in zavodov, to pa res. Drugače so pa največje plače in razlike v gospodarstvu in ne v javni upravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh Fritz..obračaš moje stavke :P

mešaš ti, jaz točno vem, kaj je pripadnost in vodenje in na čemu temelji....

plača je : ovrednoteno delo, to kar nekdo naredi...če ne dela, pač ni plačan ...logično

a mehanizme bi rad vedu? no če že hočeš, je najboljši in najhitrejši ta, ter za delodajalca najmanjši strošek, da delavca odpusti...simpl a ne?

pač, v takem času živimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tebi osebno se zdi to vse skupaj ok? Po tvojem bi morali imeti še več? Meni se pač ne zdi to ravno na mestu, dvomim pa, da samo meni.

Meni je to OK. Zdravnikov ni na pretek in od njih so odvisna naša življenja. Morajo biti dobro plačani. Ja, če mene vprašaš, bistveno bolje od gradbenih delavcev in medicinskih sester. Zdravnik se izobražuje dolgo, izobrazba je draga, marsičemu se med tem časom odrečejo, začnejo z zelo nizkimi plačami (za ta rang znanja!), in od njih je odvisno naše zdravje (seveda je v prvi vrsti odvisno od nas samih in od kakovosti genskega materiala, ki ga imamo vgrajenega).

In ja - nekateri zdravniki si zaslužijo še več, kakšen pa tudi manj, verjetno.

PS: ne poznam veliko zdravnikov, ki bi si lahko privoščili hude motorje, kakršen je tvoj ...

Sem mislil, da ti na POP-u delaš, ker tolko flancariš.

Jaz sem imel na sumu tebe! Za Svet na Kanalu A bi bil dober!

Najboljše bi bilo,da začne stavkat privatni sektor in se odloči, da ne bo več plačeval dajatev in si naj javna uprava sama nafila proračun. To podpiram. Ljudje iz javne uprave se seveda ne.

Evo, začni, pa da te vidimo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, delavcu z 'mizerno' plačo bomo najbolje pomagali tako, da bomo še vse ostale delavce spravili na 'mizerne' plače. Odlična logika, ni kaj.

Valjda, kronska lastnost Slovencev - v peklu eden drugega vlečejo nazaj not ... :)

si predstavlam....samo ne kako maširata, ampak kako z neplačevanjem davka kažeta nepokorščino državi...še posebej če sta delavec in direktor ena in ista oseba :wacko:

mogoče boš zdaj razumel ....

Ajde, začni, da te vidimo ...

Pizda, sam gobec vas je.

/steam off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa stokrat povedano, hodi se na delo ne v službo po plačo

pa ne da se mi več.... ker imam čisto drugačno mnenje

Govoriš, kot da dežuraš vsak dan pri vseh ...

naj končno ljudje začnejo delat, uživat v tem kar delajo, naj končno začnejo s podjetjem v katerem delajo dihat... pa ne mi rečt da se ne da...

Wow, in ti, pravi TI, si edina, ki to VEŠ?! Drugi pa itak pojma nimajo, nihče od cirka 2 miljona Slovencev ... in TI širiš to božjo besedo, zveličavna si ...

najlažje je čakat na višjo plačo in za to ne narediti ničesar

Najlažje je gobec vrtet na forumu. (govorim zate in zase, da ne bo pomote).

pa ne govori da delavec ne more v podjetju nič spremeniti, to govorijo tisti, ki tega nikoli niso poskusili..seveda se je pa najlažje skrivati za drugimi in čakati da poči, itak je takrat prepozno in vsi so naenkrat grozno pametni, kaj je šlo v podjetju narobe, da se je zgodilo kar se je.

Lej, čakam, da objaviš, kdaj boš začela izvajati državljansko nepokorščino, nehala plačevat davke, se začela upirati državi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, začni, da te vidimo ...

Pizda, sam gobec vas je.

/steam off

ej, to pa teb prepustim... ti boš bolj viden k jaz :P

aja, si mislu neplačevanje ? to že delam.... sam mi nč ne pomaga, k mi kar sami vzamejo :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti potem te velike razlike ( 1: 20 ali še več ) med najmanjšimi in največjimi plačami podpiraš :?:( P.S. postavi se v kožo ljudi ki imajo 500€ na mesec, pa da te vidimo kako boš potem :wallbash:

Kva si pa ti zdaj pameten? V privatnem sektorju so razmerja tudi 1 : 100 ... in ponekod so to celo poštena razmerja ... jebiga, vsak delavec pa lahko nekako dobi svoj kapital in štarta delat "za sebe" ... no, nekateri delavci pozabljajo, kaj pomeni "delati ves dan, tudi nosit odgovornost za druge, ko spiš", seveda pa so tudi nekateri lastniki govno, da ni večjega .

Nauk je le eden - ne posploševat in ne bit po defaultu fauš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, kje si pa dobil razmerje 1:20 ali še več? Toliko še predsednik ne dobi. Dobijo pa razni managerji paradržavnih podjetij in zavodov, to pa res. Drugače so pa največje plače in razlike v gospodarstvu in ne v javni upravi.

Strinjam se, da je 500 evrov nehumano, je pa res, da je minimalna plača uzakonjena na 650, če se ne motim, in zraven je še nekih 100 ali celo 150 vse skupaj za malco in prevoz po novem ... Seveda je res tudi, da bo do tega nivoja po zakonu prišlo v 2 letih (oz . letu in pol še ).

Glede razmerij - kolkr vem, a ni tako, da je v javno lastniških/solastniških podjetjih omejitev za vodstvene kadre taka, da je faktor 5 na povprečje plač v podjetju omejitev za vodstvene kadre? Ok, jasno, da pol neki modeli z minimalcem pridejo res do razmerja 1:20, ampak ... hej, čistilka in generalni direktor sta verjetno pač obsojena na tako razmerje... (pa ne,d a bi tu govoril, da je higiena manj pomembna ... .)

a mehanizme bi rad vedu? no če že hočeš, je najboljši in najhitrejši ta, ter za delodajalca najmanjši strošek, da delavca odpusti...simpl a ne?

Kaj pa naj, ga živi, kot da je njegov družinski član? To verjetno preostane prepuščeno družinskim članom, če mene vprašaš ...

PS: pa če ga zapovrh res ne rabi,da ga odpusti, potem je itak blo že v štartu narobe, da ga je najel/zaposlil, se ti ne zdi? Kaj pa ti nardiš s stvarmi, k jih ne nucaš u lajfu?

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, si mislu neplačevanje ? to že delam.... sam mi nč ne pomaga, k mi kar sami vzamejo :lol:

Pa če nis opazla, zraven še mal stroškov naračunajo, najprej DURS, potem še banka ... Skratka - verjetn se ti to še kr zdi pametno početje, a? ... Pol pa jamraš ...

mashina.... polovico komentarjev ne štekam, zato bom rajš tih... ( pa še manj bom gobec tokrat vrtela k ti ) :D

Kljub temu ti ni oproščeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa naj, ga živi, kot da je njegov družinski član? To verjetno preostane prepuščeno družinskim članom, če mene vprašaš ...

PS: pa če ga zapovrh res ne rabi,da ga odpusti, potem je itak blo že v štartu narobe, da ga je najel/zaposlil, se ti ne zdi? Kaj pa ti nardiš s stvarmi, k jih ne nucaš u lajfu?

pa sej me ni treba ponavlat a veš...to je MOJE mnenje... a kaj nardim? jaz zavržem še preden "kupim", torej

ne "kupim"...

mal smo :topic: btw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mehanizme bi rad vedu? no če že hočeš, je najboljši in najhitrejši ta, ter za delodajalca najmanjši strošek, da delavca odpusti...simpl a ne?

pač, v takem času živimo....

Kaj se pa potem bunite, če so takšni časi (in takšni ljudje). Če imaš moč odpuščaj, če nimaš, trpi. Taki časi pač... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se, da je 500 evrov nehumano, je pa res, da je minimalna plača uzakonjena na 650, če se ne motim, in zraven je še nekih 100 ali celo 150 vse skupaj za malco in prevoz po novem ... Seveda je res tudi, da bo do tega nivoja po zakonu prišlo v 2 letih (oz . letu in pol še ).

Glede razmerij - kolkr vem, a ni tako, da je v javno lastniških/solastniških podjetjih omejitev za vodstvene kadre taka, da je faktor 5 na povprečje plač v podjetju omejitev za vodstvene kadre? Ok, jasno, da pol neki modeli z minimalcem pridejo res do razmerja 1:20, ampak ... hej, čistilka in generalni direktor sta verjetno pač obsojena na tako razmerje... (pa ne,d a bi tu govoril, da je higiena manj pomembna ... .)

Glede razmerij je pač moje mnenje, da bi moral biti vsem zaposlenim zagotovljen nek minimum za človeka dostojno življenje in da od tod naprej plačilo raste glede na zahtevnost in odgovornost dela ter ostale posebnosti. Najvišjo plačo v javni upravi bi moral imeti predsednik vlade, vmes med njim in prej omenjenim minimumom pa se lahko razporedijo vsi ostali. In če predsednik vlade dobro opravlja svoje delo ima lahko zaradi mene 10.000€ neto plače in tako naprej navzdol, v razumnih okvirjih za proračun seveda (tako glede višine plač kot tudi števila in položaja javnih uslužbencev). Ljudje so največja vrednota in še tako dober sistem ne bo uporaben, če ni zadaj človek, ki z njim upravlja ali ga vzdržuje.

Gospodarstvo v kapitalističnih družbah nima teh omejitev in se plače formirajo svobodno oz. kot je rekel nekdanji pogajalec združenja delodajalcev S.H.Milič - 'Samo nebo je meja'. Vendar pa lahko država z davčno politiko vpliva tudi na to. Prevelike razlike prej ali slej vodijo v deviacije in propad. Osnovno gonilo kapitalizma sicer je pohlep posameznika a ta pohlep mora imeti meje.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tebi osebno se zdi to vse skupaj ok? Po tvojem bi morali imeti še več?

Meni se pač ne zdi to ravno na mestu, dvomim pa, da samo meni.

Kolikor poznam dohtarjev, njihovega dela in njihovih plač, bi komot imeli več. Res pa je, da ne poznam "dohtarce" Martine in njenega Feliksa.

In kolikor poznam nas, ostalih proletarcev, bi tudi rekel, da so naše plače prej mizerija kot pravična nagrada. In da bi se tudi malo več varnosti krepko prileglo.

Ampaq sistemi so od pamtiveka zasnovani tako, da poleg peščice iznajdljivih in vsega sitih princev skotijo še trume prezrtih in opeharjenih pankrtov. V tem smislu ni tale naša kao demokracija pogruntala nič novega.

Meni se zdi povsem na mestu, da si vsi taopeharjeni pankrti prizadevamo za izboljšanje statusa. Ne zdi pa se mi na mestu, da bi ravno dohtarjem odrekali to pravico. Razen seveda Martini in Feliksu. Onadva naj bosta tiho. S petnajstimi jurji netto na mesec se pa res nimata kaj kurčit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se, da je 500 evrov nehumano, je pa res, da je minimalna plača uzakonjena na 650, če se ne motim, in zraven je še nekih 100 ali celo 150 vse skupaj za malco in prevoz po novem ...

Ja ampak bruto. Neto je potem okrog 500€.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše bi bilo,da začne stavkat privatni sektor in se odloči, da ne bo več plačeval dajatev in si naj javna uprava sama nafila proračun. To podpiram. Ljudje iz javne uprave se seveda ne.

Mislim, da se ne zavedaš kakšne bedarije pišeš.

Javna uprava je mnonopolist, pa razmisli kaj to pomeni.

In tukaj se prerekamo za oslovsko senco, procent pobranih dajatev, ki gre za plače (ki so očitno edini problem za to vlado)je tako majhen, da bi bile plače brez vseh problemov lahko dvojne pa se to sploh nebi smelo poznati. Ampak pravi problemi se očitno ne smejo izpostaviti in za razdor med ljudmi so najbolj primerne plače.

DIVIDE ET IMPERA

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CESTE je treba, pa RAZHAJKAT to bando pohlepno, tako kot to za malenkosti naredijo FRANCOZI :whistle:

Ajde, da te vidim ...

Ja ampak bruto. Neto je potem okrog 500€.

lp

Franc

prištej še malco in strške prevoza, pa je že mal več ...

ampak NE, boljše je zganjat paniko in demagogijo z neto brez malce in prevoza ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!