Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Odvilo se je svetovno MX3 in evropsko EMX2 prvenstvo v Orehovi vasi, pa nobeden ni nič omenil :closedeyes:

Za tiste ki jih ni bilo, da bi spodbudili naše, ki so vseeno nanizali vrhunske rezultate (Gerčar v EMX2 zmagal, Matevž Irt v MX3 drugo mesto)je MXSLO pripravil tole foto galerijo.... :photo:

www.MXSLO.com Foto galerija - Orehova vas 2010

MX3-in-EMX2-Orehova-vas-2010-1285.jpg

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo klapa!

Prodam Suzuki RMZ450 l.2008, agregat je bil menjan zaradi tovarniške napake l.2009, agregat imam cca 10ur, motor je kot nov, vožen je bil rekreativno, cena po dogovoru... za več info pišite na PM! LP Niko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Vem da je blo dost že napisanga pa useglih. Kupu bi si cross tja do nekje 2500€. Kaj mi priporočate, gledam yamaho, hondo, ktm. Kaj bi kot začetniku priporočali 125cc  al 250cc (4t, 2t ?). Glede stroškou mi je jasno da ma 2t večjo porabo pa to. Sam zanima me pa kako je glede delov (bat, €). Na koliko ur nej bi se menjavu bat ? 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Imam nekaj problemov z iskanjem motocross motorja in sem se prijavil na nek kwazi motocross forum, kjer so z informacijami bolj skopi. Sedaj pa sem prekopiral zadevo na ta forum in upam za kaj več pomoči. 

Hvala.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pozdravljeni vsi skupaj.

Ta študenska leta in dolga leta motorizma so me prisilila da pride v nabavo še en motor. Do sedaj sem vozil Yamaho xt660r, to je bil motor za po cesti, skok na kakšno goro, hvaležen do uporabnika, nizki stroški servis, pač nikjer ni bil odličen je bil pa povsod prav dober in ga prav tako nameravam še obdržati.

Ker sem doma na podeželju in imam v bljižini doma motocross progo Mislinjska Dobrava, mogoče jo kdo izmed vas tudi pozna, sem prišel do sklepa da si nabavim motocross motor.

Pred parimi dnevi je bil pri meni kolega s hard endurco, KTM 525, motor za katerega mislim da je res taprava stvar za mene.

Vendar pa me kot pri vsaki misli o KTM-u tudi tu pojavi malo strahu s rezervnimi deli, ker poznam sosede avstrijce in vem kako oderuški znajo biti pri nekaterih sklopih motorja.

Zato bi raje gledal tudi po kakšnih drugih znamkah, predvsem teh z Japonske. Osebno Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki,...

Velik sem 193cm, teže 95kg...(oz. lahko to pomnožim x2 ker bi ta motor uporabljal tudi moj brat, enakih mer in dimenzij)

Da se bolj opredelim, iščem motor do prostornine 250ccm3, vem da bi mi mogoče priporočali večjo prostornino motorja, zaradi mojega rušta, pa vendar za motocross progo, gozdove in travnike bi to lahko bilo dovolj, bojim se da mi bo 450ccm3 motor pretežak, preokoren in neobvladljiv.

Poleg tega se mi še poraja vprašanje med 2T in 4T motorjem, poznam principe voženj posameznega motorja, stroške pri 4T/2T in delovanje samega agregata, v bistvu hočem samo dodatno mnenje o tem kaj mi bolj priporočate?

Moj budget je omejen na 3000€, toliko sem pripravljen odšteti za motor.

Letnik od 2005 naprej oz. lahko starejši ob pogoju ohranjenost.

Menite da bi lahko za ta denar dobil nek ohranjen motor?

Kaj bi moral paziti pri nabavi motorja?

No zaenkrat je dovolj, časa za nakup imam tudi dovolj in bom potrpežljiv pri nabavi, sedaj pa dovolj pametovanja in upam na Vaše dobre nasvete  

Hvala za posredovane odgovore.

In še 2. objava:

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pozdravljeni,

Da malo povem, kako se mi stvari razvijajo.

Danes sem obiskal zelo dobrega mehanika motocross motorjev, kateri ima licenco za servis Yamah in sem mu povedal kakšne težave me mučijo.  

Po daljšem razgovoru in debatiranju o motorjih sma prišla do hard endurc in mi bo ta stvar vsekakor bolj služila kot pa sam cross motor.

Bil sem na ogledu KTM-ovega hard endurca, 250-4T, letnik 2006.

Servisiral ga je prejšni omenjen serviser. Motor ima original KTM-ov 300ccm3 kit, redni servisi BI () naj bili opravljeni. Motor ima kar nekaj dodatne opreme.

-zaščita hladilnika

-nezlomljive (fleksibilne) ročke za zavoro/sklopko

-v sprednji pnevmatiki ima tisto neprebodljivo stvar (nekakšna guma od Michelina)

Plastike niso v najlepšem stanju, vendar je rekel da raje pusti takšnega kot je in potem spusti ceno motorja za ceno novih plastik. Vožen je bil večinoma po terenu, motor je bil tudi na Enduromaniji. Možakarja pa v garaži že čaka nov KTM 250ccm3 in mu je ta odveč.

Malo me skrbi prednja feltna, po "pikicah" odstranjene barve me skrbi da je motor videl kar nekaj kamenja oz grap.

Na hard endurote sem pa začel razmišljati zaradi njihove velike prilagoditve, ker bi pa mogoče še rad kdaj smuknil na sladoled v mesto.

Velik plus pa dajem tudi el. vžigu.

Imajo tudi motocross specijalke el. vžig?

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav,

Miha7

Ceni ga za 3600 eurov.

Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Imam nekaj problemov z iskanjem motocross motorja in sem se prijavil na nek kwazi motocross forum, kjer so z informacijami bolj skopi. Sedaj pa sem prekopiral zadevo na ta forum in upam za kaj več pomoči. 

Hvala.

...

Pozdravljen...kateri "kvazi" forum si pa to spraševal??? Če bi vprašal to na MXSLO formu bi odgovor že dobil ;)....vsja iz moje strani hehe...vprašaj tam, pa ti razložim kako in kaj....

Lp, Peter

Link do foruma:

MXSLO.com FORUM

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima:

http://www.sd-druzinskavas.org/5-akrapovi-crosscountry.html

Vem da vas večina že ve, ampak apeliram na tiste, ki poznajo kakega otroka (in seveda starše), ki bi morda vozil MX 65.

Ker zaenkrat bodo zagotovo trije, pa bi bilo morda OK, če bi bil še kakšen.

Vzpodbujajmo podmladek!! .) :yea2::yea1:

@Miha7 saj kakšen odgovor si pa tudi dobil no, sej tako kvazi pa spet ni tisti forum. Če drugega ne je dokaj pregleden.

In pa tudi s tvojim postom si vsaj meni dal vedeti, da o zadevah definitivno kar nekaj veš in imam občutek, da je vse skupaj sedaj bolj kot ne samo še stvar tvoje odločitve: Ali cross in pa TTjka za na sladoled, ali pa HE in TT-jka, oba za na sladoled, HE pač za hujše terene.

:grim

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 @mimixtz

Se opravičujem, mogoče sem res malo preudarno napisal da je to nek kvazi forum.

Lahko najdeš kar nekaj koristnih informacij, tako da se opravičujem.

Motorja pa nažalost še vedno ni doma. Nekako čakam, da se mi še ponudi kakšna priložnost, pa saj imam čas kupovati celo zimo, tako da nebom si nekaj "na vrat na nos" domov pripeljal, raje malo počakam in kupim nekaj vsaj spodobno kvalitetnega. 

V bistvu sem zelo malo vedel prej o motorjih, vsaj HE, pa me je potem g. Googl pripeljal kar do nekaj odgovorov  :sleep2:

Lep pozdrav,

Miha7

Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh kit nadgradenj in podobnega sranja se izogibaj v največjem loku kar se da. To nikol ne dela dolgo.

Original japonc je najcenej in najdlje dela. Če le ni honda :)

Mislim, da sm ti povedu dovol.

Pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vem da je blo dost že napisanga pa useglih. Kupu bi si cross tja do nekje 2500€. Kaj mi priporočate, gledam yamaho, hondo, ktm. Kaj bi kot začetniku priporočali 125cc  al 250cc (4t, 2t ?). Glede stroškou mi je jasno da ma 2t večjo porabo pa to. Sam zanima me pa kako je glede delov (bat, €). Na koliko ur nej bi se menjavu bat ? 

Lp

Če te slučajno zanima, prodajam svojo Yamaho YZ250F, l.2007...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri si lahko ogledate motor na tekmi pokalnega prvenstva. S seboj bom imel tudi nekaj rabljene opreme(škornji, oklep, hlače..).

Motor bo stal pri kombiju od Motocentra Laba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Dober dan...

A mogoče kdo ve katera svečka (oznaka) gre v Hondo CR 125 (2006) ?

Hvala!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Rabim, enega dobrega serviserja kros motorjev iz centra ali okolice maribora, prosim če poznate kakšnega

mi ga predlagajte.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drago Predan...majster za krosare in podobno.

Doma pa je iz črete ali pohorja nevem točno kam spada.

Če rabiš cifro ti jo zrihtam.

Popravljeno . Popravil ShAArK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dej mi cifro, na privat al pa tuki , pa hvala ti

Edini problem je da ima ful gužvo in ful nerad dvigne telefon :) Plus tega da si mesec dva takoj brez motorja. Ampak ko ga dobiš nazaj pa mi je še vedno nekaj porihtal da je bolj letelo :) 026180532 ali 031277677 Nisem pa ziher če še ima vedno to št.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

js sm nov na forumu in sm se pred kratkim zaceu mal bolj resno ukvarjat z motocrossom prej pa kitajci itd.....in zdej me zanima zakaj mi motor dela na precej visokih obratih(uceri mi je delu normalno pa tud danes k sm ga zgau pa sm ga pustu da se ogreje itd. je blo use ok sam pol se grem pa pelat in pol se je to zacelo.... :/) sicer gre pa za motor honda cr80 ce vam kej pomaga

pa hvača ze vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temo sem že malo prebrskal, pa nisem zasledil(lahko da sem spregledal), kaj se šteje pod obvezno opremo na motokros progi. Vem, da je najbolše inmeti use kar je možno, sam zaenkrat res nebi kupoval use opreme,ker bi najprej rad videl kako to sploh zgleda in če mi to ustreza.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temo sem že malo prebrskal, pa nisem zasledil(lahko da sem spregledal), kaj se šteje pod obvezno opremo na motokros progi. Vem, da je najbolše inmeti use kar je možno, sam zaenkrat res nebi kupoval use opreme,ker bi najprej rad videl kako to sploh zgleda in če mi to ustreza.

hvala

Čelada, očala, rokavice,zaščita prsnega koša, hrbtenice, komolcev, ščitniki kolen, škornji, zaščita za vrat.

Vse je potrebno, vendar ni nujno. Koliko je nujno pa boš sam videl, ko te bo drugi dan po padcu vse bolelo.

lpA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lp mene pa zanima če ve kdo za kaki cross 125 2T (honda ,suzuki,yamaha,kawasaki) da se prodaja ?letnik od 1999 naprej, do 1500€? sem pogledal po internetu sam je večina že vse prodano. hvala vnaprej za odgovore

lp

Popravljeno . Popravil matjaz20
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. rabu bi nasvet če mi lahko kdo pomaga. zadeva je sledeča, mam yamaho yz250 2000, na motorju je nov cilinder in bat tko da je motor praktično nov tud blajrca nima nč lufta špila use..težava je u tem da motor v 1,2,3 mori ne dubi obratov poj u 4 pa 5 gre pa nurmaln potegne in vse tud na mestu k laufa se full ubrne...newem kaj je to sicer sm nastavlov pred užig in iglo u frgazarju sam še kr ni dobr..prosim za pomoč..mislm pa da je problem u nastavitvah na frgazarju mogoče dobi preveč zraka benza newem. če mi lahko kdo pomaga lepo prosm.

lep pozdrav pa gasa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo. rabu bi nasvet če mi lahko kdo pomaga. zadeva je sledeča, mam yamaho yz250 2000, na motorju je nov cilinder in bat tko da je motor praktično nov tud blajrca nima nč lufta špila use..težava je u tem da motor v 1,2,3 mori ne dubi obratov poj u 4 pa 5 gre pa nurmaln potegne in vse tud na mestu k laufa se full ubrne...newem kaj je to sicer sm nastavlov pred užig in iglo u frgazarju sam še kr ni dobr..prosim za pomoč..mislm pa da je problem u nastavitvah na frgazarju mogoče dobi preveč zraka benza newem. če mi lahko kdo pomaga lepo prosm.

lep pozdrav pa gasa :D

Preveri barvo svečke, če je fergazer kolikortok pravilno nastavljen mora biti le ta kavno-rjave barve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!