Skoči na vsebino

Tehnični pregled skuterja (50ccm)


runn4

Priporočene objave

če ti motor ne bo šel več kot 50 km/h ti nebojo nič moril....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pri tehničnem pregledu koles z motorjem na posebni stezi izvedejo tudi meritev največje hitrosti, ki jo doseže kolo z motorjem in ne sme presegati 45 km/h

samo glej! ko ti kupiš motor gre recimo 50km/h pol pa ti sami na servisu pojemajo pri določenih kilometrih vun blokade ker morejo... tak da ni logično to najbol da bi ti šo 50km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

logično ali nelogično...zakon določa da je kolo z motorjem motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja ne presega 50 ccm in ne more razviti večje hitrosti kot 45 km/h ... ker so starejši modeli mopedov (skuterjev) bili omejeni na 50 km/h je tudi tudi tisti famozni vpis v VD - kat.A z omejitvijo do 50 km/h, poleg tega imajo nekateri mopedi (skuterji) kljub 50 cmm v PD vpisano, da so motorna kolesa in ne kolesa z motorjem, ker pač presegajo 45 km/h

glede predelave (odstranitve blokad) pa zakon določa, da lahko policist zaseže kolo z motorjem, ki je predelano tako, da presega največjo hitrost, določeno v predpisih - tako vozilo tudi ne more opraviti tehničnega pregleda.

blokade, ki omejujejo hitrost na 45 km/h pa ti na servisu ne bodo odstranili "po uradni dolžnosti" temveč zgolj na tvojo zahtevo...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj mi lahko kdo pove, ce lahko registriraš skuterja če maš prometno, homologacije pa nimaš več? al rabiš oboje? Zavarovanje in registracija sta mi potekla pred 3 tedni. To je kaj narobe? razn da nimam zavarovanega? Prosim odgovor cimprej, ker mam namen jutri it :) hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

' date='7 Apr 2004 @ 14:29']

samo glej! ko ti kupiš motor gre recimo 50km/h pol pa ti sami na servisu pojemajo pri določenih kilometrih vun blokade ker morejo... tak da ni logično to najbol da bi ti šo 50km/h

Hmmmmmmmmmmmmm..... to pa ne bo držalo, saj ti na servisu ne smejo vzet blokad ven, razen, če to zahtevaš od njih!!!

Pa še nekaj lahko povem, če mate letnik 2001, morate it na prvi tehnični pregled komaj leta 2005. Tak je tudi moj Aerox. Ko sem bil lani tam, sem reko da še ni star 3 leta in mi je "teta, ki tam dela" lepo napisala v prometno PRVI TEHMIČNI APRIL 2005.

Sam pa grem drugi tedn podaljšat registracijo.

Za starejše pa priporočam, da vzamete nerazen dušilec na izpuhu in date tam noter cevko ali pa kakšno podložko (glavno da otežite pretok zraka/plinov), ali pa date podložko tam not ko se izpuh prišraufa na cilinder. Odvisno od skutera in izpuha, kaj je pač lažje. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za starejše pa priporočam, da vzamete nerazen dušilec na izpuhu in date tam noter cevko ali pa kakšno podložko (glavno da otežite pretok zraka/plinov), ali pa date podložko tam not ko se izpuh prišraufa na cilinder. Odvisno od skutera in izpuha, kaj je pač lažje. B)

To mene zanima, če je možno da pride do kakšnih posledic s tem. Ker verjetno ni najbolj dobro za motor, če imaš takšno zmanjšano luknjo, potem pa ti oni na valcnih poln gas stisne pa drži :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jaz mam aeroxa letnik 00, pa pise v prometni prvi tp leta 05... To drzi?

Nebi smeli nič sitnarit. Vsaj pri meni niso ;) Ti ni že potekla registracija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mene zanima, če je možno da pride do kakšnih posledic s tem. Ker verjetno ni najbolj dobro za motor, če imaš takšno zmanjšano luknjo, potem pa ti oni na valcnih poln gas stisne pa drži  :hmm:  :hmm:

Do posledic ne bo prišlo, če se boš tak vozo 50km, če pa bi s tem šel delat 2000km, te pa bi se znalo kaj pokvarit, a še v to močno dvomim, tak da lahko brez skrbi za tisti dan narediš kaj takega....

Pa še to!!!! Tisti, ki ste že bili na tehničnem, nam lahko zaupate koliko stane osnovno zavarovanje, pa tehnični, pa te stvari.....

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog 30k sit. Sicer pa www.amzs.si ...izračun podaljšanja registracije

LP :D

če pa lani je blo enih dvajset :wacko: :blink: :blink: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30k je ze lani sem placal 17k pa sem se mislo ono ubit za pultom, zdaj nam samo se manjak da nam bencin podrazijo na 250sit, :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem tehničnega naredo :OK: :OK: :OK: in to s vrtoglavimi 19 kmh :lol1: :lol1: Htel me je vrečt zaradi enih par stvari, samo pol me je le spusto. Ko je vido mojo turbino se je samo smejal, špegla nisem mel na pravi strani, PREVEČ zablokiran :lol1: pa hupa ni delala. Je reko samo beži da te ne vidim :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno še koga zanima, skutera ni potrebno pelati na tehmični pregled 3 leta po prvi registraciji. Šteje torej registracija in ne leto izdelave. Jaz mam Aerox-a letnik 2001, prvilč je bil registriran 2002, zdaj pa moram šele 2005 it na prvi tehnični pregled.

Moj kolega ma DNA-ja letnik 2001, pa je imel prvo registracijo leta 2003 in ima zato komaj 2006 prvi tehnični pregled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno še koga zanima, skutera ni potrebno pelati na tehmični pregled 3 leta po prvi registraciji. Šteje torej registracija in ne leto izdelave. Jaz mam Aerox-a letnik 2001, prvilč je bil registriran 2002, zdaj pa moram šele 2005 it na prvi tehnični pregled.

jaz tudi mam to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega ma DNA-ja letnik 2001, pa je imel prvo registracijo leta 2003 in ima zato komaj 2006 prvi tehnični pregled.

Ma kaj predelano? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_OKI_: pa ni nič gnjavo, ker ti je 19km/h leto, drl pa se je ko marija :D :D

PS: Kam si to pelal, da še jaz tja grem ?? :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_OKI_: pa ni nič gnjavo, ker ti je 19km/h leto, drl pa se je ko marija :D :D

PS: Kam si to pelal, da še jaz tja grem ?? :) :)

Reko mu je da z tem nebo priso do Malecnika :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: Mislim da je bil na AMZSju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glihkar sem zvedu, da nizozemcem prokleti policaji pridejo kar v šolo delat nenapovedane preglede, če so skuterji predelani! :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jaz, ko sem tablico zgubo :cry: Me prav zanima kolk $ bom spet pusto na amzs za novo :wacko: :cry:

Sej sem ti prej reko kaj napravi.Poklici na tezno na prometno pa povej....pa ce bodo nasli bos dobil nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!