Skoči na vsebino

Kromiranje, vzdrzevanje kroma


soru81

Priporočene objave

Zivjo!

Zanima me kam bi lahko nesel kromirati par zadev iz aluminija? Za poliranje ze imam nekoga, vendar bi dal rajsi kromirat, ker je efekt boljsi in manj vzdrzevanja.

Hvala in LP

Uros

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polirat boš mogu tko al tko ker nima smisla kromirat nepulirane kose.

Kolega, ki rihta stara vozila je dal polirat in kromirat dele v GALMA d.o.o. Holmec-Radomlje. Rezultati so bili odlični!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... Ampak, potem najbrz poliranje ni potrebno do sijaj, ampak samo do te mere da je gladko?

Pa je ta tvoj kolega dal kromirat aluminij, ali kaj drugega? Ker sem enkrat slisal, da se aluminij ne da kromirat brez vmesnih postopkov, da je treba bakrit prej... kdo kaj ve o tem?

Bom povprasal se pri GOLMI!

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me držat za besedo, ampak mislim da na aluminij ne prime krom, tako da boš moral dati polirat do sijaja! Naj me popravi kak strokovnjak če se motim, tako mi je bilo rešeno ko sem dal kromirat k Pavlinjeku oklep za prejšnji motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me držat za besedo, ampak mislim da na aluminij ne prime krom, tako da boš moral dati polirat do sijaja! Naj me popravi kak strokovnjak če se motim, tako mi je bilo rešeno ko sem dal kromirat k Pavlinjeku oklep za prejšnji motor!

Se motiš! Alumin se da kromirat sam postopki so od materjala do materjala drugačni .....

Baje se da celo plastiko kromirat :rolleyes: ..... pomisli ..... parabole od žarometov!!!

@soru81 .... kolegu so opravli ves postopek oni ..... od poliranja pa do kromiranja, tak da brez panike ... najdi tel. št. pa se pomeni.

Popravljeno . Popravil Dr. _MAXXI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aluminij je ceneje eloksirati ali polirati in potem lakirati. ce pa hoces krom zakaj aluminij kot osnovni material? je teza problem?

na temo aluminij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aluminij zato, ker je sesalni kolektor, loputa za gas in koleno pred njo iz njega (rabim za avto :D). Poliranje je sicer opcija, vendar je kromiranje vseeno drugacen efekt, pa se bolj obstojen. Kolikor je meni znano, bo z eloksacijo aluminij izgubil nekaj sijaja, prav tako pri laku - pa slednji tudi ni najbolj primeren za take temperature... Ce se ne bo dalo kromirat, bom pac mel samo polirano....

Popravljeno . Popravil soru81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se da celo plastiko kromirat  :rolleyes: ..... pomisli ..... parabole od žarometov!!!

Naparjevanje Al na parabole .)

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva sledeča:Ko se je Zeusu na pokrovu sklopke krom odluščil,sm se mal zamislil,da se to kani zgoditi tudi meni,pa me zanima-a obstaja kšno mazilo,sprej,karkoli,ki bi preprečilo luščenje le tega oziroma za vzdrževanje kroma? Pa če mogoče lahko še cifro od prodajalca/uvoznika napišete,al pa naslov.Hvala lepa!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor je enostaven:

ce kromiranje ni pravilno narejeno se bo plast kroma prej ali slej zacela lupiti.

za sam sijaj kroma oz. da ne pride do preboja kroma obstajajo razlicne paste, maze, cistila itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čem bi spoliral znak, da se ne bi več pike videle (mam čist polno rjavih pik, pa sam 1/2 leta star), a je stvar za poliranje laka ok, al obstaja kaj boljšega?

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poliranje (kroma. laka, whatever) pomeni, da se povrsinski sloj debeline ~ 1/100 - 1/10 mm odstrani in s tem vse onesnazitve ali podobno. vseeno ali mehansko ali rocno poliranje. glede na to, da je krom trsi od laka so paste za poliranje kroma agresivnejse. seveda lahko poskusis z pasto za poliranje laka, bo najbrz dlje trajalo. obratno ne bi priporocal, oz. samo ce ves natancno kaj delas.

ce je kromiranje narobe izvedeno (pravilno se kromira: najprej nikel - potem baker - nazadnje krom, vse skupaj je sloj debeline tudi do 1,5 - 2,0 mm) potem lahko vsake toliko poliras. koncen efekt je, da nekoc ni vec kroma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jst bi pa vprašou nekaj v zvezi s kromom.

Zanima me, kdo na gorenjskem ali v naši prestolnici to dela. Ma mogoče kdo kkšno telefonsko?? zanima me tudi,kakšne so cene.Kako ti mojster sploh računa(kvadratura,ure??).

Mogoče kdo ve kako se pripravi površino za kromiranje.a je treba površino spolirat do visokega sijaja?

Če nek element spoliraš samo napou(drugo polovico bom

jutri)se zgodi,da ti spolirana površina oksidira(beri:zarjavi).Ali lahko spoliran del elementa enostavno po končanem poliranju namažeš z oljem ali mastjo(a la oksidacijska zaščita)?

Hvala vsem,ki si boste vzel par minutk časa.

GASSSSSSSS!!

PS:Moderatorjem se opravičujem,če je blo kj tazga na to temo že objavljenega,pa sm spregledou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede priprave povrsine - zadevo moras spolirati do visokega sijaja, na kromirani povrsini se kasneje pozna sleherna napakicam, pikica, praskica, vse. mislim d v enem dnevu ti ne bo oksidiralo, ce bos le mel del(e) na suhem prostoru. .) z olji pa neb reku d se lahk kaj igras, k olje ni oz. je slabo prevodno, krom pa se nanasa z elektrolizo, in pol bi krom bil nanesen neenakomerno. seveda je tu se varjanta z razmascevalcem, v to pa se nisem kaj dost poglabljal... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej,hvala ti.a mrbit veš kdo kej kromira tle na gorenskem?

em,polirat je pa najbolš z ˝bijaksam˝ kokr jst vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En znanec je dal lani nekaj kromirat nekje v Lj oz. okolici. (bom probal izvedet kje in kdo – samo, če se bo oglasil ker je nekje na dopustu) Vem, da so ga vprašali, če tudi oni spolirajo ali bo sam.

Glede oksidacije, po nedokončanem poliranju si ne delaj problema, ampak mirne duše lahko zaščitiš z oljem, ker pri vseh tovrstnih obdelavah - kromiranje, cinkanje, niklanje, pasivacija…. obvezno obdelovanec pred nanašanjem zaščitnega sloja npr. kroma, operejo - razmastijo. To je obvezen in običajen postopek pred nanašanjem tovrstnih zaščit. Računajo pa menda glede na težo ali pa površino. ( če imaš samo kake ročke ali majhen deklc, ti bo morda reku samo za ene dva pira, kot temu kolegu)

To delajo v Galvanah zato probaj v tel imeniku al pa na netu iskat pod "galvana" sej jih je kar nekaj v Lj in okolici.

Če na hitro na pamet pomislim, vem, da ima galvano tudi Romana Zrnec – nekdanja avtorally tekmovalka.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej speed-freek saj imaš na gorenjskem (Zg. Duplje) enega stručkota za kromiranje. Dela vse živo, v glavnem za industrijo, samo po moje mu ne bo noben problem pokromati tudi kakšen del mopeda:-).

Firma je pa: Hartchrom Rendulič, tel: 04 277 10 00

Pokliči in vprašaj.

P.S. upam, da administratorji tega ne boste jemali kot reklamo. Človek je pač vprašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za renduliča sm že slišou ja.To sm izvedu od enga privatnika, k ma bagre pa je enkrat rabu neki pokromirat s trdmu kromam. Ta je menda full drag. Nism se pa še pozanimou, če dela tud estetski krom.

Hvala ti za telefonsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glinek raje ne ker so tam malo barabe, kadarkoli so nam kaj kromali, cinkali vedno je kaj izginilo.Kradejo ko srake kar sem potem izvedel tudi od zaposlenih tam.

Raje Zrnec Romana morda je malo dražje vendar naredijo dobro.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GAL-MA v Prelesju pri Radomljah.

Mogoče tipkarski škrat.

Kraj je Preserje pri Radomljah. Delajo super

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!