Skoči na vsebino

Kromiranje, vzdrzevanje kroma


soru81

Priporočene objave

eh, heba........ graz in okolica ti je najbrz predalec?

Bom poklical še ene frende iz Gornje Radgone. Mogoče oni kaj zrihtajo.

Javim. :)

Poznaš koga v Grazu da kromira v črno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam enega-dva. eden je svinsko drag in dooolga cakalna doba (gillich galvanik), drugega (semi-privatnik) ze dolgo nisem vec pobaral in ne vem, ce se dela. je pa varianta madzarska. samo se moram pozanimati kako in kaj je s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam enega-dva. eden je svinsko drag in dooolga cakalna doba (gillich galvanik), drugega (semi-privatnik) ze dolgo nisem vec pobaral in ne vem, ce se dela. je pa varianta madzarska. samo se moram pozanimati kako in kaj je s tem.

Thanx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En priznan slovenski restavrator in zbiralec starodobnikov, pravi, da vse kose vozi nekam blizu Celovca. Baje pri nas nihče ne naredi kvalitetno, ker je potrebno površino najprej pobakrit (torej prevleči z bakrom) in šele nato kromat, da je stvar zares obstojna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno zamenjam: ali je naprej nikel ali baker, sele nato krom. ce hoces trajno in obstojno kromanje.

upostevati je treba debelino teh treh slojev pri pripravi delov -predvsem navojev, lezajev, premicnih stikov delov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Thanx

evo, se dolzan odgovor:

zal mozakar ne kromira. lakiranje in prasenje, slednje osebno ne bi priporocal po videnem. lakira pa ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, se dolzan odgovor:

zal mozakar ne kromira. lakiranje in prasenje, slednje osebno ne bi priporocal po videnem. lakira pa ok.

Ha, potem, ko sem klical vsaj na 10 firm, sem dal peskat in pobarvat, pa niso dobro naredili, žal tako kot si tudi sam napisal. Sladki problemi postajajo grenki... :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A ima kdo idejo (dobre izkušnje), kam bi se dalo kromirat felge ? Znanec išče informacijo, pa priznam, da se mi ne da cele teme prebrat :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo idejo (dobre izkušnje), kam bi se dalo kromirat felge ? Znanec išče informacijo, pa priznam, da se mi ne da cele teme prebrat :surrender:

Kolega je računalniško pismen?

Če ja, pošlji mu link od te teme pa naj on prebere. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo pozna podjetje ki se ukvarja z črnim kromiranjem? :rolleyes:

Če mi na privat pošlješ, kaj približno bi rad (in za kolk dnarja pričakuješ, da boš lažji), lahko vprašam kolega, ki te zadeve rihta ... Sem glih zadnjič videl ene feltne narjene, sem sline cedil 2 tedna ...

LP S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Na vas se obračam z vprašanjem kje bi lahko dal predpripravit in kromirat dva kosa rezkana iz 30mm debelega jekla(priložena slika).Prosim vse ki ste že dali kaj kromirat če mi lahko priporočate koga.Vsaka informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.

Lp

20160828_111816.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, rado7rado said:

Na vas se obračam z vprašanjem kje bi lahko dal predpripravit in kromirat dva kosa rezkana iz 30mm debelega jekla(priložena slika).Prosim vse ki ste že dali kaj kromirat če mi lahko priporočate koga.Vsaka informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.

Lp

20160828_111816.jpg

 

 

a bojo špringerce?

 

pred 20 leti so  v http://www.zlindra.com/  kromirali izvrstno, tukaj  http://www.galma.si/ pa hitro in ugodno

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, rado7rado pravi:

Na vas se obračam z vprašanjem kje bi lahko dal predpripravit in kromirat dva kosa rezkana iz 30mm debelega jekla(priložena slika).Prosim vse ki ste že dali kaj kromirat če mi lahko priporočate koga.Vsaka informacija dobrodošla.

Hvala že vnaprej.

Lp

20160828_111816.jpg

Smodiš v Šmarju sap ima enega dobrega za kromiranje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman @ ja bodo springer

Ferrarist @ ni inox ampak je navadno jeklo ki je porezkano zato je še tako lepo svetlo.

Hvala pa vsem za informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!