Skoči na vsebino

Kromiranje, vzdrzevanje kroma


soru81

Priporočene objave

Jst sm tud enkrat nesu kromat propeler za čoln motor nekam v Radomlje, al pa Homc, se ne spomnim. Sm mal gledu v TIS pa se ne spomnim, sam vem, da je kar velka hala. Najprej sm dal speskat pol pa bi mogu to še na fino polirat skratka obdelat, preden sm dal kromat. Za rezultat sem dobu tak čudn grob krom. Drgač pa lahko aluminij zlo lepo spoliraš.

Pa si bil v Radomljah oz. Homcu ali ze v Smarci mimo Tus-a proti Menini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te reči pa res bodi previden ker se kakšen del tud rad odlušči če je kar tko na hitr narjeno :angry2: Js pa mam srečo moj sosed dela take stvari seveda na avtomobilih pa dam njemu kakšno reč vam povem da je super pol :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Homcu pri Radomljah je firma Galma in vredu zrihtajo(so mi) ampak ne jim nosit aluminija kromirat(tut lastne izkušnje) :xx:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve, če se na štajerskem koncu kdo ukvarja s SATINIRANJEM inox-a :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri kromiranju je, da mora biti izdelek čim lepše spoliran in očiščen preden se ga kromira, ke se drugače vse pozna na njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posvetuj se s strokovnjaki mariborske livarne. Tudi EMO iz Celja je na tem področju zelo strokoven.

Mislim, da bi v MB livarni prej prisluhnili tvojim željam. Če v firmi koga poznaš pa še toliko prej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri kromiranju je, da mora biti izdelek čim lepše spoliran in očiščen preden se ga kromira, ke se drugače vse pozna na njem.

pozna se tudi prstni odtis... mam enega-dva na mojih ceveh... :angry:

za kromanje aluminija ... nisem ziher. ponavadi se aluminij zaradi možnosti visokosijajnega poliranja ne kroma. raje kakega mojstra povprašaj (recimo od naštetih...)

glede kromanja felten pa tako kot ostalih sestavljenih zadev:

1. razmontiraš na prafaktorje,

2. če je potrebno peskanje, daš peskat,

2a če je zadeva že prej bila kromana jo je treba dat razkromat in raznikljat

3. nato polirat, od poliranja naprej pa se s temi deli dela dobesedno v rokavičkah.

4. neseš kromat.

ponavadi od poliranja dobiš zavito v folijo. te nikakor ne odstranjuj, da bi videl "kolk dobr se svet'", če pa že moraš preveriti kvaliteto (ponavadi že), pa ob odvijanju ne prijemaj površine, vedno drži za folijo. pri dotikanju z rokami se namreč na polirano površino nanese maščoba in umazanija z rok, ki pa se po kromanju "lepo" vidijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče komu znano s kakšnim prozornim lakom bi bilo mogoče spoliran aluminij prekrit da bi bil obstojen na temperaturo tam do 100 C

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam par felten od CBR600F, ki so pet-krake. Če bi bile polirane, se verjetno brez problemov čisti ''šmir'' od ketne in ne zgubljajo sijaja ali dobiva lise ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej znameš feltne, da odstranšp barvo dol jih daš peskat, potem nabaviš tiste polirne pizdarije ki jih lohk namontiraš na bormašinco in spoliraš do gladkega sijaja. Če si kaki prstni odtisi spucaš s kakim alkoholom in kako fino krpo, to zaviješ v folijo in neseš kromirat...

Kako se da kromirat sam platišče brez krakov? Kukr majo tile motorji na sliki? Al je to pobarvan krom? :?

Zdej pa še neki: Cena???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v radomljah je martinjak in po mojih izkušnjah kar uredu naredi

Točno tako. Martinjak. Dobr nardi, sam js sm imel takrat slabo pripravljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če kdo ve, kako se lohk rostfrej auspuhe spuca?

Na primer, pri onklu Louisu vedo. iskal ti pa ne bom. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Mene zanima koliko bi me prišlo kromiranje obeh platišč pa vse 4 fustrahterje za moj motor?

Pa kje v mariboru kromirajo stvari? Lahko kdo naslov zrihta?

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

jst te kličem samo se ne javiš :D :D :lol1:

lahko bi kako telefonsko napisal ;)

Popravljeno . Popravil mišel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ravno ne paše v to temo, ampak se mi zdi lažje in ceneje kot kromanje pa še fajn zgleda, če se potrudiš.

zanimivo!!tale zadeva z katero je namazal je neke vrste kemikalije....mislm da se ji reče Lava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm kaj pa vem...ne bi se upal s tem igrat na originalnih felgah. Mogoče, če bi mel še en par doma za experimentirat....

Je pa lepo videt :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Malo obujam temo, pa me zanima ali ima kdo izkušnje z dotičnimi izdelki iz Louisa?

Alu-Magic in Crome-Magic?

Lp, Vulcan

post-593-126255212352_thumb.jpg

post-593-126255213233_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!