Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

Včeraj naredil servis, olje, filter, zadnje zavorne in pa menjal sem spredaj zobnik...za en zob manj.. :)

jao :slap: ...kjera razlika :o motor vleče, v prvi gre na zadnjo, z dvema gor ga je nemogoče obdržat na tleh....res super zadeva...potegne čisto drugače.... :yes:

drugo leto bom še zadaj menjal zobnik, dal zob več gor... :naughty:

da bo vleklo, končna pa okoli 200, kar je še itak preveč.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me kaj moti, me moti menjalnik. Ne tuli, je pa glasen pri prestavljanju.

Danči in Gody sta mi svetovala kako prestavljati, da ne bo ropotanje škodovalo mojim živcem.

Danči, Gody, vajin nasvet "špila".

Pred kratkim sem vozil Yamaho xjr od Marcija. Prestavlja se tako mehko in skoraj neslišno kot, če bi z nožem pikal po tekočem maslu.

In kako to zgleda ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bo vleklo, končna pa okoli 200, kar je še itak preveč.... .)

..in pol boš reku,da si umirjen voznik :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredil servis, olje, filter, zadnje zavorne in pa menjal sem spredaj zobnik...za en zob manj.. :)

jao :slap: ...kjera razlika :o motor vleče, v prvi gre na zadnjo, z dvema gor ga je nemogoče obdržat na tleh....res super zadeva...potegne čisto drugače.... :yes:

drugo leto bom še zadaj menjal zobnik, dal zob več gor... :naughty:

da bo vleklo, končna pa okoli 200, kar je še itak preveč.... .)

Ko bo prisla na vrsto menjava verige, bom tudi jaz zamenjal velikost zobnika ( zadnjega, kakot sem prebral je zaradi obrabe verige bolje menjati zadnjega ). Kje si to nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo priporočam, da zadeve nabaviš pri Simčič-u v Gorici oz. Solkanu, če rabiš Tel. mi pošlji Pm...ima zadeve ugodno in vse na zalogi...+ popuste

da prikažem stroške: 4l motul 300V 15-50, zadnje zavorne (Nissin-original), oljni filter, prednji zobnik (14 zobov) ...vse skupaj s popustom 24.500 sit....tako da je kar ugodno...liter olja je drugod po 4500 sit, meni ga je 4l kantico dal za 18.000sit-25%...zobnik je 3800 - xx%, zavorne 35 evrov - xx %, filter 2500 ...

+ v mesecu septembru ima akcijo na gume Dunlop...komplet za naš motor dimenzije in pa Qualifier spredaj + D220 zadaj = 41.000 sit s popustom.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=81122]Saj sem hodil ze do sedaj k njemu gume menjat (bil zelo zadovoljen), sem pa slisal, da je vse skupaj prodal.

Evo tukaj se ene resitve na fejzerci. Namontiral sem dodatne stopalke spredaj na zasciti motorja. Na daljsih ravnih odsekih noge pocivajo po "copersko" in niso ves cas tako zapognjene. Obnese se enkratno, v vrocini se tudi mnogo bolj hladijo. Za vsak slucaj, ce bi podrsal z njimi prej kot z originalnimi, sem jih dal na pante.

post-8667-1157973602_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm zanimivo, sam jaz bi to vse potrgal :grim So me že sam rollbari motli pri nagibih,tako da sem jih zaradi "varnosti" pri vožnji odmontiral :devil:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips...norc :whistle:

...odvisno od raspoloženja :blush:

...nism jst kriv,če so Yamahini stručnjaki narobe zrisali in nardili :lol:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm zanimivo, sam jaz bi to vse potrgal :grim So me že sam rollbari motli pri nagibih,tako da sem jih zaradi "varnosti" pri vožnji odmontiral :devil:

IPB Slika

Saj ce bi slikal s strani, bi se videlo, da je stopalka na zgornji strani cevi, na pantih in se prednji rob malo zakrivljen navzgor, tako da najbrz ne bi nic trgalo. Meni to pac pomeni vec kot moznost nekaj se globljega nagiba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako to zgleda ??

Mare 65, kako zgleda pikati z nožem po maslu ali prestavljati po navodilu Dančija in Godiya.

Tako: Ko ga imaš v prvi prestavi z nogo vlečeš ročico menjalnika navzgor že pred stiskom sklopke. Nato stisneš sklopko v celoti ali samo malo. In potem tako naprej. Zaradi varnosti menjalnika sklopko stisnem do konca in šklocanje je na takšen način dosti bolj umirjeno in prijetno za uho. To je to.

Drugi primer: Iz hladilnika vzami surovo maslo. Po 10. minutah vzemi nož in piči v maslo. Pazi na mizo ali delovno površino. Tako se menja na xyr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet yamaha gearbox userja :D :P

Za šaltat gor držiš prestavno ročico gor in za trenutek spustiš gas za brezstresno prestavljanje brez sklopke, bolj uporabno pod visokimi obrati pri dragu ali dinamični vožnji. Jaz večinoma še skopko do polovice stisnem, ker sem len in je trda :P je pa dovolj za normalno prestavljanje.

Za šaltanje dol pa vmesni gas po želji.

Bolj škodljivo je neodločno prestavljanje ter cukanje z gasom ali sklopko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet yamaha gearbox userja :D :P

Bolj škodljivo je neodločno prestavljanje ter cukanje z gasom ali sklopko.

No tudi o tem sem nekaj zvedel. Večkrat cukne sam od sebe. To pa zato, ker bo potrebno na servisu opraviti sinhronizacijo sesalnih cevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare 65, kako zgleda pikati z nožem po maslu ali prestavljati po navodilu Dančija in Godiya.

Tako: Ko ga imaš v prvi prestavi z nogo vlečeš ročico menjalnika navzgor že pred stiskom sklopke. Nato stisneš sklopko v celoti ali samo malo. In potem tako naprej. Zaradi varnosti menjalnika sklopko stisnem do konca in šklocanje je na takšen način dosti bolj umirjeno in prijetno za uho. To je to.

Drugi primer: Iz hladilnika vzami surovo maslo. Po 10. minutah vzemi nož in piči v maslo. Pazi na mizo ali delovno površino. Tako se menja na xyr.

Danes sprobal, se res lepše prestavlja, thanks. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšni tedn sem menjala zadnjo gumo nabavla d220,za 23.000sit z montažo :OK:

in zadnje ploščice za 5.000sit :OK: :D

počas bo treba še prvo zamenta :angry2:

ej TC a je ta tanova za kej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja qualifier je po mojih izkušnjah poštena guma...kot so bile vse do sedaj kar sem jih imel gor.... :blink:

drugače je pri Simčiču v tem mesecu akcija, komplet qualifier spredaj, D220 zadaj je 41k sit za naš motor...kar poštena cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sem ravno danes štidirala da že 4sezone furam fejzerke,full dolgo ampak glede na to, da mam zdej v uporabi že tretjo fzs še nekak gre,drugo sezono jo bomo verjetn še teral pol pa bo že cajt da kam prešaltamo :hmm:

skupno pa prevoženih nekaj čez 50.000km,brez problemov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je tud oddelala 4 sezona b.p.

Naj reče kdo kar hoče...ampak ta "kobilca" je vzdržljiva, ni kaj :grim

Edino gume nekam hitr pobira :hmm:

Mam pa vprašanje: A je ker na svoji že dal štelat ventile? :hmm: (mislim na fzs :devil: ).

Mislim,da po "user manual-u" piše, da se štelajo na 40k, sem se mi zdi bzv odpirat mašino, če vse dela kot švicarska urca :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, moja je od prvega dne pri meni...od 2003 in ima 30k Km...dela še vse brezhibno...motor je zagotovo vzdržljiv in dosti nima kaj biti narobe... :OK:

sem zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje glih s številom km nisi zadovoljen :hmm:

glede na to da sva iztočasno začela s fzs .) pa da jih imam jaz še ene 20.000na goldy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekontroliraš lahko sam, štelat pa na servis pelješ.

Kako lahko prekontroliram? Nisem glih mehanik :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!