Skoči na vsebino

Sklopke, lamele, vzmeti...


batzajla

Priporočene objave

polomljen vzvod ..

Vzvod gre čez celo mašino (iz leve na desno stran). To bo lepo. Je pa to ena najcenejših variant, se mi zdi.

 

 

Dokler ne razdreš se neda natančno povedat.Tudi vse sklopke niso enako konstruirane lahko ima "samo" en feder (bobirano pološčo) ali več. Feder-fedre boš moral apsolutno zamenjat in če imaš več kot ca 40K kil. tudi lamele in vmesne plošče !

 

Ne iščem natančne diagnostike, rabim vse MOŽNE diagnoze. Gre za cross motor, natančnih ur ocenit ne morem. Kilometrov pa še manj. :D

Lamele ne bi še menjal, ker niti pikico ni zdrsavalo. Bo pa slej kot prej potrebno tut lamele in plošče zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ti lahko povem primer iz husqvarne (nardis servis za 1100 eur in cez 2 dni spet zaropota  :eek: ),problemi s sklopko so,da v prestavi pod polno obremenitvijo sklopka drsi (slabi fedri),al pa sklopka slabo odvaja,al se zvije odmikac droga,al pa sam drog oziroma stangica ki gre do sklopke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, 

imam eno težavo, zadnjič sem menjal sklopko pri lc4 620, težava je pa pri tem da sklopka ne spusti, oz. ko je motor hladen sklopka spusti, ko se pa malo segreje ali ko parkrat stisneš sklopko pa nič več, motor hoče vlečt, je pa glih tok da če se malo potrudiš ga lahko ostaviš z nogami, in tudi motor ne ogasne, je pa zelo moteče, motor mora stat na mir ko je v prestavi in držiš sklopko... olje je tapravo in je bilo menjano pred cca 1500km... zajla je pa tudi nastavljena, tudi ko sem še enkrat odprl pokrov od sklopke in pogledal kaj se dogaja z sklopko, vse zgleda tako kot mora biti, in ko stisneš ročko se potisna plošča odmakne cca 7mm kar je zagotovo dosti da se lamele in diski prosto vrtijo...

 

Lp Juš  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa menjal? Lamele, fedre, plošče? Si namočil lamele v olje za par ur/ćez noč? Si dal semering ki je v košari stran ali si ga pustil tam? Kako zgleda košara? Ful zarez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa menjal? Lamele, fedre, plošče? Si namočil lamele v olje za par ur/ćez noč? Si dal semering ki je v košari stran ali si ga pustil tam? Kako zgleda košara? Ful zarez?

 

menjal sem lamele, fedre, plošče, lamel nisem namočil ker sem pozabil takrat, je pa motor pol stal čez zimo, in od takrat sem tudi letos naredil 1500km tko da načeloma bi se mogle do sedaj pa že namočit??...košara zgleda lepa, prejšna sklopka mi je lepo delala, ker je začela drset sem jo menjal... lamele se tudi lepo premikajo po košari sem pogledal ko sem imel pokrov dol in pritiskal sklopko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal sem lamele, fedre, plošče, lamel nisem namočil ker sem pozabil takrat, je pa motor pol stal čez zimo, in od takrat sem tudi letos naredil 1500km tko da načeloma bi se mogle do sedaj pa že namočit??...košara zgleda lepa, prejšna sklopka mi je lepo delala, ker je začela drset sem jo menjal... lamele se tudi lepo premikajo po košari sem pogledal ko sem imel pokrov dol in pritiskal sklopko.

Če je stal je še slabše. Vzami ven, namoči, sestavi in probaj. Velika razlika, ne vprašaj kako vem ;) Kaj pa si dal za ene lamele not, original ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je stal je še slabše. Vzami ven, namoči, sestavi in probaj. Velika razlika, ne vprašaj kako vem ;) Kaj pa si dal za ene lamele not, original ali?

bom probal, samo useno mi je mal smešno ker sm že 1500km naredu z to sklopko pa ni bilo nobene spremembe... lamele niso original, preko ebay-a sam ni najcenej vrjanta, so kr koštale   ;)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozna kdo proizvajalca diskov sklopke NewFren?

So za kej? Kolikor sem gledal se nekako pojavljajo v španoviji s Ferodo.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Pozdravljeni,

Imam težavo pri štelanju sklopke, in sicer če pritisno vreteno nastavim predaleč od sklopke potem ne pride do pritiska na sklopko in sklopka ne deluje, če pa pritisno vreteno nastavim tako da je skoraj naslonjeno na sklopko in na ročki čutim sklopko mi pa ročka za prižig motorja (kurbl) teče v prazno.

Zakaj pride do tega ali kdo ve.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!