Skoči na vsebino

Curijeva gre 270 (po novem že 275)


curi

Priporočene objave

mislis 10k rpm in 195.

in do 12k rpm potegne FZ 6 se do 270. sanjaj dalje sanje sladke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Motor bo šel 14.000obr :yea2: ,pol bom pa sanjal ,sladke sanje :OK:

in do 12k rpm potegne FZ 6 se do 270

To si ti napisal,šla bo 270kmh-pri 14.000 obr

Popravljeno . Popravil curi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bo šel 14.000obr :yea2: ,pol bom pa sanjal ,sladke sanje :OK:

To si ti napisal,šla bo 270kmh-pri 14.000 obr

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

pa si ti ziher,da si FZ 6 nabavu????? :? :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Na celem motorju nič ne piše,samo na dekelcu yamaha,kaj pa vem ,kaj so mi prodali :lol1:

PS:se lahko dogovorimo ,pa sprobamo to čudo

Popravljeno . Popravil curi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj 250kmh-pri12.800obr,tako ,da bo motor šel pri 14.000obr-blokada-270kmh,cesta se je dvigovala proti Celju ,oviral me je gost promet,in pri 250kmh,je še imel rezerve

PS:da pa vam zaprem usta, sem imel gor kolesarski števec,ki je kazal 255kmh,pa si sami predstavlajte,za kolko kdo laže,po mojem mnenju, ne več kot 10kmh

Glej, kolega ima FZS1000, ko boš na štajerskem koncu me pokliči pa bosta šla na AC in zadevo sprobala pa boš videl kolko ti števec laže. Njegova 1000 gre po števcu 275 kmh (vse original razen izpuha, Akrapovič slip on)in mislim da bo zadosti hitra. Drugače pa so jo na testih peljali okoli 250 kmh (FZS100). Če je zadeva res tak hitra vsaka čast in te bom zagovarjal od tu pa do Rima, do takrat pa podatek 270kmh v kombinaciji z FZ6S rahlo neverjeten. Tiste šale z pecikl cajgerom pa ne bom komentiral.... :lol1:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bo šel 14.000obr :yea2: ,pol bom pa sanjal ,sladke sanje  :OK:

To si ti napisal,šla bo 270kmh-pri 14.000 obr

Imas res. 270km/h na FZ6, jap, to bodo sanje. :lol1:

--

Sele sedaj vidim - ej ej ej, najprej daj gor kvaliteten stevec za kolo, pa pol poglej koliko gre :lol1: :lol1: :lol1:

:ph34r:

Se to - posebej zate, curi: tovarniski podatek je okoli 220km/h, kajne? Kaj mislis da je krivo - so pri yamahi taki kreteni da ne poznajo svojih dosezkov - in se ne hvalijo, ceprav bi se lahko ... Ali je pa samo tvoj FZ6 tako super-srecno izdelan in sestavljen? :)

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,vidite,govorite ,da so kolesarski števci točni,zdaj je pa že dilema ,če je kvaliteten,je sigma sport 1600-cena pa je 12.000,mislim da je kvaliteten,glede končne hitrosti ima FZ6-fazer -235kmh,220kmh ima naked model,kot sem že napisal imam gor wingsa in brez katalizatorja,če bi vi videli kakšen je org.auspuh ,bi se zjokali-tam čez težko pridejo plini,in je zelo zadušen,drugi teden sem zmenjen za izmero moči,pa kaj vam bi govoril,ker boste spet po meni pljuvali,pa ne pozabite ,da ima FZ6 od R6 motor, ki se v orginalu vrti do 15.000obr,ČAO :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,vidite,govorite ,da so kolesarski števci točni,zdaj je pa že dilema ,če je kvaliteten,je sigma sport 1600-cena pa je 12.000,mislim da je kvaliteten,glede končne hitrosti ima FZ6-fazer -235kmh,220kmh ima naked model,kot sem že napisal imam gor wingsa in brez katalizatorja,če bi vi videli kakšen je org.auspuh ,bi se zjokali-tam čez težko pridejo plini,in je zelo zadušen,drugi teden sem zmenjen za izmero moči,pa kaj vam bi govoril,ker boste spet po meni pljuvali,pa ne pozabite ,da ima FZ6 od R6 motor, ki se v orginalu vrti do 15.000obr,ČAO :yea2:

Saj kolesarski števci so že točni, ampak samo če si obseg gume pravilno nastavil - to pa je vprašanje...

Kawasaki ZXR-750R, ki sem ga peljal po AC pred nekaj leti (tovarniški podatek 126KM - se mi zdi) je po hribu navzdol prilezel do 260km/h - po tovarniškem števcu...

lp, D.

PS: Morda pa so se pri Yamahi zmotli in si dobil kar R6 motor... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,vidite,govorite ,da so kolesarski števci točni,zdaj je pa že dilema ,če je kvaliteten,je sigma sport 1600-cena pa je 12.000,mislim da je kvaliteten,glede končne hitrosti ima FZ6-fazer -235kmh

tsevec je ze tocen sam problem je v tem da si ga ti umerjal po svojem stevcu....orng izmeri pot ki jo kolo prepotuje v enem obratuin pol dalje saj pise v navodilih,men je sla cbr 600 '92 prek 270km/h po AC pa sm tut umrjal stevec ko nor...tk da mam izkusnje stem pa nebi zdaj brezveze smetil...600ccm pa 270 :lol1: :lol1: :lol1: ,pejt vozit na isle of man...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislis 10k rpm in 195.

in do 12k rpm potegne FZ 6 se do 270. sanjaj dalje sanje sladke.

Ice, saj ne vem, če to leti name, jaz sem napisal samo to, kar sem sprobal.

In še moje mnenje. Zavedam se, da števec (verjetno precej) laže - to pa je zame kvečjemu dobro. Številke, ki jih vidiš pri tako visokih hitrostih (če se upaš pogledat na števec :wacko: ) ti sigurno spustijo tvoj prag, do kje si še upaš. Kar naj mulci mislijo, da so kupili 600 ccm motor, ki leti 270 na uro - jaz si pa mislim svoje.

Največ, kar sem ga jaz stegil, je blo 200 km/h pri 10.200 obratov na minuto - in to po števcu, koliko je šlo pa realno, pa me prav en K... briga, ker je blo že to preveč. Divjanje po avtocesti mi prav nič ne diši, užitek je na navadnih (lokalnih) cestah, ko motor potegne pri prehitevanjih kot se šika. Saj nisem kupil motorja zato, da bom ves čas gledal na števec.

Če bo šel pri 12k rpm 270, pa naj gre - samo jaz na tem motorju ne bom sedel! Drugače pa je to prerekanje prav otročje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima FZ6 od R6 motor, ki se v orginalu vrti do 15.000obr,ČAO :yea2:

ni čist od R6 ... je podoben, ampak drugačen ... okej?

ps: vilice ima tudi od FZS1000 ... sam da niso nič nastavljive, a ne? :D (kolkr vem, če se motim, pa sem brcnu v temo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy,v šolo bo treba jit ,in to za dolgo,tvoja matematika, tvoji izračuni :BUA: :lol1:

curi, saj vem da si tako impresioniran nad svojo raketo, da je prepričevanje o nasprotnem kot scanje proti vetru.

predlagam naslednje: v kratkem dobim motor, ki ima 400 ccm več od tvojega in vsaj 30 KM več od tvojega, pa tudi dokaj natančen števec. motor gre realno preko 250 km/h, 270 realno bi še tudi moral it, za več nisem več tako prepričan. se dobima in testirama (bom vozil za tabo z isto hitrostjo kot ti) pa bo najboljše, da nehamo z tem prerekanjem.

matematika pa vseeno špila, z FZ6 še vseeno nisi kupil vse moto modrosti tega sveta. če te "test" zanima mi javi gsm na PM pa te pokličem ko bo tako daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem dobim motor, ki ima 400 ccm več od tvojega in vsaj 30 KM več od tvojega, pa tudi dokaj natančen števec.

Nič ti ne bo pomagalo, to je vendar Yamaha! Mašina je pravzaprav enaka kot v R1, le malo pomanjšana, kar pa se na moči le malenkost pozna. Okvir in vzmetenje sta pa tudi sam višek veseljnega znanja, tako da kar pozabi, da boš s svojo raketo tole Yamaho dohiteval... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi po mojem mnenju ima Pervy le malo možnosti ... tudi, če se z Aprilio Mille pripelje :)

Mogoče, ampak pravim - MOGOČE - bi lahko Čurijevo FZ6 prehitela kakšna Hayabusa ali Super Blackbird... no, pa Hyosung Comet GT 650 ... samo mora met šipco spredi namontirano pa brez plavih rorov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi po mojem mnenju ima Pervy le malo možnosti ... tudi, če se z Aprilio Mille pripelje :)

Mogoče, ampak pravim - MOGOČE - bi lahko Čurijevo FZ6 prehitela kakšna Hayabusa ali Super Blackbird... no, pa Hyosung Comet GT 650 ... samo mora met šipco spredi namontirano pa brez plavih rorov!

Ni kaj, debata vredna vsake besede; malo cinizma, malo nevoščljivosti, malo "kurjenja", v glavnem pa sama megla.

Uh, kako mi je odleglo, ko sem to napisal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede končne hitrosti, so trditve, da grejo motorji kot npr. FZ6 tam 210 do 220 km/h realnih res malo preveč pesimistični, ma moja krava gre tolko z malo truda in s tavelko šipo, samo dober dan more imeti, realno bi morla iti tam okrog 250, če upoštevaš obrate, upor in moč. Navor po moje pri končni hitrosti nima tolko veliko za počet, saj pri visokih obratih tko al tko ni ravno pretresljiv skoraj na nobenem motorju, po moje so tule bolj konji in aerodinamika.

V glavnem 250 km/h glede na poročila novinarjev, uporabnikov in predvsem na dejstvo, da sigurno kaj pridobiš, če vržeš dol originalni avspuh, ni tko znanstvenofantastična številka. 270 km/h pa.. :hmm: mogoče pri možaku < 50 kg, 150 cm in po klancu navzdol, dokler ne sprobaš pa ne veš...

Sam je pa zadeva zelo preprosto rešljiva, GPS vzet s sabo pa zmerit.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi in ostali, pozabljate, da se lahko zadnja guma pri 250+ km/h vrti tudi 20-30km/h v prazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,vidite,govorite ,da so kolesarski števci točni,zdaj je pa že dilema ,če je kvaliteten,je sigma sport 1600-cena pa je 12.000,mislim da je kvaliteten,glede končne hitrosti ima FZ6-fazer -235kmh,220kmh ima naked model,kot sem že napisal imam gor wingsa in brez katalizatorja,če bi vi videli kakšen je org.auspuh ,bi se zjokali-tam čez težko pridejo plini,in je zelo zadušen,drugi teden sem zmenjen za izmero moči,pa kaj vam bi govoril,ker boste spet po meni pljuvali,pa ne pozabite ,da ima FZ6 od R6 motor, ki se v orginalu vrti do 15.000obr,ČAO :yea2:

Koliko ti je Sigma BC 1600 pokazala? Kolikor jaz svojega gledam, ima na displeju za stotico samo 1, kar pomeni, da do 199 garantirajo, da je števec natančen. In nato če pogledaš še max hitrost, ti je ne bo pokazala točno,saj meni števca ni nikoli ratalo spravit čez omenjenih 199. Bi pa vseeno rad videl kak imaš max. hitrost gor izpisano. Lahko daš kako slikico morda? Imaš morda za to ceno še RDS napravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuri, boš moral kar R1 kupit. Ta je sigurno bolj primerna za merjenje končnih hitrosti, kot pa FZ6. :D Ziher bo šlo čez 300 ! :OK:

Pa hayabusa tud rula, sm ti verjetno ne bo všeč k je suzuki. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi in ostali, pozabljate, da se lahko zadnja guma pri 250+ km/h vrti tudi 20-30km/h v prazno.

Daj malo razloži tole :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno hoče povedat, da ima Čurijeva FZ6 pri 250 še toliko rezerve, da mu zadnje kolo pri pospeševanju še vedno drsi ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!