Skoči na vsebino

Curijeva gre 270 (po novem že 275)


curi

Priporočene objave

...in se vedno trdim, da imas (zaradi mene lahko tudi z zlatimi izpuhi) premalo moci, da bi se peljal toliko kot trdis.

iz lastnih izkusenj ti povem, da se s svojimi 143 konji s tezavo prebijem do 260km/h po stevcu (realno verjetno se kaj manj), pa verjetno nimam bistveno drugacne aerodinamike v primerjavi s tabo (govorim o motorjih, da ne bo pomote). se vedno :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz bral o teh stvareh
Da nisi ti bral Alan Forda?

Je isti šmorn al so digitalni ali analogni števci - kar se napake tiče!

Razlika je edino da so digitalni števci cenejši za proizvodnjo in prikazujejo zadnjo decimalko hitrosti, kar nam pri analognem prikazu ne omogočajo oz. ni mogoče odčitati.

Razlika o natančnosti med števcema je pa tako majhna, da ti z svojimi " amaterskimi" meritvami ne boš opazil

Analogni števci večinoma delujejo tako, da pletenica vrti magnet v kovinski šalčki, na katero je pritrjen kazalec. Šalčka se zaradi magnetne indukcije premakne v smeri vrtenja magneta, nasproti pa jo potiska vzmet. In to ni ravno ideal natančnosti.

Digitalni števci pa s kolesa dobivajo impulze - enega ali več za vsak obrat kolesa. Če število impulzov v določeni časovni enoti pomnožiš z obsegom kolesa, je rezultat precej natančna hitrost...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že Johan povedal da se ful pozna ,ko je samo naluknjal auspuh,kaj bi bilo še ,če bi jih zamenjal

PS:sumim,da akrapovič,samo zato ne da primerjave auspuhov,ker je v moči prevelka razlika,ni se boji posledic

Ko smo pa mi zamenjali original izpušni lonec na Fazerju 600 letnik1999 z nekim drugim dosti bolj odprtim ki se mu več ne spomnim znamke je bilo gotovo.Fazer več ni šel nikamor in postal je zelo požrešen.Izpušni lonec ni bil Akrapovič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnje brez katalizatorjev so bile kao ok, naj bi pa sedajšen avspuh od FZ6 bil težak in predvsem naj bi kar nekaj konjev pobral.

No ja, sam ne vem, kako je potem tole s sonda lambda rešeno, razen če ma neuravnan katalizator, v tem prieru ni problemov. Bo to Curi & Co. najbolje vedel, jaz imam v mojem Capotu tudi katalizator (je nemška verzija ki ga po podatkih ima), pa nisem nikjer sonde našel.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnje brez katalizatorjev so bile kao ok, naj bi pa sedajšen avspuh od FZ6 bil težak in predvsem naj bi kar nekaj konjev pobral.

Močno se mi zdi da je imela letnik 1999 že katalizator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo pa mi zamenjali original izpušni lonec na Fazerju 600 letnik1999 z nekim drugim dosti bolj odprtim ki se mu več ne spomnim znamke je bilo gotovo.Fazer več ni šel nikamor in postal je zelo požrešen.Izpušni lonec ni bil Akrapovič

pri men je pa kontra......zamenjal sem pri svoji 2003 Fazerki avspuh in zračni filter k&N in poraba je ostala ista motor se pa lepši pelje...malo prej potegne in glas je globji....moj motor nima katalizatorja.....letnik 1999 tudi ne..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačkon ,FZS 600,ima čist drugačen lonec kot FZ6,zato tudi ni velike razlike,če zamenjaš auspuh-z bilokaterim,pa poglej kakšnega ima FZ6,pa ti bo vse jasno,tudi pri čisto odprtem auspuhu in brez katalizatorja,motor deluje povsem normalno,in tudi obrati v prostem teku ,so isti kot z original aus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče so pa v curijevo dal od R1 mašino... :hmm:

Sicer so Fazerji en sekret, ampak tale od curija je pa zakon... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi gre tudi 270?

če sprašuješ mene...ne vem...do sedaj peljal 197 največ.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do sedaj peljal 197 največ.... :lol1:

A to ti je pa ratal na analognem števcu odčitat al kako ??? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti je pa ratal na analognem števcu odčitat al kako ??? :lol1:

lepo da se smejiš moji šali čeprav jo nisi razumel.....sem upal da bo :lol1: na koncu šalo dovolj očiten....pa za nekatere ni.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj očiten....

Pr teb je treba bit na očitnih stvareh zlo pozoren ..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponudim sebe in svojega fzs1000 za primerjalni test hitrosti.

Me prav zanima..............................mogoče bom moral prestaviti celo iz 4. v 5. prestavo. :hmm: :hmm: :doze: ali pa bom že od 50kmh pospeševal kar v 6. prestavi, da bova bolj enotna (vsaj do 200)

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje izkušnje:

do 210 pospešuje solidno (presenetljivo za tak motorček)

do 230 komaj kaj

po klancu navzdol pa je bilo po števcu 253!? če kdo ne verjame, lahko proba za vrednost par pirov :)

Glede točnosti digitalnih števcev:

pri pravilni implementaciji je pogrešek zanemarljiv

Moje mnenje:

270 nikoli!!! Po mojem mnenju je top speed okoli 230...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje izkušnje:

....

in dilema o FZS6 rešena..... Zdaj le še o tem če curiju vleče do 14000 obratov... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry.........sam čist se vam je zmešal!!!!!!!!!

BTW......na pogrebe ne mislim in ne hodim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NORCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem 270km/h pod nobenim pogojem.

Moja horny 600ccm, 97 hp, na motorju stisnjen kot klop pod šipco po prepadu navzdol 240 in niti 1km/h več. In ipak, da števec laže torej realno kakih dobrih 220. Mogoče!

Torej tisti ki pravite za FZ6, da gre 270 očitno mate težave z adrenalinom, ki se vam sprošča ob šumenju vetra.

Lahko sprobamo 600 proti 600!!

hehe 270 :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce gre FZ6 270, pol jo YZF-R6 napici vsaj 320. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem šel prelistat moto revije in pogledat podatke za FZ6

najvišja hitrost (seveda originalnega) je 226km/h

pol pri enem drugem testu je bila 228 km/h :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nisi slucajno disleksicen in si zamenjal stevilke?! :)

262 in 282 se ja veliko lepse slisi. :lol1: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nisi slucajno disleksicen in si zamenjal stevilke?! :)

262 in 282 se ja veliko lepse slisi. :lol1: :grrr

Fazer riders me bodo ziher obtožili tega... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda pa lahko zaupate PS in MOTORRAD reviji .)

Za sestro R6 se mi zdi (bi moral prečekirat), da so izmerili slabih 260 km/h...je bil vzporeden test 600 sportakov

Vsi 600 ccm tega razreda motociklov dosegajo tja do ene 230km/h .)

Naj ugibam kako dosežete hitrost 270km/h s FZ6

položite superfast megašpon biturbo yamahco FZ6-ko v močnega karavana...pol pa gasa po avtocesti... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!