Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

Iskalnik ni dal nobenih uporabnih rezultatov, zato sem se odločil odpreti novo temo. Če sem kiksnil, lepo prosim moderatorje, da temo "priključijo" že obstoječi tematiki.

Za začetek sem izbral knjigo, ki me je zeloo pritegnila in jo iz srca priporočam vsem, ki bi radi vedeli nekaj resnih podatkov o vesolju v katerem (ta trenutek :wacko: ) bivamo.

Napisal jo je največji živeči fizik našega časa:

Stephen Hawking.

Naslov pa je:

Vesolje v orehovi lupini

Knjiga je napisana zelo razumljivo, tudi za tiste, ki v srednji šoli niso ravno blesteli pri fiziki in astronomiji. Vsi malo bolj zapleteni pojmi, so razumljivo pojasnjeni v spremnem besedilu z natančnimi skicami dogajanja v mikro & makro kozmosu.

Res prima občutek, kako lahko mala simbiotična kolonija enoceličarjev, ki sama sebe imenuje homosapiens, dojame svoje okolje v katerem biva,

in ki je res veliko večje od nje.

"Veliko večje" je tu mišljeno res v skrajni obliki in ne kot si ga po navadi predstavljamo. Če rečemo recimo, da je sonce veliko večje od nas, je to pravi mikroskopski ničeljc v primeri s prej navedenim "velikovečjim".

To velikovečje je absolut, katerega le redki lahko dojamejo samo delno in SH-ju je uspelo. Uspelo mu je celo to velikovečjost razložiti bralcu.

To velikovečje je glavna in nepremostljiva ovira za srečanje civilizacij, katere so se (lahko) razvile v drugih osončjih, galaksijah.

Moja misel:

Podn (glavna ovira) pri kakršni koli komunikaciji ali potovanju po tem "velikovečjem" je to, da radijski signal potuje s svetlobno hitrostjo (vesoljsko plovilo pa niti to ne), kar je za take razdalje neverjetno počasi. Tako počasi, kot če bi pož nesel pismo (tja in nazaj !!) na Alfa Centauri in mi bi veselo/naivno čakali na odgovor civilizacije iz tega najbližjega ozvezdja. V tako ogromno velikovečjem pa tudi med hitrostjo poža in svetlobe skorajda ni razlike oz. je pri takih razdaljah nepomembna.

:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joe Bar in (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) stripi - lep vpogled v motoristično psiho :P

drugače pa čakam na dopust, samo takrat berem ker drugače ni časa, najljubša knjiga pa še vedno ostaja Junak našega časa od Lermontova. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Douglas Adams: Štoparski vodniki po galaksiji :yea2:

Enid Blyton: zbirka 5 prijateljev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal jo je največji živeči fizik našega časa:

Stephen Hawking.

Ja , Stephen je res frajer, slisati je bilo okoli, da je pred leti skusal objaviti neke hude hipoteze v zvezi z vesoljem in obstojem vsega zivega na svetu, da ga je zatorej CIA aretirala, zaplenila vecino njegovih zapiskov in se dodobra potrudila, da nebi prisle v javnost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alamut - najboljsa (in najbolj zanimiva) knjiga kar sem jih do zdej prebral!! :notworthy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporocam pa vsem, fantom in dekletom, da vzamejo v roke knjgico, zal ze preminulega pisatelja, Charlesa Bukowskega, z naslovom "POVEST STAREGA POKVARJENCA". :OK: Zdaj pa hitro v knjiznico, ker jutri bo prepozno! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... da ga je zatorej CIA aretirala, zaplenila vecino njegovih zapiskov in se dodobra potrudila, da nebi prisle v javnost!

Izredno zanimivo ... ali obstajao o teh dogodkih kaki bolj konkretni podatki/linki?

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

norman mailer: the naked and the dead

izkusnje pisca z pacifiskega island hopping-a v WWII.

matthew reilly: ice station

filmski thriller v knjizni obliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez menart Soška fronta....je zadnja prebrana knjiga...in sem bil zelo zadovoljen....

Od Hawkinga prebral samo eno knjigo.....Vesolje v orehovi lupini bo naslednja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matthew reilly: ice station

filmski thriller v knjizni obliki.

Kaj te je pa tako fasciniralo v tej knjigi (filmu)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran Ališič: Srebrni sijaj

Miran Aličič: Prvaki

Miran Ališič: Poet hitrosti

Bitka za Stalingrad

Dvojno življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Universities and the Global Knowledge Economy - H. Etzkowitz

uuuu si me spomnila: Funky Bussines :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Title: Fundamentals Of Financial Management

Author(s): Eugene Brigham, Joel Houston

ISBN: 0030314615

Mater, še vedno ne verjamem, da se mi je uspelo skozi to prebit... :wacko: :wacko:

Uporabno, če kdo RES rabi.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marry Shelley: Frankenstein

Pozabite na filmske grozljivke, saj delajo knjigi neverjetno krivico; avtorje bi bilo potrebno po hitrem postopku na grmado.

Večno aktualna zgodba o človeškem igranju z Naravo in posledicah, ki jih tako igranje lahko ima. Močno priporočam.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še v prebiranju LOTR oridžinel :), pa Štoparski vodnik je bil tud zelo dober, pa "Nepremagljiva", pa "Eden"(avtor zadnjih dveh je Stanislav(w :? ) Lem...

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iluzije - R.Bach ... vsake toliko preberem ...

In seveda veliko krajsi Jonatan Livingston Galeb (tudi R. Bach)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Irving Stone - Sla po življenju

Mihail Lermontov - Junak našega časa

Fjodor Dostojevski- Bratje Karamazovi

Lev Tolstoj - Vojna in mir

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Še v prebiranju LOTR oridžinel :), pa Štoparski vodnik je bil tud zelo dober, pa "Nepremagljiva", pa "Eden"(avtor zadnjih dveh je Stanislav(w :? ) Lem...

S.Lem

Zvezdni dnevnik Iona Tihega = zakon in Biblija za SF(poleg Štoparskega vodnika, jasno)

Iz te knjige so črpali snov mnogi pisci SF-knjig in scenarijev.

Recimo:

Matrix 1. del - osnovno zgodbo je SL napisal v zbirki zaključnih novel ... sicer veliko bolj preprosto, vendar osnovna misel je ista:

Ne vemo ali je naše življenje resnica ali pa so to le sanje nekega računalnika.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!