Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
Hmm, kaka knjižnjica jo ma stoposto, a mogoče kdo ve če obstaja direkt angleška izdaja v eni knjigi, ne v 4?

Celoten štoparski vodnik ima 5 knjig in ne samo 4 :naughty:

Štoparski vodnik po galaksiji

O življenju vesolju in sploh vsem

Zbogom in hvala za vse ribe

Restavracija ob koncu vesolja

Pretežno neškodljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suskind: Parfum.. še malo, pa bo konec... zaenkrat se napetost stopnjuje...

ti lmalo prisepnem?! :devil:

Celoten štoparski vodnik ima 5 knjig in ne samo 4  :naughty:

.

.

.

.

Pretežno neškodljiva.

mostly harnless........... anyone in need? :naughty:

vseeno se za ciklus smatrajo 4 knjige, ta 5. je bila namrec napisana z dooolgim presledkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lmalo prisepnem?!  :devil:

mostly harnless........... anyone in need? :naughty:

vseeno se za ciklus smatrajo 4 knjige, ta 5. je bila namrec napisana z dooolgim presledkom.

Meni je ravno ta najbolj všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji dve prebrani, Angeli in demoni ; Da vincijeva šifra; Dan Brown....

:OK:

kul

obiščete lahko spletno stran Cerna...preverit par navedenih dejstev...če koga zanima ali so stvari omenjene v knjigi Angeli in Demoni resnične lahko preveri Tukaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tariq Ali: Spopad fundamentalizmov : križarstvo, džihad in modernost

Craig Unger: Bushev dvor, Saudov dvor

Mark Jurgensmeyer: Terror In The Mind Of God: The Global Rise Of Religious Violence

Bruno Etienne: Radikalni Islamizem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma mi neki na kurbarijo vleče...  :lol1: ...najbrž bo Nimfomanka...  :naughty:  :yea2:

priporočam še Skrivne zapiske AS Puškina :OK: (ravno dokončano)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni akciji sem kupil Črno knjigo komunizma. Sedaj pa počasi na branje, je kar debela :D

Slišal pa sem različna mnenja. Eni pravijo da je dobra, drugi da ni nevem kaj. Je kdo prebral?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni akciji sem kupil Črno knjigo komunizma. Sedaj pa počasi na branje, je kar debela  :D

Slišal pa sem različna mnenja. Eni pravijo da je dobra, drugi da ni nevem kaj. Je kdo prebral?

lp

Jest...knjiga ni roman in jo lahko bereš tako po poglavjih...spredaj zadaj na sredi, te zanima izrecno Pol pot in Kambođa, prebereš to in greš pol na SZ itd...če te zadeva zanima je dobro branje...ki se ga vzame v roke večkrat...so dejstva in vedno se čez čas kaj pozabi pa pol mal not pokukaš.

Če te zanima taka tematika si preberi še 7000 dni v Sibiriji...ki jo je napisal komunist-prepričan v dobro idejo in svojo SZ (partijec in čist navaden rus, ki ni bil v nobenem političnem vrhu) in to je tudi ostal ko je prišel ven....tok za verjeti ali ne, zahodnim avtorjem in postkomunističnim zgodovinajem (ki bi jim lahko kdo očital, da so pač zgolj spremenili smer-z vetrom), ki so v tej tvoji knjigi prikazali komunizem v v vsem svojem govnu...in boš videl, da je res ena velika packa v človekovi zgodovini. Je pa zanimiva vloga židov v sovjetski revoluciji.

Priporočam še: Temna stran meseca (tu gre za črno knjigo komunizma na naših tleh)

Od osvobodilnega boja do banditizma (napisal znan tovariš, ki je bil zaven...z imeni in dokumenti)

Če želiš več pa reč (ker se mi zdi da mal utrujam)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne lina nisi utrujala. Zanimive predloge si dala. Najprej preberem to knjigo, ki jo imam, potem pa skok na kero drugo predlagano. Me kar zanima to področje. Nenazadnje študiram politologijo :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politolog...smer?

Bolj vojaške zadeve...vse resnične

-Lost victories (Manstein:-general odgovoren za ta del nemške fronte njegovi spomini)-Nemška ofenziva v SZ in dokončni umik, nekaj tudi o profilu Hitlerja s strani generalov in vojske, in kakšne štale jim je povročal

-Panzer leader (Guderian-spomini generala), čudež tehnologije in taktike nemških tankistov-ljudje so imeli nore ideje in jih veliko izpeljali v praksi

-Bojevali so se za nebo-letalci junaki 1. sv vojne

-Pekel na pacifiku- bitke na pacifiku

-Potopite Bismarc (lov in poraz najsodobnejše nemške vojne ladje)

-Fantje v letečih škatlah-prvi letalci

-Most na reki quai (kaj je to sploh bilo in film je brezvezna nategavščina)

-Podmornica

-Bitka za Stalingrad

-Biografija Napoleon

Pol roman na to temo vojne in življenja vojakov: Na zahodu nič novega

Židi in njihova država: Jeruzalem ,Jeruzalem; zg. roman: če te kdaj pozabim

Fajn je tudi: J. EDGAR HOOVER-biografija-šef in glava FBI kako je držal v šahu vse ameriške predsednike in sploh kako si je izgradil svojo nedotakljivost in strašen upliv nad večino dogajanja v takratni zda.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri vojaskih zadevah....

Saburo Sakai - Samurai

Spomini Japonskega vojaskega pilota pred in med WW2: od treninga do koncnega poraza ;)

On je ocitno prezivel, mnogi niso - tudi po njegovi zaslugi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!