Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

"To end a war"

Richard Holbrooke

Pripoved glavnega pogajalca in arhitekta Daytonskega sporazuma, s katerim je bila končana vojna v BiH. Zanimivi portreti treh liderjev - Izetbegovića, Miloševića in Tuđmana. Pregled dogajanj v BiH pred Daytonskim sporazumom in po njem. Vpogled v delovanje ameriškega State Departmenta in sodelovanje z vojsko (Gen. Wesley Clark). Potovanja v oblegano Sarajevo. Mešanje dreka s strani evropskih politikov (naj zveni proameriško, a avendar ni). ostra kritika NATO-u in ameriškim generalom, ki so vodili razmestitev NATO-vih sil v BiH in implementacijo Daytonskega sporazuma. Zelo dobro napisana in lepo berljiva knjiga.

Pa še amazon:

Between 1991 and 1995 over a quarter million people died during the conflict in the Balkan states. Meanwhile, the rest of Europe did not understand--or chose not to understand--what this war was about. The U.N. sent peacekeeping forces to aid the helpless, but would not assert its will to bring a peaceful end to the atrocities.

In a bold, contentious move by Clinton's first administration, a peace delegation was sent to Bosnia to secure an accord at any cost. A vocal proponent of this was Richard Holbrooke, then assistant secretary of state, who believed in hawkish diplomacy and a willingness to impose the moral will of America, if necessary. Holbrooke's belligerent pursuit of peace can be attributed in part to the tragedy of losing three of his team on the way through Sarajevo, making his quest for peace purposeful and passionate. In To End a War, an honest assessment and account of the events that followed, Holbrooke walks us through the complexities of the Dayton Accord from the perspective of the politicians and military men involved. It provides a fascinating insight into modern political diplomacy and the role of America in the international arena.

Without being a crusader, Holbrooke stresses throughout the need for responsible public service, subtly attacking some modern-day diplomats who use their positions irresponsibly. Ultimately he concludes that this peace process demonstrates the need for countries of power, such as the U.S., to take their of leadership roles seriously. To End a War is the definitive account of the peace process in the former Yugoslavia, important to anyone who wishes to understand the conflict in its entirety.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Če preživljaš počitnice na motorju,vidiš stvari popolnoma drugače. V avtomobilu si vedno znotraj nekakšne kabine; ker si nanjo navajen, ne opaziš, da je vse,kar vidiš skozi avtomobilsko steklo,le kot dodana ura gledanja v teleizor. Ti si le pasivni opazovalec, podobe v okvirju se dolgočasno premikajo ob tebi

Ko si na motorju, okvirja ni več. Imaš popoln stik z vsemi stvarmi. Nisi več opazovalec, sam si v prizoru in ta občutek prisotnosti je silovit. Ta beton, ki šumi deset centimetrov pod tvojimi nogami, je resnična stvar, je ista snov, po kateri hodiš; je tu, tako zamegljena, da je ne moreš zares videti, toda v kateremkoli trenutku lahko spustiš nogo in se je dotakneš-in celotno doživetje se nikoli ne izmakne neposrednemu zavedanju.

več se mi pa ne da pisat,ampak včer sm začel z 'Zen in umetnost vzdrževanja motornega kolesa' by Robert M. Pirsing

in to,da jst v enem večeru preberem 85 strani,pomen da mi more bit kr všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

'Zen in umetnost vzdrževanja motornega kolesa' by Robert M. Pirsing

in to,da jst v enem večeru preberem 85 strani,pomen da mi more bit kr všeč :)

začel se je dobr, ja ....

Dnevnik naci skina.

preberte. priporočam.

tud zanimiva knjiga.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrivni zapiski Puškina

kr hecno

ogromno packarij sicer....:)

v primerjavi z De Sadom je špica :)

ja, je bil Puškin kr packonar, glede na prebrano knjigo... :P

sam men osebo je še zmeri de sade večji car...njegove knjige bolj ostanejo v spominu... :blush: le zakaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bitka za Stalingrad

Prikazuje boje in pogled na bitko skozi oči Ruskih, malo pa tudi nemških vojakov.

Valentin Areh - Afganistan

Verjetno vsi vete zakaj gre. Izredno zanimivo branje ki pokaže kaj vse doživi vojni poročevalec.

Enciklopedija orožja

Mislim da ni potrebno kaj dodati saj je vsakemu jasno zakaj se gre. Lahko pa povem da sem našel kar nekaj pomanjkljivosti (predvsem pomankanje nekaterih modernih orožij npr. m16A2, m4a1, MP5 in druge, kljub temu da so orožja že bila v uporabi ko je bila knjiga pisana).

Specialna taktika

Taktike, pravilno gibanje, orožja in tako dalje ki jih uporabljajo specialci

.

.

.

.

Military freak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..res se ne spomnem kaj sem nazadnje prebral :hmm: ,... k je že 10 let odkar sm končal šolo :lol1:

sploh ni smešn :BUA: ...prej žalostno ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni smešn :BUA: ...prej žalostno ... :doze:

...vsak ma pač svoje veselje, jaz ga pač v knjigah ne najdem, pa če se še tko trudim. Zame je to zguba časa. Sej vem, verjetn sm se zarad takega mišljenja in izjave okronal z doživljenjsko nerazvito inteligenco, vsesplošno nerazgledanostjo, moj besedni zaklad je v totalnem kurcu, izražanje pa totalno nerazumljivo. Kaj čem,...tut taki živimo,.... na žalost :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vsak ma pač svoje veselje, jaz ga pač v knjigah ne najdem, pa če se še tko trudim. Zame je to zguba časa. Sej vem, verjetn sm se zarad takega mišljenja in izjave okronal z doživljenjsko nerazvito inteligenco, vsesplošno nerazgledanostjo, moj besedni zaklad je v totalnem kurcu, izražanje pa totalno nerazumljivo. Kaj čem,...tut taki živimo,.... na žalost :blush:

se ti opravičujem :blush: ...sem mal z levo nogo vstala... :ninja:

maš prov (mislim, pač vsak ma svoj vesele... :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ti opravičujem :blush: ...sem mal z levo nogo vstala... :ninja:

maš prov (mislim, pač vsak ma svoj vesele... :grim )

..nimaš kej opravičevat :grrr :OK: .... se mi pač ne da brat.... k je vse preveč dolgovezeno, rajš pogledam kak dokumentarec, s kako zanimiv temo, je "prej fertik"

.z levo nogo a??? al pi predolgo v noč gledala Palčka smuka :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marjan Jerman, Iz pekla

O vojnah med bivšimi YU republikami. Zelo dobro napisano, čeprav si v največji nočni mori ne moreš zamislit grozot, ki so jih počeli eni nad drugimi.

Nekateri si res ne zaslužijo ime človek. Niti ne ime žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec tega.

vojni romančič, totalno zblojen, od fuka do razmetanih črev, do eksplozij granat, prek malikovanja faličnih topov in verskih blaznežev čez italjanske podlasice in nemške trdosrčneže...do totalnega znorenja glavnega junaka.. zadnjih 10 strani sem komaj prebral. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja, ki sem jo prebral je Harry Potter 6 (v angleščini lepo prosim) :D :fredy:

čestitam. Si zelo trepetal zraven? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"The legendary BMW 507"

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pravkar uživam v zadnjih straneh trilogije Farseer (Assassin's Apprentice, Royal Assassin, Assassin's Quest), avtorica Robin Hobb. Naslovi precej bolj krvavi kot vsebina. Meni zelo všečno, priporočam (ljubiteljem fantasyja).

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz prebral to knjigo, podobna občutja :cry:

Mogoče bi jo mogl prebrat tud uni v Haagu :angry:

a da bi dobili razlago za razne video posnetke, fotografije in doživeta pričevanja ,katerih so deležni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a da bi dobili razlago za razne video posnetke, fotografije in doživeta pričevanja ,katerih so deležni?

Po moje bi morali kaznovat vse takratne predsednike držav članic OZN, ker so dopustili takšno mesarjenje. Pa ne samo v Yugi. Tudi drugod po svetu. Pa kako lahko kdo to počne soljudem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stoparski vodnik po galaksiji... velik globokih misli predstavljenih skoz neusakdanje primere :)

in se ena knjiga k potrjuje da film USE ZAJEB*!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!