Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

Karl May : Vse, kar mi je uspelo skompletirati po knjiznicah (razen Vinetouja, ki smo ga imeli doma)

Prigode Old Shatterhanda. Bil je po skoraj po celem svetu, povsod je bil najboljsi, najmocnejsi, najhitrejsi, najpametnejsi, najiznajdljivejsi, najkarkoli, vse naj.

Z enim udarcem pesti je spravil cloveka v nezavest, oborozen samo z nozem je lahko ubil grizlija. Kljub temu da je imel dve puski. Superduper multistrelno Henrijevo karabinko in (ce se prav spomnim dvocevno) basovsko medvedarico.

Vsestranski, skratka. Poleg njega je bil celo Vinetou navaden pozer z neko bedno s srebrom okraseno pokalico. Goofy sidekick, tako kot vsi ostali...

Moj veliki vzornik, svetel vzgled. Da ne omenjam, da je bil poleg vsega tudi velik clovekoljub. On ni ubijal, ampak je iz usmiljenja samo zdrobil koleno. Vsaj enemu celo obe, in to z enim strelom.

Car, da mu ni para! Zakaj bi nekoga pokoncal, ko ga lahko zajebe za celo zivljenje. Za mnogo, mnogo let....

Ko sem izvedel, da Dedek mraz ne obstaja, me to sploh ni ganilo. Itaq sem imel se dva dedka. Da so pa bile vse te zgodbice izmisljene, nekatere celo napisane v zaporu (da ne omenjam, da so nekateri Maya zmerjali z norcem).... to mi je razbilo otrostvo. Zadnji udarec Starega prdca...ups, Stare pesti razbijalke (ali pesti ubijalke, saj nima veze).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je morda kdo od čitalnega kluba motosvetovcev prebral Čarovnikov vajenec - Evald Flisar ?!

Dvakrat, ce se prav spomnim. Enkrat... pred leti...

Mislis, da pri tantrikih ni nategnil une smrkljo ker:

a.) Je imel pregloboko vcepljen strah pred obsodbo pedofilije?

b.) Jo je nategnil, pa si v knigi ni upal priznati?

In si je zato izmislil, da so mu dali drugo priloznost? Z neko starko?

Ampak....Vsaj v knjigi tudi nje ni nategnil!

So ga zato vrgli ven? Dvakratni luzer? Najbz.

Ampak...Itaq sta baje dve smeri tantre.

Oni so (najbrz) mislili, da bo belca samega v Himalaji pobralo. In so se zajebali. Ker je prezivel. In natrosil.....

Povzetek? Jogananda ga je nekaj naucil, potem ga je pa poslal ga je v neko smer, ki se je njemu zdela, da bo prava za njega.... ampak ni bila. Mogoce je pa v resnici mislil drugo smer (tantre) pa mu je (vsaj s Flisarjem) spodletelo?

Castaneda? A je mogoce to mogoce nekaj od tega, ko se se v Mehiki zadevali s Pejotlom? Pa z norimi gobami? (Ali je to tudi od Flisarja?)

Da da, razsirjanje zavesti zna biti nevarno opravilo. Lahko postanes odvisnik, potem imas pa opravka s Tadejem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporocam pa vsem, fantom in dekletom, da vzamejo v roke knjgico, zal ze preminulega pisatelja, Charlesa Bukowskega, z naslovom "POVEST STAREGA POKVARJENCA".

Jaz pa od istega avtorja 'Zenske'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Taisti možakar je spravil skupaj tudi Faktotum in pa Špeh na kruhu.

Moja zadnja prebrana pa je drobna knjižica z naslovom Klošar, avtorja Boštjana Cvetiča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse tiste, ki želijo izboljšati svoj odnos s partnerjem.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaroslau Hašek: DOBRI VOJAK ŠVEJK 1. knjiga :lol1:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Glih končala s Salingerjevim Lovcem v rži. Kar kul zadevica o dokaj nekonvencionalnem mulcu (to je ekstremno kratka obnova :D). Huxleyjev Krasni novi svet je zakon :OK: Jah, soma dela svoje... Zdej grem pa naprej z Ecotovim Foucaultovim nihalom in Bodanisovo E=mc2, življenjepis najslavnejše enačbe ne svetu. Odločam se tudi, da bom od zdej naprej brala sam eno knjigo na enkrat (ker ponavadi najmanj 3) :fredy: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa "že" po dveh letih, prebral svojo knjigo... :hmm:

Prvič!... Hecno ne! :hmm: :? :cry:

Še dobro, da sem jo obdržal, ker jih je že zdavnaj zmanjkal'... :o :o :? :D :grim :OK:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bill Bryson / Kratka zgodovina skoraj vsega

:eek: :fredy:

LUŠANA BUKVICA....no sem nekje na polovici...jo pa priporočam vsem, ki bi res radi razumeli nastanek vesolja in vseh čirul čarul,ki so se nato dogajale....celo bolj laično napisano kot vesolje v orehovi lupini (naj bo Kratka zgodovina skoraj vsega odskočna deska za vse nadaljne Big bang knjige) humorno napisana, z mnogimi štorijami nakjučnih odkritij, prismuknjenih ,,znanstvenikov,, ki v vsakdanjem žvljenju ne funkcionirajo najbolje, razvoj znanosti in kdo je resnično oče nečesa pa čeprav je umrl neznan ...itd.

Ne gre zato KAJ VEMO ampak KAKO VEMO, KAR VEMO. Torej če vas zanima kako so stehtali zemljo, razlika med maso in težo ali kaj je to singulanost,zakaj vesolje nima roba, velikost kvarka, zakaj so ocenai slani in jezera ne ...

vse to in še več dogočasne znanosti napisane na zabaven način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Giorgio Bocca - "Napoli siamo noi"

Za vse tiste sanjače, ki so si staro EU, brez novih članic, predstavljali kot en sam prostor napredka. Pogled za zaveso južnoitalijanskega "obalnega turističnega mesta z kopico zgodovinskih spomenikov in svojim vulkanom".

Roberto Saviano - "La Gomorra"

Če te prej omenjena knjiga ne prepriča, te ta dotolče. Neapeljske organizirane kriminalne združbe - "La Cammora" - njihova organizacija, njihovo delovanje ter življenje ljudi v mestu, kateremu v resnici vlada mafija in ne lokalna, regionalna ali državna oblast. Mesto, ki je v Italiji in ni v Italiji. In Strojani naj bi bili problem?

Robert Jordan - fantasy serija "The wheel of time"

Lepo spisana serija v najboljši tradiciji Gospodarja prstanov (to sicer piše na vseh platnicah, vendar je res :) ).

Zdajle si grem pa tole stvaritev od Billa Brysona nabavit :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leopold Suhodolčan - Piko Dinozaver

Zgodba o pubecu, ki si je ful želel psa. Vsi prijatli so jih meli, samo on (sirotinja) ne. Lepega dne najde na tleh pasjo ovratnico in na drugi strani ful prijaznega dinozavra, s katerim greta na sprehod po mestu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da si le spregledal.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hans Hellmut Kirst : Nevarna resnica

- zanimivo branje za kar tako

Trygve Gulbranssen : Dediščina gozda

- tudi za kar tako

Richard Raske : Pobeg iz Sobibora

- knjiga kjer se lahko živali sramujejo človeka

Gregory Boyington " Ata " : Črne ovce

- resnična zanimiva zgodba pilota WW2, precej alkoholno populistična

Heinrich Gerlach : Izgubljena armada

- odlična knjiga in branje za ljubitelje knjig o WW2, vse ostale o Stalingradu me ne prepričajo!

Richard Llewellyn : Kako zelena je bila moja dolina

- knjiga, ki jo kar nekaj let zapored enkrat letno preberem, moja ljubša, preprosto za zamisliti kako se zaveš prepozno dobrih, lepih časov in objemov domačega življenja !

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Anton Ingolič - Mladost na stopnicah

Hja.... Kdor gre po stopnicah pride do vrha..... Ali pa tudi ne.

Ampak vsaj hodi po stopnicah. Malo navzdol, malo navzgor.

Fran Milčinski - Ptički brez gnezda

Gnezdo je kul. Ce ga imas. Ce ga nimas..... borbe, vojne..... Hoces svoje gnezdo? Ga bos ustvaril? Ali bos zazgal vse, kar ti je blizu? Bos vstal iz pepela kot feniks?

Si izbran? En in edini?

Anton Ingolič - Tajno društvo PGC

Ma ja, nekaj pac moras zbirati... Najbrz.... Baje..... Ni pa nujno....

Hja, pa se ene par tisoc knjig sem prebral, ki se jih sploh ne spomnim vec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đabe branje :OK:

Itaq!

Ampaq mogoce so tam neke sledi, ki jih trenutno ne vidim, jih bom pa nekoc mocno uveljavljav? Ne vidis.... Si slep.... kreten....

Ne. Nekaj dobrega lahko potegnem iz tega! Celo iz tvojega klobasanja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nisem sicer kake knjige prostovoljno prebrala, ampak mi je pa bla ena ful všeč- Nebesa ne poznajo izbrancev (kdo je pa napisal pa ne vem). Govori pa o nekem avtomobilskem dirkaču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še ena knjiga pa bo serija knjig Harry Potter prebrana (že čakam na sedmo knjigo :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo prebral Pekel, imenovan Rally Pariz - Dakar; Vodovnik, Dejan in če se da dobit še kakšno knjigo o dakarju (zaželjeno v slovenščini, lahko pa tudi v italjanščini ali angleščini).

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!