Skoči na vsebino

Prebrana knjiga


Broj Jedan

Priporočene objave

Prebiram vsak dan, pa nikoli ne pridem do konca... :cry:

Same platnice so jo To šiba note BOOK :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nodija sm nazadnje brala in prebrala :yes:

Nisem vedo,da je Nodi tudi v knjižni obliki! Jaz gledam samo risanko Nodi. :grim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram vsak dan, pa nikoli ne pridem do konca... :cry:

Same platnice so jo To šiba note BOOK :OK:

Povej, kje se da to dobit da bojo moje platnice LG flat screen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heinrich Gerlach : Izgubljena armada

- odlična knjiga in branje za ljubitelje knjig o WW2, vse ostale o Stalingradu me ne prepričajo!

:yea1:

Erich von Manstein

Lost victories

Krasna knjiga, spomini najboljšega nemškega generala (fileld marshal)---in njegove briljantne taktike blietz krieg-a in rabe tankov. Avtor načrta za napad čez Ardene, vojaške operacije v Rusiji-----stalni problemi in nesoglasja z vojaškim vrhom in Hitlerjem. Človek je bil vojak in ne politik zato dostikrat totalno izgnoriran.

Heinz Guderian

Panzer Leader

Pokazal vsem kako mogočno in sposobno orožje je tank. Počel nemogoče stvari in porabil ogromno časa za prepričevanje in dokazovanje pred nadrejenimi.

Obe knjigi sta lahko berljivi in zanimivi in---niso samo neki hladni podatki in načrti, spomini pač na življenje takrat: pred in med 2.sv vojno in to iz prve roke iz samega centra dogajanja.---in kje ter zakaj so po neverjetnih zmagah začeli izgubljati, ter kakšni ljudje so bili Hitler, Goering in ostalo vodstvo.

Bitka za Stalnigrad

7000 dni v Sibiriji---Čez noč odpeljan v gulag, najbolj zanimivo mi je bilo to, da je bil res komunist s srcem in glavo in to je tudi ostal.

Nurenberški procesi

obe verziji, eno piše psiholog (ki je osebno preučeval zaprte naciste v njihovih celicah), in je nekak bolj na osebni ravni, druga je pa bolj uradna. (obtožnica, zagovor in dogajanje na sodišču.

Potopite Bismarcka (lov in potop največje-najboljše nemške vojne ladje, ki je bila čudež takratne tehnologije)

Pekel na pacifiku (Pacifiške vojne operacije--Zda in Japonska)--res napeto branje

Most na reki Kwai--film je prov zanič, knjiga po resničnih dogodkih (btw: nobenga mosta niso sabotirali)

JERULAZEM JERUZALEM...vedno aktualna...dokumentarna pripoved o nastanku Izraela...lepo berjiva in zanimiva

Če te kdaj pozabim (naj me pozabi moja desna roka)-Zgodovnsko ljubezenska za časa ko so židje predali rimu svojo ,,samostojnost,,

Trojica (Irsko angleški in irsko irski verski spor v romanu z resničnim zgodovinskim ozadjem) pretresljiva pripoved, ki vam razjasni marsikaj.

Bojevali so se za nebo

(dokumentarna knjiga o prvih pilotih in prvi rabi letal v vojski, ovirah in zadrgnjenosti ostalih polkov (konjenica jih je prezirala--češ, da samo plašijo njihove konje in nimajo prihodnosti), rdeči baron, pogum intuzijastov, messersmith, focker, po kakšnih težavah je nastala sinhrona brzostrelka)

Fantje v letečih škatlah

(nasploh o prvih pilotih)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogdan Sajovic- UDBA

Siba Shakib- AFGANISTAN, KAMOR SE BOG PRIDE LE ZJOKAT- o življenju in trpljenju ene od mnogih afganskih žensk, ki so šle v enem življenju skozi toliko gorja da ga je preveč za kakih 30 drugih življenj in dokaz da so ženske res močnejši spol... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nodija sm nazadnje brala in prebrala :yes:

jao minca :kva2: ti pa še pr nas v vrtcu neb bralne značke osvojila :hmm:

imamo malo bolj zahtevno literaturo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedo,da je Nodi tudi v knjižni obliki! Jaz gledam samo risanko Nodi. :grim :blush:

imam knigice :yes:...ko sem varuška jih z veseljem prebiram :010 risanke pa še rajš gledam :grim

:lol1:

jao minca :kva2: ti pa še pr nas v vrtcu neb bralne značke osvojila :hmm:

imamo malo bolj zahtevno literaturo :lol:

:lol1:

jest sm jo že v vrtcu in v osnovni šoli nardila :010

zdej pa samo še za svoje veselje in veselje tamaučkov berem nodija :yes: :010

:lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beigbeder ... 2999...

egotrip na marketinških steroidih

zanimiv uvod, obupno nakladanje do konca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

W.M.Thackeray : Semenj ničevosti.

Ob takšni knjigi se res zamisliš.Namreč,... eh škoda govoriti.Rajši jo preberite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra knjiga: Kertész Imre Sorstalanság (Brezusodnost). brala v madžarskem jeziku. po mojem je tud v angli, v slo pa nisem ziher. je dobra, samo film je boljši. govori o židu in poti v taborišču (tud kaj se mu je dogajalo) med 2 sv vojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Neznani avtor - TIS.

Dele 01,02,03,04 in 05 sem prebral v celoti, potem pa ugotovil, da mi manjka 06 (07 pa spet imam). Lepo bi prosil, če mi ga lahko kdo proda ali pa vsaj posodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neznani avtor - TIS.

Dele 01,02,03,04 in 05 sem prebral v celoti, potem pa ugotovil, da mi manjka 06 (07 pa spet imam). Lepo bi prosil, če mi ga lahko kdo proda ali pa vsaj posodi.

dela 06 že nekaj let ne izdajajo več :grrr

poizkusi z delom označenim z črko R, je tudi kar obsežna zadeva :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Dave Pelzer - Otrok brez imena

Zares dobra knjiga, sicer kruta a resnična zgodba o samem pisatelju, ki ga je njegova čustveno neuravnovešena ter z alkoholomn zasvojena mati vseskozi brutalno pretepala in strada. Z njim se je vseskozi igrala nepredvidlljive zločinske igrice pri katerih je ponekod komaj preživel.

..Sicer je več delov, kateri so napisani po obdobju. (Ta je prvi del)

Popravljeno . Popravil ShadoW88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Brian Greene

TKANINA VESOLJA

Vse

kar je znanega, izračunanega in celo neznanega oz. le teoretično predvidenega,

da je .. o vesolju z vidika fizike, astrofizike in astronomije.

Absolutno

NI za ženske.

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!