Skoči na vsebino

Suzuki SV 650


Barth

Priporočene objave

jst kupujem sv-ja letnik 01. a mi lahko kdo pove kako se obnesejo. Kukr vem ma ta model še uplinjače a je to slabost a je to dobr. pa hvala za odgovore.

Ni ne dobr, ne slab. Slabo ni, ker frgazar pač ne crkne, dobro pa ni, ker ajnšpric zmanjša porabo vsaj za 1 liter na 100km. Vozil sem oba, K8 imam kupljen pa ni kakšne posebne razlike v vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ne dobr, ne slab. Slabo ni, ker frgazar pač ne crkne, dobro pa ni, ker ajnšpric zmanjša porabo vsaj za 1 liter na 100km. Vozil sem oba, K8 imam kupljen pa ni kakšne posebne razlike v vožnji.

Kakšno pa imaš porabo? Vozim K3, ena svečka na cilinder in gre pod 5,3 kar težko. Povprečno je tam okrog 5,5. Če ga pa gonim po avtocesti pri hitrosti 170+ gre pa kar čez 6l.

Za SV-je 1. generacije pravijo, da so zelo vzdržljivi, enostavni za servisiranje, peljejo se pa tudi kar spodobno. Jaz tudi iščem kakšnega razbitega za male pare.....če kdo ve za kakšnega :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Imam eno vprašanje. Lani sem kupil sv l.00, na katerem je leovince izpuh,ki pa ni vpisan v kartonček in nimam niti papirjev da bi ga sam homologiral. Pa me samo zanima če je kakšna možnost da to kje dobim ali naj kar zamenjam lonc? A me bodo na tehničnem pregledu spustil mimo, ali bom imel probleme? Pa tudi policaji ne bodo prizanesljivi,? Ima mogoče kdo kakšen predlog kaj storit.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Imam eno vprašanje. Lani sem kupil sv l.00, na katerem je leovince izpuh,ki pa ni vpisan v kartonček in nimam niti papirjev da bi ga sam homologiral. Pa me samo zanima če je kakšna možnost da to kje dobim ali naj kar zamenjam lonc? A me bodo na tehničnem pregledu spustil mimo, ali bom imel probleme? Pa tudi policaji ne bodo prizanesljivi,? Ima mogoče kdo kakšen predlog kaj storit.?

Če je ne pogled podoben originalu (da ni carbon) in odlepiš dol vse nalepke imaš veliko možnost, da nobeden ne bo opazil razlike. Seveda pa moraš potem nujno voziti z db killerjem, ker drugače bo že na daleč slišati, da je izpuh drug.

Seveda pa to vse govorim le teoretično, v praksi je lahko čisto drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Imam eno vprašanje. Lani sem kupil sv l.00, na katerem je leovince izpuh,ki pa ni vpisan v kartonček in nimam niti papirjev da bi ga sam homologiral. Pa me samo zanima če je kakšna možnost da to kje dobim ali naj kar zamenjam lonc? A me bodo na tehničnem pregledu spustil mimo, ali bom imel probleme? Pa tudi policaji ne bodo prizanesljivi,? Ima mogoče kdo kakšen predlog kaj storit.?

Poglej na strani od Leovince, če imajo kaj na netu.Bi ti skeniral svojega, samo je za novejši model. Nič posebnega ni tisto potrdilo o skladnosti. Probaj skopirat od nekoga.

Poglej na strani od Leovince, če imajo kaj na netu.Bi ti skeniral svojega, samo je za novejši model.Probaj skopirat od nekoga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Imam eno vprašanje. Lani sem kupil sv l.00, na katerem je leovince izpuh,ki pa ni vpisan v kartonček in nimam niti papirjev da bi ga sam homologiral. Pa me samo zanima če je kakšna možnost da to kje dobim ali naj kar zamenjam lonc? A me bodo na tehničnem pregledu spustil mimo, ali bom imel probleme? Pa tudi policaji ne bodo prizanesljivi,? Ima mogoče kdo kakšen predlog kaj storit.?

Zdravo

Jaz imam letnik 02 in imam gor leovince. Papirje imam sm nism še homologiral - bom letos :rolleyes:

Če ti kaj pomaga ti lahko komot skeneram papirje pa si pol sm malo "popraviš" številke i to je to. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno pa imaš porabo? Vozim K3, ena svečka na cilinder in gre pod 5,3 kar težko. Povprečno je tam okrog 5,5. Če ga pa gonim po avtocesti pri hitrosti 170+ gre pa kar čez 6l.

Za SV-je 1. generacije pravijo, da so zelo vzdržljivi, enostavni za servisiranje, peljejo se pa tudi kar spodobno. Jaz tudi iščem kakšnega razbitega za male pare.....če kdo ve za kakšnega :unsure:

4,18l/100km na 14.000 prevoženih kilometrih. V podpisu imam stat. Štiri petine vseh kilometrov narediva 2 na mopedu.

Popravljeno . Popravil Valhalla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4,18l/100km na 14.000 prevoženih kilometrih. V podpisu imam stat. Štiri petine vseh kilometrov narediva 2 na mopedu.

Kako ti pa to uspe :photo: :photo:

Ko sva dva na motorju imam jaz tudi porabo manjšo.Moram počasi vozit, ker drugače jo takoj dobim med rebra al pa po čeladi :naughty: :naughty:

Tvoj SV je novejši in ima že 2 svečki na cilinder??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede starega 1999 do 2002 in novejšega od 2003 dalje - razlik bistvenih ni v ničemer. Tako stari kot novi sta približno glih v vsem. Poraba, vožnja, vzmetenje, pospeški, končna, kvaliteta izdelave, vzdržljivost...pač vse. Jz porabo sm imel od 5l/100km pa do 7l/100km. Pod to ga je spravila samo moja punca, pa še to ne veliko. Komu uspe 4,2 pa ne vem kak se vozi, sam gasa ravn ne uporablja pogosto :) pa brez zamere.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Jaz imam letnik 02 in imam gor leovince. Papirje imam sm nism še homologiral - bom letos :rolleyes:

Če ti kaj pomaga ti lahko komot skeneram papirje pa si pol sm malo "popraviš" številke i to je to. :OK:

ok,dej mi jih pol posl na mail. hvala,lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene zanima kje (če sploh) ima SV starejši model (do 2002) katalizator. A kaj bolj potegne brez njega??! :naughty: :naughty:

Kaj noben ne ve al kaj?! :glare:

Kje ste kaj kupili crash pads za starejši model? A bi lahko kdo prilepil kakšno sliko da vidim kako zgleda ma motorju? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede starega 1999 do 2002 in novejšega od 2003 dalje - razlik bistvenih ni v ničemer. Tako stari kot novi sta približno glih v vsem. Poraba, vožnja, vzmetenje, pospeški, končna, kvaliteta izdelave, vzdržljivost...pač vse. Jz porabo sm imel od 5l/100km pa do 7l/100km. Pod to ga je spravila samo moja punca, pa še to ne veliko. Komu uspe 4,2 pa ne vem kak se vozi, sam gasa ravn ne uporablja pogosto :) pa brez zamere.

ajd

Mogoče imajo pa novejši boljše porihtan izkoristek :hmm: 7 rezervoarjev imam pod 4l, lahko pa se kdaj skupaj zapeljemo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče imajo pa novejši boljše porihtan izkoristek :hmm: 7 rezervoarjev imam pod 4l, lahko pa se kdaj skupaj zapeljemo :naughty:

Ja novejši imajo po dve svečki na cilinder, pa mal drugačno mapo, kar doprinese k manjši porabi. Jaz vozim K3, oče pa K4, ko se voziva skupaj je razlika v porabi med motorjema nekje 2dcl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro. Jaz sploh nisem vedel do sedaj, da imam twin-spark :unsure:

Sem šel na Internet brat in najdem, da to delajo od K7 dalje.

No, potem sem pa našel še eno lepo K8 cafe-racer predelavo:

slika odstranjena, ker nalaga odlocno predolgo.

preveri kako se prilepi slika na forum.

ice

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo

Jaz imam letnik 02 in imam gor leovince. Papirje imam sm nism še homologiral - bom letos :rolleyes:

Če ti kaj pomaga ti lahko komot skeneram papirje pa si pol sm malo "popraviš" številke i to je to. :OK:

Pozdravljen, a bi mi lahko poslal tiste papirje(certifikat za leo vince) mail je na mojem profilu, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Postal sem novi lastnik suzuki sv 650 s (tastar model) pa me neki zanima glede servisov:

-na kolk se menja veriga

-kere gume kej gor dajete

-na kolk se menja hladilna tekočina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal sem novi lastnik suzuki sv 650 s (tastar model) pa me neki zanima glede servisov:

-na kolk se menja veriga

-kere gume kej gor dajete

-na kolk se menja hladilna tekočina

Čestitke za nakup :worship: :worship:

Z verigo je tako. Odvisno kako voziš, jaz imam 35000km pa je še nism menjal sm bo pa treba kmalu :rolleyes:

Gume ti priporačam Dunlop roadsmart ali bolj športno qualifier II. Pa še dobro ceno imajo :OK:

Hladilna tekočina se ponavadi ne menja, se samo dolije.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal sem novi lastnik suzuki sv 650 s (tastar model) pa me neki zanima glede servisov:

-na kolk se menja veriga

Za verigo ni predvidena redna menjava - očistilo in namazalo bi se jo naj vsakih 1000km, ob tem pa se tudi preveri in oceni stanje. Menjava se torej, ko je to pač potrebno.

-na kolk se menja hladilna tekočina

Hladilna tekočina se ponavadi ne menja, se samo dolije.

Suzuki predpisuje menjavo vsaki dve leti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni!

Zanimam se za nakup suzukija SV650. Najprej me zanima sledeče...a se da dobit bočne plastike, takšne kot ima motor na ponsetku? Meni je oblikovno zelo zelo všeč, s temi plastikami pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se dobi take plastike.Originalne Suzuki pridejo okrog 400€, neoriginalne iz ABS-a pa okrog 200€.Če pa malo prebrskaš nemški ebay, jih boš pa dobil tudi pod 100€, kakšne podrajsane pa še ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postal sem novi lastnik suzuki sv 650 s (tastar model) pa me neki zanima glede servisov:

-na kolk se menja veriga

-kere gume kej gor dajete

-na kolk se menja hladilna tekočina

Čestitam!

A lahko kakšno slikco dobimo?

Kje pa si ga kupil?

Koliko km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a mogoč kdo ve kje se dobi prestavna ročica pri nogi (ročica za šaltat) in koliko približno stane.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ebay je rešitelj vseh težav, pa k maš glih SVja rešujem tvojo lenobo :)

Link

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ebay je rešitelj vseh težav, pa k maš glih SVja rešujem tvojo lenobo :)

Link

ajd

Še dobr, de sn se spomnu! :beer1:

Moj moped je sedaj iz garancije oz. bo pred naslednjim servisom (dober mesec). Uradni servis je ... brezveze. A bi bil eden toliko prijazen, da bi mi na hitro osvežil in pomagal kje dobiti:

- olje, mislim, da tu ni dvoma, Motul in to je to oz. ali je kakšna pomembna oznaka?

- Kje kupiti oljni filter? Zračni je namreč še mega.

- A morem bit še na kaj pozoren?

Ploščice in diski so brezhibni, gume so ok, zavorna tekočina je ok, hladilna je točno tak nivo, kot ob nakupu, luči delajo, ima jih pa slabih 14.000.

Najlepša vam hvala za odgovore in pomoč!

Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!