Skoči na vsebino

Suzuki SV 650


Barth

Priporočene objave

Lahko kdo pove kje se kupi zadnji nosilec za kovcek, kateri je najboljsi, koliko naj bi bla cena?

Hvala.

Motor: Suzuki SV650s 2008 letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi imamo dva SVja. Na enem je Givi nosilec, na drugem pa SW-motech. Givijev nosilec je bolj robusten, močnejše konstrukcije in bolj stabilen. Po drugi strani je pa cel kup profilov, ki skazijo motor in kovček pride nameščen zelo nazaj ter visoko. Sw-motech je pa tak diskreten, sploh ga ne opaziš. Odlično opravlja svojo funkcijo. Jaz ga imam na motorju že 65000km, kovček imam konstantno gor, občasno sem ga naložil več kot 20 kg in ni bilo nobenih problemov, tudi pri 220km/h ga ni odpihnilo  :smoke: Lahko pa pri vršji hitrosti in bočnem vetru pričakuješ malo slabšo stabilnost motorja. To velja za oba proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz sem si sam naredil nosilec za zadnji kufer.

Originalni givi  je  :slap:... za zmontirat... tista ušesa so smotana za pritrdit in ti poškodujejo zadnji nosilec nad zicom.... je tudi preveč nazaj in visoko.

Naredil sem si hitroodstranljivega ( dva vijaka in nosilec je dol - brez kakršnegakoli napora)... namestiš ali odstraniš ga v minuti.

Na alu nosilcu nad zadnjim sedežem, kjer je spodaj na vsaki strani vijak (čepek) ... sem ju odstranil, povrtal na M8 navoj, kupil v KAMM RF ušesna vijaka... in na nosilec navaril ušeska, ki se vtaknejo v ta ušesna vijaka....

... na sprednji strani predelaš nosilec tako, da mu navariš ušesa, da jih natakneš na vijaka (na notranji strani) na katera so pritrjeni nosilci stopalk sopotnice. Seveda je treba zadnja vijaka zamenjati za daljša....

če vas zanima, lahko poslikam...

..kot pravim, sem si nosilec izdelal sam, bi se pa verjetno brez težav dalo tako predelati tudi originalnega...

Material ( ovalni profil 10x20mm) sem kupil v MERKUR na Viču (Lj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen zamenjat svečke in v service manualu so predpisane NGK CR8E in pa NGK CR9E. Ne vem za ketere bi se odločil, zato me zanimajo vaše izkušnje, katere svečke od teh dveh bi mi vi priporočali.

 

Že v naprej hvala za odgovore in pa čim več srečno prevoženih kilometrov v letu 2014 :)

 

Jaz sem svečki pri mojem SVju preventivno menjal enkrat v jeseni, dal sem pa NGK CR8E. Dela tako kot mora. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svečke vzemi ven in boš videl po barvi, če so presvetle daš lahko notri hladnejše se pravi  9-ko če pa so svečke lepo svetlo rujave potem kupi enake kot si oporabljal do sedaj !

Če je treba pri serijskem motorju uporabljati hladnejše (ali toplejše) svečke, je to najbrž znak, da je nekaj z motorjem narobe. Po moje je boljše odpraviti osnovni vzrok kot pa 'zdraviti' simptome.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo ga malo zakurblali po dolgem času,prvič od začetka zimovanja.Kresno od prve.Mater paše :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo ga malo zakurblali po dolgem času,prvič od začetka zimovanja.Kresno od prve.Mater paše :kva2:

 

Hehe, jaz pa včeraj :) Samo v garaži, se ni nič tal dotaknil, je kar v zraku ropotal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je treba pri serijskem motorju uporabljati hladnejše (ali toplejše) svečke, je to najbrž znak, da je nekaj z motorjem narobe. Po moje je boljše odpraviti osnovni vzrok kot pa 'zdraviti' simptome.

Saj ne razumeš ! ! Japonci dajo skoraj VEDNO 2-ve toplotni vrednosti, to pa zato ker nekateri motorji se prodajo bolj severno drugi pa bol južno in ni enako ali laufa kje na Šveskem ali npr. v Afriki,zato vedno dve toplotni vrednosti. Odvisno je tudi režim uporabe koliko ga masiraš,če voziš bolj na izi potem je bolje imeti toplejše svečke(da se svečke bolje čistijo) in obratno, če ga ganjaš hladnejšo upam,da zdaj razumeš ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, jaz pa včeraj :) Samo v garaži, se ni nič tal dotaknil, je kar v zraku ropotal :D

Jaz sem naredil celih 5 km,do črpalke,preverit tlak v gumah in nazaj :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

..jaz sem si sam naredil nosilec za zadnji kufer.

Originalni givi  je  :slap:... za zmontirat... tista ušesa so smotana za pritrdit in ti poškodujejo zadnji nosilec nad zicom.... je tudi preveč nazaj in visoko.

Naredil sem si hitroodstranljivega ( dva vijaka in nosilec je dol - brez kakršnegakoli napora)... namestiš ali odstraniš ga v minuti.

Na alu nosilcu nad zadnjim sedežem, kjer je spodaj na vsaki strani vijak (čepek) ... sem ju odstranil, povrtal na M8 navoj, kupil v KAMM RF ušesna vijaka... in na nosilec navaril ušeska, ki se vtaknejo v ta ušesna vijaka....

... na sprednji strani predelaš nosilec tako, da mu navariš ušesa, da jih natakneš na vijaka (na notranji strani) na katera so pritrjeni nosilci stopalk sopotnice. Seveda je treba zadnja vijaka zamenjati za daljša....

če vas zanima, lahko poslikam...

..kot pravim, sem si nosilec izdelal sam, bi se pa verjetno brez težav dalo tako predelati tudi originalnega...

Material ( ovalni profil 10x20mm) sem kupil v MERKUR na Viču (Lj).

 

Prosil bi za slike.

Sam imam Givi noisilec ki pa je kot si rekel obupen. težava je še v tem da imam "višjo" izvedbo Leovincia in sedaj je postala montaža nemogoča..

Hvala

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kupujem original ogledala za SV od 2004 dalje(kvadratni).

031 800 999

Telefon imaš naroči si jih na servisu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se počasi bliža pomlad, je blo treba motor počasi pripravit na novo nabiranje kilometrov.

 

Zamenjal sem mu:

- zavorno tekočino prednje in zadnje zavore

- hladilno tekočino

- svečke

- olje v prednjih vilicah

 

Zdej enkrat v kratkem zamenjam še olje in oljni filter, potem pa sva pripravljena :)

 

 

post-26407-0-75116800-1393783830_thumb.jpg

post-26407-0-46749500-1393783957_thumb.jpg

post-26407-0-86823500-1393784075_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

A mogoče kdo ve, kje se bi dalo dobit plastiko namesto zadnjega sedeža za Suzuki SV560 letnik 2003? Ima kdo kak kontakt, okvirno ceno mogoče? Bi se ga rada čim prej znebila, če ne drugega da se mi ljudje ne probavajo vsiljevat za sopotnike, ker jih nemaram preveč :P

Popravljeno . Popravil Ihr*
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje ja, tački za sopotnika dol :) Drugače pa ebay samo je cena kolikor se spomnim od 80€ naprej nepobarvan...kar drago za majhen kos plastike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve, kje se bi dalo dobit plastiko namesto zadnjega sedeža za Suzuki SV560 letnik 2003? Ima kdo kak kontakt, okvirno ceno mogoče? Bi se ga rada čim prej znebila, če ne drugega da se mi ljudje ne probavajo vsiljevat za sopotnike, ker jih nemaram preveč :P

 

Mislim, da se ne želijo vozit s tabo zaradi tega ker je SV tako hud motor... razlog je pomoje v nečem drugem :OK:  :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo ja :smoke:

Mislim da ti je edina rešitev Ebay.de. Cene so okrog 70€, poskusi dobiti takega, ki je že v barvi tvojega motorja. Kot vidim po fotki je to seveda tista božanska srebrna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti samo tačke od sopotnika vzami dol. Če kdo kaj vpraša, rečeš da si eno zgubla pa zato še drugo dol vzela.  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!