Skoči na vsebino

FIRST


Mih'c

Priporočene objave

Pozna kdo tele hlače:

Letne Hlače Tiger

Cena: 28.000,00 SIT

Znamka: FIRST

Sestava: Cordura

Črno siva kombinacija, moške in ženske številke, vgrajeni vsi ščitniki.

Meni so kar všeč, prvi občutek v njih mi je bil všeč, cena pa se mi zdi, da je tudi še kar razumna.

Zanima me, če ima že kdo take hlače in kakšne izkušnje imate z njimi...da se ne bi slučajno nategnil...

Hvala in LP, M.

Aja, še slikca:

tiger.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hlače ne vem, jest jih ne bi kupil zaradi tega, ker iščem ($$$ :cry: ) take, ki se dajo spet z jakno.

Glede jakne pa to: dober mesec nazaj sem založil, na srečo sem imel jakno oblečeno. Pri hitrosti okol 70-80 me je odneslo iz ovinka, drsel sem nekaj metrov po asvaltu in se prekopiceval po robidah :rolleyes: . Jakni se pozna samo malo "rajs" na desni rami(na hrbtu sem imel še šotor in pa ruzak nabasan s spalkami, tako, da želve sploh nisem nucal .) ), ščitnik z akomoplec na desni roki se mi je najbrž obrnil in mi še dodatno zjebal komolec(se je v 14 dnevih pozdravlo), drugega pa ni bilo.

Tolko jakna je preživela mi pa tud B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej te hlače se tudi dajo speti z jakno. Ampak imajo zadrgo samo na zadnji strani...

Ne zastopim, kako na zadnji strani? Meni, ko imam jakno gor mi pride skoraj okol nekako na 3/4, kako se pol to da speti s tistimi hlačami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zastopim, kako na zadnji strani? Meni, ko imam jakno gor mi pride skoraj okol nekako na 3/4, kako se pol to da speti s tistimi hlačami?

Ja, "taprave" zadrge na dvodelnih kombinezonih so tako kot pri tebi, te pa imajo zadrgo enih 20 cm dolgo. Zraven pa je še drugi del zadrge, da jo lahko prišiješ na jakno...

Tako da za hudo silo je, da ti ne vleče jakno gor, ampak zadrga je bolj nežne narave, tako da jo po moje strgaš že z roko, kaj šele če padeš...

Hlače pa so take lahke...js bi jih imel za na potovanja, pa za poleti, ko mi je usnje "prehudo".

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še moje izkušnje... :D

Kupil sem dve jakni od te firme First, zase in za ženo pa moram povedat da sva oba kar zadovoljna. :rolleyes:

Cordura+ reissa+outlast+ce protektorji+schotchlite refleksivna tkanina.... :OK:

Kaj čem rečt za dve jakni sva dala okol 100 jurjev...sicer se mi zdi malo, ampak jakna res v mrzlem greje in v vročem vremenu hladi.

Sicer pa je nekaj res ni najdražje zmeraj najboljše!!!

Vse sva kupila v TC-ju in naslednji mesec greva po čelade....schubert s1. :kva2:

zanima pa me, ker sem iz dolenjske in tukej ni ravno ene izbire ...kje se da pogledat opremo vrste dainese??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima pa me, ker sem iz dolenjske in tukej ni ravno ene izbire ...kje se da pogledat opremo vrste dainese??????

Avto Triglav - Aprilia v Ljubljani; zastopniki za Dainese.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo tele hlače:

Letne Hlače Tiger

Cena: 28.000,00 SIT

Znamka: FIRST . . .

Takšne hlače sva v TC-ju kupila za mojo najdražjo in sicer malo pred začetkom letošnje motoristične sezone. Hlače se ji kar lepo podajo po telesu:yea2:. Ker so to poletne hlače in nimajo podloge, jo je v mrzlih dneh (marec, april) zeblo. V poletnih dneh pa zaenkrat še ni pripomb. Hlače imajo tudi kar nekaj uporabnih žepov, ki nič ne izstopajo , torej je aerodinamika kar v redu, če imaš pravo številko na sebi. Ker je moja bolj redek obiskovalec zadnjega zica so te hlače za to ceno (takrat nižja osnovna cena + popust, cca 22 kSIT) kar u redu. Kvaliteta oz. premočljivost, udobje in izdelava pa je primerna ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti jih bom kar kupil.

Dobro mi pašejo ( še moja je to potrdila, hehehe), cena je še kar sprejemljiva (pa še kuponček za -10% imam).

Za poletje in potovanja bojo dobre, če bo zeblo dam pa spodaj termo hlače, pol pa ni zime za eskime. Za dež pa tudi dežni kombinezon...

No, hvala vsem za nasvete in izkušnje.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest sm kupo hlače FIRST Tiger. Oblečene sem imel 4x. Enkrat v TC-ju in trikrat na motorju poj so pa počle na "jajcih" :hmm: po šivu in ta zadnji kar tako posredi :BUA: .

Pa sem jih reklamiral. Vrnil in vzel IXS, pa doplačal več kot so bile FIRST. Ampak sedaj pa sem ultra zadovoljen :OK: za ultra ceno. :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm cudno kaj vas vse to j#be. :? Jest sm kupu od first-a jakno in sem tud enkrat ze padu z njo in drasal po asfaltu in makadamu pa se ni niti nitkica strgala. Sploh se ji ne pozna. Pa tud sivi in nitke mi ne delajo problemov. :OK: :kva2:

Ej maticko kar se celad tice ti priporocam Shoei XR 1000 super celada preizkuseno pa tud na testih je bla najboljsa. :)

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm cudno kaj vas vse to j#be. :? Jest sm kupu od first-a jakno in sem tud enkrat ze padu z njo in drasal po asfaltu in makadamu pa se ni niti nitkica strgala. Sploh se ji ne pozna. Pa tud sivi in nitke mi ne delajo problemov. :OK: :kva2:

Ej maticko kar se celad tice ti priporocam Shoei XR 1000 super celada preizkuseno pa tud na testih je bla najboljsa. :)

Ja najlepša hvala za nasvet....vsekakor bova šla z mojo probat, sej se nočem zaletet... :OK:

hvala lepa za informacijo tud Lini in motobaby!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: Tak kombinezon sem kupil pred približno 2 mesecema v TC-ju in moram povedat, da se v njemu odlično počutim. Izdelava in šivi ( vsaj na mojem kombinezonu ) so odlični. Ni ravno poceni, ampak mi sploh ni žal niti tolarja, katerega sem dal zanj.

Z njim sem bil na morju, se vozil po hudi vročini pa se sploh nisem tok skuhu.

Tud za na poroko bi bil .. :OK:

lp

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah kr uredu,se pa ze pozna da na nekaterih delih ze visi kaksna nitka stran,pa sm znjem prevezu dobrih 900 km kaj sele bo :cry:

Kaj šele bo, če boš slučajno odletu in drajsal po asfaltu, če že zdaj visijo nitke srtran....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za to ceno skoraj že dobiš kak Wintex kombinezon, probaj še tisto, kvaliteta je pri Wintexu pomojem boljša. Kombinezona od Firsta sicer nisem mel (sem ga samo probal, pa mi nikakor ni odgovarjal), sem pa imel usnjeno jakno - tudi precej neudobna zadeva.

Ničesar pa še nisem sprobal hvalabogu "na asfaltu", tko da o kakšni varnosti in zaščiti ti bo moral kdo drug kaj povedat.

Sicer pa glede Firsta - iskalnik .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TC MOTOSHOPU v LJ nameravam kupiti kombinezon PITON (http://www.tc-motoshop.si/shop/page/detail/id/759/?WSHOP=d43b21fd07ac6792c2c4a4f468bd96a0). Cena je 97.000,00 SIT, vendar me najprej zanima vaše mnenje o kvaliteti tega kombinezona, če ga slučajno kdo ima....

Jaz ga imam in se v njem počutim odlično :OK:

lp

maus

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla

Hm..ne vem če ti bom lahko pomagu, sam namreč ne nosim kombinezona, saj bi si ga moral po meri naročiti - nimam pravih dimenzij... .)

Ima pa ga kolega..FIRST piton..padel je na pisti pri dokaj veliki hitrosti..vse kar se mu je zgodilo je, da mu je šiv na zadnjici počil v dolžini 2 cm..ostalo je nepoškodovano..če odštejemo da je bil popraskan. Morm pa rečt da je kr lepo "drajsal" z njim.

Tko da mislm da se ti ga splača kupt..sej tud cena ni visoka

LP

Samurai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem v TS gledal Firstove kombinezone.

Usnje je dokaj tanko, bolj kot na drugih, vsaj na otip (tudi trgovec se je strinjal z mano), pa tudi tiste plastificirani napisi po celotnem kombinezonu :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam od FIRSTA jakno(usnjeno) in sem z njo ful zadovoljen. :OK: Šivi tudi vsi držijo (sem šel glihkar preverit), z izjemo ježka na levem rokavu. Tam se je začel šiv malo parat. Imam pa jakno že 2 leti in sem z njo naredil cca 15.000 km. Cena je bila 35.000sit (znižanje). Zdi se mi, da za tak denar ne bi mogel dobit boljše jakne. Je pa res, da je negativna lastnost žep za hrbtenični ščitink, ki ima tako majhno odprtino, da je potrebno ščitnik precej ukrivit, če ga hočeš dobit ven. Vendar kljub temu priporočam nakup vsem, ki želijo uredu jakno za zmerno ceno. :D

LP, Jure

Popravljeno . Popravil mcdex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Pred časom sem si kupil opremo od Firsta (jakno, hlače ter rokavice), čeprav nisem naredil veliko km mi oprema dobro služi. Ni prepiha, nič se ne cufa itd. Čeprav imam v jakni belo barvo se ta kljub temu da sem jo umazal odlično očisti z ''čudežno krpico'' Zdaj je oprema spravljena v omari in čaka na tople pomladanske dni.

Zanima me če slučajno kdo ve zakaj so rokavice iz kengerujevega usnja relativno poceni (v primerjavi z ostalimi proizvajalci)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tut First jakno, tisto kratko, crno sive barve :D ! Bila je znizana na 27k in mislim da je za ta denar dobra .) ! Res je gelde sivov, parati se mi je zacel levi jezek za zapet rokav in na desnem rokavu se mi je odtrgal en gumbek ki drzi podlogo... Samo tisti knof me ne moti, jezka je pa mami zasila nazaj :OK: ! Potem se strinjam tudi, da je okoli vratu premalo zascite in ful piha :( ... Samo je ze en dolg sal dovlj, si ga ovijem parkrat okol pa se malo brado da pod celado pride in je pol v redu! V vrocini je znosna ce nimas podloge in kako majco, samo jest sm podlogo snel samo 1x... Mam bolsi obcutek ce je bol debelo vse skupaj! V slabem vremenu, sem pa z njo dal skozi dvi uri voznje v nalivu... in sem biv zelo zadovoljen! Malo je res premocilo na sivih kjer se sname rokave... Samo prsa, trebuh in kriz pa so bili na suhem! Pa tudi zeblo me ni prevec :D ... Edino kar mene resno moti, je to da se okoli pasu ne da bol konkretno zategnit! In mi skos po malem piha za hrbet :BUA: ... Za ta problem pa se nisem nasel resitve, edino da bi si se hlace kupil, samo za skuter ne rabim O:-) ! Skratka jest sm zadovoljen, vsec mi je tudi zlo dosegljiv zep za telefon, samo je pa spet zanic ker voda takoj not pride <_< ... Za bol nezahtevnega motorista al pa za skuterista, mislim da kar prava jakna!! Mam jo pa ze eno leto in kakih 5k km :OK: ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!