Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Živjo

V Bitnjah pri Kranju en privatnik izdeluje vse za tekače, kolesarje in tudi nas motoriste. Meni je izdelal komplet windstoper spodnje perilo. Fora je da povsod drugje pri windstoper hlačah ravno okoli premoženja ni windstopper materiala, kar pomeni da te tam prepiha. No jaz imam do kolena windstopper povsod, pod kolenom pa švic material. Ti priporočam, da se oglasiš, so zelo prijazni in naredijo vse po željah. Še link:

http://www.termal.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=54

Lp

Thx za tole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

V Bitnjah pri Kranju en privatnik izdeluje vse za tekače, kolesarje in tudi nas motoriste. Meni je izdelal komplet windstoper spodnje perilo. Fora je da povsod drugje pri windstoper hlačah ravno okoli premoženja ni windstopper materiala, kar pomeni da te tam prepiha. No jaz imam do kolena windstopper povsod, pod kolenom pa švic material. Ti priporočam, da se oglasiš, so zelo prijazni in naredijo vse po željah. Še link:

http://www.termal.si/index.php?option=com_frontpage&Itemid=54

Lp

Naj dodam še moje izkušnje.

Celo leto uporabljam spodnje perilo termoktiv in to ne le na motorju, tudi drugje ( kolesarjenje, hoja, potapljanje,... ) in moram reč, da sem zelo zadovoljen z kvaliteto.

No, pozimi uporabljam dolge "termal", poleti pa "termal aktivno perilo" in "Light".

Oblikuje jih prijetna toplota pozimi, hladno poleti, hitro sušenje.

Tako poleti na potovanju ni potrebno vzeti s seboj cel kup perila, dvoje zadostuje, saj zvečer splakneš in zjutraj je suho ( če ne pada dež - zato dvojno).

Cena pa je tudi ugodna, saj če kupuješ "specjalizirano" robo za določen namen je sigurno 1/2 dražje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor ne naslovis komu gre odgovor, pomeni, da odgovarjas na zadnji komentar.

korektamundo. :)

Potem naj ti povem, da ne mislim Craftovega spodnjega perila ampak tako kot sem napisal.

Ce bi poklikal, bi nasel ravno ta link.

http://www.hein-geri...grau-16362.html

Tako kot sem napisal, enkrat letno spustijo taprave windstopperje na zelo ugodno ceno.

aha. potem je nabrz konec akcije (cena je spet € 69.95).

Je pa pravi materijal, če te to skrbi.(enak kot pri bikers windstopper perilu.)

nc bat, windstopper je povsod enak material, ne glede na kdo (firma) siva skupaj oblacila. kot gore-tex: ena membrana, vec uporabnikov. ne zamenjati z raznimi shell, dry- in podobnimi -texi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj dodam še moje izkušnje.

Celo leto uporabljam spodnje perilo termoktiv in to ne le na motorju, tudi drugje ( kolesarjenje, hoja, potapljanje,... ) in moram reč, da sem zelo zadovoljen z kvaliteto.

No, pozimi uporabljam dolge "termal", poleti pa "termal aktivno perilo" in "Light".

Oblikuje jih prijetna toplota pozimi, hladno poleti, hitro sušenje.

Tako poleti na potovanju ni potrebno vzeti s seboj cel kup perila, dvoje zadostuje, saj zvečer splakneš in zjutraj je suho ( če ne pada dež - zato dvojno).

Cena pa je tudi ugodna, saj če kupuješ "specjalizirano" robo za določen namen je sigurno 1/2 dražje.

lp

Oj..to je vse res..ampak termoaktiv ali windstoper je velika razlika. Poleg tega je motociklizem specializirana zadeva :) Jaz imam 3 podobleke doma, od katere 1 nikoli ne uporabljam.

1.termo podobleka (dejansko mi na motorjju nic ne koristi)

2. windstoper podobleka (uporabljam jo od februarja do maja in od oktobra do novembra, imam pa TCX windstoper, celoten sprednji del je windstoper, tako da je tudi najobcutljivejsi predel pri moskih pokrit :D )

3. "švic" podobleka (uporabljam jo od maja do septembra)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj mi lahko kdo pove kje se kupi podoblačila Craft in DAMPRO?

Kontaktiraj Damian - forumaš; za DAM PRO.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to že kdo probal: http://www.stabilitymx.com/SI.htm

Me zanima če je to res kar pišejo :hmm:

Moj sin je nabavil nekaj takega za trening atletike. D.FENS je sicer menda zaščitena blagovna znamka za eno vrsto materiala , katerih je zadnje čase več. Se pravi, podobni materiali z različnim imenom. On je kupil bolj zaradi stabilnosti, ki jo obljublja (je metalec krogle in diska). Pravi sicer , da se dobro počuti, rezultate pa ima enake v tem, kakor v navadni klubski majici.

Glede vsega bio, infra in drugih "pozitivnih" žarčenj....ne vem, verjetno je bolj odvisno, koliko in v kaj človek verjame.

V glavnem bolj primerno za kakšne motokrosiste in druge aktivne športnike. Na SS-u , pa tudi klasičnih cestnih motorjih verjetno nima kaj iskati, saj naj bi bila telo "prisiljevala" v pravilno stoječo držo.

LP

Popravljeno . Popravil Glider1972
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz: sam Alpinestars podobleka z vindstoperjem za hladne dni, za tople pa brez windstopera.

Dvodelna varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala za nasvete. Sem kupil DAM-PRO jevo majico in hlače. Super! Tako po hladnem, kot tudi sedaj, ko je malo topleje.Pa še kroj mi je super, saj ima podaljšano majico zadaj.

LP Ivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Dainese Racing seamless 2-piece undersuit, me vedno znova navdušuje z udobjem in kakovostjo izdelave ter materialov.

images%5Csm974709885.jpg

Koliko si pa dal zanj, če ni skrivnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 4 različne blagovne znamke in moram priznat, da ne čutim neke bistvene razlike. Vse so ok. Coolmax je fajn tudi za čez poletje. Znamka gor, dol ne igra neke posebne vloge, ostane samo še cena in dizajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Dainese Racing seamless 2-piece undersuit, me vedno znova navdušuje z udobjem in kakovostjo izdelave ter materialov.

Zgleda OK, vendar pa vidim, da je cena bistveno drugačna, kot od DAM-PRO. Verjetno pa je sicer pri teh stvareh res kar nekaj izbire. Jaz sem zelo zadovoljen s tem, kar sem dobil pa še cene so zelo ugodne,saj je direktno od proizvajalca. Predvsem pa ima možakar, ki izdeluje DAMPRO (menda je tudi sam motorist) na razpolago tudi velike številke, ki sem jih pri nekaterih bolj poznanih firmah zaman iskal. Pa še zadaj podaljšane majice in hlače iz materiala, s katerim sem zaenkrat zelo zadovoljen..

Sicer pa vsakemu tisto, kar si želi in kolikor je pripravljen plačati. Meni se zdi trapasto le to, da bi preplačeval znamke, če imam pred nosom SLO proizvajalca (čeprav je osnovni material menda nemški), ki mi je pripravljen ustreči tudi s kakšno dodatno velikostjo ali spremembo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ste resnično genialci, da takole minuse talate, ne vem kok sem dal za podobleko, ker nisem sam tega kupil, ne...cene v Evropi so poenotene in so na uradni strani proizvajalca, zgleda je težko trikrat kliknit al kaj... rolleyes.gif

@ Rdeči Baron:

Tudi jaz sem bil takega mnenja, imam še vedno doma dvodelno perilo od Lojza za 20€ komplet.

Ko si tale kos od Daineseja ogledaš od blizu in vidiš kakšen inženiring, razvoj in tehnologija so vloženi v Tvoje udobje, ti je jasno, zakaj se med furo ne zavedaš, da imaš kaj oblečeno. Teli sivi deli so narebreni in (ne znam ravno opisat, ker nikjer drugje nisem tega videl) kot delno perforirani. V bistvu malo 3D nagubani...v glavnem namen je, da ti na tistih mestih ustvari distanco med obleko, torej imaš zračni žep med podobleko in kombinezonom/jakno. Stretch paneli na pregibih so fenomenalni, tiste rdeče črte so spoji obleke, ki nima enega motečega šiva. Elastike čudovito opravljajo svoje delo in se ne vihajo/obračajo.

Res je, da ni 20€, je verjetno okoli 5x več, ampak je to investicija v tvoje udobje in moram reči, da je vredno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bass, nisem mislil tistih cenenih domislic iz Lojza, ali pa Lidla, ki so tam do 20€. Tudi povedal sem, da pač vsak kupi tisto, kar mu odgovarja in v čemer se dobro počuti. Jaz imam sicer Alpinestarovo perilo od prej, ki tudi ni bilo poceni, vendar sem imel problem z velikostjo, pa še hrbet sem stalno "kazal".Sicer pa je bilo OK. Hotel sem samo reči, da se da tudi za manj denarja dobiti visokotehnološke materiale, ki vzdržujejo normalno temperaturo, hkrati pa odvajajo vlago s telesa. Verjetno je tvoj model Dainesseja tehnično in oblikovno bolj dovršen, vendar je tudi Damprojev kroj zelo dober, ne veže, v njem se počutim, kot bi bila to druga koža.In tudi nobenega šiva ni čutiti, saj so , kjer je to potrebno prekrivni šivi. Bom sicer videl, kako bo poleti, ampak do sedaj se mi je odlično obneslo.

Se pravi, da sva vsak s svojim zelo zadovoljna, kar je najlepše.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi midva z drago sva z DAMPRO-jevimi podoblačili zelo zadovoljna. Tako v hladnejšem vremenu, kakor v vročini. Tudi fantje v klubu, kjer smo kupili kar nekaj tega , zelo pohvalijo. Sedaj menda šivajo pod znamko TABOO, vsaj zadnjo dobavo smo dobili tako. Pa tudi polpulije z zadrgo imajo, lani so bile samo majice.

Skratka za to kar nudi, se mi zdi zelo ugodna cena.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Resnično bi pohvalil DAMPRO zimsko perilo. Devet dni je bilo v aktivni uporabi, popilo na litre znoja in sploh ni bilo zaznati vonja. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Resnično bi pohvalil DAMPRO zimsko perilo. Devet dni je bilo v aktivni uporabi, popilo na litre znoja in sploh ni bilo zaznati vonja. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Scarabeo

Me veseli, da si zadovoljen. Lepo je vedeti, da smo razvili dober in cenovno ugoden izdelek, s katerim ste uporabniki zadovoljni.

Ravnokar je bila sicer narejena nova serija podoblačil DAM-PRO pod novo zaščiteno blagovno znamko TABOO, tako, da so zopet na zalogi vse velikosti in vsi artikli.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem bi danes po furi moker kot cunja , majca se mi je pa vsa lepila na kožo.Sem se odločil, da kupim kaj bolj primernega. Vendar imam problem, saj v dveh trgovinah nisem našel prave številke zase. Imam 195 cm pa je vse bolj kratko in majice in gate. 100 Ojrov pa ne mislim dajat za majco in hlače, če mi ni prav. Malo berem pa vidim, da nekateri hvalijo DAMPRO, vendar ga v trgovinah nisem nikjer zasledil. Imajo tudi velike številke in kje naj kupim?

Zaenkrat hvala za odgovor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wolf, obrni se na "strica" iz prejšnjega posta, damiana se bosta zmenla. jst uporabljam njigove hlače in majco zdej eno leto in sm zadovolna. majco res samo ko je bolj hladno (dolgi rokavi), hlače pa vedno in so mi fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wolf, kot je rekla cikadina. Lahko mu pošlješ PM. Prijazen možakar, ki ti bo svetoval tako velikost, kakor drugo. Midva z drago pa tudi ostali iz kluba smo naročili in dobili kar po pošti. Zadovoljni pa še cena je zelo ugodna.

Za razliko od cikadine pa jaz v vročini obvezno uporabljam tudi majico z dolgim rokavom, sicer se mi kombinezon prilepi na kožo, kar niti ni prijetno

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glider, meni je toplo če mam še majco z dolgimi, pa nič se mi ne lepi, k je una mrežica, tko da ni panike. tko da mam kr eno navadno mckinly švic majco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!