Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Te hlace z merino volno delujejo precej tanke. Sem jih imel v rokah...o volni ne duha ne sluha. A je merino volna vtkana? Jaz sem pricakoval tanek sloj volne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če v sestavinah piše, da je merino volna, to tudi je. Lahko je tudi tkana.

Hlače se mi zdijo ok, čeprav so tanke, majice pa volne niso videle.

Veliko boljše so bile spomladi kupljene motoristične, ker so bolj kompaktne in elastične, pa tudi debelejše izgledajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če lahko pišem ime trgovine, ampak v Šk Loki blizu Mercator centra se dobi zelo kvalitetno aktivno perilo. Komplet majica+gate je sicer cca 100€ ampak meni je zdržal prejšnji model 8 let s tem da sem ga čez zimo uporabljal za smučanje 2-3x na teden + 2x po 14 dni non stop.

Ko se telo zagreje lepo ohranja temperaturo in odvaja švic.

Ga uporabljam tudi na motorju v AŠ pa ni panike. Včeraj pri cca 5 stopinjah zjutraj sem vozil 3 ure zapovrstjo oblečen s tem perilom, čez tanek pulover + poletna jakna brez termo podloge. Tudi na AC tistih 25-30 min ni nič zeblo oz prepihalo.

 

Če koga zanima pošljem link.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že pred časom nabavil Odlo smučarsko tehnično perilo preko MimoVr....  in popolnoma zadovoljuje za vožnjo pri nizkih temperaturah. Dobra in kvalitetna zadeva! Tele Lidl gate in majce imam v poletni varijanti in so preveč plastične-sintetične zato mi niso všeč. Če malo švicneš si takoj prvi v vrsti na bencinski črpalki ali sam na vrtu lokalne restavracije :)

Popravljeno . Popravil lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bila v trgovini. Pod roko izgleda še kar zanič........

Bolje počakat na februar, ko bodo prodajali motoristične.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, lakl pravi:

Jaz sem že pred časom nabavil Odlo smučarsko tehnično perilo preko MimoVr....  in popolnoma zadovoljuje za vožnjo pri nizkih temperaturah. Dobra in kvalitetna zadeva! Tele Lidl gate in majce imam v poletni varijanti in so preveč plastične-sintetične zato mi niso všeč. Če malo švicneš si takoj prvi v vrsti na bencinski črpalki ali sam na vrtu lokalne restavracije :)

Jaz imam tako hofer majco, plastično-sintetično, tudi poleti oblečeno, preko nje pa še mikico s kratkimi rokavi. Pozimi se pa itak ne vozim. Če pravilno štekam ta učinek, gre švic iz telesa skozi to "termo" majico na zunanjo stran, notranja stran (ob telesu) pa ostaja relativno suha. In to je tudi point tega perila, da ni mokrega stika s kožo. Za razliko od Japoncev vsi zahodnjaki švicamo, eni bolj drugi manj. Je pa dejstvo, da ima švic "bolj izrazito aromo" pri tistih, ki jedo več mesa kot pri vegijih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Precej draga kosa (majica (s popustom) cca. 100€, hlače cca. 70€)

Dainese - D-Mantle Fleece and Pants WS (No Wind).jpg

pa vendar ju toplo priporočam vsakemu!

Zaenkrat imam samo zgornji del, grem pa nujno v nabavo še spodnjega + kakšnega dodatnega kosa za pod jelko :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, 3nity pravi:

Precej draga kosa (majica (s popustom) cca. 100€, hlače cca. 70€) pa vendar ju toplo priporočam vsakemu!

Zaenkrat imam samo zgornji del, grem pa nujno v nabavo še spodnjega + kakšnega dodatnega kosa za pod jelko :blush:

Je to majica za na golo kožo ali neka podobleka?

Itak pa primorci tega sploh ne rabite, ko imate sredi decembra +15. Razen če se na Mamute odpravljaš..

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


Zgornji del je varjanta flis-a, lahko ga uporabljaš kot edini sloj, vendar predvidevam, da bi zadrga neobritemu moškemu lahko prizadala bolečino :P

Še linki:

Dainese D-Mantle fleece and pants WS (no wind)

40 minutes ago, izibajker said:

Itak pa primorci tega sploh ne rabite, ko imate sredi decembra +15. Razen če se na Mamute odpravljaš..

 

Ja, sploh taki, ki imamo fure do vikija in nazaj :P

Včeraj, po 100km konkretnega minusa, me ni prezeblo! In zahvala gre samo tej majici! Lahko rečem, da je bila bolj udobna vožnja včeraj na -5°C (imela sem tudi ogrevane rokavičke :blush:), kot pa poleti na 30+°C!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, 3nity said:

Včeraj, po 100km konkretnega minusa, me ni prezeblo! In zahvala gre samo tej majici! Lahko rečem, da je bila bolj udobna vožnja včeraj na -5°C (imela sem tudi ogrevane rokavičke :blush:), kot pa poleti na 30+°C!

Ja, kam si pa šla, da je bilo na razdalji 100km, -5? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, 3nity said:


Zgornji del je varjanta flis-a, lahko ga uporabljaš kot edini sloj, vendar predvidevam, da bi zadrga neobritemu moškemu lahko prizadala bolečino :P

Še linki:

Dainese D-Mantle fleece and pants WS (no wind)

Ja, sploh taki, ki imamo fure do vikija in nazaj :P

Včeraj, po 100km konkretnega minusa, me ni prezeblo! In zahvala gre samo tej majici! Lahko rečem, da je bila bolj udobna vožnja včeraj na -5°C (imela sem tudi ogrevane rokavičke :blush:), kot pa poleti na 30+°C!

Lahko izvemo, koliko je zadeva debela? Ali bi šlo pod usnjeno jakno, pod katero imam ponavadi samo tanko majico!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, 3nity pravi:


Zgornji del je varjanta flis-a, lahko ga uporabljaš kot edini sloj, vendar predvidevam, da bi zadrga neobritemu moškemu lahko prizadala bolečino :P Še linki: Dainese D-Mantle fleece and pants WS (no wind)

V bolj hladnih dneh imam direkt na kožo Crivit Poliamid, preko oblečem 2 bombažna sloja, čez vse to pa flis varianto za par €, pa tudi dobro greje. Kupovanje tovrstnih artiklov pod dragimi znamkami tipa Dainese nekako ne spada v mojo veroizpoved...

Ja, sploh taki, ki imamo fure do vikija in nazaj :PVčeraj, po 100km konkretnega minusa, me ni prezeblo! In zahvala gre samo tej majici! Lahko rečem, da je bila bolj udobna vožnja včeraj na -5°C (imela sem tudi ogrevane rokavičke :blush:), kot pa poleti na 30+°C!

V najbolj mrzlih mesecih (nov, dec, jan, feb) niti pod razno ne motoriram. Tudi če bi imel ogrevano obleko se ne bi vozil, je toliko drugih faktorjev in se mi res ne da... Za vas primorce je pa seveda druga zgodba...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši kaj več, tk sem imela namen kupiti tudi jaz.

Zanima me sestava in ali lahko to strpam pod usnjeno jakno. 

Kaj si imela poleg tega še oblečeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, KARMEN1 said:

Napiši kaj več, tk sem imela namen kupiti tudi jaz.

Zanima me sestava in ali lahko to strpam pod usnjeno jakno. 

Kaj si imela poleg tega še oblečeno?

3
 

 

4 hours ago, 3nity said:

linki: Dainese D-Mantle fleece and pants WS

 

95% poliester, 5% poliuretan, inserti: 92% poliester, 8% elastan.

Ima dva zunanja žepa in enega notranjega. Na eni od etiket celo piše 2nd layer :blush:

Imam usnjeno jakno z zimsko podlogo - najmanjšo številko, ki jo uspem obleči. Omenjena termo majica je izredno tanka (oprijeta telesu) in bp stoji spodaj. Imam XS velikost, saj gre za moško linijo; najbrž bi na tebi ista velikost stala manj tesno :D

Včeraj sem bila pripravljena na ekstreme - termo podobleka + windstopper podobleka + moto obleka z zimsko podlogo. Poenostavljeno - dve elastični majici + zimska jakna.

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po premisleku in prebranih komentarjih sem se odločil za ta komplet, imel sem srečo da sem ga dobil še znižanega. Ko ga oblečeš je čisto drugi občutek kot tisto perilo iz Lidla in Hoferja. 

https://www.mimovrste.com/majice-z-dolgimi-rokavi/odlo-komplet-spodnjega-perila-warm-moski-siv-s

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, JamesTheMan pravi:

Po premisleku in prebranih komentarjih sem se odločil za ta komplet, imel sem srečo da sem ga dobil še znižanega. Ko ga oblečeš je čisto drugi občutek kot tisto perilo iz Lidla in Hoferja. 

Odlo Effect

Zahvaljujoč Odlo Effect tehnologiji, ki vsebuje srebrove ione, je preprečeno prekomerno razmnoževanje bakterij. Zaradi tega se perilo ne bo navzemalo neprijetnih vonjav, tudi po več uporabah. Vlakna so brez kemikalij, prijazna do kože in nudijo optimalno klimatsko udobje.

V tem sigurno ne boš švical. Srebrovi ioni ??? To je tko kot tiste glupe reklame za dezodorante, ki obljubljajo 48urno zaščito pred potenjem. Se pravi 2 dni se ni treba tuširat, če se premažeš s tem, al kaj. :lol1:

En moj frend se že leta na šiht in nazaj vozi s kolesom. Tudi pozimi, vsak dan 35km, gorenjska regija. Je že marsikaj sprobal od tega perila. Njemu pa Lidl -Hofer varianta kar ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolesu pedaliraš in se ogreješ, zato je vse drugo, kot na motorju narediti 150-200 km pri 0-5 ali do 10 stopinj.........

Pri tej temperaturi ne potrebuješ noben regulator toplote in protišvic ali kajvemkaj še drugega, ampak le nekaj kar te bo dobro ogrelo in bo preprečilo prepihavanje.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, izibajker pravi:

Odlo Effect

Zahvaljujoč Odlo Effect tehnologiji, ki vsebuje srebrove ione, je preprečeno prekomerno razmnoževanje bakterij. Zaradi tega se perilo ne bo navzemalo neprijetnih vonjav, tudi po več uporabah. Vlakna so brez kemikalij, prijazna do kože in nudijo optimalno klimatsko udobje.

V tem sigurno ne boš švical. Srebrovi ioni ??? To je tko kot tiste glupe reklame za dezodorante, ki obljubljajo 48urno zaščito pred potenjem. Se pravi 2 dni se ni treba tuširat, če se premažeš s tem, al kaj. :lol1:

En moj frend se že leta na šiht in nazaj vozi s kolesom. Tudi pozimi, vsak dan 35km, gorenjska regija. Je že marsikaj sprobal od tega perila. Njemu pa Lidl -Hofer varianta kar ustreza.

Izzy!

Poizkusi Odlo in potem kometiraj. Tudi sam sem bil skeptičen a sem bil presenečen nad perilom. Tudi Hofer in Lidl perilo imam a le zato, da me ne oriba delovna obleka. Odlo perilo ne moreš primerjat v nobenem parametru z diskontnimi!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Na kolesu pedaliraš in se ogreješ, zato je vse drugo, kot na motorju narediti 150-200 km pri 0-5 ali do 10 stopinj.........

Pri tej temperaturi ne potrebuješ noben regulator toplote in protišvic ali kajvemkaj še drugega, ampak le nekaj kar te bo dobro ogrelo in bo preprečilo prepihavanje.

Ja, res da na kolesu pedaliraš pa ful zašvicas, ampak prepihavanje je tam še večji problem... Ni vse samo v nabavi nekih "top" proizvodov, včasih so drugi načini in razmisleki lahko bolj učinkoviti. Recimo da se pelješ v službo ali na krajši izlet v hladnih mesecih. Razlika med najvišjo in najnižjo temperaturo na vožnji bo morda 5 stopinj, saj to niso ravno celodnevne vožnje. Glede na vse te okoliščine se ful toplo oblečeš, navlečeš leder in to je to. Druga situacija pa je, če greš recimo v hladnih mesecih čez Gorski kotar na Krk. Razlika med najvišjo in najnižjo temperaturo na vožnji je lahko tudi 20 stopinj, in v takem primeru je bolje, da imaš več tanjših plasti pod leder jakno, ki jih po potrebi dodajaš ali odvzemaš. In več takih (tanjših) plasti se dobi tudi za malo denarja....

Ameriški vojaki v Afganistanu pa imajo nek prašek, ki si ga v mrzlih dneh posipajo po nogah ali rokah (pod nogavice oz. rokavice). S premikanjem prstov se ustvari biokemična reakcija in te aktivno greje... To pa bi bilo zelo uporabno tudi za motoriste, ne vem pa če se že dobi v civilne namene.

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pozim ga ni blo boljšga windstoperja kt bikers .... ker je moj komplet še uporabn, druzga še ne iščem :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri usnjenih jaknah je problem, ker če so prav po meri, ne moreš karkoli strpati spodaj, ker si potem v rokah popolnoma negibljiv, oziroma te vse veže.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Pri usnjenih jaknah je problem, ker če so prav po meri, ne moreš karkoli strpati spodaj, ker si potem v rokah popolnoma negibljiv, oziroma te vse veže.

Za take priložnosti bi pomagal tudi ledrast, s krznom podložen, brezrokavnik za čez moto jakno. Na bolhi se najdejo take stare jakne za male pare, pa odrežeš rokave...

V oldskul cajtih pa se spomnim enega modela bajkerske jakne, ki je imela sicer zapenjanje na strani. Ampak zadrga na eni strani je bila dvojna, v razmaku nekih 5cm. Poleti, ko si imel spodaj samo tanko majico si zapel jakno po meri na eno zadrgo, če pa si spodaj oblekel kaj več pa si zapel na tisto drugo zadrgo, da te ni vse skupaj preveč vezalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!