Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Ob ‎22‎.‎12‎.‎2016 at 15:06, 3nity pravi:

Precej draga kosa (majica (s popustom) cca. 100€, hlače cca. 70€)

Dainese - D-Mantle Fleece and Pants WS (No Wind).jpg

pa vendar ju toplo priporočam vsakemu!

Zaenkrat imam samo zgornji del, grem pa nujno v nabavo še spodnjega + kakšnega dodatnega kosa za pod jelko :blush:

Kupila, čakam da probam.

Pod usnjeno jakno gre, sem probala v trgovini.

Velikost s, ker imam kar dolge roke in ne želim, da me zanke za prst žulijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ker nisem našel ustrezne, teme odpiram novo. Če že je kje, naj se premakne.

Rabil bi en ovratnik, če ima kdo kak nasvet, kakšen se najbolje obnese? Podkape ne nosim, doslej sem uporabljal ruto ampak sem imel jakne z višjim ovratnikom. Sedaj sem kupil novo jakno, vse lepo in prav samo ovratnik je nizek, med čelado in jakno je kar nekaj centimetrov nepokrite kože. Sem delikaten, če mi piha v vrat mi ne paše, in rabim en ovratnik. Se najdejo različnih oblik in rad bi kupil nekaj v redu in praktičnega, da ne bom parkrat kupoval. 

Nekaj sem našel, verjetno obstajajo še druge različice?

Ashampoo_Snap_2017_03.07_14h33m56s_001_.png.f2bea4adb780f29db7d14808912cf8d7.pngAshampoo_Snap_2017_03.07_14h44m52s_002_.png.52f74844178fcc769325107a9a205e74.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam podobnega, ampak je znamke Bikers. Se ga navleče čez glavo, pa mogoče ima malo daljši slinček. Elastika na vrhu drži dobro, hkrati pa ne moti. Uporabljam pa ga spomladi in jeseni na motorju, pozimi pa ko grem na tek, torej ni preveč moteč in dobro zaščiti vrat pred mrazom. Imam tudi podkapo Probiker, ki ima enako zaščito vratu, vendar me podkape motijo, zato je ne nosim prav velikokrat (https://www.louis.eu/artikel/probiker-windbreaker-balaclava/209725?list=211617929).

Vsekakor eden najboljših in najbolj pametnih nakupov moje moto opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega me vleče.Ashampoo_Snap_2017_03.08_18h01m47s_001_.thumb.png.48f52210dd0ba6983c8677c0a18ab7e7.png

...v bistvu nek normalen visok ovratnik, katerega se lahko spredaj tudi odpre, ker piha večinoma od zadaj in pri strani.

Imam eno staro jakno AXO, katera ima tako visok ovratnik, da drugega ne rabim, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, vandrovec pravi:

...v bistvu nek normalen visok ovratnik, katerega se lahko spredaj tudi odpre, ker piha večinoma od zadaj in pri strani.

Imam eno staro jakno AXO, katera ima tako visok ovratnik, da drugega ne rabim, ...

Na moji leder jakni imam ovratnik bolj tesen. Ko je bolj hladno imam itak podkapo, čez oz. samo na vrat pa si nataknem še eno "balaklavo", 2x prepognjeno. In mi ne piha, pa še mehak občutek je okoli vratu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rukka iz louisa, že drugi, prvi se je v 12ih letih malce raztegnil in sedaj ga uporablja nekdo z večjo glavo. Je pa še vedno top. Wind and water proof. https://www.louis.eu/katalog/suche/produkte?search_term=rukka&searchButton=&page=1&main_category_id=185#article_list

Sicer ja pa vsak boljši, kot noben, pa če si daš šal ali ruto okol šijenka :)  

 

Popravljeno . Popravil zoranv12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce kaj podobnega: https://www.revzilla.com/motorcycle/revit-karma-wsp-windcollar ali https://www.revzilla.com/motorcycle/dainese-windstopper-windcollar

Sam uporabljam windstopper ovratnik od firme Bikers (podoben temu na linki od Dainese) ze 10 leto in se super obnese. Ker malo vec svicam v glavo se zame podkape z intergiranim windstopperjem ne obnesejo ker na furi vsaj enkrat menjam podkapo.

Zena pa uporablja tole Rukka podkao z windstopperjem do katere je dal link zoranv12. Tudi zelo zadovoljna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend sem pod jakno oblekel pohodniški windstopper brezrokavnik z visokim ovratnikom, kateri je odlično opravil zaščito vratu in še trupa, ker brez njega je bilo malo hladno. Tudi ruto sem preizkusil in je za silo, če ni lepo raztegnjena piha na kakem kraju, pri višjih temperaturah bi tudi šlo. Tako da, sedaj nisem prav prepričan, če res rabim poseben ovratnik. Nekaj enostavnega, samo za oviti okrog vratu namesto rute, bi bilo morda dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam windstoper ovratnik, pa me najbolj moti to, da ga moram tlačiti pod oblačilo in se vedno nekam zapenja. Potem sem si ga všil v tekstilno jakno, pa me pizdi ko se ježki spet nekam zadirajo...v glavnem moti me. Raje mam ali celo oblačilo, ali daljšo podkapo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
pred 3 urami, BIF pravi:

Funkcijsko perilo ti toplo priporočam. Vendar NE varčuj z denarjem. Kupi raje 2 kvalitetna kompleta kot kup LIDL-HOFER sranja. Razlika namreč JE in to VELIKA.

Samo moja opazka kar se tega tiče - sem imel "švic" majice tudi od adidasa in nika, letos za probo nabavil v Lidlu motoristično spodnje perilo (zgornji del), pa neke blazne razlike, ki bo jo lahko opravičil z dosti večjo ceno pač ne opazim + zaenkrat odlično opravlja svojo funkcijo na motorju, kot tudi pri športu, bom pa videl kako bo poleti pri večjih temperaturah.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Adidas in Nike ni nekaj posebnega...govorim o X-bionic ali X-tech...pogojno višji razred ODLO....športanje (tek, kolesarjenje, fitnes) pa ni primerljivo z motoriranjem...ker je krajše a intenzivnejše.

Na sploh resne firme, ki proizvajajo namenska perila (tudi za motoriste) zelo vedo kaj delajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

Tudi Adidas in Nike ni nekaj posebnega...govorim o X-bionic ali X-tech...pogojno višji razred ODLO....športanje (tek, kolesarjenje, fitnes) pa ni primerljivo z motoriranjem...ker je krajše a intenzivnejše.

Na sploh resne firme, ki proizvajajo namenska perila (tudi za motoriste) zelo vedo kaj delajo.

V svetu motorizma mogoče res nista nič posebnega, na splošno pa naj bi bili kvalitetni izdelki (lahko spet debatiramo o tem kje so narejeni itd...), pa ne da sem hud privrženec kakšne znamke.

Verjamem tudi to, da so omenjene znamke super in so mojstri na svojem področju, ampak mene žal ne premaknejo z nekimi slogani na spletni strani - citiram X-bionic "Turn your sweat into energy" :dry: + cena moto majice, na izgled lepa, pa vseeno dvomim da je 11x boljša od tiste, ki sem jo dobil v Lidlu. (cena 129€, Lidl 15€) + sam ne verjamem v to, da je potrebno za vsak šport/dejavnost uporabljati drugo majico.

Samo povem svoje mnenje in kakšne imam do sedaj izkušnje, verjamem pa da imajo ostali drugačne in če se nekdo počuti bolšje in ima možnost, da kupi majco za 130€ pa tudi ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

..govorim o X-bionic ali X-tech...pogojno višji razred ODLO....športanje (tek, kolesarjenje, fitnes) pa ni primerljivo z motoriranjem...ker je krajše a intenzivnejše.

Na sploh resne firme, ki proizvajajo namenska perila (tudi za motoriste) zelo vedo kaj delajo.

Verjamem, da imajo resne firme s tozadevnimi artikli višjega cenovnega razreda zelo resen namen prepričati čimveč motoristov, da bodo samo v njihovih (dragih) produktih idealno zaščiteni. Ampak nobene idealnosti ni, nikjer, kaj šele v motorizmu.... OK, če nekdo na krosu gara in švica ure in ure, ali pa kdo drug v nekih skrajnih razmerah (puščave, vlaga, mraz...) dela dolge ture, tu bi še razumel, da res izbere top of the top podoblačila.... Ostalo pa, se mi zdi, da tudi pri teh zadevah ne škodi dobra mera zdravega razuma. Predvsem gre za to, kako se vsak sam počuti v bilokateri opremi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je .. zakaj bi imeli vsi enake motorje .. in ista podoblačila .. js trenutno nosim samo SIXS (že kar precej let) in SKINS (eno leto) ... nič drugega

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, blazzarss pravi:

Samo moja opazka kar se tega tiče - sem imel "švic" majice tudi od adidasa in nika, letos za probo nabavil v Lidlu motoristično spodnje perilo (zgornji del), pa neke blazne razlike, ki bo jo lahko opravičil z dosti večjo ceno pač ne opazim + zaenkrat odlično opravlja svojo funkcijo na motorju, kot tudi pri športu, bom pa videl kako bo poleti pri večjih temperaturah.

lp

jo opravlja, mam kar 3 komplete. Na potovanja vzamem vsaj 2, da enga operem in dam sušit, vozim se pa z drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti te bo tudi reševala, mene je lani.

Ko smo štartali proti Dalmaciji, je bilo 15 stopinj, jaz z zimsko jakno, podlogo, spodaj še kaj in še me je zeblo.

Čez dva dni je bilo 30 in čez stopinj, hvalabogu, da sem imela to majico, ker bi bila pod zimsko jakno ves čas prepotena skozi hrbet. Bombažne majice sploh nisem smela obleči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sports Direct (ex Sport 2000) ma na kupe raznih spodnjih švic majc s kratkimi, dolgimi rokavi, perforirane, neperforirane, delno perforirane, oprijete, neoprijete... skratka ni da ni. Z malo sreče jih dobiš za drobiž. Jaz jih tam kupujem, praviloma v parih da je na daljsi turi al pa na progi/poligonu rezerva za preoblečt. Za prek pa ponavadi tanke tekaške majice iz bolj goste tkanine. Ona spodaj greje in drži švic stran od kože, ona prek zadržuje toploto in preprečuje prepih. Prek pa pol še kaj toplega, pa jakna v različnih kombinacijah, odvisno od vremena.

Bombažne majice pa šport oz fizična dejavnost ne grejo najbolj skup. Ne dihajo, ko se premočijo se nalimajo na kožo... ni lih prijetno. Jaz imam eno s kratkimi rokavi za prek body armorja - če je malo hladneje je ok, ker blokira veter. Za 'primarno' oblačilo jih pa med vožnjo al pa tekom, biciklanjem, hojo... ne uporabljam že dolgo časa.

Aja, pa namesto zlatarskih motorističnih 'dolgih gat' se super obnesejo navadne zimske (debelejše) tekaške pajkice. Ker so oprijete lepo držijo temperaturo, držijo švic stran od kože, pred vetrom pa jih itak ščitijo motoristične hlače. Se isto dobi v Sports Direct. S tem sem pilil po cestah, po MX progah, enduro furah, vedno vse ok. Ko rata malo topleje se pa tanke pajkice nucajo.

Mnenja o spodnjem perilu, ki stane tolko ko spodoben body armor nimam. Mi služijo cenejše variante čisto dovolj dobro. Razliko sem rajši vrgel v proper rally jakno, ki je ne scefrajo prve maline na poti :D V vsakem primeru pa se oblačim v več plasti, pol pa se po potrebi kaj vrže dol, navleče nazaj gor, ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je zanimivo, kaj vse oblačite nase v hladnejših mesecih in se "bojim" poletja. Imam "težave" z velikostjo trupa in dolžino rok :P, in, ko sem lani poleti kupil jakno (Revit Sand 2), sem iz nje najprej odstranil windstoper podlogo in termo podlogo, da mi je jakna (s samostojno želvo) še vedno pasala čez pleča in da so bili ščitniki za komolce dejansko na komolcih in ne na zapestjih :P. Od novembra, ko sem kupil svojo naked FZ1 sem do zdaj prevozil ene 4.000 km. Vozil sem se sicer samo v pozitivnih celzijevih stopinjah, a tudi tam okrog 5 v štartu in v upanju na 15, ko je bilo najtopleje v tistem dnevu. Pod jakno sem imel na prvih dveh furah svojo kožo in navaden bombažni puli in čez prsni koš majhno navadno brisačko, da je bila ena plast več. Potem sem si enkrat pred novim letom kupil (prvič v življenju, ker na mojem telescu pač zgleda groteskno :D) kao motoristično funkcijsko majico v Hoferju (ali Lidlu, ali Šparu, ali Mercatorju,... pudabu kje že) in jo uporabljam od takrat. Če štartam, ko so temperature okrog 7 do 10 stopinj, še vedno uporabim brisačko čez prsni koš (med jakno in majico), če pa je 10+ pa tudi tega ne. Imam nejkeda in... Kaj je narobe z mano :cry:, da nimam pri, ne vem, recimo 10 stopinjah plusa, še ene dveh majic, enega pulija, pa windstoper jakne, pa čez vse skupaj še ene bunde :eek:... Če se vrnem na moj prvi stavek - bojim se poletja :(...

Ena "grozna" stvar, ki sem jo opazil pri tej moji funkcionalni majici (poleg mojega sočnega telesa, ujetega v tej napravi :lol1:) pa je ta, da se mi je dvakrat zgodilo (enkrat marca pri ene 17 stopinjah na vrtu oštarije in dva tedna nazaj pri ene 15-ih, neverjetno, spet na vrtu oštarije :P), da ko je name posijalo sonce (varianta spranega neba brez oblačka med soncem in menoj), me je tako zapeklo, da sem se ustrašil, da bom fasal kakšno opeklino pod to majico. Zanimivo pa mi je to, da je bila ta pekoča bolečina zelo intenzivna na rokah in precej manj na drugih delih trupa, ne glede na kot, pod katerim je sonce sijalo na dele mojega trupa. Po nekaj sekundah sem se moral (resno!) obleči nazaj jakno, da je pekoča bolečina po rokah prenehala (WTF!). Vem, da je to intenzivno "pečenje" povezano s črno barvo majice, a take bolečine in to v parih sekundah po tem, ko je oblak popolnoma odkril sonce... No, kej tazga pa še ne :BUA:...

Ajd!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!