Skoči na vsebino

Honda CR 250


stajerc

Priporočene objave

Najprej lep pozdrav.

Imam hondo Cr 250 cross letnik 91. Sumim da je šel vžig, ker ne da več iskre. Vse sm pregledal in zgleda ok. Zdaj nevem kaj bi lahko še drugega bilo.

Vem da so te stvari kar drage. Zanima me ali je pri 125-ki in 250-ki enak vžig al je drugačen. Nekje sm slišal ti ga lahko tudi previjejo in stane okrog 50 tisoč. Nov pa je okrog 100 k.

ker se ne nevem kako spoznam na te reči, naj mi prosim kdo svetuje kaj naj naredim.

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lep pozdrav.

Imam hondo Cr 250 cross letnik 91. Sumim da je šel vžig, ker ne da več iskre. Vse sm pregledal in zgleda ok. Zdaj nevem kaj bi lahko še drugega bilo.

Vem da so te stvari kar drage. Zanima me ali je pri 125-ki in 250-ki enak vžig al je drugačen. Nekje sm slišal ti ga lahko tudi previjejo in stane okrog 50 tisoč. Nov pa je okrog 100 k.

ker se ne nevem kako spoznam na te reči, naj mi prosim kdo svetuje kaj naj naredim.

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lep pozdrav.

Imam hondo Cr 250 cross letnik 91. Sumim da je šel vžig, ker ne da več iskre. Vse sm pregledal in zgleda ok. Zdaj nevem kaj bi lahko še drugega bilo.

Vem da so te stvari kar drage. Zanima me ali je pri 125-ki in 250-ki enak vžig al je drugačen. Nekje sm slišal ti ga lahko tudi previjejo in stane okrog 50 tisoč. Nov pa je okrog 100 k.

ker se ne nevem kako spoznam na te reči, naj mi prosim kdo svetuje kaj naj naredim.

Hvala, lp

prvo menjaj svečko pa će še pol negre pa razmišlaj o čem drugem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma svčko sm že zamenjal, ne pomaga. Sumljivo mi je tudi to, da pred tem kake pol leta ni peljala kot bi morala. ni šla na obrate. Potem ni več vžigala, niti topla. Kar naenkrat pa ne da več iskre.

Pomoje je najboljš da jo peljem k mehaniku da mi pregleda in izmeri kaj je. Al pa prodam bratrancu ki mi ponuja 100 jurjev.

nč, bomo vidli, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z vzdrževajem 4T cross motorjev.Nekje sem enkrat zasledil da je potrebno mejnat olje na 5 porabljenih tankov goriva.Motor naj bi imel zelo malo olja in naj bi zaradi tega toliko hitreje izgubil na kakovosti.Sam si namreč mislilm poleg aprilie kupit še eno cross 4T ali hard enduro.Vendar če je res potrebno toliko menjat in potrebno vzdrževat se mi zadeve enostavno ne splača imet.Že z RS-o 250 je preveč stroškov :blink:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

IMAM HONDO CR 250 L.98 PA MI JE ZMANKAL BENCINA K SM SE VOZU OD TAKRAT PA MI MOTOR TRUKERA OČISTIL SEM UPLINJAČ,FILTER ,MENJAL SVEČKO PA VSEENO NI KOT JE TREBA MOTOR NE DA TAPRAVGA ZVOKA (GA DUŠI).

KAJ BI LAHKO BILO NAROBE?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še 1x fergazer spucaj...pa filtr za benz spuci...ker k ti je zmankal si najbrž vso umazanijo dobu v filtr za benz(če ga ma sploh) pa ti je zabasal use skup...tko da..use še 1x spuci pa gas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

MATEX

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Lep pozdrav.Imam krosa hondo CR 250 letnik 2000.Problem je v tem,da duši mašino,oz. ko ji dam polni gas, da motor pol moči od sebe.Kaj bi blo narobe?Tak zgleda kot pri startu motorja,ko se olje vsede.Ga malo zaduši dokler ne zalaufa.Vendar se pri zagonu zaradi olja kadi,pol pa več ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš imaš zamašen zračni filter oz če si grez filtra karburator....spucaj eno al drugo. Če pa to ni to pol pa je problem v batu (obročki ne tesnijo) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spucaj al pa zamenjaj zracni filter...Preveri svecko, da ti kje ne prebija...

Kaksno olje uporabljas za mesanico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosti tek ne dela, je previsok, potem pa nekontrolirano pade in motor ugasne?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosti tek ne dela, je previsok, potem pa nekontrolirano pade in motor ugasne?

Umazan zrak... vleče kje, kjer nebi smeu! Pri meni na Husqvarni je bla guma med uplinjačem in karterjem preperela in je tam vleklo zrak, motor pa se ni zavrtel na obrate, minimuma ni držal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to ga sprašujem ali se mu to dogaja... Še raje zrak potegne na tesnilih gredi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa desna ledvica občasno špika, zjutraj pa čutim pritisk, ko grem na wc, pa pritisnem, teče s pol moči...

Pelji mehaniku! Noben dohtar te ne pozdravi on-line, enako je z motorji. Če bi to šlo, bi se hitro našu en, ki bi servise delal preko interneta :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma zadeva slučajno pralni filter, pa si ga najprej opral v bencinu, potem pa pozabil na mazanje le tega z oljem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja najbol da se vse vozi k mehanikom...če šravfaš sam svoj motor vsaj veš kaj maš :whistle:

Pomoje skor ni druge razlage kot da ti nekje zrak not vleče :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosti tek ne dela, je previsok, potem pa nekontrolirano pade in motor ugasne?

možno da ti pod čokom laufa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod čokom ne laufa,ker sem probal.To dela vredu.Ko zaštartam motor in ko se olje malo vsede mi ga zalije,če mu dam veliko gasa,ko se še ni olje zmešalo.In pol ga več ne vžgem dokler ne spucam svečke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!