Skoči na vsebino

Kačje Ride Gerovo (Hrvaška)


Burnout

Priporočene objave

Evo tukaj odpiram novo temo o ridah, ki so kmalu za slovensko-hrvaško mejo.

Po mojem mnenju so ovinki res hudi :yea2: in še asfalt :yea2: je parkrat boljši od tistega na Planini (vsaj zame). Je razmeroma nov (4-6 let) in je položen zaradi gorsko-hitrostnih dirk, ki se odvijajo vsako leto.

Evo tle mate mapo kako pridete iz LJ do Babnega Polja in pol naprej do rid! Če se vam bojo zdele fajn pa jih pritte pogledat!

Pot iz Ljubljane do Babnega Polja

Pot od Babnega Polja do Rid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam še nekaj slikc ovinkov!

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Presojo prepuščam vam :notworthy: ! Ne odgovarjam za nezadovoljstvo ali zadovoljstvo! Pa paste da se mi ne razbijete!!

Pa srečno vožnjo vsem skupaj!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater zgledajo lepo!!! :yea2:

@Burnout: kaj ta cesta je fejst prometna al je bol malo prometa po njej?

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa pozabil sem povedat cesta je malo prometna (če greš enkrat gor pa dol srečaš mogoče 5 avtov).

Aja pa še to sem pozabil povedat. Ta proga je dolga 5km in so vglavnem sami ovinki (kakor na slikah). Sej bom dodal tudi filmček k sem ga posnel k sem šel po progi, sam je bl jebene kvalitete, pa še zaenkrat je 30MB velik :angry: .

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buaaaahahahaha :devil: pridem takoj k bo možno... Sobota :hmm: :hmm: zakaj pa ne. Še keri kandidat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem itak skozi kandidat. Če bo kdo rabu družbo naj pošlje sms (cifro najdte sami B) ) Sam to soboto mam cajt samo dopoldne do ene 14:00

Drugača mam pa bajto med mejnima prehodoma na Babnem Polju (Ena velika bela bajta z precej velikim vrtom) Pa če bo kdo kdaj kaj rabu se lahko mirne volje oglasi (ne se vstrašit ta starih k bojo mal čudno pogledali :lol1: al pa cucka k itak vedmo samo laja pa spi :wub: :lol1: ), pa vpraša za Danilo-ta.

Lp Burnout

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta del ceste pa poznam in je res lep. Na tem odseku se odvijajo tudi cestnohitrostne dirke, saj kot je videti na slikah imajo vsi ovinki zaščitne ograje pa še prostori za kamermane in sodnike so pripravljeni.

Je pa dokaj zaprta cesta in se ne doseže ravno velikih hitrosti. Res pa je, da sem se po tej cesti vozil le z avtomobilom in še to v jesensko zimskem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil ... na slikah so vidne tudi sponzorske reklame in pobarvani robniki v rdeče belih odtenkih. Asfalt je res dober in brez grbin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa dodajam še link do posnetka, pa downloadanje priporačam v glavnem samo tistim ki imajo hitre povezave, saj vam bo z navadno linijo dol vleklo par ur!! :wacko: Kaj čm fajl je velik 30 MB!

Posnetek

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsek Tršče-Smrečje (ali obratno) je res precej ovinkast, asfalt je tudi dokaj uredu, ker ga obnavljajo zaradi vsakoletnih gorskih dirk.

Več ali manj je Burnout že napisal, dodal bi še,

da odsek o katerem je govora leži na delu ceste ki vodi proti HR morju.

BERI:

Za vse ki potujete iz LJ in okolice proti Krku za spremembo uporabite pot ki je definitivno, garantirano najmanj prometna.

Če krenete iz LJ po avto cesti proti Postojni: izvoz Unec, Rakek, Cerknica, Martinjak, Grahovo, Bloška polica(desno), Lož, Stari trg, mejni prehod Babno polje, (HR) Prezid, Parg (je bolj levo, drugače zaviješ desno), Tršče (tu se nahaja del o kateren je govora), Gerovo, Crni lug, Mrzle vodice, Gornje jelenje.

Na Gornjem jelenju prideš na staro magistralko proti Reki, vendar je takoj na vrhu odcep za Mejo (ali avtocesto ZG-RI) in nato pot nadljuješ na Krk ali proti Dalmaciji.

Zanimivo da to varianto poti uporablja veliko tujih motoristov D,A, saj je pot precej razgibana predvsem po HR delu.

ovinkov da se ti :blink:

Popravljeno . Popravil Gregs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta je res zakon, samo enim ne bo tako fajn, ker ni gledalcev, da bi jim pozirali kot na planinskih ridah :devil: :lol1:

:OK: :OK: :OK: :OK: :hmm: :hmm: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesto poznam. Če grem proti morju jo običajno uporabim. Možen dostop je tudi od MP Petrila - Osilnica - Čabar in na vrhu desno. Izhod v bližini G. Jelenja in zatem proti Reki - Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pidejo samo, če te morajo "pobrati" :grrr :grrr :grrr .

Večja nevarnost so kamioni gozdnega gospodarstva, ki jih je v poletnem času kar precej tam okoli, da lokalnih voznikov avtomobilom sploh ne omenjam. Srečetai neregistriran avto sploh ni umetnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšni "miličniki"  z radarji????

Čez te ovinke,se ne boš peljal 150kmh,so preveč zaprti

Popravljeno . Popravil curi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vikendi v popoldanskem času je cesta skoraj prazna (take so vsaj moje izkušnje), kifeljcow itak da ni, glede avtov je res kar je napisal Gallus (vendar sam nisem imel še kakšne bližnje izkušnje s kakšnim), kamjonov pa med vikendom nisem še videl.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez te ovinke,se ne boš peljal 150kmh,so preveč zaprti

Sej itak nisem mislil da se bo prišlo postavljat hitrostnih rekordov, samo na enih dveh delih odcepa (če poznaš cesto, pa maš dost močan motor :hmm: ), se da it tut tam okol 200 km/h (vsaj na dirkah so že šli z avti :kva2: ). Itak pa sem objavu sam zaradi ovinkov in polaganja le teh!

LP Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MA vemo da ob 150 in naprej so polcaji al niso je skor isto :P

MA sm mislu v tej smeri če so kje kake butaste omejitve 40-60 in pol za tablo radar ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev ni, razen vmes na sredi je ena vas, samo tam ni blo še nikoli kifeljcev. Greš prvo enkrat dol pa malo bolj počasi čez vas (ene 500 m, ma sej v vasi so že navajeni na divjanje), pol pa za gor pa opizdiš kolkr se da, sej itak ne morjo tako hitro prit pa se naštimat da te bojo zmerli (itak so leni k prasci, vsaj tisti ktere jst poznam).

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je ovinki so hudi jaz sem skoraj vsak vikend tam pa če kdo gre iz Ljubljane lahk gremo skupaj jaz sem tam bliz doma drugač.Policajov niti ni pa tudi ne težijo kot v planini.Še nikoli nisem imel problemov .Preverjeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da so s teh rid ze scistili pesek; konec aprila letos je bil se vsak ovinek poln te svinjarije. da ne omenjam gozdnega gospodarstva, vaskih posebnezev in crede koz, ki sem jih srecal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, ker so ograje spet namenje le avtomobilistom - manjka en pas ograje, zato pazite, da ne boste pri padcu prileteli v jekleni nosilec (količek).

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!