Skoči na vsebino

Neudeležba na volitvah


klimbra

Priporočene objave

Glede na to,da vsi vemo,da se stranke s kar veliko tolarčki financirajo iz proračuna , tut dobr vemo,da dobijo za vsak glas na volitvah tok in tok tolarčkov. Cifrca je hvala bogu ( za njih ) določena še pred volitvami.

Torej:

Glede na to,da na volitve sploh ne hodim....in na to,da mi grejo vsi od prvega do zadnjega totalno na moj reproduktivni organ......se jih tudi letos ne mislim udeležiti.....itaQ jim je vsem samo za manny......torej...( prejšne volitve so bile cca 140 sit na glas) ji ne mislim nameniti niti teh nekaj fičnikov.....pa čeprav nisžo dovolj niti za kavo.

Kaj mislite........a nebi bilo lepo,da nihče ne pride na volitve....pol nej pa iz svojga žepa plačujejo raznorazne Jumbo plakate,pa spote,pa takšne in drugačne reklamne letake.......itd???????

Kok bi užival :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj, sej na volitve se itak ne hodi. Vsak ko je izvoljen, pa naj se tako obljublja in se dela finega, pa naj bo to tvoj stric al sosed, takoj ko bo izvoljen in prevzel funkcijo, moral itak dlako menjat. Torej s tem, ko si ga podprl, nisi nic naredil za narodov blagor. To je dejstvo.

Ce ne gres volit, bo pac nekdo, ki se bo pac tam znasel. Kar pa sploh meni in tebi dol visi.

Najbolj bolece za tavisoke, je ce se volitve bojkotirajo, ker oni vedo , da je narod nezadovoljen in da nekaj ne delajo prav. Mimo so casi, ko so nam metali pesek v oci in smo jim v dobri veri verjeli. Seveda za zapolnjevanje teh vrzeli tukaj takoj vskocijo mladi ali raje malo manj afirmirani politicni povzpetniki, ki v tem vidijo svojo priloznost in prepricujejo, celo uspejo spet prepricat dobersen odstotek populacije, da gre zopet na led in se pocahna. Prav zato pa so denarne stimulacije...

No, jaz bom drugo leto tudi kandidiral za bilokakega qrca, in ce me podpres z neko skupino, ti zrihtam , da bo tvoja ulica imela ime po tebi, ok? :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz si voline pravice in dolžnosti ne pustim vzeti. Če ni druge možnosti, volim vsaj najmanj slabo možnost.

Mislim pa, da se denar deli glede na delež pridobljenih glasov in ne glede na število oddanih glasov ... mensezdi ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz si voline pravice in dolžnosti ne pustim vzeti. Če ni druge možnosti, volim vsaj najmanj slabo možnost.

Mislim pa, da se denar deli glede na delež pridobljenih glasov in ne glede na število oddanih glasov ... mensezdi ... :hmm:

Prav se ti zdi, deli se glede na delež, ki ga stranka zasede v parlamentu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz si voline pravice in dolžnosti ne pustim vzeti.

Saj ti jo nihce ne jemlje! Kar sam jo stran frcni, kot krogljico smrklja s palca! Bos videl kako se bos takoj drugace, svojevrstno in ponosno pocutil, tokrat z cistimi rokami :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deli se takole (23. člen Zakona o političnih strankah) :

Stranke, ki so na zadnjih volitvah v državni zbor kandidirale svoje kandidatke ali kandidate, imajo pravico do sredstev iz državnega proračuna, če so v državi dobile najmanj 1% glasov volivcev.

Če je na volitvah več strank predložilo skupno kandidatno listo, imajo pravico do sredstev iz državnega proračuna, če so v državi dobile najmanj 1,2% glasov (če sta skupno listo predložili dve stranki) oziroma najmanj 1,5% glasov (če so skupno kandidatno listo predložile tri ali več strank).

Stranke iz prvega in drugega odstavka tega člena so upravičene do 10% sredstev, namenjenih v proračunu za financiranje političnih strank, v enakih deležih, do preostalih 90% sredstev pa so upravičene sorazmerno s številom glasov volivcev, ki so jih dobile v vseh volilnih enotah. Stranke, ki so predložile skupno kandidatno listo, si delijo sredstva, pridobljena na podlagi proporcionalne delitve, v skladu z medsebojnim sporazumom, če sporazum ni sklenjen, pa po enakih deležih.

Sredstva, namenjena financiranju političnih strank v letu 2000, se določijo v proračunu Republike Slovenije in ne smejo preseči 0,017% bruto družbenega proizvoda, doseženega v letu 1998, v naslednjih letih pa ne smejo preseči navedenega odstotka bruto družbenega proizvoda v letu pred sprejetjem proračuna. Višino sredstev, ki pripadajo posamezni stranki, določi državni zbor na prvi seji po sprejetju proračuna.

Sredstva se strankam izplačujejo po dvanajstinah.

Ostali viri financiranja strank, poleg proračuna, pa so:

Stranka pridobiva sredstva iz:

- članarine;

- prispevki zasebnikov, pravnih in fizičnih oseb;

- prihodki od premoženja;

- darila;

- volila;

- dobiček iz dohodka podjetja katerega lastnik je.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej:

Glede na to,da na volitve sploh ne hodim....in na to,da mi grejo vsi od prvega do zadnjega totalno na moj reproduktivni organ......se jih tudi letos ne mislim udeležiti...

My man & my life style ...

.)

če se še kdaj vidimo, definitivno častim Cockto ... ali pa pivo ... ja pivo, kolikor se spomnim raje piješ pivo :D ali pa dva, če boš žejen.

Škoda je le to, da je takih kot si ti, Shargo & ys tako malo.

Ljudje so v glavnem ovce, ki rabijo svojega "čobana" in se ne zavedajo, da "čoban" vedno dela le in samo za svojo rit in ga boli qrac za to, katerega Boga molijo ovce, kaj si ovce želijo in kako bi rade živele. Čobanu je važno, da jih za življenja striže do kože, ko pa pride čas, zakolje in požre še njihovo meso, kosti pa vrže psom.

Ys nisem ovca, ne "čoban" - definitivno pa "čobane" sovražim, pa naj sedijo v parlamentu ali pridigajo v cerkvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm,da sem se motil......torej si je banda zrihtala,da tut če sam en pride na volitve dobijo zadost keša,da si plačujejo vse tiste bolane reklamne spote in ostalo predvolilno navlako.

P*zda sem biu naiven,k sem mislu,da jim na ta način vsaj mal škodujem..........madonca pa tok sem star,da bi mi mogl bit že jasn,da so sistem prilagodil sebi v žep!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volitve so zato, da se volitev udeležujejo volilni upravičenci.....nikol ni prav...če bi meli diktaturo pa bi se pritoževali da hočmo volitve....

in ne se spraševat zakaj imamo tako neumno oblast...ker jo imamo zato ker jo je ljudstvo izvolilo....ergo ljudstvo je sorazmerno neumno al pa so neumni tisti katerim zdajšnja oblast ni všeč.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ergo ljudstvo je sorazmerno neumno .....

Žal! Tudi jaz mislim, da je tako. Sploh če malo doma okoli po sosedih po vasi pogledam.

(PaŠeKjeDrugjeTudiPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ne se spraševat zakaj imamo ...

Te cisto podprem, obenem pa mislim, da ljudstvo ni tolk neumno ampak naivno, preposteno in nehinavsko, ki je v zacetku oblasti verjela! logo! Ker smo bili v danem trenutku v taksni kurcevi situaciji. No oblast se je dobro zlobirala in v desetih letih skoncentrirala to posteno pamet na en kup, ki kar cez noc ni vec postena. Pa tudi sedaj, ko nekdo na novo, pameten v sandalih pride, mu takoj podtaknejo lakaste cevlje. :naughty: In ves kaj je najbolj zalostno? Da tako bo tudi v prihodnje...

No zdaj si pa zamisli poveljnika, ko njegova vojska raje spi, kot da ga pride podpret...

Sej informacija gre v svet in slaba udelezba na volitvah pomeni nekaj gnilega v drzavi. Vendarle z neudelezbo nekaj prispevas...vec nas bo prej bomo pomolili glavo iz gnojnice! :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obenem pa mislim, da ljudstvo ni tolk neumno ampak naivno, preposteno in nehinavsko

mogoče je ta izraz res bolj primeren.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive reakcije ljudi s katerimi sem se pogovarjal o "neudeležbi" na volitvah:

- sem bila samo na plebiscitu,ostalo je samo borba za denar

-ko jih jebe....vsi so glih

- ma niso vredni,da si čevlje obujem in naredim tistih nekaj korakov zanje

- ja kaj pa misliš,da se bo kaj spremenilo?????'

- volitve,kdaj.....a res??????

- najcenej bi blo par mandelcev not pustavt,vsakmu rečt, d je ena stranka,pa naj se stepejo,kdor zmaga un vlada.....evo 500Mio

-

-

-

-

-

-

-

-

-

itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila na volilnem listišču možnost, da obkrožiš:

- ne volim nobene stranke, želim, da se razpusti parlament

bi bila volilna udeležba večja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila na volilnem listišču možnost, da obkrožiš:

- ne volim nobene stranke, želim, da se razpusti parlament

bi bila volilna udeležba večja :grim

Ehhhhhhhhhhhhhhhhh luba moja.....

Za to bi pa rabl kar referendum........pa smo spet ob 500mio.

Apak dolgoročno.....dolgoročno bi bli pa na +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhhhhhhhhhhh anA.......sam tega nam je še treba,pa da se na tak način proračun fila.........

Bogi dohtarji....kok bi mel dela,k bi opravičila( madona k v šoli ) pisal :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, predlagam da se uvede davek za neudeležbo na volitvah ... samo šele po volitvah ... zdaj bi s tem izgubili preveč volilnih glasov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm:

Glede na to,da naši strankarski veljaki masovno pozivajo na udeležbo......v stilu,sedaj se (spet) piše zgodovina :xx: :xx: .......sem skoraj prepričan,da bodo(so) uvedli davek na udeležbo.

V deželi nikol ne veš.......kje te dacar čaka :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sedaj se (spet) piše zgodovina :xx: :xx:

Ja in dejstvo je , da vsakdo imed nas prispeva nekaj svojega k zgodovini, kaj bo kdo prispeval je pa odvisno od vsakega posameznika...zdej pa malo pomislit :hmm: :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da na volitve sploh ne hodim....in na to,da mi grejo vsi od prvega do zadnjega totalno na moj reproduktivni organ......

Mora bit kar gneča na tem tvojem organu ? :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora bit kar gneča na tem tvojem organu ? :grim :grim

Še dobr,da je zadost placa :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr,da je zadost placa :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

k nemške turistke na napihnenih bananah, ki jih vlečejo gliserji na morju ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k nemške turistke na napihnenih bananah, ki jih vlečejo gliserji na morju ... :)

Ne vem zakaj mi tole na bananah vrti burlasko.....kako naši vrli politiki frčijo po zraku......res ne vem.....je pa prikupn prizor :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!