Skoči na vsebino

Neudeležba na volitvah


klimbra

Priporočene objave

Jaz se bom volitev udeležila. :)

Vidis, vidis, ravno to te dela, da si nekaj posebnega :naughty: .)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to bi pa rabl kar referendum........pa smo spet ob 500mio.

Pa saj lahko na nove osebne dajo smartchip, pa bomo volili in se izjasnjevali na bankomatih (hočem 50% od prihranka !)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhhhhhhhhhhh anA.......sam tega nam je še treba,pa da se na tak način proračun fila.........

Ma sej greš lahko na volitve in obkrožiš vse kandidate.

Tako bi izpolnil državljanjsko dolžnost (bi volil), tvojega glasu pa itak ne bi noben dobil, ker bi bila glasovnica NEVELJAVNA! Več, kot bi bilo neveljavnih glasovnic bolj bi se politiki zavedali, da jih mara vse manj ljudi.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko sem jaz volil županji ... nisem hotel ne horse-facea ne sedanje piggy. Sem volil obe :D

Btw. - sedanja županja je menda izjavila, da ji krati apetit, če se mora držati pravil bontona pri jedi v restavracijah :lol1:

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej greš lahko na volitve...

Ce se ze oni norce brijejo, zakaj se ne bi se mi :hmm: ...je pa ze bolj ajnfuk kr doma na terasi sedet, pa tkole mal kasljat, pa mal po usesih vrtat s prstom...pa se prdnes lahka kirkrat! No ze samo tole s prdenjem odtehta vse, da pokasljevanja sploh raje ne omenjam vec O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko sem jaz volil županji ... nisem hotel ne horse-facea ne sedanje piggy. Sem volil obe :D

Btw. - sedanja županja je menda izjavila, da ji krati apetit, če se mora držati pravil bontona pri jedi v restavracijah :lol1:

:SS

A ni to v redu shujševalna. B)

Se mi zdi da jo je malo preveč ??

Ti si kar obe volil ?

Najraje bi ti jih dam prpelov pa ji imej.. :rolleyes: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj lahko na nove osebne dajo smartchip, pa bomo volili in se izjasnjevali na bankomatih (hočem 50% od prihranka !)

al pa doma z daljincem pred TV :) :yea2:

aja, pred tem pa bi najprej glasovali za bejbo dneva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko sem jaz volil županji ... nisem hotel ne horse-facea ne sedanje piggy. Sem volil obe :D

voliš take malo bolj preveč dozorele ženske al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voli zrele žene, šta češ ...

ljudi kažu :

stara koka dobra supa

matr, so te neke ljudske modrosti včasih čudne ...

pa vseeno sem in tja držijo

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz ne hodim na volitve. Mislim, to je vsa demokracija. Da lahko enkrat na štiri leta vtkanem listek v razpoko in pripomorem k izboru enega izmed napuha polnih manipulatorjev in pobiralcev denarja. Res bi bilo zabavno, verjetno pa za sistem že kar nevarno, če bi se volitev udeleževalo vedno manj ljudi. Mislim, če jih skoraj nič ne bi prišlo, potem bi vsi mediji(četudi podkupljeni) skoraj morali sprevideti(in pisati o tem), da je obstoječi politični sistem izgubil svojo legitimnost(v očeh ljudstva). Ali pa, da so to zgubile stranke&njih vodje.

No, vsekakor to moč(pasivnosti) zanekrat imamo in zanimivo bi bilo, če bi se načrtno zmenili ter jo izvajali. Kdo ve, s takšnim pasivnim podjebavanjem sistema bi lahko celo prej dosegli kakšno spremembo, kot z poslušno delavnostjo(in občasnih preklinjanjem, kako gre vse v k.)

P.S. In potem, ko bodo razmere zrele, ustanovimo svojo stranko, ter se povzpnemo na oblast(ali pa vsaj v parlament)...skrbi me le, da se ne bi zgodba ponovila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Mislim, če jih skoraj nič ne bi prišlo, potem bi vsi mediji(četudi podkupljeni) skoraj morali sprevideti(in pisati o tem), da je obstoječi politični sistem izgubil svojo legitimnost(v očeh ljudstva). Ali pa, da so to zgubile stranke&njih vodje.

...

Oni pa na drevo, pa igračke pod pajsko pa v neutolažljiv jok. Ja, pajade, misli si. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če malo pogledamo zgodovino,

bomo kaj hitro ugotovili, da so se vse revolucije začele iz istega ali podobnega nezadovoljstva množic z vladajočo manjšino - torej zaradi ropanja raznih manjšinjskih lopovskih združb večinskega dela prebivalstva. Ropanje je manjšina v glavnem in vedno izvajala preko tako ali drugače sprejetih "legaliziranih zakonov" z davčno politiko in represivnim aparatom.

Revolucijo/upor proti vladajoči skupini običajno začne nek idealistični vodja, ki večinskemu delu prebivalstva obljublja med in mleko ter mano z nebes.

Po zmagi revolucije se pa v nekaj letih pokaže, da

vodjo revolucije q..c boli za mase,

ker misli le nase ...

&

začarani krog naše takozvane "civilizirane" družbe se odvrgti "jovonanovo".

Spet sekirajo male ljudi z vedno več predpisi in zakoni, prepričujejo kako država nima denarja in je treba povečati davke, z represivnim aparatom lupijo malega človeka do kože roparjem velikega kalibra, ki dobesedno "s karjolo" vozijo denar na svoje skrite bančne račune, se pa seveda nikoli ne zgodi nič.

Recimo:

1 letos povečani prispevek za mestno zemljišče (za poslovne prostore) v Lj znaša skoraj

1000 SIT/m2 letno - ali lahko kdo izračuna kakšen blazen denar je to samo v Lj?

Malo drobiža namenijo za otroško bolnico in pri tem jaaaamrajo in iščejo privatne donatorje, drevesa od predzadnjega viharja pa še vedno leže nepospravljena

2 če računamo minimalno - v povprečku vsak prebivalec SLO "zagoni" 1000SIT/dan

od tega "država" dobi 200SIT DDVja - cca 200 000 000 SIT / dan

3 da o drugih žilah odvodnicah iz katerih sesajo kri sploh ne govorim, saj se vsota mimogrede potisočeri.

Torej - po tem lahko zaključim, da se je kakršna koli družbena spremeba do danes pokazala za svoje nasprotje glede na dane obljube vodilnih struktur in je zato:

- naivno nasedati tem obljubam po boljših časih

- udeleževati se raznih takih in drugačnih "akcij" organiziranih od vladajočih struktur ima smisel le za tiste, ki si obetajo od tega svoj delež nagrabljenega denarja.

Zaradi tega svojega prepričanja se z njimi niti ne družim, niti ne izgubljam časa zaradi njih - raje poskrbim zase in za svojo družino, saj je veliko lepše preživeti 10 minut s hčerkico kot pa na volišču.

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....No, vsekakor to moč(pasivnosti) zanekrat imamo in zanimivo bi bilo, če bi se načrtno zmenili ter jo izvajali. .....

....P.S. In potem, ko bodo razmere zrele, ustanovimo svojo stranko, ter se povzpnemo na oblast.....

Deal ! Ko pridemo iz senc molčečnosti se bodo gate tresle. Stranke sploh ne rabimo ustanavljat, le zlorabimo svojo volilno pravico tako, da bo vlada morala zamenjat državljane, če bo hotela službo. IRL pa bi šok doživele itak samo agencije za raziskavo javnega mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voliš take malo bolj preveč dozorele ženske al kaj?

Jebiga, to je bila edina šansa da grem na volitve in da hkrati onima dvema čarovnicama nič ne koristim :lol1:

Kot pravi hotschko - pravice do volitev si ne pustim vzet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pravice do volitev si ne pustim vzet :)

ys svojo prec prodam prow pucen

akcija velja do "the day after election"

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni pa na drevo, pa igračke pod pajsko pa v neutolažljiv jok. Ja, pajade, misli si. ...

Če ljudstvo pripraviš do tega, da ne hodi več na volitve, ti zagotavljam, da bi bile posledice vse drugačne kot skok na drevo in jokanje. Očitno nisi sprevidel, da gre v takšnem primeru za nesprejemanje pravil igre, ki se lahko stopnjuje, kot je že nekdo omenil, do revolucije.

Seveda se potem zgodba ponovi. Toda bolje je biti plenilec kot plen. Opazovalec od daleč pa najtežje(blagor tistemu, ki lahko živi, brez da bi se igral Igro).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volilno pravico imam in jo v glavnem tudi izkoristim. Razen ko se mi kak referendum res brezvezen zdi. Volilno dolžnost pa bi naj imeli vsi (ki imajo volilno pravico). Res pa je, da te nihče ne more prisiliti da greš volit.

Tisti, ki ne grejo volit po mojem mnenju nimajo pravice kritizirat sistema. Saj sami nič ne napravijo, da bi se spremenilo. Očitno jim paše status quo. Kdo pa pravi, da morate voliti za parlamentarno stranko? Saj je veliko strank, ki ne pridejo v parlament. Pa ja ni vrag, da se nekdo nebi našel v eni izmed njih in rekel "ti pa res pametno govorijo". Dejstvo je da je politika nujno zlo in bo ostali, če bojo ljudje hodili na volitve ali ne. Če pa bi že na volitve prišlo manj kot 50% ljudi prvič, drugič, tretjič, pa bi tudi to zmanjšali. In si na koncu denar razdelili pač glede na procent glasov. Torej če bi prišlo volit 100 ljudi bi to bilo 100% in bi si glede na dobljene pocente razdelili denar. Ne misliti, da denar če se kdo ne udeleži volitev gre v nič. Sigurno se na koncu ves denar nekje med strankami razporedi.

P.S.: Pa ne me na podlagi zapisanega tlačiti v katero politično opcijo. To je bilo napisano čisto kot primer in nima veze z mano. Volim kot se mi pač zdi, ampak to sedaj ni pomembno. Mogoče mi paše kot je, mogoče bi lahko bilo boljše, sekiram pa se ne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukecb, maš podoben pogled na zadevo kot jaz.

Če ti kaj ni všeč, na primer oblast, potem nekaj naredi v tej smeri, ne pa jokat kok ti je hudo in kok so vsi eni požrešni prasci k dnar kradejo. Veliko več škode narediš velikim strankam če voliš majhne, kot če sploh ne greš na volitve. Nobena stranka pa ne bo finančno propadla, če ne bo glasov. Sej oni sprejemajo zakone, se bodo pa spomnl še kakšn nov člen, ki jim bo vrgel cvenka v malho. To je po mojem tko.

V demokraciji je pač tko, da vse kar imaš je en svoj glas. Od tebe je odvisno kaj boš z njim naredil. Revolucija? Fantje in punce, pozabte! Revolucijo ustvarjajo vplivni ljudje, ne pa narod. Narod je potem le orožje v njihovih rokah. Ti ljudje pa imajo pri nas vsi lepo postlano. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tisti, ki ne grejo volit po mojem mnenju nimajo pravice kritizirat sistema.

- Če bi imel kaj hvaliti, bi šel to voliti. Torej ostane le kritika.

In, da, imam polno praico kritizirati vsakogar, ki se odloči postati javna oseba! Torej tudi politike in njihove stranke.

... Pa ja ni vrag, da se nekdo nebi našel v eni izmed njih in rekel "ti pa res pametno govorijo".

- Še nikomur ni uspelo, da bi mi pokazal politika, ki mu ne bi imel česa očitati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Še nikomur ni uspelo, da bi mi pokazal politika, ki mu ne bi imel česa očitati.

:yea2: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekega dne se bom tudi jaz aktivno udeležil volitev ...

... moje ime bo zapisano na vsakem volilnem lističu :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekega dne se bom tudi jaz aktivno udeležil volitev ...

... moje ime bo zapisano na vsakem volilnem lističu  :afro1:

uhhh, ti pa visoko ciljaš - potem pa boš:

- ali kandidat na listi vseh strank (mission imposible)

- ali pa diktator (mission possible)

:lol1:

ažezdejnaMStreniraš?press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekega dne se bom tudi jaz aktivno udeležil volitev ...

... moje ime bo zapisano na vsakem volilnem lističu :afro1:

Ko bo napočil tvoj čas, daj bodi toliko dober in mi na pm sporoči, če boš potreboval ministra za propagando :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekega dne se bom tudi jaz aktivno udeležil volitev ...

... moje ime bo zapisano na vsakem volilnem lističu :afro1:

a te je Franci angažiral za AS ? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!