Skoči na vsebino

Dopustovanje v Bohinju


.T.

Priporočene objave

Turistična ponudba Slovenije je tako ali tako v totalni riti.

v primerjavi z malto so slovenci neandertalci glede ponudbe in trzenja lastnega koscka tega skalnatega zrnca v raztezajocem se prostranstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lastnega koscka tega skalnatega zrnca v raztezajocem se prostranstvu.

Hočeš reči: tega zelenega bisera v srcu Evrope? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuka, kaj je pa z mano potem narobe?

34 let sem hodil v Bohinj poleti in pozimi (na Vogel) in imam same dobre izkušnje. Med Bohinjci sem našel ogroomno iskrenih in dobrih prijateljev od Male vasi pa do Vogla, ki so mi nemalokrat naredili velike usluge.

Samo ena zgodba, za primer:

Pozimi se pripeljem na popolnoma zabasano parkirišče pod gondolo in avto ustavim pred ogromnim kupom snega, ki je bil posledica čiščenja park. prostora. Ves nesrečen izstopim iz avta in gledam kako bi zvlekel vso smučarsko prtljago štiričlanske družine do gondole in potem parkiral avto nekje spodaj na drugem bolj oddaljenem parkirišču.

Naenkrat mi prileti kepa snega za vrat.

"Heeej, Jure!" se smeji Bohinjec Anzel "Tebe pa že mesec dni nisem videl pri nas. Kaj pa tako žalostno gledaš?"

"Živijo, Anzel! Ti, ali imaš kako lopato, da si izkopljem luknjo za avto v tem kupu snega?"

"Prec, samo malo počakaj!" in Anzel izgine za vogalom spodnje postaje.

Malo dlje je trajalo, ampak pri Bohinjcih je to tako. Potrpežljivo sem ga čakal, ko kar naenkrat okoli vogala prihrumi bager velik kot hiša in na vrhu sedi Anzel režeč se na vsa usta: "Evo, lopata - že grem!"

Ena "šafla" je bila dovolj za moj parkirni prostor 20m od spodnje postaje gondole.

:D

Yesss - Bohinjci so super ljudje. Čarovnija je le v tem, da se mora človek kdaj pa kdaj z njimi vsesti za mizo, jim to povedati, častiti kako pivce, poklepetati o njihovih težavah in potem ni več važno s katerega konca si. Potem si "njihov".

Dejstvo pa je, da je to narodni park, divjina in Bohinjci so del tega parka. Ni jim še čisto jasno kaj se dogaja (globalizacija - pa to) in če vi obiskovalci njih ne razumete, kako bodo oni razumeli vas, ki prihajate med njih iz nekega drugega palenta.

:wacko:

Verjemite, da so po srcu zeloo, zeloo dobri ljudje.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemite, da so po srcu zeloo, zeloo dobri ljudje.

:)

Ja, ko ti polistakojo avto ali pa še bolje motor se kar topijo od dobrote....

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko ti polistakojo avto ali pa še bolje motor se kar topijo od dobrote....

Tadej

Bolj verjetno izžarevajo ista čustva kot ljubljanski redarji, samo da občina nima denarja, da bi jih tako lepo oblekla.

Me veseli, da si se potrudil in

popolnoma dojel vsebino mojega posta.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj verjetno izžarevajo ista čustva kot ljubljanski redarji, samo da občina nima denarja, da bi jih tako lepo oblekla.

Kaku de ne? :blink:

Jest sm vidu glig tazga dečka v tistm Suzukiju, kot so ta Lublansk. Sam mal drgačne našitke je imel na srajc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben ni rekel, da so Bohinci slabi ljudje, a kot si že sam ugotovil, malo počasi dojemajo turistične tokove. moja kritika in verjetno tudi od drugih, ne leti na bohince kot ljudi ampak na njihovo delo (ponudbo).

tudi večina hrvatov in še katerih drugih ni slabih, pa vseeno imamo toliko pripomb glede njihove turistične ponudbe.

glede redarjev pa je itak tako, V MB, LJ ali Bohinju, očitno se pač za to službo vedno najdejo neke piz**, ki niso mogle v policijo ali vojsko pa svoje manjvrednostne komplekse pač izživljajo sedaj v tej uniformi. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaku de ne? :blink:

Jest sm vidu glig tazga ...

:D

A reees - to je pa novo.

Čisto mogoče, da nisem bil dovolj pozoren, saj ys v Bohinju gledam vse ostalo prej kot redarje.

Če sem čisto odkrit - pa ne mi sedaj zamerit moje površnosti - jih niti opazil nisem, kaj šele, da bi dobil kak listek ali plačal kako parkirnino...

kwawemzaqwa se mi to v tako dolgem obdobju ni zgodilo niti enkrat, pa sem do letošnjega leta hodil v Bohinj tudi po nekajkrat na mesec.

Hmmm, mogoče je tovrstna moja neizkušenost posledica tega, da tako dobro poznam razmere, da enostavno nisem prišel ali se ustavil v problematičnih področjih, kjer "hudobe bohinjske sekirajo poštene Ljubljančane (indruge Slovence) željne trdo zasluženega počitka v naravi".

.)

Kar se pa košev za odpadke tiče, pa takoalitako vedno odnesem vse, kar prinesem - to je zame normalno v Triglavskem parku ali pa kjekroli v naravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. a kot si že sam ugotovil, malo počasi dojemajo turistične tokove .....

Ja, to je res - ampak, če bi se tooliko pogovarjal z domačini kot sem se ys, bi videl (mislim da je HHV omenil neka podobnega), da večino domačinov turisti prej motijo kot ne.

Posebej pred kakimi 10 leti je bilo to mnenje hudo močno čutiti v pogovorih z njimi.

Seveda se nekaj premika na tem področju - ampak ni nobene prave volje in želje s strani domačinov. Vse bolj je bilo razumeti, da jim to vsiljuje država, da turizem moti njihov mir, uničuje njihov tradicionalni način življenja.

To je težko razložiti - ne gre za kako negostoljubnost, gre za odpor do nečesa, kar ti vsiljuje oblast, odpor do množice tujcev, ki sicer nosijo denar, ampak preženejo ptice, skalijo tišino gora ... vzamejo nekaj, kar so Bohinjci imeli stoletja in ne bodo imeli nikoli več.

To domačini prekleto dobro vedo in jim ni do tega.

Prijatelj je pri njih vedno dobrodošel - turistek bo pa vedno ostal tujec in Bohinjci so slabi igralci, tako da le stežka skrijejo odpor in zaigrajo klovna, veselega nekega XYna iz Lj, ki je prepričan, da si vsi v Bohinju žele nejegovega obiska. To boste VEDNO videli v njihovih očeh, ki bodo med naročanjem ali plačevanjem nekoliko nezainteresirano gledale skozi vas ali pa nad vaše glave v vršace okoli Bohinjskega jezera, kjer je še vedno doma tišina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kar se tiče parkirnine lahko zagotovim, da se pobira. Vsaj jaz sem plačal. Lahko tudi povem, da redarji striktno obirajo tiste, ki ne parkirajo na za to določenem kraju. Zadevo sem imel priložnost malce opazovat in poteka nekako takole: Ogled avta, pisanje listka in na koncu fotografiranje.

Zdej mi pa neki povej Jur. Od čega bojo pol teli bohinci živel, če ne bo še tega, ko praviš da jim ni do turizma? A jim bova mogla pol jest pa ti kr en določen procent plačice nakazat? Jest bi tremu reku POBOHNINA... :lol1:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kako jaz vidim idilični Bohinj v svojih sanjah:

Pri vstopu v park, pustim na brezplačnem in varovanem parkirišču rezerviranem za obiskovalce svojo kareto. Prtljago naložim na zapravljivčka ali pa si pri recepciji, ki je obenem gostišče in bogato založen informacijski center, izposodim bicikl ali elektromotocikel in se odpravim ali v počitniško hišico, apartma, kamp ali na točno določeno mesto za kampiranje v naravi. Ko prispem na določeno točko, lahko prevozno sredstvo oddam in od tam ga bodo sami vrnili na začetno točko.

Kasneje se odločam na enak način rentati kanu, mimogrede poribarim in odidem na ranč, kjer se spravim na osedlano kljuse in odidem avanturam naproti. Lahko se odločim tudi za poležavanje ob naravni neplaža obali in pasem kravice ter račke. Vse odpadke nosim s seboj in jih oddam ob odhodu iz parka. V parku so gostišča, kmečki turizmi, staje itd.

Ves čas srečavam "rangerje", ki me prijazno pozdravijo, podebatirajo in opozarjajo na morebitne novosti ali celo nevarnosti. Če kaj posvinjam ali kampiram izven dovoljenega območja, me mastno oglobijo. Obenem opažam, da na svojih konjičih tovorijo vreče odpadkov, ki so jih pobrali v naravi in iz za ta namen postavljenih smetnjakov na kamp placih. Itd, itd,td.

Na tole napisano se da mastno služiti in ne imeti masovnih pijank in svinjanj v naravnem okolju. Ampak je treba prej nekaj bukseljnov v drek pahniti.

Bohinjci, delajte kakor vam paše, žal pa le ne krojite samo svoje usode!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ki niso mogle v policijo ali vojsko pa svoje manjvrednostne komplekse pač izživljajo sedaj v tej uniformi. :angry:

po principu:

"nic ne znam, dajte mi uniformo."

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet posplošujete in mečete vse ljudi v isti koš. Ko pa nekdo reče kako čez motoriste, pa vsi v jok in na drevo z vsemi igračami, ki jih premorete, ker zaradi nekaj "motorističnih huliganov" mečejo vse motoriste v isti koš.

Isti ste! :angry:

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zdej mi pa neki povej Jur. Od čega bojo pol teli bohinci živel, če ne bo še tega, ko praviš da jim ni do turizma? ...

Vidiš - zaradi ljudi kot si ti so tako neprijazni do "tujcev".

No povej pa ti meni, kaj vraga tebe briga od česa bodo živeli?

Kdo si ti (pa Ice & Co), da boš Bohinjcem, ki so tisočletja preživeli brez tebe (vas), danes predpisoval, kaj je za njih dobro in kaj ne? Kaj morajo delati, da jim bo bolje in kako veš, da jim bo res bolje?

Taki samozaljubljeni pogledi prepotentnežev so uničili cele civilizacije tega planeta, dobesedno izbrisali ljudstva celih kontinentov in bodo prav gotovo uničili tudi avtohtoni Bohinj, katerega sem poznal pred 30 leti in ves čas opazoval prodor uničujoče turistične civilizacije v ta mirni slovenski biser in njih borbo - tihi štrajk trajajoč desetletja.

Na žalost naši otroci ne bodo nikoli zvedeli kako lepo je bilo sedeti pri pravem pastirju, ki ni bil klovnovski turistični delavec, jesti sveže kislo mleko z malo soli in narezano čebulo v njem ter prigrizovati pravi domači črni kruh.

Njim bodo prodajali skuto Ljubljanskih mlekarn za "kao domačo" v izmišljene "narodne" noše oblečeni pajaci z natrenirano-lažno-prijaznim

nasmehom na obrazu - in budale bodo sedle v svoje krasne avte, se odpeljalie domov in razlagale prijateljem kako "nadprijazni so Bohinjci", saj je v "all inclusive" paketu katerega so dobili z 10%nim popustom v akciji Kompasa in Spar City-ja zajeta celo parkirnina, poleg "domače" skute in kozarca prave vode iz slapa Savica.

:cry:

@ Alla - kot vedno :notworthy:

@ HHV - prima sanje :OK: - lepo bo bilo, če bi se uresničile

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jur wrong.

jaz bohinjcem (ali komurkoli) ne mislim predpisovati ama nicesar. samo ce se hocejo nekaj iti (izgleda, da turizem) se naj to gredo profesionalno, ne pa amater ligo zganjati in se potem muljiti, ker so turisti prisli in nic zapravili; so turisti nezadovoljni s ponujenim; so turisti nezadovoljni z "ozemanjem" s strani domacinov; itd. itn. capisc´?

primerjal sem samo odnos/nacin maltezanov in slovencev do turizma v doticnih dezelah. v tem pocetju so slovencljni v primerjavi z maltezani amaterji, ki so ravno prikukali na svet.

ce bohinjci (ali kdokoli drugi) noce "imeti" turistov oz. ziveti od njih naj ne reklamira svojega koticka, naj ne spusti turistov v svoj kraj in predvsem naj bo tiho, da se ne bo razvedelo, kje je kak lep/neokrnjen del narave.

kar se tice tistega o uniformi; ce kdo ne razume pomena izreka naj ne replicira.

predvsem ce ne more povezati pervy-jeve izjave in moje, katere se BTW ne nanasajo izkljucno na bohinj ali bohinjce splosno.

(selektivnobranjepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEEE

Sem ravno danes izvedel, da sploh nimam nobenih manir. No upam, da s svojim pisanjem ne bom koga užalil.

Dragi vsi kritizerji Povejte mi prosim, kako si predstavljate razcvet bohinjskega (lahko pa tudi slovenskega turizma), ko pa preživite dopust na Hrvaški obali in potem, če kaj ostane(cekinov) pridete prav po gorenjsko stiskat v Bohinj, pa še to le za vikend, ali pa le v nedeljo.

Tudi meni v bohinju ni všeč vse po vrsti, a v eni stvari se z jur-jem strinjam v celoti. Bohinjcem je uspelo ohraniti nekaj kar so v Ljubljani že dedki pozabili. In to grem večkrat pogledat.

Še moja izkušnja iz Bohinja. Tam še kelnerja nisem slišal govoriti slovensko.

Pa LP vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... iz Bohinja. Tam še kelnerja nisem slišal govoriti slovensko.

Pa LP vsem.

Kaj pa kelnerico?

:)

P'r Merjascu na Voglu je ena (lansko leto še, za letos pa ne vem) - pa še lušna&prjazna je ... njen Lovro pa se je smrtno ponesrečil pred kakimi tremi leti pri prostem plezanju v (mislim da - nisem siguren) severni steni Triglava.

Torej tvoja trditev temelji na izredno osebni izkušnji - definitivno jih je veliko - domačinov in domačink, ki kelnarijo ...

Bogsigavedi, kaj si pil in kje si lutal, prepričan, da si v Bohinju, v resnici si bil pa (recimo) v Puli ali pa v Pekingu. Ti, ali se ti je tudi zdelo, da imajo Bohinjci postrani oči?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma saj ne vem kaj naj sploh napišem v odgovor takišnim kot so jur in podobni?

HHV je povedal odlično vizijo TURISTIČNEGA Bohinja. A žel tak turizem zahteva ogromno dela, ki bi ga morali opravljati domačini ali pa je treba pripeljat "tujce" (ne-bohince) da bodo delali kot rangerji, informatorji v info-centru, gostinci, vodiči in tudi smetarji (uuu za to delo že vidim da se bi vsi grebli). to je prava vizija, a šment, če bi to res uspelo bi ubogi bohinci imeli vsakodnevni opravek z turisti, ki bi motili njihov mir.

očitno sta možni samo dve viziji, turistični bohinj in "star neokrnjen" bohinj ("Bohinj Bohincem!!!!" bi lahko bilo geslo kakšnega mitinga resnice)

saj ni problema, naj se odločijo kaj bodo imeli, samo ne delat nekaj polovično, ali turizem ali pa turisti-raus. naj zaprejo vse hotele, penzione in kampe pa jih noben ljubljančan (tu vidim sploh dosti simpatij) ali drug turist ne bo več motil. samo ne potem delat reklame, privabljat turiste in potem tečnarit ker so nekateri res prišli. zakaj potem investirajo v nove turistične objekte in ponudbo, če nekateri očitno nočejo turizma.

PREDLAGAM LOKALNI REFERENDUM, PA NAJ SE BOHINCI SAMI ODLOČIJO ALI HOČEJO TURISTE ALI MIR!!!!

mi je pa zelo jasno nekaj, SMILIJO SE MI TISTI, KI BI IZ BOHINJA RADI KAJ NAREDILI, SAJ JE VEČ KOT OČITNO, DA VELIKO LJUDI NOČE TEGA IN VSA PRIZADEVANJA MINIRA ŽE V KALI, ČE PA ŽE KAK TURIST PRIDE, SE POTRUDIJO, DA MU POKAŽEJO, DA NI DOBRODOŠEL.

cvetoo: ni mi jasno kaj mi (nam) očitaš ker hodimo drugam (tudi na Hrvaško) na dopust. a bi moral iz neke solidarnosti denar nosit v bohinj in jim pomagat????? ma ne me jeb**, v moji denarnici tudi po dopustu na hrvaškem vedno ostane dovolj denarja, da bi z veseljem šel še v Bohinj, če bi imel tam ponudbo, ki me zanima. tudi morje bi menjal za dober dopust ob jezeru in v gorah, le ponuditi mi morajo kaj več kot čist zrak in lep razgled. Sicer pa nisem človek, ki bi plačeval več za slabšo ponudbo, samo zato ker je domača.

A ti voziš Tomos, goniš Rog, kupuješ Renault in v tvojo košarico nabašeš samo slovenske izdelke? Jaz ja, a le dokler so enakovredni (kakovostni in cenovno) tujim, drugače pa se obnašam tržno-ekonomično in brez "partiotske" zavesti.

alla: ko bom spoznal prijaznega mestnega redarja, ki bo premogel nekaj razuma in se bo z njim dalo tudi kaj pogovoriti in ki ne bo čakal samo kdaj te lahko zafu**, bom mogoče spremenil mnenje. to ni posploševanje, jaz drugačnih ne poznam. <_<

ma saj je brezveze, naj imajo Bohinj kakršen hočejo, bom si šel še letos sam ustvarit svoj vtis, potem pa bom videl ali me še vidijo kdaj za kaj več kot samo eno kavico ob jezeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se sklanja pridevnik 'škrt'?

Medvode - Škofja Loka - Kranj - Radovljica - Jesenice - Bohinj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le od česa so živeli pa pred vdorom hord pobesnelih turistov, ki jim vse samo zasvinjajo in z ničemer niso zadovoljni? :hmm:

Alla

Nisi nikoli Kekca gledala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekky,

da nisi ti mislil stopnjuje pridevnik.

Sicer pa, da ne bom :topic: ,

še nikoli bil v Bohinju

in kaj sedaj, naj grem tja ali ne :?

In koliko eurov v malih bankovcev za lokalne šerife s seboj?

Ravno, ko tu vroče obdelujemo bohinjsko temo,

zjutraj radio povedal, da Bohinjski triatlon (ali vsaj bohinski del nekega triatlona)

odpade, ker bohinjska občina ni primaknila 500.000 tolarjev k organizaciji zadeve,

vredne 2,500.000 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš - zaradi ljudi kot si ti so tako neprijazni do "tujcev".

No povej pa ti meni, kaj vraga tebe briga od česa bodo živeli?

Kdo si ti (pa Ice & Co), da boš Bohinjcem, ki so tisočletja preživeli brez tebe (vas), danes predpisoval, kaj je za njih dobro in kaj ne? Kaj morajo delati, da jim bo bolje in kako veš, da jim bo res bolje?

Taki samozaljubljeni pogledi prepotentnežev so uničili cele civilizacije tega planeta, dobesedno izbrisali ljudstva celih kontinentov in bodo prav gotovo uničili tudi avtohtoni Bohinj, katerega sem poznal pred 30 leti in ves čas opazoval prodor uničujoče turistične civilizacije v ta mirni slovenski biser in njih borbo - tihi štrajk trajajoč desetletja.

Na žalost naši otroci ne bodo nikoli zvedeli kako lepo je bilo sedeti pri pravem pastirju, ki ni bil klovnovski turistični delavec, jesti sveže kislo mleko z malo soli in narezano čebulo v njem ter prigrizovati pravi domači črni kruh.

Njim bodo prodajali skuto Ljubljanskih mlekarn za "kao domačo" v izmišljene "narodne" noše oblečeni pajaci z natrenirano-lažno-prijaznim

nasmehom na obrazu - in budale bodo sedle v svoje krasne avte, se odpeljalie domov in razlagale prijateljem kako "nadprijazni so Bohinjci", saj je v "all inclusive" paketu katerega so dobili z 10%nim popustom v akciji Kompasa in Spar City-ja zajeta celo parkirnina, poleg "domače" skute in kozarca prave vode iz slapa Savica.

:cry:

@ Alla - kot vedno :notworthy:

@ HHV - prima sanje :OK: - lepo bo bilo, če bi se uresničile

Jur gre enostavno za to, da bojo hotel da jih jest pa ti solidarnostno živiva. Če se samo spomnim zelenih zim in opevanja tovrstne katastrofe, državne pomoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. naj grem tja ali ne :?

Ne.

@SF

Ne bodo.

To so hoteli le tisti, ki so se

pustili državi potegniti v "turizem"

in jim je potem

(najbolj nekim "državnim" turističnim firmam)

kuzlaurtskakala ... tako je potem država

prepričala državljane, da so podprli propadajoče

državne projekte. Privatni gostilničarji in podjetniki

tkolatko kot običajno niso niti videli kakega tolarja s tega naslova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur pa od čega bojo pol živel? Industrije ne morejo imet če majo nacionalni park za kerga se tko zavzemajo... Kakšna obrt? Galvane tam obrtnik ne more postavit, mogoče kemična industrija?

Mleko? Kolikor jest vem so na trgu presežki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!