Skoči na vsebino

Dopustovanje v Bohinju


.T.

Priporočene objave

Kaj veš, kaj vse hodi ortodoksnim zelenim po glavi?

Morda pa izstradanje lokalnega prebivalstva in potem exodus proti LJ,

tam pa ostane prvobitni, nenaseljeni Bohinj

v čast in slavo varovanja narave. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maa, fantje ... ne mene zdaj za nasvet glede Bohinja/cev matrat.

Ys sem samo napisal kako sem doživel njihova gledanja od blizu, s tem da se NIKOLI nisem postavljal v vlogo vsevednega svetovalca za reševanje tamkajšnjih problemov.

Mogoče so tudi to cenili v našem odnosu, saj veliika večina neBohinjcev, čim kje začne teči pogovor ob kakem domačem omizju, takoj (kako tipišsloveniš) začne domačinom pamet solit - kar jih v njihovih lastnih očeh degradira in postavi v nek podrejen in obramben položaj.

DOST majo tega in iz trme NOČJO.

Ali se to da razumeti?

Kako bodo živeli?

Kaj bodo delali?

Ja, peesda - tawžnte let so zase skrbel - kojiqrac pa zdej naenkrat ns nutzajo?

:angry:

Bom povedal, za kaj nas rabijo:

Njim ni treba niti enega turista.

Turistični Bohinj rabi država in ne Bohinjci.

Zakaj le???

No ali veste zakaj?

:rolleyes: :? :unsure: :rolleyes: :hmm: :doze:

Ys pa veeeem. B)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bodo živeli?

Kaj bodo delali?

Ja, peesda - tawžnte let so zase skrbel - kojiqrac pa zdej naenkrat ns nutzajo?

:angry:

Jur niti najbolj orto bohinski nasprotniki turizma ne hodjo peš že vsaj 40 let...

... radi kupujejo v trgovini - seveda izdelke od drugod in ne iz bohinskega konca...

...hodjo tud na morje...

sam za to je treba pa dnar met!

Kje ga bojo pa pol dobil?

Turizma nočejo, industrije se branjo, tujcev tud...

A veš na koga me tole spominja?

Na kranjskogorce... Čim manj delat pa čimbolj jamrat, pa buh ne dej da bi blo treba kej investirat ker pol je treba že zelenim kak sold dat da preprečjo naložbo...

Če se pa že najde en k pride žvet pa delat u Kranjsko goro ga je pa treba onemogočt da mu slučajn ne bi šlo dobr, da ne bi kdo s prstom na njih kazu kakšni lenuhi so...

Lahko ti pa to mentaliteto opišem v enmu stavku:

Fukale bi vse, sam not ga pa nebi mele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in tudi smetarji (uuu za to delo že vidim da se bi vsi grebli)...

Jaz grem lahko na oslička ali konjička smeti po parku pobirat... sam da f'penzijo skliznem.. še kakšno leto ali dve... saj baje smeti tako ali tako ne bi bilo, pa še oglobili bi vsakega "prašiča"... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Pervy

Prav vesel sem zate, da ti po dopustu na Whereever ostane še dovolj cvneka, da bi ga lahko nesel še kaj v Bohinj. In prav nič nisem togoten, ker tja ne greš, ker ti premalo nudijo. Pa kaj bi ti rad :? Zaradi svoje kupne moči(če jo že izpostavljaš)kako fino lokacijo zadaj za jezerom ker bi kaj postavil, ogradil in pred vrata napisal: Privatna posest. :hmm:

Tisto kar pogrešaš v Bohinju lahko zlahka dobiš nekaj km prej, na BLEDU. Ampak osebno mislim, da tudi tam ne dopustuješ pogosto. Ali pač?

Mislim tudi, da si moj post vzel preveč osebno.

Moj point je bil: Gospodar, ki nosi krmila šestkrat na teden v sosedov svinjak, v domačega pa le enkrat in nato po vasi še jamra, da mu svinje crkujejo, je zame navaden BEDAK

Bohinj še ni postal Bled(ali pa kaj drugega) zaradi bohinjcev. Meni je prav tako.

Nekatere skrbi tudi, da bo potrebno bohinjce živeti iz davoplačevalskega denarja. Mislim, pa, a res lahko pišete še kaj bolj ......

Kolikor jaz poznam hribovce znajo ti poskreti sami zase.

Realno gledano je tako, da gre v te namene(kot namigujete v postih) več denarja v Ljubljani. Če ima kdo drugačne podatke naj me popravi.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cveto seveda znajo! Vsakič jamrajo nad zeleno zimo in izgubo in zahtevajo državno pomoč... men jo noben ne da. Če jo oni dobijo pa menda ja smemo mal poškilit kaj se z našim denarjem dogaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Lahko ti pa to mentaliteto opišem v enmu stavku:

Fukale bi vse, sam not ga pa nebi mele...

... & ti si jezen, ker bi ga rad not dal, pa tega (Bohinjke) nočjo ...

:rolleyes:

vibratorypress

Pa je res tukaj na forumu tale debata zelo podobna zgoraj opisani situaciji oz. je debata ponižanih in razžaljenih za katerih denar se Bohinjci nočejo prostituirati (prodajati svojih uslug).

Ja ti čudaški Bohinjci, ti.

:angry:

Sram naj jih bo, ker so preponosni, da se nočejo za male denarje vdinjati bogato-škrtim turistom.

:lol1:

@ cvetoo - vse kaže, da ti tudi poznaš situacijo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da nekaterim pač ni jasno par stvari. a je prijazna ponudba in nasmeh med postrežbo prostituiranje tečnim turistom in nekaj kar bi se ponosni bohinjci ali kateri koli drugi turistični delavci morali sramovati???

za mali denar?????? za visje cene je pa treba tudi povišat "dodano vrednost" ponudbe.

ja to če delaš sramotno? vsako delo ima svoja pravila in če moreš včasih kakšno grenko požret to spada k delu. a kelnarca v gostilni v LJ ali Mb ali kje drugje pa lahko prenaša kakšne (tu in tam) tečne goste, le bohinci so preponosni za to ali pa v bohinj ne znajo več hoditi drugi kot samo ekstremno tečni gosti, ki ponižujejo domačine.

ma zrastite, če si kdo izbere turizem za dohodek naj dela in naj pozna pravila dela, drugače pa naj gre delat "ponosno" delo v fabriko kje mu bo pa nekdo drug po glavi sral.

eh saj nima smisla z vami debatirat, očitno ste najboljši turisti, ki ste zadovoljni z vsem, še v gostilni si sami natočite pijačo in skuhate kosilo, da nebi slučajno kak kelnar ali kuhar se moral prostituirati za svojo plačo.

ma mejte svoj bohinj, ni problema!!!

LOG OUT!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ma mejte svoj bohinj, ni problema!!!

LOG OUT!!!!!!

Zakaj si pa hud?

Ne, se sekirat, saj res ni potrebe. Je pač tako na tem planetu. Tudi taki Bohinjci morajo biti, da potem bolj lahko cenite turistično uslugo drugje.

V Bohinj pa pač hodi samo tisti, ki Bohinj in Bohinjce vzamejo take kot so - nekaj nenavadnega in ob enem lepega, dostopnega samo izbrancem.

Ostali se pa po prvem srečanju z avtohtonimi prebivalci raje ne vrnejo več.

In prav je tako, saj bi njihova naduta B) pojava in vsevedni :blink: nastop poskrbela le za posmeh in salve smeha ob večernem klepetu domačinov v gostilni.

:lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prav je tako, saj bi njihova naduta B) pojava in vsevedni :blink: nastop poskrbela le za posmeh in salve smeha ob večernem klepetu domačinov v gostilni.

:lol1: :lol1: :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

aha če izhajaš (izhajajo) iz predpostavke, da so vsi turisti naduti, potem imaš odlično štartno pozicijo za razvoj turizma. eh no comment, bo še kdo mislil, da sem nadut če za takšno ponudbo pri teh cenah pričakujem isto kot sem navajen dobiti za ISTO ceno drugje (naj cene prepolovijo pa jim tudi WC-jev ni treba omogočit).

"Ostali se pa po prvem srečanju z avtohtonimi prebivalci raje ne vrnejo več." - A to je turistični slogan Bohinja? ni kaj, res edinstven, če se bo obnesel, predlagam da se prenese na celo slovenijo ker mene tudi motijo horde turistov na pohorskih smučiščih. bi bilo tako lepo če bi nas samo nekaj lokalcev smučalo in bi imeli vse zase (samo malo me skrbi kako dolgo bi potem kaj še delalo :hmm: ).

PS: kaj vem, mogoče pa turisti nismo priljubljeni tudi zaradi tega ker jim še kakšno domačinko odpeljemo. mogoče sem celo sam kriv, da je tako, nazadnje ko sem bil tam sem prav lepo eno na skrivaj ob jezeru porival, medtem ko je njen avtohton frajer visel v gostilni :devil: . no, saj ta del ponudbe imam v dobrem spominu. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha če izhajaš (izhajajo) iz predpostavke, da so vsi turisti naduti, potem imaš odlično štartno pozicijo za razvoj turizma. eh no comment, bo še kdo mislil, da sem nadut če za takšno ponudbo pri teh cenah pričakujem isto kot sem navajen dobiti za ISTO ceno drugje (naj cene prepolovijo pa jim tudi WC-jev ni treba omogočit).

"Ostali se pa po prvem srečanju z avtohtonimi prebivalci raje ne vrnejo več." - A to je turistični slogan Bohinja? ni kaj, res edinstven, če se bo obnesel, predlagam da se prenese na celo slovenijo ker mene tudi motijo horde turistov na pohorskih smučiščih. bi bilo tako lepo če bi nas samo nekaj lokalcev smučalo in bi imeli vse zase (samo malo me skrbi kako dolgo bi potem kaj še delalo :hmm: ).

PS: kaj vem, mogoče pa turisti nismo priljubljeni tudi zaradi tega ker jim še kakšno domačinko odpeljemo. mogoče sem celo sam kriv, da je tako, nazadnje ko sem bil tam sem prav lepo eno na skrivaj ob jezeru porival, medtem ko je njen avtohton frajer visel v gostilni :devil: . no, saj ta del ponudbe imam v dobrem spominu. :lol1:

Pa si tudi eno dobro delo naredil za turizem :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cveto očitno ne razume, kaj mene in Pervija moti. Nihče noče gradov in apartmajev in nekih supermarketov. Naj Bohinji ostane tak kot je.

Potrebno bo pokazati malce več dobre volje, malce več prijaznosti in končno pokapirat, da jim turisti nosijo denar. Ta denar se da iz turistov izvabiti na bolj prijazne in zvite načinenačine, kot pa z npr. z listkanjem in zaračunavanjem cestnin ter plačevanjem oglednin.

Cveto osebno se sprašujem, a se tebi zdi fer, da za parkiranje v blatni mlakuži iz katere ne moreš niti speljati (bo potrebno zaposliti še Gothmorga) in zaserješ avto, ko se vsedeš nazaj, pred Merkatorjem plačaš 1.200 SIT? In zakaj je blatna malkuža? Ker se nikomur ne ljubi investirat nekaj kubikov gramoza, ki bi ga nasuli čez blato.

Ali pa zakaj je potrebno na reklamno tablo ob cesti s črnim folmastrom tko na roko napisat telefonske številke? Ko bi un vedel kako socialno to zgleda.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nazadnje ko sem bil tam sem prav lepo eno na skrivaj ob jezeru porival, medtem ko je njen avtohton frajer visel v gostilni  :devil: . no, saj ta del ponudbe imam v dobrem spominu. :lol1:

Dobro, da si to naskrivaj počel, saj če bi javno, bi se kaj lahko znašel v "Novicah" med unimi slikcami.

:naughty:

Drugače pa tale del tvojega posta veliiiko bolj paše na natzi-CRO forum, kjer se razni primitivci iz Dalmacije hvalijo koliko (citat) "..slovenačkih pički smo pojebali i dojebali u ovoj godini, jer su naši qrčevi .... blablabla ... a nedojebani slovenački pederi za to vreme piju u gostioni.." (konec citata)

Tega stila, Prvi, tega pa res nisem pričakoval od tebe in sem izredno neprijetno presenečen.

Zato se umikam iz te debate, ti pa lahko še naprej nadaljuješ v "dalmatinskem-natzi" stilu.

bye

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja cro-nazi sem zdaj :lol1: he he saj sem vedel kaj jih boli oziroma česa jih je strah :devil:

ma ni mi bilo jasno zakaj smo vsi turisti okarakterizirani za naduteže in pametnjakoviče, če pa sem se jaz povsod z vsemi (tudi v Bohinju) dobro razumel in nikoli nisem hotel kaj drugega kot fer odnos, dobro ceno in hitro postrežbo z mrzlim pivom (za hrano se ne mudi tako). potem pa sem se spomnil te prigode in podobnih naslednje dni, ko je še nekaj lokalcev besno ponoči okoli jezera stikalo in nadlegovalo vse družbe, ki so se tam veselile, če smo videli to ali ono punco, pa mi je bilo jasno.

ni problem v tem da bi jim turisti solili pamet o tem kako turizem delat, bolj je problem, da jim nebi v koruzo hodli. ;)

dalmatincem pa tudi verjamem, da namesto kakšnega našega rojaka, "pošraufajo" kakšno našo, a to res ni moj problem.

nisi pričakoval takšnega nivoja od mene? sorry, to da naredim kaj takšnega, sploh v alkoholno-romantičnem zanosu je moj nivo in brez skrbi, sem počel to zelo skrivno, saj nisem neumen. za tako stvar končaš v črni kroniki ne samo v Bohinju ampak povsod, tudi pri nas.

ja ja tudi jaz se umikam iz debate, sem tako ali tako poskušal prevečkrat povedat bistvo (kot tudi Tadej, HHV in še nekateri) pa se vas ne prime.

Eko-turizem ali noben turizem, ne pa nekaj vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam z Tadejem in Pervyjem...jst samo še čakam kdaj bodo začeli kasirat parkiranje in plezanje v plezališču nad Belvijem.Zame je Bohinj res biser NARAVNE rekreacijske ponudbe IN HKRATI DALEČ STRAN OD ZADOVOLJIVE TURISTIČNE PONUDBE,ki pa ,roko na srce šepa večinoma po vsej Sloveniji.Še hvala bogu ,da nisem tiste vrste turist ,ki pride sedet v bifeje in se napajat in celi dan žret itd.Ker če bi bil tak bi nad Bohinjem že resnično obupal.Tako pa pridemo tja,gremo v merkator po žemlje in čok.mleko ,ki je skoraj že po pravilu skisano,čeprav je datum še veljaven,nato par ur plezanja,nato malo kajaka itd.Aja pred merkatorjem je deklica ki pobira parkirnino hotela jurja,potem sem ji pa prijazno razložil..dve žemlji pri nas so 200sit....dve žemlji v bohinju so 1200 sit,od tega je 1000 parkirnina(da greš lahko po dve žemlji).Deklica se nato izgubi neznano kam,verjetno od sramote nad lastnim početjem.Potem sem se spraševal koliko folka ji rata nategnit ko grejo v štacuno pa jih opajsa za jurja(sploh tujce ki nimajo blage veze o razmerah).Da o tem ,če hočeš vidit slap Savica sploh ne govorim.Pridem tja in še predno zapeljem na parkirišče že vidim tistega inkasanta kako teče za mojim avtom,potem se ustavim in ga vprašam če je za plačat za slap že tukaj ali kako.On mi odgovori da se tukaj plača 600 sit za parkirnino nato pa še 600 pri slapu.Da me ne bo kdo za besedo držu lahko da je blo 100 sit+/-.Na koncu se obrnem in grem čim dalj stran od tistga slapa pa ga naj kar sami gledajo.Da dam 1200 sit zato ker je pač tam slap ki ga ni ustvaru noben Bohinc in je toliko moj kot njihov.No ajde sej za ogled slapa bi še razumu ker so neke potke pa ograjce narejene in bi jim še dal 600 sit ampak za pol ure parkirnine pa ne pa če se svet podre.No potem mojo punco kliče neka sorodnica ki dela na Vojah(planina) in naju povabi na prigrizek.Midva greva in takoj ko se cesta začne vzpenjat že rampa in en možakar s torbico spet hoče jurja.Ja pol sem pa ,priznam res mal znoru in se obrnu in v avtu preklel Bohinj in vse skup.Maš občutek da kamor koli stopiš,parkiraš,greš scat ali kaj tretjega,hočjo jurja.Ja pa a ti ljudje mislijo da nam iz drugih koncev SLO pa denar iz neba leti al kaj?????????????? Edina pohvale vredna stavr je penzion Rožič s katerim imam resnično same dobre izkušnje.Kvalitetno,ugodno in še prijazni so :OK: Aja pa pica zraven merkatorja je še tud vredu ampak ostalo pa :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če mal bolj pomislim je pa tkole.. verjetno se najbolj borijo za čim manj turistov prav vikendaši ki jih ponavadi moti dogajanje, kajti vikende so kupili še takrat ko se v Bohinju še ni dogajalo čisto nič... Če tudi pogledam, kake probleme imajo z ribištvom... Jur a maš tam slučajno vikend? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne

Nič več.....je bil črna gradnja.....pa so ga lahko legaliziral samo pomembni možje iz vlade....WE

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :naughty: :devil:

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z drago sva bila v bohinju ene 3 tedne nazaj, hotela sva iti kampirat . Prvi sok, nikjer parkinga, trgovina ipd. OKej, prezivim, isto sranje na hrvatskem. Prideva do kampa, vecinoma poln, okej, bova ze nasla kaksen plac. Prav, cakam, da se prijaviva, stvar dela zelo efiktivno pocasi, pa si receva, skocva na cekret, pa prideva nazaj. No, res sva prisla do wcja, ampak samo DO tja. Ker ko sem stopil v njega, me je odneslo ven, mojo drago pa se prej, ker je bila noter taka svinjarija, ki sva jo dosedaj videla samo v najbolj odrocni tovornjakarski postaji pri meji v Sudanu.

In za ta gnojni kamp hocejo 2300 SITov per persona.

No, odjebeva torej kamp, in greva nekej pojest. Narovica gobove juhce, pa 2 snicla in eno solato ter dva piva. To naju je prislo cca. 9000 SITov :angry: . Hja, pa sva spokala nazaj domov. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

parkiranje in plezanje v plezališču nad Belvijem.

Z kolegi smo zadnjic tam bili, jaz sem malo prej sel, pa me klice kolega, da so mu lokalci v katrco zlili v rezervoar modro galico...

Res prijazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegi smo zadnjic tam bili, jaz sem malo prej sel, pa me klice kolega, da so mu lokalci v katrco zlili v rezervoar modro galico...

Res prijazno.

Predlagam, da ob cestno tablo namesto napisa Bohinj napišejo IBERBUTALE.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so med vami mogoče kakšni magneti za probleme? Bil že neštetokrat v Bohinju pa še nikol ni blo problemov. Umazane WC-je, visoke cene in lokalne ''atlete'' pa itak najdeš praktično po celi naši državici. Po moje Bohinj ni nobena izjema. So pa pač tam doma Bohinci. Vsi tisti vici pa tud niso mogl kr brez vzroka nastat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegi smo zadnjic tam bili, jaz sem malo prej sel, pa me klice kolega, da so mu lokalci v katrco zlili v rezervoar modro galico...

Res prijazno.

No vidite, dragi moji - zelo uspešna antituristična gverilska akcija po sistemu "engapoenga".

:lol1:

Pa bi res rad vedel, zakaj mislite, da je moje dojemanje Bohinja/Bohinjcev napačno (za nepoučene - definitivno nisem iz Bohinja, samo poznam jih zeloo dobro) - kar pa nikakor ne pomeni, da bi jaz na tak način organiziral turistično ponudbo , kakor so mogoče, nekateri manj dojemljivi za moje pisanje, napačno razumeli.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj? :? a naj grem jutri dol v bohinj ali ne? me je mal strah........ ce so res take zakotne butale ratele. :hmm: :blink:

zadnjic sem bil pred cca. 8 leti v bohinju. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!