Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja ZX 6 R 636


zviz

Priporočene objave

Če je bil motor normalno vožen (to ne pomeni počasi, ampak da ga niso ravno na motozborih turirali v nedogled, itd..) in če je bil normalno servisiran, potem mora delat in 40.000 km ni v tem primeru še nič!

Ninje sam nisem imel, je imelo pa ta model par kolegov in ni noben imel težav.. Taki motorji morajo načeloma brez problemov it 100.000k km. Ajde, vsak model ima kakšno svojo hibo in je treba včasih kej poštimat, ampak načeloma pa to mora peljat! Moraš pa vedno upoštevat, da se morebitnih večjih okvar pa le ne da popolnoma izključit, ne glede na to kako je bil motor vzdrževan.. Pa ne zato ker je to Kawasaki in ne Honda ali Yamaha in ne zato ker ima že 40.000 km, ampak enostavno zato ker se motocikli tudi kvarijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil motor normalno vožen (to ne pomeni počasi, ampak da ga niso ravno na motozborih turirali v nedogled, itd..) in če je bil normalno servisiran, potem mora delat in 40.000 km ni v tem primeru še nič!

Osebno sem prodal 636,ki je delala ok.Je pa res,da je že kupec takoj mrzli dal gas,da sem ga....Pol pa kliče,čez dva tedna-čeprav se kao ni neki vozil,da je "dihtunga" na glavi šla....Po mojem mnenju ni nobenega pravila.Le veliko sreče rabiš,ko kupuješ rabljen motor...da ga pred teboj tudi dan ni imel popoln k in da ti nisi še slabši...

Poznam kar neki mopedov,ki so jih "ubijali" na motozborih pa še vedno vse 5!Je pa res,da vedno segrete in vedno po rdeči lučki ohlajeni....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam vsem za tolk fajne odgovore! Sem lastnik svoje 636 2003 že zdej kakšnih 14 dni :yea1: naredu sem servis (olje, svečke, filter, gume...) pa naredu približno 700km in sem zelo zadovoljen. Tut serviser je reku da je lepo ohranjena in da ne bi smelo bit težav. Le nekaj olja bo morda popila, sej jih ma že 47000km :) Pa to ni problema. Bomo vidl, če bo vse po sreči ji 100k km ne uide :OK:

Drgač jo pa itq zmer ogrejem do ene 45 predn se peljem, pa še pol kakšnih 10min lepo pod nizkimi obrati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam vsem za tolk fajne odgovore! Sem lastnik svoje 636 2003 že zdej kakšnih 14 dni :yea1: naredu sem servis (olje, svečke, filter, gume...) pa naredu približno 700km in sem zelo zadovoljen. Tut serviser je reku da je lepo ohranjena in da ne bi smelo bit težav. Le nekaj olja bo morda popila, sej jih ma že 47000km :) Pa to ni problema. Bomo vidl, če bo vse po sreči ji 100k km ne uide :OK:

Drgač jo pa itq zmer ogrejem do ene 45 predn se peljem, pa še pol kakšnih 10min lepo pod nizkimi obrati :)

si jo kupil iz naklega modro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam vsem za tolk fajne odgovore! Sem lastnik svoje 636 2003 že zdej kakšnih 14 dni :yea1:

Evo...da te še mal pomirim...sem imel tud jst l.04...jahal 2 sezoni...24000km...bp...ko sem jo zamenjal za cbr600rr l.06, se mi je samo po Ninji :devil: kolcal...v primerjavi z Ninjo :grim , RR-ka ni vlekla nikamor :grrr ,bila pa je bolj udobna...to je to, imaš odlično malo pošast in lepo naj ti služi...pa velik varnih km...

ajd floxxx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Tud jaz imam kawasaki zx 6r 2003 letnik. Zanima me, če kdo prodaja original izpuh ali pa enega ki gor paše za letnik 03 (s papirij za homologacijo seveda :) ).

Če ma kdo kej odveč kar na PM

hvala,

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avtonetu imaš enega od Z750, ti boš itak rabil samo prirobnico, tako da vzami pa samo prenetaj, če pa so cifre prav na loncu pa samo plašč izpuha cel zamenjaš, jedro pa pustiš tako kot imaš zdaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Tud jaz imam kawasaki zx 6r 2003 letnik. Zanima me, če kdo prodaja original izpuh ali pa enega ki gor paše za letnik 03 (s papirij za homologacijo seveda :) ).

Če ma kdo kej odveč kar na PM

hvala,

lep pozdrav

joj kje se sedaj najdeš...sam sem prodajal original izpuh za 636 (03-04) 2 leti in ga prodal za 50e cca 2 meseca nazaj...žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kako bi malenkost znižal višino sedeža na letniku 2007? Bi se dalo to naredit z nastavitvijo zadnjega vzmetenja? Tam se da nastavit višino na vijaku za cca +-1cm, pa ne vem ali se to nastavi samo trdota vzmeti ali se motor dejansko spusti oz dvigne. Ker je potem zraven še posodica, kjer se verjetno trdoto vzmeti nastavi tako, da se z zrakom nafila tisto stvar. Med orodjem tudi ni ključa za omenjeno nastavitev, na sliki prvi z desne zgoraj zraven etuija. Bi moral bit zraven ali bi morala biti celo 2, ker v servisnih navodilih sta na sliki dva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, s tem boš samo zategnil vzmet in bo motor bolj trd, in v tisti flaški tudi ni zraka ampak dušik pod visokim tlakom (za hlajenje olja)...za spremembo višine sedeža boš moral menjat dog-bone(se) tisti dve palici pod fedrom, ki sta v obliki kosti (od tod tudi ime)

svzxshock005.jpg

dalši palici->motor bo nižji, če pa daš krajše bo pa višje sedež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ZX6-R majstri..

A se slučajno doma katerem valja kakšen zadnji amortizer za ZX6R OZ. 636 letnik 2003 al pa 2004?

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na prvi sliki obkožen z rdečo vijak za nastavitev trdote vzmetenja (dol motor mehkejši, gor trši, se manj posede ko si na njem trenutno pa je vijak nekje na sredini), zanima me kaj je ta posodica obkrožena z rumeno. Na drugi sliki dogbone slikan z leve strani motorja in na tretji sliki slikana nekako od spodaj. Ne vem pa kako to da daljši kot so dogboni nižje je motor, to mi nekak ne potegne, verjetno ga zaradi amortizerja potegne ravno kontra kot bi ga po logiki moralo. Gre se pa za model 2007. Kje bi dobil te dogbone za znižanje, ne rabim več kot 2 cm samo toliko da bom bolj siguren na mestu.

post-4906-0-96695700-1304099562_thumb.jpg

post-4906-0-80064900-1304099570_thumb.jpg

post-4906-0-97612800-1304099577_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, rumen vijak je točka vrtenja (os vrtenja) za nosilec dogbone-ov in amortizerja, modri puščici nakazujeta podaljšanje kosti, rdeči pa krajšanje, če pa še vedno ni jasno pa ne morem več pomagat :) ...kje bi jih dobil... saj to ni nujno da je nek originalen del, lahko ti naredi kdo ki ima CNC doma...tisti rezervoarček vsebuje dušik za hlajenje olja, da ni preveč redko v poletni voročini in pod težkimi pogoji dela

post-9362-0-24121300-1304102269_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdaj mi je že malo bolj jasno. Je treba potem tudi spredaj malo spustit? Kako pa to vpliva na samo vožnjo? Bral sem na tujemu forumu da te zaradi tega malo bolj nese vn iz ovinka pri hitrem pospeševanju, če voziš normalno teh problemov ni, prav tako postane motocikel malo bolj okoren na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrav. upam da dobim želen odgovor, ki ga iščem. Sicer nasledni teden mislim kupit enega iz med teh dveh 636 trance_25_naughty.gif

1. http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4823990

ga mogoče kdo pozna? in pa nekako so mi sumljivi kilometri, ter sprednja in stranska maska (ni nalepk) padec?

2. http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4779857

spet ni nalepk?

za vaše odgovore se zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali ima kdo morda za ninjo 636 letnik 2004, levo črno plastiko, ki gre od tanka pa do balance. V bistvu pokriva notranji del oklepa.

Sem jo imel namen naresti sam iz ogljikovih vlaken, toda to je žal preveč dela, in navsezadnje strošek bi bil isti kakor če bi kupil novo.

Na sliki je vidna desna plastika, jaz pa potrebujem LEVO plastiko.

Hvala in lep pozdrav

post-32200-0-76582800-1307695828_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali ima kdo morda za ninjo 636 letnik 2004, levo črno plastiko, ki gre od tanka pa do balance.

Vso ostalo plastiko vem,da imam za ta črna dela pa moram pogledat.Ker nekak nimam v spominu,da se kje valjajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vso ostalo plastiko vem,da imam za ta črna dela pa moram pogledat.Ker nekak nimam v spominu,da se kje valjajo...

No dej prosim mal poglej, pa mi sporoč =D k me živcira k vidm uno lukno tm !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Mene pa zanima ali ima kdo morda za ninjo 636 letnik 2004, levo črno plastiko, ki gre od tanka pa do balance. V bistvu pokriva notranji del oklepa.

Sem jo imel namen naresti sam iz ogljikovih vlaken, toda to je žal preveč dela, in navsezadnje strošek bi bil isti kakor če bi kupil novo.

Torej če lahko kdo malo pogleda doma, ali pa povpraša naokoli.

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!