Skoči na vsebino

Honda CB 1300


SiR

Priporočene objave

hvala za tako hitre odzive motor največ rabim za pot do službe in nazaj(70km dnevno) pa občasne izlete med vikendi..vozim se pa vedno sam brez spotnice.. tko da izklučno me zanima le položaj voznika.. všeč mi je pa le "naked" model ta z okroglo lučjo...skrbi me le problem dolgih nog...ampak kot je nekdo od vas dejal se bom najprej zapeljal do as-domžale da preverim ...hvala lp

Napram CBR-i bo balzam za tvoje noge en ali drugi motor. Dobr izberi, ceprav ne vem kje bos poizkusil 900tko :) v ASu tezko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav z hondo cb1300 sem se zapeljal dobrih 10km in odkrito povedano "ga hočem imet" le še ena malenkost me zanima in sicer prednja luč pri naked modelu za nočno vožnjo in ob normalni hitrosti ali dovolj sveti luč...v naprej hvala za odgovore lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav z hondo cb1300 sem se zapeljal dobrih 10km in odkrito povedano "ga hočem imet" le še ena malenkost me zanima in sicer prednja luč pri naked modelu za nočno vožnjo in ob normalni hitrosti ali dovolj sveti luč...v naprej hvala za odgovore lp

sveti dobro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav z hondo cb1300 sem se zapeljal dobrih 10km in odkrito povedano "ga hočem imet" le še ena malenkost me zanima in sicer prednja luč pri naked modelu za nočno vožnjo in ob normalni hitrosti ali dovolj sveti luč...v naprej hvala za odgovore lp

Ne boj se, sveti ko lokomotiva! Le nastavljena mora biti prav, da ne bo v tla gledala, kot je bilo enkrat pri meni, ko smo dol givi šipco vrgli, pa pozabili luč nastaviti.

Ajaaa, to šipco prodam, ker hočem imeti total naked bike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav z hondo cb1300 sem se zapeljal dobrih 10km in odkrito povedano "ga hočem imet" le še ena malenkost me zanima in sicer prednja luč pri naked modelu za nočno vožnjo in ob normalni hitrosti ali dovolj sveti luč...v naprej hvala za odgovore lp

Hmm, meni to ne sveti dovolj, zato se ne vozim ponoči. Ko boš pa dal dolgo, pa ne boš videl nič več pred seboj, tako da to ni to. Za ponoči namontiraj meglenke oz. močne ledice, se boš dosti bolje počutil in peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, meni to ne sveti dovolj, zato se ne vozim ponoči. Ko boš pa dal dolgo, pa ne boš videl nič več pred seboj, tako da to ni to. Za ponoči namontiraj meglenke oz. močne ledice, se boš dosti bolje počutil in peljal.

Ali nekaj ni v redu s teboj ali pa s tvojo lučjo.

Ravno včeraj sem se spet fural ponoči in se ponovno prepričal, da gre za eno boljših luči kar sem jih imel na svojih motorjih. Imbus ključ v roke, pa nastavi snop!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nekaj ni v redu s teboj ali pa s tvojo lučjo.

Ravno včeraj sem se spet fural ponoči in se ponovno prepričal, da gre za eno boljših luči kar sem jih imel na svojih motorjih. Imbus ključ v roke, pa nastavi snop!

Ma ne boš me prepričal pa se lahko na trepalnice postaviš. Dostikrat ponoči še iz avta ne vidiš dobro pa ima dve luči, ne stresej bučk.

Ravnokar se je odvijal rally, pa si oglej kake kandelabre namontirajo ponoči na avte, temu se reče osvetlitev :)

Če imaš night vision u čeladi je pa druga stvar.

p.s.: Če primerjaš ostale luči medseboj, je verjetno še vedno najboljša okrogla luč za biti viden in osvetlitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne boš me prepričal pa se lahko na trepalnice postaviš. Dostikrat ponoči še iz avta ne vidiš dobro pa ima dve luči, ne stresej bučk.

Ravnokar se je odvijal rally, pa si oglej kake kandelabre namontirajo ponoči na avte, temu se reče osvetlitev :)

Če imaš night vision u čeladi je pa druga stvar.

p.s.: Če primerjaš ostale luči medseboj, je verjetno še vedno najboljša okrogla luč za biti viden in osvetlitev.

Te sploh ne mislim prepričevat, tvoja slepota so tvoje bučke.

In glede na tvoj p.s., o kakšni luči pa se tu pogovarjamo?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj Urkoman. A si sfalil temo ali pa imaš v profilu še star motor?

Voziš CB 1300 ali ne?

Vozim oboje, pa ne bos verjel ni bistvene razlike v osvetlavi, saj verjetno veš kaka luč je na horneti.

Moj p.s. je bil za tistega, ki primerja različne oblike luči, moji odgovori pa, da ena luč na motorju ni niti malo podobno dvema na avtu, pa še tam so težave ponoči.

Verjetno pa se ne odločiš za nakup motorja na podlagi kako deluje luč ponoči ali pač.

Moje mnenje je vseeno, da se raje podnevi in v lepem vremenu vozimo z motorji, kot pa ponoči, če nas pa dobi noč, še malo več previdnosti in oči na peclje, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim oboje, pa ne bos verjel ni bistvene razlike v osvetlavi, saj verjetno veš kaka luč je na horneti. ...

Ta veliko horneto sem premalo ponoči vozil, da bi sedaj po letih dajal oceno. Za CB-jko me pa res čudi tvoje mnenje.

Ok, vsake oči imajo svojega malarja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

lep pozdrav rad bi le omenil da sem tudi jaz kupil hondo cb 1300 in sicer prvi teden v mesecu juniju in do danes prevozil dobrih 5000km z vsakim km ki ga prevozim je zadovoljstvo večje... motor je res fenomenalen tudi za "športno vožnjo" lepo pelje.. pa še to zanima me ali kdo od vas ki vozi cb 1300 ima centralno stojalo pa mu je odveč in bi ga prodal skupaj z osjo in vzmetjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

lep pozdrav zanima me pri hondi cb 1300 originalno centralno stojalo pri maximalnem nagibu ki ga motor dopušča ali drsa stojalo po tleh? Prosil bi za odgovore tiste ki imate to stojalo montirano.. hvala v naprej za odgovore

ps: zanima me še to tisti ki pa imate originalo centralno stojalo in vas moti ali bi ga prodali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... imam originalno centralno stojalo ...

... do sedaj, tudi na Racelandu, mi še nikoli ni podrsal po tleh ...

... res pa je, da s polno naloženim motorjem ali v dvoje nikoli ne izvajam akrobacij ...

... biker 77: da tačke drsajo po telh ... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo..ma pravi odgovor potem..centralno stojalo je dobro narejeno..klinc je če prehitro zagrabi..

Centralc pri polno naloženem motorju ( 2 persone) na robu obremenitve ob nagibu in daljši vboklini na cesti, kar ni nič nenavadnega za dolomitske fure je zagrabil po asfaltu! Ob vrnitvi s fure je poletel v kot drvarnice.

Ob solo vožnji se to ni zgodilo nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA XJR 1300 se to dogaja pogosteje... "ruži" že pri zmerno globokih nagibih, pri solo vožnji, še vsaj cm in pol pred robom gume in veliko pred stopalkami... Sem se tega navadil in mu celo štejem v "plus" - v smislu "zadosti je ne pretiravaj"... Če ga pa odmontiraš imaš pa kup drugih težav... veriga, čiščenje, parkiranje, vezanje prtljage... s centralcem je življenje udobnejše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA XJR 1300 se to dogaja pogosteje... "ruži" že pri zmerno globokih nagibih, pri solo vožnji, še vsaj cm in pol pred robom gume in veliko pred stopalkami... Sem se tega navadil in mu celo štejem v "plus" - v smislu "zadosti je ne pretiravaj"... Če ga pa odmontiraš imaš pa kup drugih težav... veriga, čiščenje, parkiranje, vezanje prtljage... s centralcem je življenje udobnejše...

Priznam, tudi meni se je na drugih motorjih to prej dogodilo. Pa verjetno moram k temu prišteti tudi dodatno težo, ki se je okoli pasu v teh letih nabrala obema na motorju.

Tako da je verjetno, da se to nekaterim na CB1300 ne bo nikoli dogodilo, čeprav je vzmetenje na njej za moj okus še vedno premehko.

Pri enemu od prejšnjih motorjev je bilo dovolj že, da sem obrezal gumo, na katero se je naslanjalo zloženo stojalo. Kako ima to narejeno CBjka, pa iz glave ne vem, tako da sedaj neham nakladat.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tačke voznika drsajo po tleh.. in pa tudi auspuh na desni strani pod karterjem motorja drsa po tleh.. hvala za info. bom poskušal dobit originalno honda stojalo...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ja tačke voznika drsajo po tleh.. in pa tudi auspuh na desni strani pod karterjem motorja drsa po tleh.. hvala za info. bom poskušal dobit originalno honda stojalo...lp

Pozdravljen!

Vprašaj I30, če še ima drvarnico in odsluženo stojalo v njej.. :) Ps, I30, a je bil tisti štender original Honda? Tudi mene zanima nakup, mogoče kdo ve ceno originalnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Vprašaj I30, če še ima drvarnico in odsluženo stojalo v njej.. :) Ps, I30, a je bil tisti štender original Honda? Tudi mene zanima nakup, mogoče kdo ve ceno originalnega?

Sorry, po pomoti je romal s še nekaj drugega železja na kosovni odpad. Tako je to, če te ni doma, pa ženske pospravljajo.

Ali je bil original, pa ne vem, je bil že gor, moped pa kupljen rabljen. Zgledal je original.

Odkar imam scot-a za mazanje verige, ga itak ne potrebujem.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tačke voznika drsajo po tleh.. in pa tudi auspuh na desni strani pod karterjem motorja drsa po tleh.. hvala za info. bom poskušal dobit originalno honda stojalo...lp

Vlki, pa imaš ti cel auspuh original? (tudi krivine?) Namreč meni auspuha še ni uspelo podrsat, sploh pa pod karterjem, prej bi z deklcom nasedel. S tacami pa ja, oz. distančniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni glede centralnega stojala sem ga kupil original honda novega v as domžale cena novega je 172€ (set).... auspuh cevi (krivine) imam original.. imam zaenkrat le akrapovič slip-on racin line model... na voznikovih tačkah nimam tistih vijakov spodaj tko da recimo v desni ovinek drsa auspuh pod karterjem motorja pa tudi zadnja bremza in pa seveda tačka.. leva stran zaenkrat drsa le voznikova tačka... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!