Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

Ne mašinček; pravim da intelekt imaš ti, vse ostalo pa bo zate preveč. Tudi ti Fritzi :yea1:

Seveda, ko zmanjka argumentov je 'play stupid' varianta zmeraj dobra evilgrin.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato sta ustanovila duet?...kakorkoli, glede na tvoja omenjanja bebavosti, nerazumevanja, nebralne sposobnosti, crtkanosti...mi res zmanjka argumentov. Verjamem, da se z notebooki, katerikoli že je, dobro razumeš. A HP zmaga priznaj...ne špilat megle.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, kako smo skromni. Mislim, da nas je bilo vsaj za en trio ali kvartet HP-jevih marketing managerjev v zadnjih 24-ih urah. BTW, argumentov, katerih ni, tudi zmanjkati ne more cool.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato sta ustanovila duet?...kakorkoli, glede na tvoja omenjanja bebavosti, nerazumevanja, nebralne sposobnosti, crtkanosti...mi res zmanjka argumentov. Verjamem, da se z notebooki, katerikoli že je, dobro razumeš. A HP zmaga priznaj...ne špilat megle.

Morda ti enostavno ne znaš uporabljati HP-ja, pa imaš zato težave?

Meni dela v redu ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzetek nekaj zadnjih postov bi torej bit, kar koli od HP, IBM, SONY, ASUS, ACER ... kupiš, je solidna izbira, vse lahko dela par let ali pa vmes tu in tam pač kaj crkne ... katera zadeva pa je dan danes sto procentna ... make love, not war :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena raziskava o zanesljivosti, sicer iz 2009, pa vseeno.....

CITIRAM:

Poročilo podjetja Square Trade, ki v Združenih državah Amerike ponuja nakupe podaljšanih garancij, daje zanimive podatke o zanesljivosti posameznih blagovnih znamk prenosnikov. Številke so pokazale, da se Applovi prenosniki kvarijo bolj kot prenosni računalniki znamk Asus, Toshiba in Sony.

Po podatkih iz poročila, so mini prenosniki (netbooki) manj zanesljivi od njihovih večjih bratov. Pri malčkih obstaja 20 odstotkov večja verjetnost za okvaro kot pri običajnih prenosnih računalnikih.

V prvih treh letih po nakupu kar 31 odstotkov prenosnikov doživi okvaro. V dveh tretjinah primerov gre za odpoved strojne opreme, pri tretjini pa okvaro zakrivijo kupci z neprimernim rokovanjem.

Kot najbolj zanesljiv proizvajalec se je presenetljivo izkazal Asus, njemu pa je tesno za petami Toshiba. Na tretjem mestu sledi Sony, Apple pa je pristal na četrtem mestu. Peto mesto po zanesljivosti pripada Dellu, šesti je Lenovo, sedmi Acer, osmi pri nas manj znan Gateway in deveti HP.

Vince Tseng iz družbe Square Trade je ob tem dejal, da ga četrto mesto Appla ne preseneča. Bolj ga je presenetilo prvo mesto Asusa. Največje razočaranje pa je HP. Osvojil je zadnje, deveto mesto, saj se v prvih dveh letih po nakupu pokvari 15 odstotkov njegovih prenosnikov, v treh letih pa že več kot četrtina.

post-13355-0-72073100-1302674013_thumb.png

Čisto objektivno B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj o tej statistiki - del komentarja s portala Engadget: "netbooks have shown themselves to be on average 20 percent less reliable than entry-level laptops, which in turn are 10 percent more likely to break down than premium machines. In other words, you get what you pay for -- shocking, right? "

Skratka - dat ma lveč dnarja za orenk mašino in je pač manj dela z obiskovanjem servisa. Najbolj pomembno je, da je čimdaljša garancija ...

Jaz računalnike menjam nekako na približno 4 leta. Pač je to delovno orodje, ki mora biti v dobri formi in kakovostno.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, posploševali pa ne bomo. Neka kvaliteta posamezne znamke vedno obstaja, ne glede na to, da se kakšen model kdaj kvari bolj, drugi pa manj. Nekateri očitno notebook uporabljate za okras poleg kište za nabijanje igric. Vse kar sem napisal v prvih postih začuda ugotavljajo tudi na kakšnih večjih testih. Povzamem? Testi iz leta 2010 in 2011. HP se je iz lanskega 5. mesta prebil naprej predvsem zaradi "shiny" looka in izboljšane podpore. Zanimivo je, da ne uspe prit dalje kljub vsej masi oglaševanja in masi prepričanih uporabnikov, pa kljub temu če glasujejo anonimno. Lenovo, kakšno naključje, glede na toliko moje izkušenjske subjekcije, ima najboljšo tipkovnico, touchpad in je prva izbira pri bolj resnih uporabnikih. Moj prvi post torej.

Mashina: daj začni žvet. Ne ne znam uporabljat tvojega HP-ja, je zate delan. A s podjebantsko osnovnošolsko (napačno) sintakso, si delal diagram poteka kako prit do kake mladoletnice?..intelekta ne moreš nabavljat, ker ga imaš dovolj. A razumel nisi tistega, da bo vse druga zate preveč. Ne napadaj v vsaki temi ljudi, da se ne opečeš kdaj, ker filozofijo lahko vsakdo fura.:evilgrin:

http://www.laptopmag...rands-2010.aspx

http://www.laptopmag...rdict-2011.aspx

http://blog.laptopma...s-choice-lenovo

P.S. Za kontra tem subjektivnim člankom rabimo kakšen komentar navdušenega uporabnika druge znamke. Naj vklopi Caps in uporabi večje fonte. Hvala. Nimam več časa za ta poligon.:winkiss:

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

subjekcije, ima najboljšo tipkovnico, touchpad in je prva izbira pri bolj resnih uporabnikih. Moj prvi post torej.

Je prva izbira pri tretjini resnih uporabnikov. In to ne pomeni, da tisti, ki pa izberejo HP, Toshibo ali kaj tretjega pa niso resni uporabniki.

Mimogrede, po oni gornji statistiki tudi Lenovo ni najboljšo ... Jojprejoj, v jok pa na drevo.

Meni Lenovo pač niso všeč. Zanimiv mi je tamali EDGE z novimi procesorji i, pa morda modeli X. Od HP-ja pa EliteBooki serije 8 za workstation. Vse drugo ne pride čez moje osebno rešeto.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A s podjebantsko osnovnošolsko (napačno) sintakso, si delal diagram poteka kako prit do kake mladoletnice?..intelekta ne moreš nabavljat, ker ga imaš dovolj. A razumel nisi tistega, da bo vse druga zate preveč. Ne napadaj v vsaki temi ljudi, da se ne opečeš kdaj, ker filozofijo lahko vsakdo fura.:evilgrin:

Kr neki bluziš. ni ti jasno, da je vsakemu pač najboljše tisto, kar uporablja in s čimer je zadovoljen - in to pač priporočamo tudi drugim. Objektivnosti tu ni - jaz Acerja morda še dolgo ne bom uporabljal, ker mi enostavno ni všeč. Ti ga pa lahko kupiš, še posebej zaradi tega, ker je bil #1 na neki lestvici, ki bazira na servisnih dogodkih v minulih 5 letih - ni pa to veljavna lestvica za aktualne modele, saj to ti je verjetno jasno.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Design je dober, imajo pa vsake oči svojega malarja. Glede števila okvar na število prodanih enot so Asusovi prenosniki najbolj zanesljivi, HP-jevi pa najmanj. Tako pišejo na nekaterih bolj znanih spletnih straneh. Če boš malo poguglal, potem boš zagotovo dobil več mnenj, testov in ocen.

Sam imam HP-ja, da ne bo kdo rekel, da sem pristranski ;)

Sam sem pred enim letom takole pisal. Za nejeverne Tomaže, ki verjetno mislijo, da je zame HP edina znamka na svetu. Še vedno pa ne vem, po čem so HP-ji tako slabi za softveraše. Morda zaradi tipkovnice in touch-pada? Glede na to, da sem cel študij drgnil shiny šrot od Paviliona in spisal nemalo seminarskih nalog in drugih tekstov zna biti, da je problem v meni in mojih nizkih standardih pri tipkovnicah ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sam sem pred enim letom takole pisal. Za nejeverne Tomaže, ki verjetno mislijo, da je zame HP edina znamka na svetu. Še vedno pa ne vem, po čem so HP-ji tako slabi za softveraše. Morda zaradi tipkovnice in touch-pada? Glede na to, da sem cel študij drgnil shiny šrot od Paviliona in spisal nemalo seminarskih nalog in drugih tekstov zna biti, da je problem v meni in mojih nizkih standardih pri tipkovnicah ;)

no da se povem moj HP Pavilon dv 6 je prestal 5 letno mucenje :notworthy:

odlocil se je da ne misli vec sodelovat z mano, tako da se je zlomil mehanizem za odpiranje.... pac posledica veckratnega fizicnega nasilja...posledicno odpoved ekrana

moje spoznanje to kar je ta HP zdrzal dvomim da bo katerikoli drugi komp--

Aku je na zacetku drzal cirka 2,5 ur...... na koncu 40 minut :whistle:

nabavili smo nadomestilo ki se mu rece Lenovo T410 z i 5 procesorjem malo vec rama.. majhnim diskom..... boljso batarijo

cena pac :headbang:

po 10 dnevnem testiranju z vsemi mogocimi programi kombinacijami se aku izkaze za top zadevo 4 ure :)

procesor top.......

definitivno me je preprical in dvomim da bom kadarkoli na kaj druga menjal.....

preprica me se polnilec za avto in vsi podobni prikljucki ki so na voljo..

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da še jaz malo "pohvalim" HPjeve pavillione. komp je star slabo leto. pred enim tednom se je odločil, da ne bo več zaganjal igric in se uprl z "blue-red-black-yellow-purple" screenom (podobn ko ti grafična crkne...).

medtem ko asus še vedno dela ko šus kljub svoji starosti, se skoraj novi HP pavillion dv6 odpravlja v pokoj zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da še jaz malo "pohvalim" HPjeve pavillione. komp je star slabo leto. pred enim tednom se je odločil, da ne bo več zaganjal igric in se uprl z "blue-red-black-yellow-purple" screenom (podobn ko ti grafična crkne...).

medtem ko asus še vedno dela ko šus kljub svoji starosti, se skoraj novi HP pavillion dv6 odpravlja v pokoj zgleda...

Ko ti grafična crkne se zadeva ponavadi ne zažene več. Če je relativno nov, potem verjetno ne bo težav pri uveljavljanju garancije, anede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to se dogaja. pokažejo se tisti tipični znaki ko grafična crkne, pol prisilim shutdown in pol ko hočem znova zagnat je enostavno črn enkran.

potem počakam cca 30min in potem probam še enkrat. včasih se vžge, včasih pa treba počakat še naslednjih 30 minut. ^^

enostavno sem se odločil da nebom več zaganjal igric, pa upam da bo delal tako kot se šika. garancijo pa grem uveljavljat ko bo čas hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

bom sporočila... :yes:

samo najbrš ne bo to še tako kmalu, ker se nekak nimam čase zdajle s tem ukvarjat pa še garancije imam dovolj, da se mi ne mudi.

Že kak rezultat?

BTW, naprodaj sta HP 8710p in 2710p ... če koga zanima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri bom kupil HP pavillon dv6 za 500€. zadnji kos.

baje da od teh dv6 modelov niti ene reklamacije ni bilo! upam da bo meni tudi služil tako dobro kot očitno služi drugim :)

A toti ti je škripnil?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekak mi je ta padel v oko: http://www.mimovrste...ika/214565#tech

Ima kdo to v uporabi? Je HP res tak šrot,kot nekateri pišejo?

Ni, ima pa po statistikah največ okvar na število prodanih enot čeravno tudi največ proda.

Probookov imamo kar nekaj v službi in kolikor so mi tehniki povedali je bilo nekaj težav z wireless in LAN karticami, kar se je uredilo v garancijskem roku.

Upam, da se zavedaš, da je prenosnik s tako velikim zaslonom precej okoren, težak in energetsko potraten zatorej je le pogojno - prenosnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mogoče kakšen nasvet okrog izbire primernega prenosnika....

Poleg vsakdanjih opravil naj bi bil sposoben istočasno poganjat recimo autocad in catio ali solidworks, brez da mi šteka vmes, Za igrice in gledanje filmov ga ne rabim. Torej najmanj 17 palčni ekran, i5 procesor, najmanj 4GB RAMa, grafična kartica ločena z 1GB RAMa, diska imam 100GB čez glavo...za nekje največ 700€.

takih škatel je kar nekaj na trgu, ampak nekako ne znam ločit med dobrimi in najboljšimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 700 evrov najboljših ne dobiš ...

HP je soliden, ali pa Lenovo, seveda tudi Acer.

Za zaslon ti je vseeno, kakšno ločljivost ima in kako pravilno prikazuje barve? Najboljši so IPS paneli, vendar tiste najdeš v glavnem v Applih, pa v dražjih HP-jih in kakem Sonyju, mogoče še kje.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!