Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

Odločam se za nakup prenosnika nekje v rangu 200k (+-15k). Potreboval ga bom za pisanje seminarskih ali za surfanje po internetu in mogoče ogled kakega filma.

V Eventus computers je cena prenosnika GERICOM Hummer 250k, pri Swedata (stran je sicer izjemno slabo narejena in je očitno pomankanje informacij) pa je cena 190k. Razlika je sicer v garanciji, ki je v Eventusu 2 leti, pri Swedati pa samo 1 leto. Vendar mi ni čisto jasno od kje razlike 60k, saj vseeno ne more biti take razlike samo zaradi garancije ali pač???

Drugače pa je pri Swedati še rabljen prenosnik ATHLON 2500 XP, 256 MB ram, 60 GB ,

DVDRW, LCD 15,1, garancije je še 22 mesecev za 215k.

A naj se odločim za katerega od teh prenosnikov ali imate mogoče kakšen boljši predlog? Če kdo kaj ve o firmi Swedata (oz. Asgard d.o.o)ali pa ima z njo kakšne izkušnje naj prosim pove...

Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti splača ali ne splača it v nakup prenosnika boš vedel samo ti.

Drugače pa preglej ponudbo pri čimvečih prodajalcih ker se cene in ponudba modelova oz. kofiguracij precej razlikuje.

Zavedaj se pa dejstva, da je prenosnik zelo nežna zadevca in cenejši rang ali "firma" = več okvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš rabiti prenosnik veliko doma in zelo malo na terenu se ti ne splača. Če pa je obratno pa hitro v nakup.

Za Swedata pa jz prvič slišim. Če praviš da je njihova stran slaba to za moje pojme pomeni slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mors pa tudi vedet, da bos isto konfiguracijo (CPU, RAM, diski, ... ) dobil v "navadni obliki" priblizno 50% ceneje kot ce kupis prenosnik (ja, z monitorjem vred... ) :hmm:

Kot ze receno, ce ga bos uporabljal vec na terenu kot doma pa vsekakor priporocen nakup :OK:

Popravljeno . Popravil Mike_E_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Swe***** ti lahko sigurno dobro ceno prenosnika od Gericoma, tudi ko sem kupoval jz so jih imeli poceni (na koncu je pri meni končal IBM). Razlika je mogoče v operacijskem sistemu (lahko da ga cenejši nima), lahko tudi kaka finta v specifikaciji... V glavnem, pomisli, za kaj ga boš uporabljal in če še misliš da je zate kar naprej. :OK:

Aja, če ga boš uporabljal za pisanje nalog in če imaš kake preference po pisanju v postelji, kavču, naročju... dobro poglej kolko se zadeva greje/hladi in kam piha, je kolega enkrat en laptop stopil in pregrel (RESNIČNO :kva2: ), ker ga je mal na kolenih, zadeva pa z "navadnim" procesorjem.

lp

Rudi

p.s.

Če bi kupoval jaz bi raje pogledal za kakega IBM-a, sem jih osebno uporabljam že od začetka, pa jih ne zamnejam za nič, super tipkovnica, zaslon,podpora na netu... no samo cena ni tolko super še posebej servisa. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenosnika bi rabil za to, ker kadar sem na faxu stanujem v študentskem domu. Prenašanje tavelke kište enkrat do dvakrat na teden do doma v študenta pa ni ravno meni najljubše opravilo. Pa tudi kakšni kontakti se včasih zrahljajo med prenašanjem.

Da bi imel en comp doma enega v študentu pa tudi ne pride v poštev, ker bi si moral potem vse presnemavat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prenosnika bi rabil za to, ker kadar sem na faxu stanujem v študentskem domu. Prenašanje tavelke kište enkrat do dvakrat na teden do doma v študenta pa ni ravno meni najljubše opravilo. Pa tudi kakšni kontakti se včasih zrahljajo med prenašanjem.

Da bi imel en comp doma enega v študentu pa tudi ne pride v poštev, ker bi si moral potem vse presnemavat.

Podobno sem imel jaz, ko sem eno leto živel na obali in se selil na relaciji najeto stanovanje, sodišče, Litija, laptop je bil očitna in najboljša izbira. Mislim da nimaš kaj zgrešit. :OK:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi imel toliko denarja bi ga zagotovo kupil...sam cena je problem....drugače se prenosni računalnik izkaže za nadvse uporabno zadevo....

malo poglej še cene prenosnikov SOLOnote...so kr ugodni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup prenosnika nekje v rangu 200k (+-15k). Potreboval ga bom za pisanje seminarskih ali za surfanje po internetu in mogoče ogled kakega filma.

V Eventus computers je cena prenosnika GERICOM Hummer 250k, pri Swedata (stran je sicer izjemno slabo narejena in je očitno pomankanje informacij) pa je cena 190k. Razlika je sicer v garanciji, ki je v Eventusu 2 leti, pri Swedati pa samo 1 leto. Vendar mi ni čisto jasno od kje razlike 60k, saj vseeno ne more biti take razlike samo zaradi garancije ali pač???

Drugače pa je pri Swedati še rabljen prenosnik ATHLON 2500 XP, 256 MB ram, 60 GB ,

DVDRW, LCD 15,1, garancije je še 22 mesecev za 215k.

A naj se odločim za katerega od teh prenosnikov ali imate mogoče kakšen boljši predlog? Če kdo kaj ve o firmi Swedata (oz. Asgard d.o.o)ali pa ima z njo kakšne izkušnje naj prosim pove...

Če si se odloču za Gericom potem ti priporočam ogled fabriške strani GERICOM Odpru se ti bo Pop-up z fabriško outlet trgovino. Na tej strani boš našel ene 500 skonto notebookov. Tam v rangu med 600 in 900 evri :xx: pardon EURI najdeš kar zanimive ponudbe, tudi take z radeoni 9000 in gf4go karticami, kar je bistveno boljše in (razen v tej outlet varianti) bistveno dražje od raznih "on-chip" variant. Mislim da se ti splača pot do Linza (sever avstrije).

Jaz sem tud pred časom mrzlično kupoval notebooka, ko sem nabavil motor je za to zmanjkalo denarja. Ljudje imajo Gericomu deljena mnenja; tisti z malo več denarja in mnogo izkušenj z notebooki ga šimfajo :BUA: eni pa ga hvalijo v smislu kvaliteta/cena :OK:

Čeprav sem AMD -jevec, ti pa Athlona v notebooku ne priporočam, raje kakšen počasnejši P4 ali pa celo centrino, če boš dal kakšnega jurja več. Ozko grlo pri notebookih je itak diskovje in raje daj denar za hitrejši disk in boljši monitor/GC kot za procesor.

Moje skromno mnenje O:-) LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se odloču za Gericom potem ti priporočam ogled fabriške strani GERICOM Odpru se ti bo Pop-up z fabriško outlet trgovino. Na tej strani boš našel ene 500 skonto notebookov. Tam v rangu med 600 in 900 evri  :xx: pardon EURI najdeš kar zanimive ponudbe, tudi take z radeoni 9000 in gf4go karticami, kar je bistveno boljše in (razen v tej outlet varianti) bistveno dražje od raznih "on-chip" variant. Mislim da se ti splača pot do Linza (sever avstrije).

Jaz sem tud pred časom mrzlično kupoval notebooka, ko sem nabavil motor je za to zmanjkalo denarja. Ljudje imajo Gericomu deljena mnenja; tisti z malo več denarja in mnogo izkušenj z notebooki ga šimfajo :BUA: eni pa ga hvalijo v smislu kvaliteta/cena :OK:

Čeprav sem AMD -jevec, ti pa Athlona v notebooku ne priporočam, raje kakšen počasnejši P4 ali pa celo centrino, če boš dal kakšnega jurja več. Ozko grlo pri notebookih je itak diskovje in raje daj denar za hitrejši disk in boljši monitor/GC kot za procesor.

Moje skromno mnenje O:-)  LP

To je pa res zelooo ugodna ponudba :OK:

A mogoče kaj veš kako je kaj z garancijami, za tam kupljene prenosnike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kaj veš kako je kaj z garancijami, za tam kupljene prenosnike?

Pokliči, pomailaj, preberi :) :grim

Glede na to da je to fabriška trgovina mislim da je garancija kot na vse njihove računalnike (mislim da 2 leti + možnost doplačila za podaljšano garancijo)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno vstrajam pri trditvi, da so IBMovi Thinkpadi zakon. Je pa res da imajo svojo ceno, oz. za enako ceno dobite drugod večjo zmogljivost. Ampak se to notri prinese s kvaliteto in ustreznim supportom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponudba prenosnikov je danes zelo široka in imaš vsaj 10 enakovrednih primerjav različnih dobaviteljev.

Za 200k pa ni ravno nevem kaka izbira.

Osebno sem že 4 leta na DELL prenosnikih in sem zelo zadovoljen. Je pa res da taka stane 500k+... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Resno se odločam za nakup prenosnega računalnika, pa me zanima na kaj naj bom pozoren pri nakupu (novega) poceni prenosnika.

Uporabljal ga bom ali v delavnici, ali doma, naložen bo program za vodenje poslovnih knjig, starejša verzija 2D autocad-a in pa verjetno še kakšna igrica starejšega datuma (malo za sprostitev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej da bo imel 512Mb ali več rama, še posebej, če bo del tega uporabljala grafična kartica. Le tako ti bodo winsi xp lepo in smooth delali. Pa prporočal bi ti, tako kot ostali prej, da si nabaviš kakšno bolj priznano znamko s katero ne bo težav pri garanciji in podpori.

Sam imam že tretjega HP-ja in sem zadovoljen z njim. Ko sem kolegom pedenal računalnike, sem imel slabe izkušnje z Gericomom in HPC-jem (slaba ali neobstoječa podpora po 1+ letu od prodaje izdelka, precej omejeno razširljivi notesniki).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje:

slišal sem, da obstajav nemčiji komisijska spletna trgovina, kjer se da dobiti dobre prenosnike za normalen denar.

A kdo pozna internet naslov za tako spletno trgovino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje:

slišal sem, da obstajav nemčiji komisijska spletna trgovina, kjer se da dobiti dobre prenosnike za normalen denar.

A kdo pozna internet naslov za tako spletno trgovino?

Z "normalnim denarjem" ti to EUR misliš? :hmm: Al marke? al kaj je za tebe normalen denar? :)

(prevod: povej okvirno, koliko si pripravljen dat keša, in kako kvaliteten prenosnik sploh iščeš ;) B) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje:

slišal sem, da obstajav nemčiji komisijska spletna trgovina, kjer se da dobiti dobre prenosnike za normalen denar.

A kdo pozna internet naslov za tako spletno trgovino?

če se ne motim, si pred časom že spraševal in ti nihče ni odgovoril. verjetno ti tudi sedaj ne bo.

a normalen denar se že dobijo normalni prenosniki - recimo za 200 jurjev dobiš kaj uporabnega, za 250 pa že luksuz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se ne motim, si pred časom že spraševal in ti nihče ni odgovoril. verjetno ti tudi sedaj ne bo.

a normalen denar se že dobijo normalni prenosniki - recimo za 200 jurjev dobiš kaj uporabnega, za 250 pa že luksuz.

Samo sprašujem za komisijsko prodajalno - to enostavno pomeni za posredniško prodajo rabljenih prenosnikov.... vem, da obstaja, samo naslova nikakor ne dobim....

Cena: tam od 600 do 1000 EUR.

Trenutno imam IBM Think Pad 41 p - služben,... zadovoljen,... nabavil bi si pa privat - kakšen predhodni model "mojega" IBM-a...

Ko pa to prebiram, res vidim, da bo težko dobit odgovor. Veliko "pametnih" nasvetov in modrovanj - konretnosti pa bolj malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa to prebiram, res vidim, da bo težko dobit odgovor. Veliko "pametnih" nasvetov in modrovanj - konretnosti pa bolj malo

Eat this!

TB Comps

Pa poglej si kaj ti google vrze ven ce si prevedes eno besedo v Nemscino.

Google hits

Zal pa se nisem kupoval rabljenih racunalnikov iz Nemcije tako, da s tem nimam nobenih iskusenj.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!