Skoči na vsebino

Nakup prenosnika


Priporočene objave

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje o prenosnikih ASUS. Se kvarijo,oblika,pač vse o njih! :D

In še procesorji AMD napram Intelovim.

Hvala za nsvete! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prenosnik je bolje Intel kakor AMD, če je pa cena pri modelu z Intel procesorjem previsoka pa je tudi AMD dober (primerljivi AMD procesorji povprečno pokurijo več energije in se bolj grejejo).

Design je dober, imajo pa vsake oči svojega malarja. Glede števila okvar na število prodanih enot so Asusovi prenosniki najbolj zanesljivi, HP-jevi pa najmanj. Tako pišejo na nekaterih bolj znanih spletnih straneh. Če boš malo poguglal, potem boš zagotovo dobil več mnenj, testov in ocen.

Sam imam HP-ja, da ne bo kdo rekel, da sem pristranski ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s Fritz-om, intelovi so bolj varčni in se manj grejejo, posledično so tudi bolj tihi (saj ventilator laufa manj oz pod manjšimi vrtljaji)

sam imam asusa in to dobrih 5 in pol let. procesor je AMD (ker je bil takrat takšen v akciji in jaz sem ga rabil). no pri tem sem vzel v zakup to da ga bom uporabljal več ali manj v študentu oz doma, torej vedno na dosegu vtičnice.

Da ti naštejem, kaj vse mi je crknilo v teh 5,5 letih:

-baterija (pa še to nevem po kakem načino), med študijem sem namreč eno leto pavziral, in v tistem letu se je zgodilo, da prenosnika nisem prižgal več kot pol leta. ko sem ga hotel ponovno prižgat pač brez kabla ni trznil.

trenutno tipkam na ta omenjen računalnik. baterije nisem kupil nove ker sem vedno na dosegu vtičnice :)

in to je vse

sem pa s časom 2x nadgradil rame in 1x menjal disk za večjega (v originalu je bil velik 30G)

parkrat sem ga odzadaj odprel in počistil posesano umazanijo.

je pa zadeva imela kar nekaj dodatne oprema že za tisti čas.

jaz sem skoraj prepričan, da bom nabavil naslednji prenosnik spet asus, v kolikor ga bom potreboval.

tega ne menjavam ker še vedno zadovoljuje mojim potrebam (igric več ne špilam, sem pa na njem obrno COD2 pred leti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri računalniku se je bolj kot ime znamke za vprašat za kaj se bo računalnik potreboval.

Če boš uporabljaj samo laptopa, brez dodatnega monitorja, naj ima ta čim višjo resolucijo(lahko je 15col ekran pa vase stlači več kot 17col). Meni osebno je ločljivost najbolj pomembna zadeva, ker zmeraj nimam zunanjega monitorja, moraš pa vseeno kej naredit :)

Če ga boš uporabljal nekje kjer zmeraj ne boš imel vtikača, naj bo baterija spodobna (načeloma imajo vsi novejši laptopi bolše kot nekoč), če si stalno pri elektriki je to vseeno in je bolša baterija potrata denarja.

Če boš igral igrice, naj ima močnejšo grafično, če ne pač ne.

Malo je razlika tudi v tipkovnici (če ne uporabljaš zunanje) na ene se lepše tipka (stari ibmi recimo) kot na druge.

Če se laptop uporablja za občasno surfanje, je vrh glave tudi kak poceni, ker slabih računalnikov ne delajo.

Itd...

Od znamk bi se jst trenutno izogibal samo HPju, ker ga res nekaj serjejo, sicer pa ponavadi imajo laptopi vsaj 2 leti garancije, če bo kaj crknilo bo v teh dveh letih, samo je tečno skos po servisih skakat.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po specifikacijah je dober (bistveno bolši k moj :D).

Moreš pa vedet da ima 17col ekran(sicer zelo dober), je že kar cegu to okol prenašat, tudi v vse ruzake/torbe ne gre. Pejdi ga najprej v živo pogledat da vidiš če je to stvar, ki jo iščeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

istega mnenja kot Dolenc.

spomni se na osnovnošolske dni, ko si šel v šolo z risalnim blokom.

odvisno od uporabe. če bo za v stanovanju, za internet in pogledat kak film je u nulo. u nulo je tudi, če uporabljaš kake grafične ali oblikovalske programe.

za uporabo worda oz podobnih programov ni neke prednosti, ker je zaslon širok glede na višino. 2 strani na zaslonu sta premali, če imaš pa 1 raztegnjeno je pa samo pol strani, pa še na prevelko...

samo moje mnenje.

če se tebi dopade ga kar zagrabi. konfiguracija je vredu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,hvala za odgovore! :worship:

S tem modelom najbrž ne bi brcnil v temo: http://www.mimovrste.com/artikel/2750251123/prenosnik-asus-n71jv-ty013-226-ghz

http://www.rolan.si/katalog/48015/Prenosnik_Asus_PRO78VN-TY059_Core_2_Duo_P8700_2_53_GHz__17_3__4GB_1TB_NVIDIA_GT240M

jaz imam tega. Sem ful zadovolen. Uporabljam ga za 3d modeliranje(hodim na strojni fax, nič ne šteka, ko rišeš, ker moreš imet za to dobro grafično), za igranje iger in gledanje filmov. NImam kaj rečt proti njemu. Imam ga sedaj 2 mesca. Strojčina taprava. Kupil pa sem ga zato ker ima nvidia grafično. Ker sem pristaš geforca. Edino kaj je je 6celična baterija. 1ura gledanja filma ti pobere 80%, če je film dvd ali bluray kvalitete. Če kopuješ, kupi AsuSa.

Popravljeno . Popravil MeSkO__
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

samo stran od MSI ...

Zakaj?

Ugotovil sem da sem pozabil povedati za kaj bom prenosnik uporabljal. Študiral bom fiziko, se pravi prenosnika ne potrebujem za kakšno grafično oblikovanje, ampak predvsem za obdelovanje podatkov, pisanje enostavnih progaramov zadolženih za krmiljenje sistemov , ter seveda klasika za internet, ter mogoče občano če bo čas dopuščaj za kakšno igro (nič prezahtevnega za računalnik v smislu crysis)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi faksa bom moral kupiti prenosnik. V oči mi je nekako padel tale: http://www.mimovrste...-008xeu-213-ghz Kaj pravite oz. ima mogoče kdo izkušnje z tem prenosnikom?

Jaz ti, ne glede na model prenosnika, priporočam nakup v Big Bangu ali kje drugje, kjer se za relativno majhen denar dobita podaljšana garancija in zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti, ne glede na model prenosnika, priporočam nakup v Big Bangu ali kje drugje, kjer se za relativno majhen denar dobita podaljšana garancija in zavarovanje.

Kupil ga bom pri lokalne trgovcu, ki mi zagotavlja brezžični internet doma, drugače pa tudi popravlja vse vrste električnih naprav. Res je da bomj najverjetneje dal kak evro več, vendar si bom tako zagotovil da lahko v primeru kašne okvare prenosnih odnesem nazaj in ga dobim popravljenega v najkraješem roku nazaj. Mu malo bolj zaupam kota pa velikim trgovinam, polek tega sem pri njemu kupil tudi osebni računalnik ki me zaenkrat še ni razočal in povsem ustreza mojim potrebam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil ga bom pri lokalne trgovcu, ki mi zagotavlja brezžični internet doma, drugače pa tudi popravlja vse vrste električnih naprav. Res je da bomj najverjetneje dal kak evro več, vendar si bom tako zagotovil da lahko v primeru kašne okvare prenosnih odnesem nazaj in ga dobim popravljenega v najkraješem roku nazaj. Mu malo bolj zaupam kota pa velikim trgovinam, polek tega sem pri njemu kupil tudi osebni računalnik ki me zaenkrat še ni razočal in povsem ustreza mojim potrebam.

Sicer še čakam, da bo mašina povedal, zakaj bi naj MSI-jeve mašine ne bile dobre.

Drugače pa seveda, da boš kupil tam kjer boš hotel in kjer si do sedaj bil zadovoljen. Vsak gleda na zadeve s svojega zornega kota in s svojimi izkušnjami. Sam sem na notesnikih menjal že vse, od delov ohišja preko počenega LCD-ja do samih matičnih plošč. Ko crkne kakšna komponenta to ni tak problem a če ti gre matična plošča oz. nekaj kar je integrirano na njej čez dve leti (ali čez eno leto, odvisno od pogojev garancije) bo vrednost popravila verjetno presegala vrednost laptopa. To je razlog, zakaj svetujem tako kot sem napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

To kar bi ti rad se imenuje Netbook, so manjši prenosniki, ki imajo vse kar imajo večji, samo po zmogljivosti so malo okrjeni. Vendar še vedno viška, za vsa normalna opravila(ne-igrice). Tudi ceneje so.

Drugače pa je varjanta tudi, kak mobitel, malo je neroden za po netu brskat(v primerjavi z računalnikom), ampak za kaj nahitro pogledat je ok, oziroma kdo bo celo rekel da je isto(pač po moje ni :)). Ponavadi imajo že vgrajen wifi, gps in naložen kak navigacijski program in program za pregled slik. Vsebujejo tudi SDkartico, kamor lahko shranjuješ vseživo in potem preprosto preneseš na računalnik. Pa če čisto majhni so :)

ps... poleg vsega tega, lahko z njimi še kličeš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar bi ti rad se imenuje Netbook, so manjši prenosniki, ki imajo vse kar imajo večji, samo po zmogljivosti so malo okrjeni. Vendar še vedno viška, za vsa normalna opravila(ne-igrice). Tudi ceneje so.

Drugače pa je varjanta tudi, kak mobitel, malo je neroden za po netu brskat(v primerjavi z računalnikom), ampak za kaj nahitro pogledat je ok, oziroma kdo bo celo rekel da je isto(pač po moje ni :)). Ponavadi imajo že vgrajen wifi, gps in naložen kak navigacijski program in program za pregled slik. Vsebujejo tudi SDkartico, kamor lahko shranjuješ vseživo in potem preprosto preneseš na računalnik. Pa če čisto majhni so :)

ps... poleg vsega tega, lahko z njimi še kličeš :D

Jaz imam in star GPS magelan, samo imam super karte s programom OZI, za na čoln je zakon (ni cestna varianta). Za po cesti imam itak tomtoma na nokiji.

Najbolj ga ubistvu rabim za fotke, kaj posurfat, kakšen mail, pa še za z gpsom se igrat.

Ti si mislil kaj takega kot mini računalnik : http://www.svetoglasov.si/index.php?catid=28&subcatid=1806&adid=99

Ta je zelo majhen. A obstaja še kaj manjšega ali bolj trpeđžnega ?

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj, jih imaš ene par. Drugače pa povsod kjer iščeš ponavadi piše netbook, to je "uradno" ime za tak tip prenosnika.

Te prenosniki so precej majhni in tanki, vseeno pa ne gredo v žep. Če rabiš pa še manjše, bi bil pa tud kak dlančnik vredu, ali že prej omenjen mobitel.

Še najbolje ti bo, da greš v eno računalniško trgovino, pa vprašaš za vse 3 stvari, da ti malo demonstrirajo, pa potem vidiš kaj ti bolj ustreza, izbire imaš veliko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj, jih imaš ene par. Drugače pa povsod kjer iščeš ponavadi piše netbook, to je "uradno" ime za tak tip prenosnika.

Te prenosniki so precej majhni in tanki, vseeno pa ne gredo v žep. Če rabiš pa še manjše, bi bil pa tud kak dlančnik vredu, ali že prej omenjen mobitel.

Še najbolje ti bo, da greš v eno računalniško trgovino, pa vprašaš za vse 3 stvari, da ti malo demonstrirajo, pa potem vidiš kaj ti bolj ustreza, izbire imaš veliko :)

Našel em še eno toshibo samo je ful draga. Je pa aparat pravi. http://www.svetoglasov.si/index.php?catid=28&subcatid=1809&adid=909

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tukaj, jih imaš ene par. Drugače pa povsod kjer iščeš ponavadi piše netbook, to je "uradno" ime za tak tip prenosnika.

Te prenosniki so precej majhni in tanki, vseeno pa ne gredo v žep. Če rabiš pa še manjše, bi bil pa tud kak dlančnik vredu, ali že prej omenjen mobitel.

Še najbolje ti bo, da greš v eno računalniško trgovino, pa vprašaš za vse 3 stvari, da ti malo demonstrirajo, pa potem vidiš kaj ti bolj ustreza, izbire imaš veliko :)

Predlog: naj ma vsaj 2GB rama - pri ramu glej kateri je, če ga boš dograjeval, da ti bo funkcija v BIOSU dovoljevala over clocking system.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

prosil bi da mi tisti ki spremlajo sceno malo pomagajo

kateri prenosni računalnik se najbol splača kupit zdaj, v rangu 500, 600€ (novega).

rabil bi ga za študij, ekran vsaj 14inch.

se zahvaljujem za pomoč vnaprej!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!