Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Sem vseeno nahitro počekiral

Gre se o zadnji veljavni spremembi ZVCP in sicer ZVCP-1E objavljeni Uradnem listu RS, št. 37/2008 z dne 15.04.2008.

Iz prehodnih in končnih določb izhaja:

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

Stvari okoli vozniškega dovoljenja za A in pridobivanje višje kategorije urejajo predvsem členi 147, 149 in 150.

Tu si preberite kaj pravijo: http://www.uradni-list.si/1/content?id=868...;highlight=zvcp

Do najkasneje 1. oktobra 2009 se uporabljajo pa še določbe prejšnjega zakona. Kaj pravijo pa te, si preberite pa tu: http://www.uradni-list.si/1/content?id=770...;highlight=zvcp

Torej, če naredim povzetek..

V kolikor se zakon ne bo še kaj spreminjal, bo najkasneje s 1. oktobrom 2009 novi veljal za VSE. Neglede na to kdaj si opravil izpit, kdaj boš izpolnil pogoje, kaj so ti rekli v avtošili, kaj je rekel policaj, kaj je reku oči, mami, babica, teta.. Žal tako je, zakon je zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha se pravi po domač rečen uni v avto šoli nimajo pojma. nč poj grem pa zdaj delat za 125 pa ko bom star 21 pa še za neomejeno zgleda da druge ni. pa zahvalu bi se Juretu da si je vzel čas pa vse to pregledal.

Popravljeno . Popravil molotov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za odgovor na vprašanje:

A nekdo, ki je delal izpit pred 20 leti, ko je bila omejitev v naselju 60km/h, se lahko tudi danes vozi čez naselje 60km/h, medtem ko se morajo vsi ostali vozit 50??

Pa kaj je tukej govora o izpitu in njegovi kategorijah al o zakonih al o tem da hočš provocirat, da ti bo smešno ker kao veš use al kwa?? Mogoče sem se res mal čudn izrazu samo usejen jst sm samo hotu povedat, kar sem od številnih slišal, tudi od izpitnega centra....... da če narediš izpit do datuma novega zakona se ti upoštevajo pravila katera si mel takrat. Tukej se gre za max 4 leta, ne 20 kakor ti govoriš...

Je pa blo potrebno nekaj naredit, in bi mogl že zdavnaj to nardit, ker da lahko prvič sediš na motorju in imaš kar izpit za neomejeno .. Svaka čast tistim kateri so lahko še delali tako..... Bi bili pa prvo potrebni eni zlo težko psihološki testi, kateri bi hotel imeti izpit za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa blo potrebno nekaj naredit, in bi mogl že zdavnaj to nardit, ker da lahko prvič sediš na motorju in imaš kar izpit za neomejeno .. Svaka čast tistim kateri so lahko še delali tako..... Bi bili pa prvo potrebni eni zlo težko i psihološki testi, kateri bi hotel imeti izpit za motor

daj ne me spravljaj v smeh...kakšni psihološki testi??? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prvi kandidat, kateremu ni mar, da ze zgodi toliko nesreč z smrtnim izidom. Psihološki testi bi naredili selekcijo 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx: usta si raj zalepi pa ne govori tumarij :xx: vrjetno sem enih tistih, ki jim ni vseeno za nesreče s smrtnimi izidi :glare:

daj na ta s psihološkimi testi je kar nekaj...to bi vsak dobu in nebi učinkovalo...

...kar bi mogli uvest so bolj strogi zdravniški pregledi, s tem mislim različne teste za ravnovesje itn., kot jih naredijo za delavce na višini...ter redno obnavljat zdravniške preglede na 10let ne da ti dajo do 80leta... npr. js sem pri 16let ko sem delal za A1 dobil za A in B neomejeno to se pravi do 80....zdej sem star 19 in že toliko slabo vidim da bi mi moralo pisati v voziniškem dovoljenju vozi z očali...pa so to šele 3leta...do 80let pa sem lahko že slep :) ampak dokler zakonodaja to omogoča bo tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pol to pomen da če sm jst septembra 2008 naredu izpit za 125 ccm bom moral za 25 kw ponovno delat izpit pr 21 pa še enkrat za neomejeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pol to pomen da če sm jst septembra 2008 naredu izpit za 125 ccm bom moral za 25 kw ponovno delat izpit pr 21 pa še enkrat za neomejeno?

pomoje da ja koker so mi rekli je res tako nč pa ni ziher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudo bi blo, če bi tisti k smo naredil pred tem zakonom padl v star sistem, sam bo treba počakat do takrat da vidmo kaj se bojo spomnl...

k za 3 dni zamudim da bi ostal v starem sistemu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi mi ki že imamo 25kw......in ko bo nov zakon bomo morali za nemejno delat še 1x praktični del izpita? Pri 21 ali 24 letu starosti??

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je tukej govora o izpitu in njegovi kategorijah al o zakonih al o tem da hočš provocirat, da ti bo smešno ker kao veš use al kwa?? Mogoče sem se res mal čudn izrazu samo usejen jst sm samo hotu povedat, kar sem od številnih slišal, tudi od izpitnega centra....... da če narediš izpit do datuma novega zakona se ti upoštevajo pravila katera si mel takrat. Tukej se gre za max 4 leta, ne 20 kakor ti govoriš...

Je pa blo potrebno nekaj naredit, in bi mogl že zdavnaj to nardit, ker da lahko prvič sediš na motorju in imaš kar izpit za neomejeno .. Svaka čast tistim kateri so lahko še delali tako..... Bi bili pa prvo potrebni eni zlo težko psihološki testi, kateri bi hotel imeti izpit za motor

Pa ti si očitno nekaj dosti brihtola pojedel te dni al kwa :)

Ne gre se zato, da bi jaz hotel karkoli provocirat, še manj hočem vse vedet, mi gre pa zelo, na jetra, ko o neki stvari vsi nekaj vedo, ker so slišali od izpitnega centra, od avtošole, od policaja, od stare mame, od prjatla tetine sestrične, ipd..

Ko pride do zakonodaje je edini 100% verodostojen vir Uradni list RS. Tudi uradnik na upravni enoti na oddelku za promet ne! In ne govorim nekaj na pamet, ampak sem že imel izkušnjo, ko sem jim pred leti z uradnim listom v roki dopovedoval, da mi pripada višja kategorija ker se je tudi takart zakon nekaj spreminjal, pa mi niso hoteli dat, ker so delali še po starem, ker se pač ni nobenemu tam dvignil, da bi malo sledil zakonodaji. Po urigiranju na MNZ sem bil deležen pa opravičevanja, ko so jih nadrejeni nakurili kaj se gredo.

Kaj je bistvo tega. Tudi tisti, od katerih je v prvi vrsti pričakovano, da bodo imeli pravilne in verodostojne informacije enostavno niso zanesljivi, ko pride do zakonodaje, sploh če se gre za področje področja, kjer so pogoste spremembe.

Vsak človek je dolžen sam poznati pravo in sam sledit spremembam. Zato je vsa zakonodaja javna in vsem dostopna in zato imamo 15 dnevni rok po objavi v uradnem listu pred uveljavitvijo novih zakonov/predpisov, da ima narod priložnost, da se seznani z novostmi in se nanje pripravi. Sicer imamo tu javno upravo, ki nam nudi določene storitve in je od nje pričakovano, da se spozna na zadeve, ampak hec je v tem, da če imaš smolo in naletiš na nekoga, ki nima pojma, si na koncu oškodovan ti, ne on.

Torej še enkrat. Ko je zakon sprejet, objavljen v UL in stopi v veljavo, od takrat naprej velja za VSE. Ker pa so take spremembe ponavadi malce prevelike, da bi se uvedle kar čez noč, se uvede neko prehodno obdobje, ko se uporabljajo še določbe starega zakona. In že 100x povedano, to je določeno v prehodnih in končnih določbah novega zakona. Novi zakon pa pravi, da je ta datum najkasneje oktober 2009 in basta.

Tako je in to se ne bo spremenilo, neglede na to, kaj ti je kdorkoli rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi mi ki že imamo 25kw......in ko bo nov zakon bomo morali za nemejno delat še 1x praktični del izpita? Pri 21 ali 24 letu starosti??

Še enkrat praktični del izpita, ko boš izpolnil 2 pogoja in sicer starost 21let ter 2 leti kategorije 25kw.

24let pa velja za tiste, ki hočejo it takoj delat neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok naj mi eden to razloži?

Jaz tukaj razumem da so ga najebali vsi tisti ki imajo 600+ ccm športne motorje ker imajo v originalu več kot 70kw!

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Al je 2x večja moč mišlena kot 105kw? Pomoje da ne in je tukaj mišljeno 70kw.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok naj mi eden to razloži?

Jaz tukaj razumem da so ga najebali vsi tisti ki imajo 600+ ccm športne motorje ker imajo v originalu več kot 70kw!

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Al je 2x večja moč mišlena kot 105kw? Pomoje da ne in je tukaj mišljeno 70kw.

0,4 kw na kilogram?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se nanaša na oboje, torej ne več kot 70kw in ne več kot 0,4kw/kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,4 kw na kilogram?

Nevem...na to nism pomislil........Karkoli že je je u ***** ker imajo 0.5kw/kg + al se motim? Vsaj tako sm jaz zračunal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako nekateri vse vedo o novem zakonu, avtošole oz. inštruktorji pa nič?? Se oproščam za vprašanje

tistim ki delajo na ministerstvu ali podobnih ustanovah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj.....pri 125ccm sem opazil da so tudi dodali da ne sme presegati 0.1kw/kg.............OMG prokelti *****...že tako ali tako ne gre nikamor :)

Jure je dal linke od zakonov....vzemi si 20 minut časa pa si preberi.....;) jaz sem vse prebral kar je v zvezi s tem.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kako pa vejo kolko kil maš????? si bojo vago zravn nosili pa vagali???

ka pa če jim rečem da mam spodnje gate pretežke??? me bojo na postajo peljal da se bom lahko brez gat zvagal???

pacienti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kako pa vejo kolko kil maš????? si bojo vago zravn nosili pa vagali???

ka pa če jim rečem da mam spodnje gate pretežke??? me bojo na postajo peljal da se bom lahko brez gat zvagal???

pacienti

Saj piše v prometni. Aja če sm prav zračunal in če bo pri A1 0.1kw/kg to pomen da niti zaprte aprilie 125 ne smeš več voziti al kaj ker ima več kot 0.1kw/kg...? :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kako pa vejo kolko kil maš????? si bojo vago zravn nosili pa vagali???

ka pa če jim rečem da mam spodnje gate pretežke??? me bojo na postajo peljal da se bom lahko brez gat zvagal???

pacienti

pacient si ti..

razmerje se nanaša zgolj na motocikle..

razmerje maš napisano v prometni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon pri apriliji sem se malo zmotil ker sem računal KM namesto KW ;)

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako nekateri vse vedo o novem zakonu, avtošole oz. inštruktorji pa nič?? Se oproščam za vprašanje

tistim ki delajo na ministerstvu ali podobnih ustanovah.

Zakaj pa se oproščaš za vprašanje tistim, ki delajo na ministrstvu in podobnih ustanovah?? A misliš, da tisti pa po defaultu vejo več in bolj prav, kot nekdo, ki pač zna porebrat uradni list?? Tako za ministrstvo, kot za samega predsednika vlade, kakor zate ali zame velja isti predpis iz istega zakona in istega vira.

Drugače pa sem delal 1 leto v pravni službi ministrstva, pa vem kako se tam dela, veliko je takih, ki so enostavno površni in ne sledijo spremembam in lahko ti povem, da je kar nekaj naših drugostopenjskih odločb padlo, ko so šle na sodišče in je imela stranka bolj prav kot površen pravnik ministrstva.

Da ne govorimo o tem, ko smo trije odelki delali enake zadeve, pa vsak drugače, zaradi različnega tolmačenja uradnega lista. Jaja, žalostno, ampak resnično..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kako pa vejo kolko kil maš????? si bojo vago zravn nosili pa vagali???

ka pa če jim rečem da mam spodnje gate pretežke??? me bojo na postajo peljal da se bom lahko brez gat zvagal???

pacienti

haha, pol bi se moral zredit da bi lahko določen motor vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!