Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Meni se zdi, da je 3x več kW in ne 2x

si zihr? k je tko dvoumno napisano... če je pol 105kw ni blema, loh kerga kol 600-taka :P

a se komu sanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si zihr? k je tko dvoumno napisano... če je pol 105kw ni blema, loh kerga kol 600-taka :P

a se komu sanja?

70kW je sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še 1x poenostavim zakon kolikor ga razumem jaz. Če se bom kje zmotil naj me kdo popravi.

Izpit za 125ccm (A1) lahko delaš pri 16 letu starosti.

V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg

Pomeni da lahko voziš vse 125ccm ki ne presegajo 11kw in 0.1kw/kg TEŽE MOTORJA.

Izpit za A z omejitvijo do 35kw (A2)

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Pomeni da lahko voziš motocikle katerih moč ne presega 35Kw in 0.2kw/kg TEŽE MOTORJA. Ter da motocikel ki ga/ če ga blokiraš v originalu ne sme imeti več kot 70kw in več kot 0.4kw/kg teže motorja. Torej tukaj odapdejo vsi 600ccm + športni motorji ker to presegajo itd... (naj me kdo popravi če se motim).

Pogoj da dobiš izpit pa je:

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se izda osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

Izpit za neomejeno (A)

V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa.

Lahko voziš vse motorje.

Pogoj da dobiš izpit pa je:

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

Oseba ki pa še nima nikakršnega izpita za motor pa lahko opravlja z neomejeno (A) šele pri 24 letu starosti.

Iz tega tudi sledi da moraš za vsak izpit posebej opravljati tudi praktični del ponovno (vožnja).

Upam da sem dovolj jasen smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je tukaj napaka, ali sem do sedaj v zmoti (veliko raje bi, da velja kar si napisal ti):

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se izda osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

Ta izjava mislim da za prihajajoči zakon ne velja. Torej, prosim povejte mi, da sem v zmoti :).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr ta država... iz vsepovsod hočejo dobit dnar... zdej še boš izpitno plačeval jaoo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še 1x poenostavim zakon kolikor ga razumem jaz. Če se bom kje zmotil naj me kdo popravi.

Izpit za 125ccm (A1) lahko delaš pri 16 letu starosti.

V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg

Pomeni da lahko voziš vse 125ccm ki ne presegajo 11kw in 0.1kw/kg TEŽE MOTORJA.

Izpit za A z omejitvijo do 35kw (A2)

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo.

Pomeni da lahko voziš motocikle katerih moč ne presega 35Kw in 0.2kw/kg TEŽE MOTORJA. Ter da motocikel ki ga/ če ga blokiraš v originalu ne sme imeti več kot 70kw in več kot 0.4kw/kg teže motorja. Torej tukaj odapdejo vsi 600ccm + športni motorji ker to presegajo itd... (naj me kdo popravi če se motim).

Pogoj da dobiš izpit pa je:

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 se izda osebi, ki poleg pogojev iz prvega odstavka tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A1.

Izpit za neomejeno (A)

V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa.

Lahko voziš vse motorje.

Pogoj da dobiš izpit pa je:

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

Oseba ki pa še nima nikakršnega izpita za motor pa lahko opravlja z neomejeno (A) šele pri 24 letu starosti.

Iz tega tudi sledi da moraš za vsak izpit posebej opravljati tudi praktični del ponovno (vožnja).

Upam da sem dovolj jasen smile.gif

Mene pa zanima če kdo ve ali ta zakon velja tudi za tiste ki smo že naredili izpit za A1 ali samo za tiste ki bodo izpit šele delali?

Sam sem namreč naredil izpit za A1 25.8.2008 in upam da mi ne bo potrebno delat izpita za A2 ali A(brez omejitve) še enkrat! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zate velja zakon v katerem si naredu izpit

nič drugega, že miljonkrat napisan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pajade.. že parkrat napisan da temu ni tako :) Neko prehodno obdobje bo, potem pa lepo velja novi zakon dalje veš,... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pajade.. že parkrat napisan da temu ni tako :) Neko prehodno obdobje bo, potem pa lepo velja novi zakon dalje veš,... :)

mah u kurac. jst hocm 25kW pa KONC!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah u kurac. jst hocm 25kW pa KONC!

jest tut!!!!! Grema protestirat. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne upaš

tega pa ti ne veš. Ampak mislim da sploh ni pomembno če upam ali pa ne, temveč če bi s tem kaj spremenil. Odgovor je ne. Pa da ne bom preveč filozofiral zakaj ne, bom rekel le zaradi tega ker so naši vrli politiki zakon že sprejeli. Ampak kot je nekdo že rekel brez panike sej se bo če nekaj let zakon spet spreminjal. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega pa ti ne veš. Ampak mislim da sploh ni pomembno če upam ali pa ne, temveč če bi s tem kaj spremenil. Odgovor je ne. Pa da ne bom preveč filozofiral zakaj ne, bom rekel le zaradi tega ker so naši vrli politiki zakon že sprejeli. Ampak kot je nekdo že rekel brez panike sej se bo če nekaj let zakon spet spreminjal. :headbang:

Ves da bi vplivalo :) se vedno je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol če jst nrdim izpit za a1 125 julija 2009 a pol nam mel čez 2leti izpita za A2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nasreco sn tega aprila naredo xd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah nč pol bo pa treba it še enkrat delat. Sej to se pol hitr nrdi ene par urc maš pa konc. Razn če navjo se še kej spomnli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zle enkrat začne, nevem kerga mesca točn :)

....pa še to. A če slučajn nrdim izpit predn se začne zakon a pol spadam pod tastr zakon in dobim izpit pr 18ih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker se bo zakon za vse spremenil, tud js nebom dobil neomejeno... pa sem naredil 2 leti nazaj,

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker se bo zakon za vse spremenil, tud js nebom dobil neomejeno... pa sem naredil 2 leti nazaj,

aja škoda. Bo it treba mal prebutat te ljudi. :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!