Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

samo to je vse ne preverjeno. Nikjer ne piše konkretno

sm pa našel en primer od takrat ko je bilo prvo 18 let za neomejeno potem so pa dali na 21. Primer:

Mene bodo novi zakoni ubili.. grem na upravo vsa navdušena ker bi po starem zakonu že septembra morala dobiti neomejeno uporabo... (zakon je bil prej k sm delala izpit da če nardiš za 125 imaš potem čez dve leti avtomatsko neomejeno!)

in kaj se zgodi.. ženska mi hoče vpisat noter dovoljeno do 250... ma k sm skor znorela... kolega ki je delal en mesec prej izpit in je mel narejen izpit že v začetku poletja je dobil kamot julija 2005 neomejeno, jst pa k bi mogla dobit že septembra 2005 pa mi nočejo dat, ker se je med poletjem spremenil zakon..

in jst fino prodala star motor vesela k bo letos malo bolj wild z boljšo mašinco in kaj mi nardijo??? ma kaj čem zdej čakat do 21 leta - še dve leti, da bom mela izpit za neomejeno? k skorej spim s svojo čelado pa naj zdej čakam tolko???? ma umrem..

kolkrat vas sploh ustavijo policisti, mene še nikoli niso!???

kolko je kazen za vožnjo z brez izpita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki je ta tema če koga zanima

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...5844&st=660

nahitr sm preletu in mislm da v najslabšem primeru bo treba narest par praktičnih ur in glavno vožnjo.

Oseba, ki je dopolnila 21 let in nima najmanj dve leti vozniškega izpit A-125 ali A-350 ccm lahko opravlja vozniški izpit za kategorijo A pred IK po posebnem praktičnem delu vozniškega izpita.

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jernej to glede 20 let in neomejeno 24 let o tem sme že govoril in citiral iz uradnega lista o ZVCP...mal pobrskaj po tej temi pa boš našel vse ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa ta opcija. Zdaj po novem zakonu lahko samo do 110 konjev daš blokado not. To pomen da razni cestaki odpadejo. Zdaj pa tisti ki že imajo cestaka in pa blokado not jim tudi vse ostane . Pol je možno da recimo js zdaj npr. kupim r6 pa ga zablokiram. Potem pa dobim drugo leto za 25 kw pa ga lahko vseeno vozim ker sem ga zablokiral v starem zakonu kjer je to še bilo dovoljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuki je ta tema če koga zanima

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...5844&st=660

nahitr sm preletu in mislm da v najslabšem primeru bo treba narest par praktičnih ur in glavno vožnjo.

Oseba, ki je dopolnila 21 let in nima najmanj dve leti vozniškega izpit A-125 ali A-350 ccm lahko opravlja vozniški izpit za kategorijo A pred IK po posebnem praktičnem delu vozniškega izpita.

Je možno da so s tem mislili na poligon varne vožnje. Kajti ko sem jaz delal izpit za a1 je inštruktor rekel da se je govorilo da naj bi morali vsi ki bi želeli dobiti vozniški izpit narediti nevem koliko ur varne vožnje in iti na neka delavnice o predavanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav ko le nebi tolko kasirali za te kurčeve izpite :) Drugače pa ja.. kr hodte zej da bo manj nesreč ja :D :D kao..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ta opcija. Zdaj po novem zakonu lahko samo do 110 konjev daš blokado not. To pomen da razni cestaki odpadejo. Zdaj pa tisti ki že imajo cestaka in pa blokado not jim tudi vse ostane . Pol je možno da recimo js zdaj npr. kupim r6 pa ga zablokiram. Potem pa dobim drugo leto za 25 kw pa ga lahko vseeno vozim ker sem ga zablokiral v starem zakonu kjer je to še bilo dovoljeno?

Po novem zakonu lahko voziš motorno kolo, katerega moč pred blokiranjem ni bila večja od 70kW. Zakon ne prepoveduje blokiranja- blokiraš lahko karkoli in za kolikor hočeš, pa ti nič ne pomaga, če ti zakon prepoveduje vožnjo.

Torej, ne, ta tvoja varianta ne bo šla skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa mislite, da potem se bo dalo do 1.10 dobiti še 25kw izpit? Ali mislijo že prej po novem delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa mislite, da potem se bo dalo do 1.10 dobiti še 25kw izpit? Ali mislijo že prej po novem delat.

ne..do 1. 10. se dela po starem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej morm v vsakem primeru narest še enkrat izpit za neomejeno oz. njihov teoretični/praktičen del. naredim ga lahko po 1.10.09 ker bom imel 2 leti vozniško dovoljenje A2

joj komplikacij u pičku mater, samo skrbi me kok bo 25kw ninjo težko prodat pa tud da ne bom mel problemov s prašiči ker po tanovem "kao" nimam izpita?!

Sej ne morš verjet.

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v najslabšem primeru boš moral opraviti samo nekaj ur vožnje z motorjem najvišje kategorije...inštruktorji se namreč zavzemajo, da bi naredil samo par krogov po poligonu, tok da pokažeš da obvladaš tudi težji motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v najslabšem primeru boš moral opraviti samo nekaj ur vožnje z motorjem najvišje kategorije...inštruktorji se namreč zavzemajo, da bi naredil samo par krogov po poligonu, tok da pokažeš da obvladaš tudi težji motor

aha torej ok. Še nekaj ... Ker je po novem 35kw in odprt motor ne sme presegat 70 kw... moja ninja pa 87kw odprta v prometni 25kw. izpit sm dobil 29.9.2005 kar pomeni da ima 2 dni pred novim zakonom A2 kat 2 leti, kar pomeni da potem lahko "opravljam" izpit za neomejeno... Ampak me zanima če ga ne=!*?! kaj potem do 1.10. imam izpit veljaven, po 1.10. pa moj izpit nevelja več, torej se vozim brez izpita???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v najslabšem primeru boš moral opraviti samo nekaj ur vožnje z motorjem najvišje kategorije...inštruktorji se namreč zavzemajo, da bi naredil samo par krogov po poligonu, tok da pokažeš da obvladaš tudi težji motor

Se pravi so instruktorji PROTI temu zakonu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha torej ok. Še nekaj ... Ker je po novem 35kw in odprt motor ne sme presegat 70 kw... moja ninja pa 87kw odprta v prometni 25kw. izpit sm dobil 29.9.2005 kar pomeni da ima 2 dni pred novim zakonom A2 kat 2 leti, kar pomeni da potem lahko "opravljam" izpit za neomejeno... Ampak me zanima če ga ne=!*?! kaj potem do 1.10. imam izpit veljaven, po 1.10. pa moj izpit nevelja več, torej se vozim brez izpita???

Ne! Ti imaš še vedno izpit stare kategorije. Torej zate še vedno velja omejitev moči 25kW in razmerja 0,16kW/kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne! Ti imaš še vedno izpit stare kategorije. Torej zate še vedno velja omejitev moči 25kW in razmerja 0,16kW/kg.

v redu torej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v redu torej :)

Če prou razumem bos meu ti 29.9.09 izpit za A2 kat. dve leti in bi mogu po tastarem šen let čakat na A neomejeno, sam po tanoumu zakonu ti bo pa pa 1.10.09 velal 20 let starosti pa 2 let A2 kat. tko da pomoje lahko ti letos po 29.9. delas ze za neomejeno.

tko si jst razlagam ta nou zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bral pa mi kr ne gre v glavo :slap: , jst sm naredu izpit oz. dobu v.d. 21.11.2007, pa me zanima ali padem v kat. 35 kw, in šele pri 24 letih dobim izpit, ali moram isto pri 20 opravit malo ur vožnje (poligon)???

P.S.: Ne se razburjat če kje to piše, ker sm najvrjetneje spregledu al pa nism razumu pa preskoču :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bral pa mi kr ne gre v glavo :slap: , jst sm naredu izpit oz. dobu v.d. 21.11.2007, pa me zanima ali padem v kat. 35 kw, in šele pri 24 letih dobim izpit, ali moram isto pri 20 opravit malo ur vožnje (poligon)???

P.S.: Ne se razburjat če kje to piše, ker sm najvrjetneje spregledu al pa nism razumu pa preskoču :naughty:

Na datum 21.11.2009 lahko opraviš praktični del izpita za 35kW in potem pri dvajsetih še enkrat za neomejeno kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na datum 21.11.2009 lahko opraviš praktični del izpita za 35kW in potem pri dvajsetih še enkrat za neomejeno kategorijo.

Hitro in jedrnato....Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Torej lahk grem js zej 31.8 vzdignit normalno izpit za 25 kw in potem čez 3 leta dobim avtomatsko za neomejeno ?!

2. Al bi bva tut tta varianta možna, da počakam do taj ko začne zakon velat, pa nardim za 35 kw?

3. Al pa celo tta, da vzdignem zej za 25 kw pa pol grem pr 20 delat izpit za neomejeno po tanovem zakono ?! :D

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Torej lahk grem js zej 31.8 vzdignit normalno izpit za 25 kw in potem čez 3 leta dobim avtomatsko za neomejeno ?!

2. Al bi bva tut tta varianta možna, da počakam do taj ko začne zakon velat, pa nardim za 35 kw?

3. Al pa celo tta, da vzdignem zej za 25 kw pa pol grem pr 20 delat izpit za neomejeno po tanovem zakono ?! :D

Mislim da bi bile vse varijante možne, sej tako in tako nihče ne ka točno se bo zgodilo. Prejšnji teden sem se šel v avtošolo pozanimat kako je z zakonom, pa so vedeli še manj kot jaz, rekli pa so mi da bo najbolje da počakamo do oktobra, ko se naj bi zakon začel izvajati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E ... donz mi je ratal izgubit prometno pa zavarovanje. Kje novo dobit (oboje)? ( zavarovanje sploh nevem, ce bi sou iskat. Moram?? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!