Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

@scarabeo

Vložek se izvleče. Je precej podoben navadnemu, le da ima plastiko na spodnji strani.

Prsti so enako zaščiteni kot ostali škorenj.

.post-44547-0-14872600-1412624236_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil stromar-aly
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planinski škornji niso namenjeni motorizmu. Predvsem zaščita pri padcu ne. To si velja zapomniti.

Ko padeš in polomiš nekaj kosti, bi raje čas zavrtel nazaj in kupil take z zaščito.

Zase imam ogledan model Stylmartin Indian. 

 

STY019_1.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planinski škornji niso namenjeni motorizmu. Predvsem zaščita pri padcu ne. To si velja zapomniti.

 

 

STY019_1.jpg

To je sicer res , pa vendar se je do par let nazaj tudi Mitja Gustinčič vozil v njih in ji priporočal za ta namen ,no pred nekaj leti še ni bilo potrebno ,da je vse v stilu tip top . Bi si tudi jaz z veseljem kupil moto čevlje pa sem obupal nad temi številkami in notranjo obliko čevljev saj človek z malo širšo nogo doktorira že, da se obuje in naj se potem cel dan ali več dni mučim  v tej mučilni napravi, ne hvala lepa.Glede padca pa močno dvomim ,da me bo sezulo ali oddrgnilo usnje z njih ,pravzaprav sem nekajkrat že preizkusil ,jebiga sem pač štorast, ko pa začne kosti lomit ti pa tudi vse mogoče zaščite bolj malo pomagajo.So ameriški vojaki dobili čevlje ki bolje preživijo explozijo naletne mine in posledic sedaj ne odrrga recimo prstov na nogi ampak odtrga nogo kompled pod kolenom,jebiga nekaj sreče je potrebno imeti s seboj.

Veste volnene nogavice so lahko tudi tanjše ali prav modne samo potem poceni niso več.

Škornji na sliki so podobni vojaškim skornjem slo vojske, dvomim pa, da je cena podobna ,vsekakor so ti na sliki odlični da ne bo pomote.

Lp. Mavti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam pomislekov okoli varnosti, da se ne bi vozil v Alpininih gojzerjih. Unih ta pravih.

Problem je, da je predebel podplat - ne čutiš pedal. Naslednja stvar, so prenizki, in ti piha noter.

 

Mavti, isti problem sem jaz imel, 90% čevljev je v prstih preozkih, kot da bi bili za balerine narejeni.

 

No jaz sem si zase našel Alpinestars SMX-4. Široki so dovolj, visoki tudi. Topli tudi. Pri <15°C obujem smučarske štumfe (dokolenke) in je zmaga. Do 9°C je v redu. Nad 20°C pa škornje zamenjam za bolj lahke čevlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da vas malo potolažim najt škornje, ki so dovolj ozki je ravno tako izredno težko. potem ugotoviš da imaš na razpolago 2-3 modele, za 250€+

 

kako se vozite v gojzarjih mi ni jasno, ker niti menjat ne moreš. pa podplat se zatika, ker je narejen za grob teren. glede zaščite pa dokler ti motor na nogo ne pade je vse dobro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že drugo leto furam Stylmartin stone (navaden ne confort). Najnižje temperature na katere sem nabasal je bilo 2-3C in še to le zjutraj. Zimskih nogavic pravzaprav nimam. Le ene 40 parov bolj ali manj "elegantnih" s katerimi prebrodim tudi poletje. Zeblo v noge me ni prav toplo pa tudi ne, kaj naj rečem lih prav. So pa za crknit nad 23 stopinj. Ko gre na vroče in je dež pa imam ene korejske nogavice katere imajo eno srebrno nitko prepleteno v nogavici.... prva liga so!

No sej tudi brez gre le redno zračenje itak vse obuitve je zelo priporočljivo da ne rečem nujno.

Če gledate turne škorniče poglejte še znamko Falco saj ponujajo dobro razmerje cena / kvaliteta.

http://www.giannifalco.com/it/view_categ.php?linea=2

 

Sem pa z stylmartin in XPD (spidi) povsem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mavti, dokler ne padeš ne veš koliko so škornji varni in koliko je zaščita potrebna. Ko sem imel pred leti karambol, sem prav čutil, kako sem s peto udaril v asfalt. Noga je bila cela, na škornju se je pa dobro poznalo, me je peta sicer en mesec bolela, a le od udarca.  Lahko bi pa tudi imel zdrobljeno peto in vprašanje, če bi še kdaj normalno hodil.

Zaščita pred nizkimi temperaturami je eno, pred udarci drugo. Lahko pa daš tistih nekaj € več in imaš oboje. 

Mimogrede, te StylMartin prodaja AS v Trzinu. Redna MPC je malenkost čez 200.

 

Za zimske vožnje uporabljam škorenj Daytona Goretex, kupil sem jih l.2001. Takrat sem naredil 25.000km v sezoni in vozil do konca novembra, ko je padel sneg.

Zdaj jih uporabljam nekajkrat letno in kar držijo. So zelo topli, puščajo prav nič.

Koliko sem takrat dal za njih, se ne spomnim (niso bili poceni), so pa taki. 

 

0d63bd3e8c2fa6a011679332a6b833b1397c9370

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tisto še kar drži, da malo denarja malo muzike,bolj me moti da veliko denarja pa še kar malo muzike.V glavnem sem spoznal, da če se v novih čevljih (ali kaj drugega od vseh mogočih oblačil in dodatne opreme) ne počutim dobro jih ne kupim več pa če mi jih šenkajo , se raje ozrem h kakšni drugi dejavnosti pa tam kupim kar mi paše, nasplošno sem z planinsko opremo in vložen denar zelo zadovoljen.

 

Sem se zdajle spomnil kako sva se s sosedom na začetku motoristične kariere  pozimi :bike:  :bike:  peljala po Zadrečki dolini v Gornji grad, ko prispema v bližino Gornjega grada se nama je zdelo, da sva prispela v tropske kraje :whistle:  ,seveda so naju gledali kot da sva prišla z marsa :eek:  :slap: ,je potem stekla debata :beer2: pa smo ugotovili, da je po Zadrečki ta dan okoli minus 17 do minus 20 stopinj :naughty:  v Gornjem gradu ,ki leži na vetrovnem kraju pa samo minus 8 stopinj :grim  :OK: , katere čevlje sem imel obute :hmm:  pojma nimam se pa spomnim ledu in ivja na bundi v katero sem bil oblečen. :slap:  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Js sm pa take iste škornje kupil lani (decembra), in nisem ravno navdušen nad njimi.  Ti škornji tolk škripajo da je za znort, ko hodim se mi skos zdi, kot da bi imel čričke za sabo.  :D Zadaj je plastika in izgleda da ni glih neke hude kakovosti. Če je imel kdo podobne težave bi bil zelo vesel če ima kakšen nasvet kako rešit problem,  razen tega, da grem kupit AS supertech škornje   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa take iste škornje kupil lani (decembra), in nisem ravno navdušen nad njimi.  Ti škornji tolk škripajo da je za znort, ko hodim se mi skos zdi, kot da bi imel čričke za sabo.  :D Zadaj je plastika in izgleda da ni glih neke hude kakovosti. Če je imel kdo podobne težave bi bil zelo vesel če ima kakšen nasvet kako rešit problem,  razen tega, da grem kupit AS supertech škornje   :D

mah to vsem škripa in ne samo smx plus, tudi recimo sidi vortice, pač ta plastika drgne ena ob drugo in škripa. ni to nič narobe tko pač je.

 

rešitev je da si vzameš čas (zima je super za to) in ta škripajoči zglob dobro prešpricaš (se ne morem spomnt al sm s silikonskim sprejem al z keten sprejem), pol fajn premigaš naprej in nazaj, pa spet prešpricaš in spet prepogibaš naprej nazaj. to neki cajta ponavljaš dokler se ti ne da več in potem imaš eno sezono mir :D 

 

al pa se ne sekiraš, itak tudi drugim športni škornji škirpajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

 

Scarabeo

Sem nekje zasledil ,da si nekaj nabavil v sosednji državi ,lahko kaj več poveš kako si zadovoljen ?

Lep jesenski pozdrav. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah to vsem škripa in ne samo smx plus, tudi recimo sidi vortice, pač ta plastika drgne ena ob drugo in škripa. ni to nič narobe tko pač je.

 

rešitev je da si vzameš čas (zima je super za to) in ta škripajoči zglob dobro prešpricaš (se ne morem spomnt al sm s silikonskim sprejem al z keten sprejem), pol fajn premigaš naprej in nazaj, pa spet prešpricaš in spet prepogibaš naprej nazaj. to neki cajta ponavljaš dokler se ti ne da več in potem imaš eno sezono mir :D

 

al pa se ne sekiraš, itak tudi drugim športni škornji škirpajo :D

 

ja sej ni nč narobe, sam glede na to da je pač alpinestars, pa glede na ceno bi pričakoval, da se kaj takega ne zgodi :D Bom šel pa iskat  AS Supertech, tisti pa ne morejo škripat ker ni nič plastike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ni nč narobe, sam glede na to da je pač alpinestars, pa glede na ceno bi pričakoval, da se kaj takega ne zgodi :D Bom šel pa iskat  AS Supertech, tisti pa ne morejo škripat ker ni nič plastike :D

sej pravim tako je narejeno in drugače ne more kot da škripa. to nima veze z znamko, škripajo vsi, ki imajo plastično zaščito na podoben način. lepo namaži kot sm ti napisala in bo veliko bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ni nč narobe, sam glede na to da je pač alpinestars, pa glede na ceno bi pričakoval, da se kaj takega ne zgodi :D Bom šel pa iskat  AS Supertech, tisti pa ne morejo škripat ker ni nič plastike :D

 

Jaz imam Gaerne G-RW in mi nič ne škripajo.

 

post-25300-0-22160300-1414828403_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim prestopil na SMX 5 in sem zelo, zelo navdušen. Izdelan iz izredno lahkih materialov, smešen občutek, ko v taci držiš velik škorenj, ki je deluje povsem breztežen.

V njih se da lepo divjat, pri lojzetu so še vedno cenejši od večine sport-ish škornjev. Glede udobja pa tudi sami plusi, ker sem se že kdaj zalotil, da sem ob prihodu domov pričel kuhat kosilo brez, da bi si jih sploh sezul. Peta je dobro ojačana, sprednji ščitnik tudi deluje robusten, pa še zadaj ima kot neki drsnik, da ima noga čim manj stika s tlemi v primeru padca.

 

Za moje potrebe odličen šuh za fer ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi en' z IZKUŠNJAMI pove, kateri model turing škornjev Gore-Tex  in KJE naj kupim, da bodo resnično zadržale dež in hidro-pizdarije?!!?

 

Probal sem že nekaj škornjev, a se je vedno končalo le z osladnimi obljubami trgovcev!

 

Lepa hvala že vnaprej!! :worship:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nosim Daytona že 11 let, priporočam to nemško firmo ki ročno izdeluje škornje, "dosti denarja za dosti muzike"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ni nč narobe, sam glede na to da je pač alpinestars, pa glede na ceno bi pričakoval, da se kaj takega ne zgodi :D Bom šel pa iskat  AS Supertech, tisti pa ne morejo škripat ker ni nič plastike :D

silikonski sprej je zakon. Men so mbr skripal, po sprejanju ne vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim prestopil na SMX 5 in sem zelo, zelo navdušen. Izdelan iz izredno lahkih materialov, smešen občutek, ko v taci držiš velik škorenj, ki je deluje povsem breztežen.

V njih se da lepo divjat, pri lojzetu so še vedno cenejši od večine sport-ish škornjev. Glede udobja pa tudi sami plusi, ker sem se že kdaj zalotil, da sem ob prihodu domov pričel kuhat kosilo brez, da bi si jih sploh sezul. Peta je dobro ojačana, sprednji ščitnik tudi deluje robusten, pa še zadaj ima kot neki drsnik, da ima noga čim manj stika s tlemi v primeru padca.

 

Za moje potrebe odličen šuh za fer ceno.

Tudi smx plus so super škornji kar se tiče udobja, teže,.... Edino kar pri meni predstavlja minus je tole škripanje. Sam jebiga bomo pa mazal, k bom ketno mazal bom pa še škornje ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam a* supertech škorne, notranji škorenj se mi je iz zgornje strani začel trgat (nakocu pri prstih). Dal sem čevljaru naj ojača zadevo. Prešil z nekakšnim skajem in je držalo cca 2 leti. Sedaj se je spet pojavila luknja. Ve kdo sčim zadevo prešit, da bo dlje držala? Očitno skaj ni zadosti močan...

vidim da ima novješi model to že original ojačano:

http://www.twowheel.co.uk/images/detailed/40/4016_supertech-R-bootie-new.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam a* supertech škorne, notranji škorenj se mi je iz zgornje strani začel trgat (nakocu pri prstih). Dal sem čevljaru naj ojača zadevo. Prešil z nekakšnim skajem in je držalo cca 2 leti. Sedaj se je spet pojavila luknja. Ve kdo sčim zadevo prešit, da bo dlje držala? Očitno skaj ni zadosti močan...

vidim da ima novješi model to že original ojačano:

http://www.twowheel.co.uk/images/detailed/40/4016_supertech-R-bootie-new.jpg

Morda brca  v temo ampak če bi dal noter tisto kovinsko kapico kot v varnostnih čevljih (ki ti jih mečejo v hrbet v kakšnih akcijah merkurja... zlasti debilnih barv ali divjih številk ki noben ne kupi...)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • djdhegg
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!