Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

saj je že Dani povedal, ki ima podoben model in je naluknjan.

potrdil je moje razmišljanje...

ker ima še en notranji čevelj, ne moti, da bi pihalo po gležnjih.

To ni isti čevelj!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni isti čevelj!!!!

Ja sj točn to ji hočm dopovedat! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supertech je škorenj direkt za na pisto. Meni je škorenj super in zelo udoben, boljšega nisem našel. Samo roko na srce. Zgleda tak kot kak škorenj za nalagat gnoj (vsaj meni). Škorenj je preširok in spredaj ima tako perforacijo, da ko te dobi dež sam mal šampona noter naliješ pa lahko opereš noge in škorenj. Te škornej sem testiral pozimi v Labi. Ko sem odšel ven na luft me je začel zebsti spredaj oz. sem takoj začutil da mi spredaj vleče noter, pa sem samo ven šel in tam stal 1 minuto. Škripal pa sigurn ne bo. Brez zamere. Mal sem vesel danes :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supertech je škorenj direkt za na pisto. Meni je škorenj super in zelo udoben, boljšega nisem našel. Samo roko na srce. Zgleda tak kot kak škorenj za nalagat gnoj (vsaj meni). Škorenj je preširok in spredaj ima tako perforacijo, da ko te dobi dež sam mal šampona noter naliješ pa lahko opereš noge in škorenj. Te škornej sem testiral pozimi v Labi. Ko sem odšel ven na luft me je začel zebsti spredaj oz. sem takoj začutil da mi spredaj vleče noter, pa sem samo ven šel in tam stal 1 minuto. Škripal pa sigurn ne bo. Brez zamere. Mal sem vesel danes :whistle: .

ja valda?!? kr pozim testiru?Dobr to.

Torej še vedno predlagaš S-MX plus brez perforacije kot z njo?

Kaj pa če jih v hladnih dneh obuješ z bikers windstopper nogavicami?

No pri dežju je pač vse mokro to itak. Sam sj se glih ne vozmo v vsakmu vremenu razen če nas glih ujame.

Najraj bi se s kom zmenu, da mi jih posod za en krog, da vidm kako pa kaj te luknje zračjo?!

Nevem pa v čem je glih fora notranjega čevla k ni ćisto samostojen. Je sam od gležnjev bavzgor oz. od tam ko sega jezik čevlja.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda?!? kr pozim testiru?Dobr to.

Torej še vedno predlagaš S-MX plus brez perforacije kot z njo?

Kaj pa če jih v hladnih dneh obuješ z bikers windstopper nogavicami?

No pri dežju je pač vse mokro to itak. Sam sj se glih ne vozmo v vsakmu vremenu razen če nas glih ujame.

Najraj bi se s kom zmenu, da mi jih posod za en krog, da vidm kako pa kaj te luknje zračjo?!

Nevem pa v čem je glih fora notranjega čevla k ni ćisto samostojen. Je sam od gležnjev bavzgor oz. od tam ko sega jezik čevlja.

Ja, pozimi sem probal zadevo. Takrat greš na mraz (npr. do 0 do -5) in prec vidiš kje sistem pušča. To ne velja samo za škornje. V škornju ne mislim nositi windstoperja, ker se mi zdi brez veze in tega tudi nisem probal. Windstoper imam za pod kombinizon, ker pač na nekaterih delih nima usnja. Če bo pa tolk mrzl pa ne bom na motorju. Jaz bi vzel brez perforacije, kaj boš pa ti pa sam presodi. Ni res, da je v dežju vse mokr. Če te ulovi za kratek čas, potem boš v teh brez perforacije ostal suh pri onih pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo v filmu ti je vse povedal. To je race škorenj, z veliko perforacije, za boljše počutje v toplem vremenu. Moraš pa vedet, da je v Ameriki v nekaterih predelih poletje velik boj vroče kot pa pri nas. Kaj boš pa naredu poleti k te zvečer ujame bolj mrzlo vreme. A boš vleku windstoper s seboj cel let. Idelano ne bo nikoli. Nekaj kompromisa je vedno treba. Tud pr ženski. Idealne ni :hmm: .

Zdej pa že počas lahk nehava nakladat. Če te še kaj zanima PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo v filmu ti je vse povedal. To je race škorenj, z veliko perforacije, za boljše počutje v toplem vremenu. Moraš pa vedet, da je v Ameriki v nekaterih predelih poletje velik boj vroče kot pa pri nas. Kaj boš pa naredu poleti k te zvečer ujame bolj mrzlo vreme. A boš vleku windstoper s seboj cel let. Idelano ne bo nikoli. Nekaj kompromisa je vedno treba. Tud pr ženski. Idealne ni :hmm: .

Zdej pa že počas lahk nehava nakladat. Če te še kaj zanima PM.

hehe,

vidim ja, da si sam midva dopisujeva. Sem čakal še koga, da bi podal kako menje pa nič. :unsure:

Po moje (99%) bom ostal pri teh brez lukenj k majo 1 plus več (dež in hladne dni) kot une z luknjami (vročina).

Bom pač uporabljal CoolMax nogavice ali kej podobnega k odvaja švic. ;)

Pa srečno! :krneki:

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem pa v čem je glih fora notranjega čevla k ni ćisto samostojen. Je sam od gležnjev bavzgor oz. od tam ko sega jezik čevlja.

ti bom jaz povedala.

meni je prav samo ta model, ki ima notranji čevelj od alpinestarsa, ker s tem zoža škorenj, da mi je prav. namreč imam ozko nogo in mi je bil prav ravno sm-x plus zaradi tega, ker lahko notranji čevelj posebej zavežeš in postane s tem ožji. če ne bi bilo notranjega čevlja, potem bi jaz bila namesto pri alpinestarsu pri diadori.

ravno tako ozek pa je diadora extreme racing, samo da ta je pa sam po sebi ozek in nima še enega čevlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom jaz povedala.

meni je prav samo ta model, ki ima notranji čevelj od alpinestarsa, ker s tem zoža škorenj, da mi je prav. namreč imam ozko nogo in mi je bil prav ravno sm-x plus zaradi tega, ker lahko notranji čevelj posebej zavežeš in postane s tem ožji. če ne bi bilo notranjega čevlja, potem bi jaz bila namesto pri alpinestarsu pri diadori.

ravno tako ozek pa je diadora extreme racing, samo da ta je pa sam po sebi ozek in nima še enega čevlja.

To bo pa že držalo.

Zato mam pa sedaj mal težav z zapenjanjem zadrge pri teh čevlih :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

iščem škornje Oxtar TCS Evo Replica White Boots (stari, lanski model), št. 43 - sem mislil kupiti novi model, a so ga čist pokvarili, pismo :headbang:

če bi jih slučajno še kdo kje videl prosim -> PM, lahko jih tudi rezervira, jih grem takoj kupit!!! hvala

post-163-1211188761.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

iščem škornje Oxtar TCS Evo Replica White Boots (stari, lanski model), št. 43 - sem mislil kupiti novi model, a so ga čist pokvarili, pismo :headbang:

če bi jih slučajno še kdo kje videl prosim -> PM, lahko jih tudi rezervira, jih grem takoj kupit!!! hvala

Bi mogoče kupil rabljene od kolega?

Mislim da ma točno te in št. 43!

Bi ga moral prašati če jih prodaja.

Več na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en komentar na škornje Alpinestars S-MX plus perforirane oz. neperforirane od Labe (fantje so se zelo lepo potrudili):

Spoštovani, ventiliranih verzij ne držimo na zalogi in jih dobavljamo po naročilu. Enostavno zato, ker so tovrstni škornji zelo zračni in se predvidoma uporabljajo le na dirkališču. Sicer je mogoče takšne škornje uporabljati na cesti, vendar v precej toplem vremenu in lepem vremenu, predvsem brez dežja.

Naš nasvet za cestno uporabo je torej vsekakor ne-ventilirana verzija.

Za statistiko lahko povemo, da v letošnjem letu nismo prodali niti enega kosa ventilirane verzije omenjenega modela. Upamo, da bo odločitev lažja.

Lep dan

Boštjan

Moto center Laba

-----------------------------------------------------------------------

Ni kej prave sem potem izbral kaj nej rečem.

Lep odnos do stranke medtem ko drugje ne šlivijo pet posto ala TC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supertech je škorenj direkt za na pisto. Meni je škorenj super in zelo udoben, boljšega nisem našel. Samo roko na srce. Zgleda tak kot kak škorenj za nalagat gnoj (vsaj meni). Škorenj je preširok in spredaj ima tako perforacijo, da ko te dobi dež sam mal šampona noter naliješ pa lahko opereš noge in škorenj. Te škornej sem testiral pozimi v Labi. Ko sem odšel ven na luft me je začel zebsti spredaj oz. sem takoj začutil da mi spredaj vleče noter, pa sem samo ven šel in tam stal 1 minuto. Škripal pa sigurn ne bo. Brez zamere. Mal sem vesel danes :whistle: .

daj ne bluzi. eni smo se vozli pri - 10C° pa nas ni zeblo. tako da ne vem kateri model supertech r si mel na nogah. aja pa po dezju smo se ze tudi peljali pa nismo nič bolj mokri bli kot v sidijih ali pa katerih drugih. tak da.

aja glede širine!

si razmišljal da bi se mogoče v balerinkah vozil takimi z metuljčki :lol1: pomojem bi ti ful pasale :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en komentar na škornje Alpinestars S-MX plus perforirane oz. neperforirane od Labe (fantje so se zelo lepo potrudili):

Spoštovani, ventiliranih verzij ne držimo na zalogi in jih dobavljamo po naročilu. Enostavno zato, ker so tovrstni škornji zelo zračni in se predvidoma uporabljajo le na dirkališču. Sicer je mogoče takšne škornje uporabljati na cesti, vendar v precej toplem vremenu in lepem vremenu, predvsem brez dežja.

Naš nasvet za cestno uporabo je torej vsekakor ne-ventilirana verzija.

Za statistiko lahko povemo, da v letošnjem letu nismo prodali niti enega kosa ventilirane verzije omenjenega modela. Upamo, da bo odločitev lažja.

Lep dan

Boštjan

Moto center Laba

-----------------------------------------------------------------------

Ni kej prave sem potem izbral kaj nej rečem.

Lep odnos do stranke medtem ko drugje ne šlivijo pet posto ala TC.

pojdi jih drugam naročit. saj ves kako številko rabiš :whistle: al fc moto ali pa murska sobota. ali je tako tesko se malce znajt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Supertech R pa perforacija ne moti oz. ne piha direkt v gleženj, ker je dvojni čevelj oz. več plasti. Full zadovoljen z njimi!

saj sem na marofu gledal kake grde skornje mava :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi jih drugam naročit. saj ves kako številko rabiš :whistle: al fc moto ali pa murska sobota. ali je tako tesko se malce znajt

To je blo mišljen kot pohvala in ne graja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mogoče kupil rabljene od kolega?

Mislim da ma točno te in št. 43!

Bi ga moral prašati če jih prodaja.

Več na PM

Hola,

rabljene že imam, hvala :-) iščem nove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

rabljene že imam, hvala :-) iščem nove...

hehe probat ni greh :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj sem na marofu gledal kake grde skornje mava :naughty:

Aja? :)

Jaz najbolj cenim pri njih zaščito in udobje. Sicer pa verjemi, da če jih nosijo Pedrosa, Haydn, Hopkins... pol že niso grdi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? :)

Jaz najbolj cenim pri njih zaščito in udobje. Sicer pa verjemi, da če jih nosijo Pedrosa, Haydn, Hopkins... pol že niso grdi ;)

Škorenj Supertech R je debel, preveč debel. Skoraj tako kot snežka. S-MX je ravno tako zelo udoben škorenj. Res pa ima eno napako in sicer da začne grozno škripati. To je moje osebno mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škorenj Supertech R je debel, preveč debel. Skoraj tako kot snežka. S-MX je ravno tako zelo udoben škorenj. Res pa ima eno napako in sicer da začne grozno škripati. To je moje osebno mnenje.

Vzel sem si čas pa ene pol ure pomerjal SMX in Supertech, pa je pri SMX ful trd občutek na nogo oz. manj udoben.

Meni je izgled škornjev po vseh poškodbah gležnjev sekundarnega pomena a so mi Supertech vseeno ful všeč.

Pač odvisno za kakšen namen misliš uporabljati škornje. Jaz sem iskal najboljše škornje za pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel sem si čas pa ene pol ure pomerjal SMX in Supertech, pa je pri SMX ful trd občutek na nogo oz. manj udoben.

Meni je izgled škornjev po vseh poškodbah gležnjev sekundarnega pomena a so mi Supertech vseeno ful všeč.

Pač odvisno za kakšen namen misliš uporabljati škornje. Jaz sem iskal najboljše škornje za pisto.

Tudi jaz si lastim Supertech-R in sem kolebal med SMX-Plus in Supertech. Imam problem, ker imam zelo tanko nogo in noben škorenj mi ni nudil toliko oprijema noge kot Supertech-R. Pri vseh škornjih se mi je peta namreč prosto premikala. Poleg tega pa so škornji Supertech mnogo bolj udobni od SMX-Plus.

Preizkusil sem seveda tudi TCX Competizione RS in Sidi Vertigo Corsa, a mi nobeni niso stali tako kot Supertech.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep odnos do stranke medtem ko drugje ne šlivijo pet posto ala TC.

točno tako. in to mi je pri labi všeč in se večkrat vrnem tja.

Poleg tega pa so škornji Supertech mnogo bolj udobni od SMX-Plus.

nihče ni rekel, da ne. samo so pa supertech tudi 80€ dražji. kar pa je že po starem cca 20.000 sit, kar pa tudi ni malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem.

Mene pa zanima, če kdo ve kateri škornji so na sliki novega motosi-ja št.21, stran 100, tisti potovalni ta tretji iz leve proti desni? Pa če slučajno kdo ve kje jih prodajajo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dobro pogledaš lahko vidiš da je na zgornjem delu škornja pokončno "vtisnjen" napis TCX. gre pa za model Airtech XCR z Gore-Tex membrano. kolikor vidim jih pri TCju še nimajo. če ti pa ni predaleč jih pa pomoje gotovo imajo v sistiani (saj vsi vemo katero trgovino imam v mislih).

Popravljeno . Popravil Žorž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!