Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

če dobro pogledaš lahko vidiš da je na zgornjem delu škornja pokončno "vtisnjen" napis TCX. gre pa za model Airtech XCR z Gore-Tex membrano. kolikor vidim jih pri TCju še nimajo. če ti pa ni predaleč jih pa pomoje gotovo imajo v sistiani (saj vsi vemo katero trgovino imam v mislih).

Hvala ti lepa ... ja meni se je tut prvo zdelo da piše na njih TCX, sam pol jih pa nisem našel med TC-jevo ponudbo, pol pa nisem bil več ziher.

Sistiana? To je kje v italiji? Jaz sem iz koroške pa bolj avstrijo poznam:)

No hvala ti, zej jih bom že našel kje, samo da vem ker model je. Ker so mi ful všeč že na prvi pogled. Upam sam da nebojo predragi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

rabljene že imam, hvala :-) iščem nove...

Če te še zanima, ti tole mogoče kaj pomaga?

KLIK!

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berikove škornje pri nas ne prodajajo. Lahko jih pa dobiš v Italiji.

hvala....sej dobil bi jih iz italije....samo se mi gre zaradi stevilke, ker bi mi jih kolega prneso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se odlocam sedaj za skornje pa sem si umislil sidijeve ne tekmovalne replice ampak en nivo nizje za 209 eur se mi zdi ali predlagate katere bolse v tem razredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se odlocam sedaj za skornje pa sem si umislil sidijeve ne tekmovalne replice ampak en nivo nizje za 209 eur se mi zdi ali predlagate katere bolse v tem razredu?

Bodo kr v redu. Jst sm mel Sidi B-2 model a ga sedaj prodajam ker sem si kupil Alpinestarsove. Jim nič ne manjka razen mogoče še kake ojačitve:

202216_330_FR_08.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno, verjetn mal butasto ampak ok, če bo kak pametn odgovor bom zlo vesela, ker s že čist obupala :unsure: , vprašanje. Škornji katere firme bi bli od gležnja navzgor bl široki (mislim tist del, kjer je zadrga pa ježek), ker ne dobim nobenih, ki bi jih lohk zapela (probala Oxtar in zdj TCX al kaj so in to več modelov oz vse tiste k so kolčkj race varianta, Alpinestars.....)..... v glavnem ni :cry: , tastari pa počas jemlejo konc.

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od alpinestara supertech ti tud niso, k majo notranji čevelj? Al pa od pume?

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno, verjetn mal butasto ampak ok, če bo kak pametn odgovor bom zlo vesela, ker s že čist obupala :unsure: , vprašanje. Škornji katere firme bi bli od gležnja navzgor bl široki (mislim tist del, kjer je zadrga pa ježek), ker ne dobim nobenih, ki bi jih lohk zapela (probala Oxtar in zdj TCX al kaj so in to več modelov oz vse tiste k so kolčkj race varianta, Alpinestars.....)..... v glavnem ni :cry: , tastari pa počas jemlejo konc.

Jaz sem skoraj obupal nad vsemi skornji, ko sem koncno probal Alpinestars Supertech R...od vseh modelov,ki sem jih probal(in verjemi,da jih je blo kar nekaj) sem lahko edine zapel, pa se to ne cisto bp. Zdaj ko so se malo raztegnili pa so ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od alpinestara supertech ti tud niso, k majo notranji čevelj? Al pa od pume?

Kaj pa Daytona Evo Sports? :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno, verjetn mal butasto ampak ok, če bo kak pametn odgovor bom zlo vesela, ker s že čist obupala :unsure: , vprašanje. Škornji katere firme bi bli od gležnja navzgor bl široki (mislim tist del, kjer je zadrga pa ježek), ker ne dobim nobenih, ki bi jih lohk zapela (probala Oxtar in zdj TCX al kaj so in to več modelov oz vse tiste k so kolčkj race varianta, Alpinestars.....)..... v glavnem ni :cry: , tastari pa počas jemlejo konc.

Poskusi še modele Sidi (Habat), Alpinestars(Laba), Axo, Forma, Dainese,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi še modele Sidi (Habat), Alpinestars(Laba), Axo, Forma, Dainese,...

Dainese ne pride v poštev ker so čudni,pa tud zato ne, ker ni šans d stlačm pod kombinezon še škornje, ker ga že zdj ne morem zapet do konca :headbang: . Od Alpinestars sm probala mislm d dva modela, se pa pr najbolš volji ne spomnem ktera, edn je mel notranji čevelj, pa ni blo šanse sploh d bi šlo več kt do polovice (je blo pa definitivno bolš kt model od TCX z notranjim čevljem, kjer mi je en tlačil nogo, tadrug pa zapenjal :alien1: ampak brez uspeha). Puma so dragi k pošast, ampak tko lepi :rolleyes: , kolk se pa glede varnosti obnese pa ne vem, ker do zdj ne poznam nobenga k bi jih mel, tko d ne vem al so res vredni svojga dnarja. Zgleda bo treba še tele Sidi stestirat it, pol pa ne vem kwa bom če ne bo. Hvala vsem za odgovore :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese ne pride v poštev ker so čudni,pa tud zato ne, ker ni šans d stlačm pod kombinezon še škornje, ker ga že zdj ne morem zapet do konca :headbang: . Od Alpinestars sm probala mislm d dva modela, se pa pr najbolš volji ne spomnem ktera, edn je mel notranji čevelj, pa ni blo šanse sploh d bi šlo več kt do polovice (je blo pa definitivno bolš kt model od TCX z notranjim čevljem, kjer mi je en tlačil nogo, tadrug pa zapenjal :alien1: ampak brez uspeha). Puma so dragi k pošast, ampak tko lepi :rolleyes: , kolk se pa glede varnosti obnese pa ne vem, ker do zdj ne poznam nobenga k bi jih mel, tko d ne vem al so res vredni svojga dnarja. Zgleda bo treba še tele Sidi stestirat it, pol pa ne vem kwa bom če ne bo. Hvala vsem za odgovore :yes: .

Če je problematičen samo zgornji del, kjer pride kombinezon v škorenj, bi še mogoče bli prav SIDI, ker imajo zgornji del lepo nastavljiv, drugač so pa med ožjimi (spodnji del škornja - model vertigo corsa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej pumo tam k sem dal link, za 200eur. Mam jih jst, škorni so vredu, udobni zelooo, če ne bi tko škripal bi bli še za na pohod :D, zaščita je huda, pravi pancer, bi rekel da med najboljšimi.

Ma par slabih stvari, na začetku jih je muka obuvat in sezuvat(predvsem to) ker se te oprimejo, dokler ne pogruntaš sistema, pol gre pa tko k more :)(sezuješ kot tenisko, eno z drugo), pri obuvanju v vsakem primeru rabeš dle koker škorenj s zadrgo. Škoren je bolj masiven kot nekateri drugi modeli, ene tolk kot alpinestar supertek, jst sem v primerjavi s prejšnimi opazil razliko in sem mogu nastavit ročko menjalnika mal višje. Tista železna bunka ob strani mi občasno podrsa ob zadno nihajko če ne dam noge naprej in se fajn presedem (zavijem gležen), tko da je mal spraskan(najbrš odvisen od motorja itd). To bi blo pa tud nekje to :)

Z njimi mam narjeno neki čez 4k km, bi jih pa sigurno priporočil če bi me kdo vprašal za mnenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese ne pride v poštev ker so čudni,pa tud zato ne, ker ni šans d stlačm pod kombinezon še škornje, ker ga že zdj ne morem zapet do konca :headbang:

Od kdaj se pa škornje obuje pod kombinezon??? Kolikor vem je vedno obratno in pride kombinezon v škorenj. Si se verjetno zatipkala a?

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese ne pride v poštev ker so čudni,pa tud zato ne, ker ni šans d stlačm pod kombinezon še škornje, ker ga že zdj ne morem zapet do konca :headbang: . Od Alpinestars sm probala mislm d dva modela, se pa pr najbolš volji ne spomnem ktera, edn je mel notranji čevelj, pa ni blo šanse sploh d bi šlo več kt do polovice (je blo pa definitivno bolš kt model od TCX z notranjim čevljem, kjer mi je en tlačil nogo, tadrug pa zapenjal :alien1: ampak brez uspeha). Puma so dragi k pošast, ampak tko lepi :rolleyes: , kolk se pa glede varnosti obnese pa ne vem, ker do zdj ne poznam nobenga k bi jih mel, tko d ne vem al so res vredni svojga dnarja. Zgleda bo treba še tele Sidi stestirat it, pol pa ne vem kwa bom če ne bo. Hvala vsem za odgovore :yes: .

hm,

ja katere maš pa zdj na seb? :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj se pa škornje obuje pod kombinezon??? Kolikor vem je vedno obratno in pride kombinezon v škorenj. Si se verjetno zatipkala a?

Eni to počenjajo že leta in leta :rolleyes: a si se ti pred kratkim vrnil iz kakšne puščave :naughty: ??? (pa brez zamere, prosim!)

post-163-1213397332_thumb.jpg post-163-1213397429_thumb.jpg

post-163-1213397480_thumb.jpg post-163-1213397420_thumb.jpg

(slike od našega Antaresa pa nisem našel na Netu :) )

hm,

ja katere maš pa zdj na seb? :hmm: :?

Oxtar TCS Sport

post-163-1213397495.gif

PS sam mal pomagam, k SN :winkiss: že spi...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač prvič slišim in vidim da tlačijo škornje pod kombinezon. Najbližja puščava je okol Mokronoga tko da je kr bliz. :naughty:

johndir, prvič kupuješ škornje, si že imel kakšne do sedaj,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj se pa škornje obuje pod kombinezon??? Kolikor vem je vedno obratno in pride kombinezon v škorenj. Si se verjetno zatipkala a?

jaz nosim škornje ''pod'' kombinezonom že 3 leta in sem zelo zadovoljen :)

še posebej mi je všeč občutek varnosti, ker škorenj zelo na tesno objame gležnje in je občutek

podoben kot pri pancarjih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je problematičen samo zgornji del, kjer pride kombinezon v škorenj, bi še mogoče bli prav SIDI, ker imajo zgornji del lepo nastavljiv, drugač so pa med ožjimi (spodnji del škornja - model vertigo corsa).

No tole se sliš pa zlo obetavno :yes: , ker problem je res samo od gležnja navzgor (sploh odkar imam tanov kombinezon, ki ma še mal debelejše ščitnike kt prejšn). Spodnji del bi mi pa zlo ustrezal ful ozek, ker ma ozko stopalo in mi drugač vse plava v škornju. Tko d bo treba res do habata skočt pa mal pomert al ma taprave čeveljce za Pepelko :rolleyes: .

Poglej pumo tam k sem dal link, za 200eur. Mam jih jst, škorni so vredu, udobni zelooo, če ne bi tko škripal bi bli še za na pohod :D , zaščita je huda, pravi pancer, bi rekel da med najboljšimi.

Ma par slabih stvari, na začetku jih je muka obuvat in sezuvat(predvsem to) ker se te oprimejo, dokler ne pogruntaš sistema, pol gre pa tko k more :) (sezuješ kot tenisko, eno z drugo), pri obuvanju v vsakem primeru rabeš dle koker škorenj s zadrgo. Škoren je bolj masiven kot nekateri drugi modeli, ene tolk kot alpinestar supertek, jst sem v primerjavi s prejšnimi opazil razliko in sem mogu nastavit ročko menjalnika mal višje. Tista železna bunka ob strani mi občasno podrsa ob zadno nihajko če ne dam noge naprej in se fajn presedem (zavijem gležen), tko da je mal spraskan(najbrš odvisen od motorja itd). To bi blo pa tud nekje to :)

Z njimi mam narjeno neki čez 4k km, bi jih pa sigurno priporočil če bi me kdo vprašal za mnenje :)

Pogledala, zlo všečno, pa 200 ojrov ni velik, sploh če bi mi pasal (od pume sm drugač gledala ene za skor 500 ojrov, se ne spomnem kje), baje majo tud ženske modele, tko d tud to bomo probal, sm d pridem do škornjev. To d se matram kt žvau d se spravm v motoopremo sm pa nekak navajena (oblačenje usnja je bil kr neki časa ful podvig :krneki: ), pride zravn pač. Mah to s podrajsano nihajko zadi je pa itak samoumevno, vsaj pr men, še na vsakmu motorju je blo, rešitev je pa karbon.

Eni to počenjajo že leta in leta :rolleyes: a si se ti pred kratkim vrnil iz kakšne puščave :naughty: ??? (pa brez zamere, prosim!)

post-163-1213397332_thumb.jpg post-163-1213397429_thumb.jpg

post-163-1213397480_thumb.jpg post-163-1213397420_thumb.jpg

(slike od našega Antaresa pa nisem našel na Netu :) )

Oxtar TCS Sport

post-163-1213397495.gif

PS sam mal pomagam, k SN :winkiss: že spi...

Bom ti jz dala spim :angry: , takle čas sm bla zakopana v spis in delala d veš. Sicer pa vseen hvala k pojma nimam kaj mam trenutno na nožicah, sm vem d je črno, usnjeno, d lohk zapnem pa d je Oxtar :alien1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ SN :winkiss:

Pogledala, zlo všečno, pa 200 ojrov ni velik, sploh če bi mi pasal (od pume sm drugač gledala ene za skor 500 ojrov, se ne spomnem kje), baje majo tud ženske modele, tko d tud to bomo probal, sm d pridem do škornjev. To d se matram kt žvau d se spravm v motoopremo sm pa nekak navajena (oblačenje usnja je bil kr neki časa ful podvig :krneki: ), pride zravn pač. Mah to s podrajsano nihajko zadi je pa itak samoumevno, vsaj pr men, še na vsakmu motorju je blo, rešitev je pa karbon.

če sem pravilno razumel situacijo na linku je znižana samo številka 46, beli/sivi model, ostali so še vedno po 350 € :( preveri...

Bom ti jz dala spim :angry: , takle čas sm bla zakopana v spis in delala d veš. Sicer pa vseen hvala k pojma nimam kaj mam trenutno na nožicah, sm vem d je črno, usnjeno, d lohk zapnem pa d je Oxtar :alien1: .

ja sej si več kot pridna, no :friend1: itak da sem vedel, zato sem pa dal gor slikco :winkiss:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nosim škornje ''pod'' kombinezonom že 3 leta in sem zelo zadovoljen :)

še posebej mi je všeč občutek varnosti, ker škorenj zelo na tesno objame gležnje in je občutek

podoben kot pri pancarjih

Yess. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Prilepil sem dve fotografiji šampiona Bayliss-a iz leta 2001; oblečen ima Dainese kombinezon ter škornje lepo pod hlačnicami; kot se spodobi.

Ravno tako, ker nekateri razširjajo zlonamerne govorice da je to Rossijeva ideja; ideja je od tovarne Dainese in to upravičeno, saj večina ljudi, ki ni štangasta in dolgonoga, oziroma vsaj moški niso Claudie Schiffer, izgleda s hlačnicami v škornjih naravnost obupno. Mimogrede, Rossi je leta 2000 šele bil nagrajen z uspehi v razredu 250ccmtako, da je šel na 500cc World Championship.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!