Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Eni k da ste na modni pisti, bog ne dej da bi se kera mušica ujela kam pa kaki bojo škorni čez pou leta... ;) Greš probaš in če ti je všeč, in prav kupiš... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sem tik pred nakupom škornjev, vzela bom (99%) Sidi Vertigo Lei, vendar sem še vedno v veliki dilemi glede barve.

Pa me zanima, če ima mogoče kdo bele škornje, stare kakšne 3 ali več sezone in če lahko prilepi sliko. Potem se bom morda kaj lažje odločila :blush:.

Pri nas doma so eni beli, po dveh sezonah so taki (res pa je, da jih lastnik ne glanca pretirano ;-))

post-24341-0-74637900-1338644652_thumb.jpg post-24341-0-11888500-1338644731_thumb.jpg

post-24341-0-52142400-1338644774_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja jah ne vem, jst bi pol zihr uzeu črne. Če ne druzga je sigurn mn dela z njimi, še posebno če hočeš da beli ostanejo beli pa kukrtok zgledajo :P Drugač pa če sm jst prou vidu so bli tm še ene ženski taki črni pa roza, a te pa ne pridejo u poštev? ;)

črni z roza definitivno odpadejo. kvečjemu z rdečim, če že ne beli.

Eni k da ste na modni pisti, bog ne dej da bi se kera mušica ujela kam pa kaki bojo škorni čez pou leta... ;) Greš probaš in če ti je všeč, in prav kupiš... ;)

jst kombinezon očistim po vsaki vožnji in vem, da bi škornje tudi. aja... pa motor tudi dobi čiščenje po vsaki vožnji, razen če smo prepozni ali da kam naprej šibamo.

ja, beli so mi dosti bolj všeč kot črni. prav pa so mi "v nulo".

Pri nas doma so eni beli, po dveh sezonah so taki (res pa je, da jih lastnik ne glanca pretirano ;-))

post-24341-0-74637900-1338644652_thumb.jpg post-24341-0-11888500-1338644731_thumb.jpg

post-24341-0-52142400-1338644774_thumb.jpg

aha.... vidim, da je težava samo pri plastikah. hvala za slike!

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marcc... in katere imaš?

Hi,

imam te:

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3142&detailID=9873&ime=Motoristi%C4%8Dni_%C5%A1kornji_SIDI_ST_AIR

LP

P.S.

Ali si mogoče ti tisto dekle kjer sem te pred kakšnim mesec uprašal kateri letnik imaš motor.Stala sva na semaforju skupaj.Js sem vozil bivši kawasaki er5 in bil ublečen v vojaško (črno-belo) .V Petrovčah si zavijala proti kasazem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

imam te:

http://www.bscenter....nji_SIDI_ST_AIR

LP

P.S.

Ali si mogoče ti tisto dekle kjer sem te pred kakšnim mesec uprašal kateri letnik imaš motor.Stala sva na semaforju skupaj.Js sem vozil bivši kawasaki er5 in bil ublečen v vojaško (črno-belo) .V Petrovčah si zavijala proti kasazem.

ja, pa veš da bom res prava ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

sem vedel :grim

Zakaj nisi šišnila mimo mene,glede na to kakšen stroj voziš.Js sem komi čakal da čujem kako prede v višjih vrtlajih mimo mene :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker sem "kulturna"! Če se pripelješ pred mano do semaforjev, te potem spustim tudi naprej. No, saj če ne bi ravno v Petrovčih potem zavijala, bi te mogoče še res prehitela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

lepo lepo.Takih je treba!! Sm sva imela tudi dve zelo dolge ravnine....lepo vozi in se tt na cesti kej vidmo in kako rečemo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste mal zašli iz teme a ne.

Ok da popravim kurs...

Ta vikend smo šli na enduriranje po kočevskem in pokolpju.

Super vreme, in teren, ponekje mal preveč blata in razmočeno amak je šlo.

V glavnem pred kakim mesecem sem kupil SIDI Crossfire škornje.

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3159&detailID=8944&ime=Motoristi%C4%8Dni_kros_%C5%A1kornji_SIDI_CROSSFIRE

Po nekaj vikend vožnjah se je nabralo nekaj več vtisov in izkušenj, pa moram povedat, da vedno znova ugotavljam, da so top kar se tiče zaščite in udobja.

Sploh kar se tiče zaščite so to res zelo hudi škornji in želim to ponovno poudariti.

Zadel sem že kar nekaj vej, kamnov... zadnjič celo pri veliki hitrosti (80 km/h) eno skalo, ki je rahlo štrlela iz cestišča, ko sem imel nogo spuščeno preblizu tlem in mi je nabilo direkt v sprednji del škornja, da mi je nogo odbilo na šus, da sem udaril s peto ob nihajko zadaj. Pri takem udarcu bi mi pri prejšnjih škornjih zlomilo prste in peto, tu pa se ni zgodilo nič, ker se je sila tako dobro prenesla na večjo površino, da sem jo odnesel brez posledic. Sem ugotovil, da kljub temu, da SIDI Adventure škorenj (katere sem imel prej, preden sem nabavil sedajšnji model SIDI Crossfire) ni slabo zaščiten, še vedno ni dovolj dober za enduriranje.

Preprost test za tiste, ki vozijo enduro, pa dvomijo o zadostni zaščiti svojih čevljev.

Dober enduro čevelj ima trd in tog podplat, to je osnova, se pravi da se ne zvija, + blokada giba gležnja le do naravnega gibanja gležnja (prepreči zvine in zlome)...

Če lahko podplat svojega škornja zavihneš/prepogneš kot knjigo z golimi rokami, potem to ni motorističen enduro škorenj, ampak le škorenj, ki nudi nekaj vetrne zaščite, prav nič zaščite pa, ko pride do kakega udarca iz bilo katere strani.

Če pa koga zanima kako je zgledal zadnji vikend rajd, pa lahko pokuka tule, pa veliko užitkov:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/31735-grand-enduro-slovenija/page__st__735#entry1928840

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem svoje prve moto čevlje, rad bi kupil nekaj za naked bike. Tam do 250€, bi rad kupil nekaj od A* ali SIDI, ali pa mogoče DAINESE. Poizkusil sem že dosti modelov, ampak imam težavo, da mi peta gre navzgor. Če pa potem obujem številko manjše čevlje, me pa tiščijo v prste. A je ime kdo mogoče podobno težavo?

Prodajalec v Louisu mi je takrat ponudil dodaten vložek za čevlje ter še eno nogavico (imel sem namreč tanke nogavice na sebi), kar je potem rešilo problem v neki meri. Kako vi rešujete podobne težave?

Hvala za odgovore.

Lp,

Žiga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem imel podoben občutek,če sem samo obu škornje mi je tudi narahlo peto dvignalo ko sem hodil.Pravilno moraš sprobati tako da imaš opremo na sebi.Naprimer motoristične hlače.Nato obuješ škornje in jih zapneš,ti garantiram da boš imel peto na mestu!!!!

Vsaj js jo zdaj imam in je tipi topi :) Škorenj je vlit :D

LP

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kupujem svoje prve moto čevlje, rad bi kupil nekaj za naked bike. Tam do 250€, bi rad kupil nekaj od A* ali SIDI, ali pa mogoče DAINESE. Poizkusil sem že dosti modelov, ampak imam težavo, da mi peta gre navzgor. Če pa potem obujem številko manjše čevlje, me pa tiščijo v prste. A je ime kdo mogoče podobno težavo?

...

Si poizkusil Alipinestars Supertech R?

Za ozke noge naj bi bili tudi Daitona modeli.

In vsaj pri poizkušanju ne glej na ceno, tudi če se ti zdi na začetku (mnogo) preveč, lahko razlika v občutku odtehta vse to in še več. Če pa počakaš (izpogajaš) kakšen v redu popust prideš lahko blizu zastavljene cene.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom kar tule zasmetil: kupujem opremo, gledam od Alpinestar neko vesoljsko tehnologijo pa me zanima kje se da dobit te stvari pri nas in da se da še za kak popust skontat?

Zanima me ali se splača devat več denarja za te vesoljske tehnologije ali se da dobit za pol cenej tut opremo, ki te lahk "reši" nekoč :)? kar se zaščite tiče nočem gledat na cenik, vseeno pa najdražje ni vedno najboljše.....ali pač?

no pa dejmo:

http://www.alpinesta...leather-jacket/ ali http://www.alpinesta...leather-jacket/

http://www.alpinesta...-leather-pants/

http://www.alpinesta...rt/supertech-r/

Nasveti dobrodošli

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars trži Laba iz Litije.

Ostalo pa si boš moral sam odgovorit, definitvno pa lahko tudi (kaj) ceneje prideš skozi...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si poizkusil Alipinestars Supertech R?

Za ozke noge naj bi bili tudi Daitona modeli.

In vsaj pri poizkušanju ne glej na ceno, tudi če se ti zdi na začetku (mnogo) preveč, lahko razlika v občutku odtehta vse to in še več. Če pa počakaš (izpogajaš) kakšen v redu popust prideš lahko blizu zastavljene cene.

lp

Za oske noge dajtona? Men se ni zdelo. Mam ozko nogo, pa mi njihov škoren ni stisnu noge. Pol sm šu probat in vzel alpinstars.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za oske noge dajtona? Men se ni zdelo. Mam ozko nogo, pa mi njihov škoren ni stisnu noge. Pol sm šu probat in vzel alpinstars.

Ne vem kateri model si ti gledal?

Določene modele imajo za različne širine noge (S, M, L), bolj racing pa imajo notranji čevelj.

Tako, da bi morali dobro objet nogo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kateri model si ti gledal?

Določene modele imajo za različne širine noge (S, M, L), bolj racing pa imajo notranji čevelj.

Tako, da bi morali dobro objet nogo.

lp

tudi meni je daytona daleč preširoka. žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vsi modeli?

kar so imeli v velikost okoli 40, mi je bilo vse preširoko.

najboljše je a* supertech r ali sidi vertigo lei. odločila sem se za sidi v beli barvi.

460824_478252558855475_1244235285_o.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si lastim moško različico (seveda črne :grrr ) in bi jih v veliki vročini rajše imel perforirane - različica Air, saj tale stranski zračnik ne pomaga zelo, je pa boljše kot nič. So pa sigurno bolj vodo-odbojni kakor perforirani. Če švicaš kot konj v opoldanski poletni pripeki ti tudi perforirani škornji ne pomagajo. :P Zeblo me v njih še ni, vprašanje pa kako bi bilo pri nižjih temperaturah od 20°C. Jaz sem se potem zaradi boljše večstranskosti odločil za "obični" model brez luknjic.

Mehanizem za "odklep" škornja na mečih je super če se kje malce sprehodiš! Pograjal bi le ježka pri zadrgi, saj se vsaj pri meni rad zapira malce previsoko (vogalček zgoraj takoj pri gumiranem delu) in me potem špika po mečih - če si pozoren pri zapenjanju ni problema, potem le malce čudno/nenaravno štrli. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kateri model si ti gledal?

Določene modele imajo za različne širine noge (S, M, L), bolj racing pa imajo notranji čevelj.

Tako, da bi morali dobro objet nogo.

lp

Ja tiste z notranjim škornjem sm probal, tud tiste iz karbona :) Nekak ne prav stisne noge kot bi mogle, res pa da sem suhceno dete :). Drugače kar se pa zaščite tiče, so pa res top čevlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po raziskavi trga :book:, probavanju in branju foruma :hmm:, sem danes kupil te škornje, upam da bom zadovoljen. Bom konec sezone povedal moje mnenje. :?

post-36887-0-05910400-1339701065_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enake škornje (Sidi Adventure) sem nabavil tudi jaz.

Do zdaj sem z njimi naredil cca. 1000 km in prvi vtisi so:

-udobje in počutje noge- ocena 10/10

-hoja- ocena 9/10; postale so nekoliko gibljivejše v gležnju, nartu in podplatu, tako je zdaj z njimi možno dokaj normalno hoditi.

-varnost- ocena 8/10; še nisem preizkusil, a menim da je spredni del s prsti nekoliko slabše zaščiten od ostalega.

-vožnja- ocena 2/10; poraz!! debel podplat in predel nad nartom zelo oteži zaviranje in prestavljanje (navzgor in navzdol). Ker v gležnju niso dovolj gibljivi, moram premakniti celotno nogo s kolenom navzven, da bi dobil stopalo pod ali nad tačko menjalnika. Trdota desnega škornja pa mi onemogoča, da bi vozil z nogo nad zavoro, kljub temu, da je nastavljena na najnižjo stopnjo. Tako moram imeti med vožnjo obe stopali razšijeni navzven (kot racman).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!